Šta je novo?

Simulacije leta...

CyberianIce

Slavan
Učlanjen(a)
25.09.2007
Poruke
8
Poena
301
Pozdrav svima, tek sam se registrovao na ovom forumu, i imam jedno pitanje vezano za simulacije leta...

Naime nedavno sam kupio neki Joystick za takve igrice, ali kuci imam samo Lock ON, kao sto znate ta igra je prava simulacija letenja, tako da je u sustini previse teska i neupravljiva za moj ukus... Jedan Joystick sa 4 ose 8 tastera i POV jednostavno nije dovoljan za tu igru, pa sam dosao do zakljucka da mi treba neka arkada u kojoj nema glupih komandi od "automatic altitude stabilisation", pa nadalje. Jednostavno zelim da pustim mozak na pasu i rokam druge avione.

Pre nekoliko godina, dok sam isao u srednju skolu, svaki put kad bi skibao sa nastave, navracao sam u lokalnu igraoniicu i peglao neku igru slicnu ACE Combat 3 ali na PC-u, ali to je sve sto znam o toj igrici. Naime molio bih vas ovom prilikom da mi vi koji se u to naravno bolje od mene razumete napisete SVE igrice cija je tematika upravljanje avionima novije generacije (od MiG 21 pa nadalje), koje nisu previse komplikovane i HW zahtevne, ne bi li uspeo identifikovati trazenu igru. U svakom slucaju mozda nadjem i neku bolju.
 
F-22 Lightining 3 je maksimalno poprilično jednostavna, a zarazna. Ne znam da li ima nešto novije na sličan fazon.
 
F-22 Lighting II sam upravo narucio. Kopanjem po netu dosao sam jos do nekih reci, a to su "Wings over Europe: Cold War Gone Hot" i neki "Falcon 4.0: Allied Force" i njih cu da narucim, ali to svakako nije ono sto sam ja igrao. Nisam siguran samo za ovaj F22. Rekao bih da je u nazivu igre bilo F16 ili tako nesto, u svakom slucaju F22 datira jos iz 1997...
 
Probaj Top Gun, mene nije odusevio, ali se tebi mozda dopadne.
Takodje, pomoglo bi kad bi rekao kada si tacno isao u srednju skolu ;)
 
Poslednja izmena:
Falcon 4 je prava simulacija, tj. koristi je americka vojska za pocetno treniranje svojih pilota. Naravno, ova verzija je osakacena, tako da je prilagodjena sirokim narodnim masama.
Jako je teska i mozdano zahtevna. Ne preporucujem je iz razloga sto ti najverovatnije treba MF dzojstik koji ne postoji na trzistu u evropi (a i sire). A za upravljanje se koristi cela tastatura, sa svim mogucim kombinacijama SHIFT+CTRL+ALT tastera. Poletanje je jako tesko, a same bitke mogu da traju svega nekoliko sekundi (ako se ne srusis do tad).

Moja preporuka je IL-2: Sturmikov (ne znam tacan naziv). Avioni su kraja drugog svetskog rata, nema pratecih raketa, avioni su lako upravljivi i jaaaako je dobra za MP igranje.
Kao sto su ti vec napisali, F22 i svi slicni letacki sistemi (F18, Mig29 Fulcrum) su ti najbojli za to sto trazis.


PS: MF (motherfu**er) ;)
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
I usput, nas koji igramo IL-2 Sturmovik, jaaakooo vređa kada neko poredi IL-2 sa arkadom! ,)
U rangu je sa Falcon i Lock-On simulacijama. Letna fizika koja je odlična, kontrola smeše goriva, koraka elise, konstantna trimovanja kako bi avion leteo kako treba... nimalo jednostavno i - nikako arkada.

Tačno je da postoji mogućnost da se isključe sve naprednije opcije i igra onda dobija izgled arkade, ali mi nije poznato da to iko tako koristi. Možda bi mogao da je probaš, ali se bojim da ne ostaneš razočaran, jer ume da bude frustrirajuće teška (mnogi ne umeju ni da polete)!

Možda je ipak bolje da probaš F-22 ili stariji Mig-29.

Mada - ja ti savetujem da se okaneš letenja arkada i dođeš u našu 102-u eskadrilu koja leti Online već nekoliko godina. Tada ćeš videti koliko simulacije umeju da budu zarazne.
 
Poslednja izmena:
Pazi, ja sam zavrsio govnaziju 2004-te, znaci igra je koju godinu starija... Mada Ovaj F22 Lighting nije los...
 
Poslednja izmena:
I usput, nas koji igramo IL-2 Sturmovik, jaaakooo vređa kada neko poredi IL-2 sa arkadom! ,)
U rangu je sa Falcon i Lock-On simulacijama. Letna fizika koja je odlična, kontrola smeše goriva, koraka elise, konstantna trimovanja kako bi avion leteo kako treba... nimalo jednostavno i - nikako arkada.

Tačno je da postoji mogućnost da se isključe sve naprednije opcije i igra onda dobija izgled arkade, ali mi nije poznato da to iko tako koristi. Možda bi mogao da je probaš, ali se bojim da ne ostaneš razočaran, jer ume da bude frustrirajuće teška (mnogi ne umeju ni da polete)!

Možda je ipak bolje da probaš F-22 ili stariji Mig-29.

Mada - ja ti savetujem da se okaneš letenja arkada i dođeš u našu 102-u eskadrilu koja leti Online već nekoliko godina. Tada ćeš videti koliko simulacije umeju da budu zarazne.

Ja Lock ON -om vladam perfektno, a probao sam i neke simulatore koji za vas izgledaju kao dzubox sa klima uredjajem u kojima se cak i temperatura menja promenom visine i brzine leta... Nije to problem, samo sam zeleo da kazem da bih hteo malo da pustim mozak na pasu i igram se... Znas to mu dodje kao kada gledas holivudske filmove... Hvala ti sto si mi odmah skrenuo paznju na tu simulaciju kakvih mi je vec pun ku***.

A jos bih hteo da pitam kako se zvala ona igrica sto ste je svi peglali preko net-a '99 (za vreme NATO operacija na prostoru tadasnje Yuge) tacnije dok ste imali struje i net-a... To mrezno igranje mi zvuci dosta primamljivo. Ja igram Freelancer na nekom Deutsche-serveru vec godinama, ali posto za konekciju ka internetu koristim WiFi, ping do Google-a mi je u proseku oko 500~600 ms, pa s vremena na vreme igra zeza. Je li to dovoljno za neku simulaciju leta?
 
Odgovor na drugo pitanje. Znaci Mig 29 vs F-16 :)

Inace evo ti ovde lista "letachina", pa ti procesljaj :)
 
Poslednja izmena:
Wings over Europe: Cold War Gone Hot je dobra igra, ima zanimljivih aviona kao npr. Harrier.
 
Nazad
Vrh Dno