Šta je novo?

Slab rating za hard disk na windows 7 gde sam pogresio?!

Učlanjen(a)
09.05.2008
Poruke
15
Poena
304
Imam hard disk western digital 500 gb green podelio sam particije ovako

C:\ particija za windows 45.84 gigabajta (primary)

E:\ particija za podatke 419.92 gigabajta (logicaly)

rating na windows 7 mi je samo 5.7

2hhkgf5.png


kako treba da podelim hard disk da bi dobio bolji rating na windows 7?
 
nek me neko ispravi ali mislim da je to normalan score za hard disk ....
 
Kako god da podelis, verovatno ce ostati isti. Informisi se o WD Green seriji diskova, njihovim performansama i nameni.

A ako tebi komp radi ok, tj zadovoljan si, zaboravi index.
 
green,spor hdd :) Inace max ocena za HDD je 5.9. Za vishe treba ti SSD.
 
Moze neki link ili pomoc oko tog vezanja u raid ili kako se vec to zove tipa uzmem 2 hdd-a privezem ih i dobijem tu neku extra brzinu , hteo sam da uzmem 2x 320 neki wd... pa sam hteo da vidim kako se to tacno radi..
 

Prilozi

  • rating.png
    rating.png
    128.4 KB · Pregleda: 278
Ja zaista ne znam sta Alvaro to ima :)... ali ja sam na Raptor-u, kao kanda najbrzem SATA HDD-u i sa 10 000 obrtaja, takodje imao maximalnih 5.9. Eno Terminator rece da cak i u RAID-u opet ima 5.9...
Sto znaci da bi ovih 5.7, na Green disku sa 5400 obrtaja bilo sasvim na mestu.

I licno, takodje sam misljenja da je 5.9 maximalna ocena za klasican HDD.
 
Ja zaista ne znam sta Alvaro to ima :)... ali ja sam na Raptor-u, kao kanda najbrzem SATA HDD-u i sa 10 000 obrtaja, takodje imao maximalnih 5.9. Eno Terminator rece da cak i u RAID-u opet ima 5.9...
Sto znaci da bi ovih 5.7, na Green disku sa 5400 obrtaja bilo sasvim na mestu.

I licno, takodje sam misljenja da je 5.9 maximalna ocena za klasican HDD.

Ma ta ocena je glupost teška. Ja sam do pre dva dana imao 7.4 na ovom F3, a sad mi pokazuje 5.9. Veze to sa životom nema
 
Imam 3 particije na 3 HDDa. HDDovi su iz potpisa. Win7 je na HD502HJ. Ta ocena odavno stoji. Da li ima veze sa zivotom ili nema, skroz je simpaticna. :d
 
Ma ta ocena je glupost teška. Ja sam do pre dva dana imao 7.4 na ovom F3, a sad mi pokazuje 5.9. Veze to sa životom nema

Stvarno... ? E, svasta.
Meni nikad nije preko 5.9 islo, a bilo je tu svakakvih hardova - od 6400AAKS, preko 7500AYYS (RE2 serija), preko vec pominjanog VelociRaptor-a i sada, evo, istog F3. I nikada preko 5.9, nebitno koliko brz hard bio, te kakav mu je access, transfer ili pak brzina rotacije.

Tek sa SSD-om sam video 7.7 :p
 
Mislim da vam mnogo baguje taj experience index...ni meni nikad nije index presao 5.9 za HD ...a trenutno mi je sistem na WD 1TB black (faex) ...tako da za WD green,5.9 je odlican score :)
 

Prilozi

  • rate.JPG
    rate.JPG
    86.1 KB · Pregleda: 80
Zar je moguce da se iko lozi zbog takve gluposti kao sto je Windows 7 Index Rating?
 
Pa dobro nisu svi upućeni. Čovek video da se ovde prikazuju veće vrednosti, pa je pomislio da mu je disk spor. I eto, sad je saznao da je Index Rating na win 7 budalaština.
 
Ja kada sam prvi put podigao 7icu, i procitao naziv tog "Windows Experience Index" - mislio sam da znaci "Iskustvo korisnika pri upotrebi 7ice"
Valjda zato sto sam dobio sve petice :d
 
Poslednja izmena:
Mislim da vam mnogo baguje taj experience index...ni meni nikad nije index presao 5.9 za HD ...a trenutno mi je sistem na WD 1TB black (faex) ...tako da za WD green,5.9 je odlican score :)

On ima 5.7 :)


:D:D:D
 
Ovde neki sa Black-om imaju pak maximalnih 5.9... :p

Nema sta, dobar ovaj WEI :D:D:D
 
Evo...
 

Prilozi

  • ScreenHunter_05 Jul. 29 02.30.jpg
    ScreenHunter_05 Jul. 29 02.30.jpg
    33.1 KB · Pregleda: 127
U svakom slucaju - najveci skor za HDD koji ja videh, bas kao sto je i Zveki rekao :)
 
Vrh Dno