Šta je novo?

Mobilni telefon Smartphone za starije osobe

Koji mobilni telefon kupiti

nemanja123

Čuven
Učlanjen(a)
28.10.2007
Poruke
8,575
Poena
665
Jel postoji "pametni" telefon za starije osobe koje ne stoje najbolje sa tehnologijom? Dakle najprostiti pametni telefon na koji bi se starija osoba najlakše privikla/naučila da ga koristi (obične pozive i čitanje SMS-ova, kao i Viber/WA pozivanje/prihvatanje-poziva i čitanje poruka).
 
Malo kasnim sa odgovorom. Ja sam svojoj majci i tasti uzeo vivo y22s. Jeftini su, baterija fino traje, simple mode (ili kako god da se zove to kod njih ) je odlican za starije osobe. Kada im ukljucis simple mode izgleda kao win 8. Velike ikone i biras raspored.
 
Malo kasnim sa odgovorom. Ja sam svojoj majci i tasti uzeo vivo y22s. Jeftini su, baterija fino traje, simple mode (ili kako god da se zove to kod njih ) je odlican za starije osobe. Kada im ukljucis simple mode izgleda kao win 8. Velike ikone i biras raspored.
Jel lako koristiti onda Viber?

Ovaj uređaj sa klipa ne vidim ds ima opciju korišćenja Vibera/WA.
 
Jel lako koristiti onda Viber?

Ovaj uređaj sa klipa ne vidim ds ima opciju korišćenja Vibera/WA.
Samo je "glavni ekran" drugaciji. Umesto lepe pozadine sa 50+ ikonica, imas 8 ikonica koje ti podesis. Za ostale moras da pomeris ekran levo ili desno. Kada udjes u neku aplikaciju (npr Viber) sve je isto kao na svakom drugom telefonu.
Za emporiaSMART.5 nisam cuo, ali po onome sto sam video na linku, vredi razmisliti o tome.
Na slici je kako izgleda simple mode

1704455517879.jpeg
 
Emporia zapravo koristi simple mod ali ono što je čini posebnom je smart maskica koja je fenomenalna. Podesio sam jednom inozemcu u radnji fon, stvarno sa maskicom kida. Pravi fon za penzose. A kad se izvuče "fioka" tamo ima sve aplikacije. Znači može i Viber, Facebook itd.
 
I meni treba za sestru ovako nesto , neznam kako je za wiber i whatsap nigde ne mogu da vidim
Ti odredjujes raspored ikonica. Malo sam los sa terminologijom, a generalno lose objasnjavam, stvar je u tome da samo "glavni ekran" izgleda kao windows 8. Kada se otvori viber, watsup ili bilokoja druga aplikacija, izgleda sasvim normalno, kao na bilo kom drugom telefonu. Same aplikacije ne menjaju izgled. Imaju Vivo telefone u A1, bacite pogled. Tamo su meni prvi put pokazali kako izgleda sa simple modom. Cini mi se da nije lose ni ovo sto Likurg predlaze - emporia. Svidja mi se fora sa smart maskom
 
Nazad
Vrh Dno