Šta je novo?

Skype Account

nemanja_scg

Slavan
Učlanjen(a)
10.02.2006
Poruke
231
Poena
319
Zanima me ... da li je moguce da mi neko iz inostranstva otvori Skype nalog, on lepo plati sve sta treba a ja da ga ovde koristim?
Jer sestra ima momka u Grckoj, pa neka on lepo plati nalog, kupi mi VoIP telefon, pa da li moze da se koristi odavde?

tnx.
 
Može. A VoIP telefon možeš i ti da kupiš ovde, ne mora on :D
Ili ako ga ložiš, neka ti kupi i neki računar :p
 
ma, pitanje je bilo samo za account, a ne pada mi na pamet da ja kupujem VoIP tel. tj neka on posalje pare, a ja cu kupiti ovde, to nije frka. :D ionako njemu je 100e ko nama 10e (takav je odnos Grcka-Srbija - naravno po njegovim recima) pa posto je takav odnos, onda se tako i odnosimo ;)
neka, ne treba mi nov racunar, kupio sam ja pre 2 meseca :) ali ko zna, trebace uskoro ... uostalom upoznat je sa tradicijom prodavanja mlade sa moje strane i kupovine sa strane njegovog brata, a posto je odnos 100% u vrednosti novca, tako ce mu i biti. zanjes ono sto si posejao. :d a ja samo drzim za rech :-devil-:
 
nemanja_scg je napisao(la):
ma, pitanje je bilo samo za account, a ne pada mi na pamet da ja kupujem VoIP tel. tj neka on posalje pare, a ja cu kupiti ovde, to nije frka. :D ionako njemu je 100e ko nama 10e (takav je odnos Grcka-Srbija - naravno po njegovim recima) pa posto je takav odnos, onda se tako i odnosimo ;)
a cime se tip bavi ako mu je odnos Grcka - Srbija 100e:10e ? mozda 1:2 ili 1:3 li 1:10 malo sutra ...
 
E delboy ocigledno ne poznajes nijednog grka, nemas pojma koliko su istripovani da su evropa a ustvari su iskompleksirani cigani, i da su prosli ovakvih 15 godina kao mi, imali bi da jedu samo masline.

@nemanja_scg:
genelec monitori - da nije neki audio fazon? :)

i sry za off, obecavam necu vise :) al ionako si dobio odgovor - moze, tako da nema ljutis ;)
 
Poslednja izmena:
ma ne ljutim se :) cak naprotiv!
jeste audio fazon ;)

delboy. upravo sto ti kaze supersk, mnogo su natripovani, e pa ako je toliko natripovan lepo po tom odnosu ce on meni da plati.

hvala na odgovorima.

nego neki tip je rekao mojoj shveci kako on prica sa francuskom preko skype i ne placa nishta, cak nije ni account otvorio. jel je to moguce? posto ja neshto ne verujem u to.
 
verovatno misli na skype-skype komunikaciju a ne na skype-phone. :)
 
skype - skype je besplatan bilo da koristis skype telefon prikacen na komp ili slusalice sa mikrofonom. a ako hoces da pozoves nekoga u recimo kanadi na obican telefon koji poseduje svako u stanu onda moras da platis.
 
velko je napisao(la):
skype - skype je besplatan bilo da koristis skype telefon prikacen na komp ili slusalice sa mikrofonom. a ako hoces da pozoves nekoga u recimo kanadi na obican telefon koji poseduje svako u stanu onda moras da platis.
A koliko kosta taj poziv?
Ili ako imate neki link ka cenovniku poziva pc-pc; pc-mobile;pc-fixni...mislim kako da platim cenu razgovora,a da nije pc-pc...???
 
Evo cijene za SkypeOUT:

http://www.skype.com/products/skypeout/rates/all_rates.html

A ako imate nekoga sa kim najvise vremena (i cesto) pricate, vise se isplati uzeti SkypeIN (naravno ako je taj neko u nekoj od 10ak zemalja u kojima moze da se uzme broj)

Sto se besplatnog razgovora tice, voIP buster nudi besplatan razgovor sa fixnom telefonijom u dosta zemalja, ali uz jednokratnu uplatu 10e cini mi se.

p0z
 
Probajte i ovo, imate 1 min besplatno probno na pc-phone relaciji, ja imam uplacen nalog i osecaj je isti kao da pricate telefonom, bez kasnjenja na ISDN 64K, mislim da na 56K isto radi ok, samo u opcijama treba podesiti Connection Speed na >>Dial up<<.

www.voipstunt.com
www.voipdiscount.com

Razlika u odnosu na Skype je u tome da kada imate uplacen vaucer od 10 eura, prilikom poziva ka zemljama koje su njima svrstane u SpecialDeal ponudu, ne trosi vam se vauce uopste!!! Trajanje vaucera od 10 eura je 4 meseca (120 dana). Ja sam zvao Nemacku, Canadu, Ameriku, Svajcarsku i sve je radilo savrseno. Uglavnom sve najjeftinije tarife u Skype-u su ovde dzabe, a imate gomilu drugih za samo 1 cent.
 
Poslednja izmena:
nemanja_scg je napisao(la):

Pogledaj na sajtu, dao sam linkove:

http://www.voipdiscount.com/en/index.html

U free zemlje za VoIP Discount spada i Grcka!

p@r@d0x je napisao(la):
Evo cijene za SkypeOUT:

Sto se besplatnog razgovora tice, voIP buster nudi besplatan razgovor sa fixnom telefonijom u dosta zemalja, ali uz jednokratnu uplatu 10e cini mi se.

p0z

Sada sam bas pogledao za VoIP Buster, u stvari VoIPStunt, VoIPBuster i VoIPDiscount su usluge iste firme samo sto su razlicite zemlje uvrstene u free varijantu, pa birate onaj koji odgovara vasim potrebama. Software im je gotovo identican.

Trenutno na VoIP Discount imate mogucnost preporucivanja programa kolegi, i zauzvrat dobijate 1 euro na racunu i 7 dana mogucnost da neograniceno zovete zemlje koje su im u free ponudi, pogledajte na sajtu za detalje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Koliko se sećam, i na te free minute na voipbuster-u postoji limit. Sve dok ne uplatis 10EUR. To je bio jedini paket koji je mogao da se kupi pre mesec dana.
Nakon toga ti je neograničeno trajanje razgovora za free destinacije. Moja drugarica je upravo Grčku zvala, tako da provereno radi :)
 
Wizz je napisao(la):
Razlika u odnosu na Skype je u tome da kada imate uplacen vaucer od 10 eura, prilikom poziva ka zemljama koje su njima svrstane u SpecialDeal ponudu, ne trosi vam se vauce uopste!!! Trajanje vaucera od 10 eura je 4 meseca (120 dana). Ja sam zvao Nemacku, Canadu, Ameriku, Svajcarsku i sve je radilo savrseno. Uglavnom sve najjeftinije tarife u Skype-u su ovde dzabe, a imate gomilu drugih za samo 1 cent.

Da li postoji mogucnost da se kredit kupi putem Visa Virtuon kartice ?
 
delboy je napisao(la):
Da li postoji mogucnost da se kredit kupi putem Visa Virtuon kartice ?

Trebalo bi da moze, nisam probao, meni je brat iz Nemacke uplatio 10 eura direktno sa njegovog racuna u banci, dakle bez kreditne kartice, meni i njemu je to bilo najjednostavnije. Medjutim, ako skines npr. voipdiscount, instaliras ga, registracija se obavlja brzo i to iz samog programa, mozes otici na sajt i kliknuti da hoces da kupis kredit, uneses svoje podatke (adresu i sl.) i tu mozes videti koje sve opcije postoje za placanje iz nase zemlje.

Ako nekoga imas u inostranstvu najjednostavnije je da ti to on odradi. Zanimljiva je mogucnost "Pay by Phone" koja jos uvek ne radi kod nas, ali je veoma jednostavna za ljude preko, jednostavno okrenu odredjeni broj telefona, sekretarica im izdiktira broj vaucera i na telefonskom racunu im se obracuna tih 10 eura...

acatheking je napisao(la):
Koliko se sećam, i na te free minute na voipbuster-u postoji limit. Sve dok ne uplatis 10EUR. To je bio jedini paket koji je mogao da se kupi pre mesec dana.
Nakon toga ti je neograničeno trajanje razgovora za free destinacije. Moja drugarica je upravo Grčku zvala, tako da provereno radi :)

Naravno da provereno radi, ja koristim VoIPstunt (voipbuster se od skoro pojavio) vec vise od dva meseca i radi savrseno, nema kasnjenja uopste, jedino sto su mi u medjuvremenu Svajcarsku iz free zemalja prebacili u one sa najnizom tarifom. Ali ni to nema veze jer ionako ne znam na sta bi otisli tih 10 eura do isteka vaucera od 120 dana...
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako imate nalog na MoneyBookers(.com) do kraja marta ste mogli kupiti vaučere za Skype sa 20% popusta. Sada su im se cene vratile na normalu :) Mastercardom Nove banke možete platiti Skype kredit..provereno. Pogledajte uslove koje nudi Nova banka u Kosovskoj..imaju jako zanimljive uslove kreditiranja.
 
cekajte sad ste me zbunili totalno.
znaci ja treba da samo otvorim account i mogu da zovem grcku skype-skype, naravno moram da imam VoIP aparat ili mikrofon i slusalice, i naravno drugi to isto da ima, i razgovor je besplatan ??? znaci konkretno sta moram ja da uradim da bi besplatno razgovarao sa grckom a naravno i on, ako neko moze da mi objasni ukratko, jer ste me sad tek zbunili, negde treba da otvorim, negde ne, ovo besplatno ovo nije ... nije mi sad jasno najbolje :)
 
Jednostavno je. Da bi uopšte mogao da koristiš Skype potreban ti je kompjuter, mikrofon i internet. I naravno Skype.

Skype to Skype -> Free (bez obzira ko zove koga, odakle i gde)
Skype to Phone -> Plaća se, a sam cenovnik je na linku u jednom od prethodnih postova.

Da bi besplato razgovarao sa GR ti je potrebno da imaš gore navedeno od opreme i programa i da znaš Skype korisničko ime osobe koju zoveš. Nju nađeš u Searchu na Skypu i "pozoveš" je i to je to.
 
Par pitanja za korisnike Skype-a:

1. Da li vam u poslednjih nedelju dana radi servis SkypeOut (zvanje obicnog telefona u inostranstvu)?

2. Kako ste zadovoljni kvalitetom, konkretno me zanima iskustvo nekoga ko je na ISDN-u 64K? Da li ima kasnjenja i slicnih problema?

Ja sam do skoro koristio VoIPStunt na kojem mi je sve radilo savrseno do pre 2-3 dana, i sada ne mogu vise da ga koristim u svrhe zvanja obicnog telefona u inostranstvu a imam uplacen kredit i jos 60 dana rok da ga potrosim. Kada isti nalog proba moj brat iz Nemacke njemu bez problema radi, a odavde iz Srbije nikako!!! Kao da su banovali celu Srbiju ovi u VoIP stuntu....

Zanima me dakle da nije mozda isti slucaj i sa Skype-om da ne bi bezveze uplacivao!
 
Radio je normalno prekjuče na 56K. Čak bolje (SkypeOut) nego običan Skype.
 
Nazad
Vrh Dno