Šta je novo?

Silent Hill 2 (remake)

Pa pazi, RE rimejkovi su vise nego pristojni. A ovo stvarno nije neka igra gde treba da izmisljaju toplu vodu, promene kontrole i kameru i bukv samo iskopiraju pricu i atmosferu. 10/10 bez ikakvih dodataka ili menjanja bilo cega.

I te kako treba da se dotera priča i prezentacija. Kad je SH2 izašao tamo 2001. video igre su bile posmatrane kao laka zabava za decu i omladinu, pa kad se pojavila igra sa tako ozbiljnim temama, griža savsti, trauma, samoubistvo, to je bilo nešto revolucionarno, zbog čega je na gomilu problema u igri zažmureno. Priča je bila standardno japanski uvrnuta, a Konami je još jednom glasovne glumce angažovao po sistemu prvog koga nađemo na ulici da priča engleski.
 
Ok, voice acting naravno da mora da bude savrsen. Davno sam igrao pa se ne secam bas nekih problema u vezi sa samom pricom i atmosferom, ne pricam o tehnickim stvarima, to bi danas trebalo da je najmanji problem.

Ako imas nesto konkretno, stavi u spoiler tag da ne kvarimo drugima, bas me zanima, meni je u secanju ostala tako da je gotovo savrseno bilo i bolje od 99% igara danas.

Mozda pogledam walkthrough na yt pre nrgo sto izadje da se podsetim malo 😃
 
Bolje bi im bilo da se drže svega što original nudi i da ne ublažavaju japansku uvrnutost. Neka rade na glasovima, grafici, zvuku, neka dodaju sitnice, nadam se da će se ugledati na fenomenalne radove Bluepoint-a. Ali ako se budu prilagođavali zapadnim vrednostima i ovom ludilu političke/seksualne/rasne ravnopravnosti, pa budu eksperimentisali i sa pričom (a bacaju nam teaser da se drže svega kako treba), neka se nose i oni u 3PM zajedno sa SqareEnixom koji je uništio FF7.
 
Ako imas nesto konkretno, stavi u spoiler tag da ne kvarimo drugima, bas me zanima, meni je u secanju ostala tako da je gotovo savrseno bilo i bolje od 99% igara danas.

Mozda pogledam walkthrough na yt pre nrgo sto izadje da se podsetim malo 😃

Pogledaj malo da se podsetiš na YT cut scene, interakcije među likovima, to je nivo virtuelne glume skoro pa na RE nivou, mora to dosta da se dotera da bi bilo po danas prihvatljivim standardima.
 
Ovo mi je verovatno omiljena igra ikada, a i serijal ako brojimo samo prva četiri dela (lore i detalje im znam do te mere da sam popunjavao SH wiki stranice sa ljudima kad sam bio dosta mlađi).

Iskreno mislim da će usrati skroz i da nisu trebali ni raditi remake jer je cash grab klasični sudeći stanje Konamija poslednjih godina.

Čar originala je u tome što je mali tim ljudi radio na nečemu do čega im je stalo, napisali su ozbiljnu ličnu priču kakvu su hteli, Akira je napravio odličan soundtrack koji je igrom slučaja generalno i u muzičkom svetu dan danas cenjen kao jedan od najboljih ambijentalnih albuma, za glasove su našli maltene kompletne amatere za koje se ispostavilo da perfektno pristaju ulogama.

Sve se direktno i indirektno potrefilo u remek delo od igre, koje ja mislim da je baš zbog ovih faktora teško ponoviti.

Ne znam, meni mnogo znači ova igra, a pored osnovnih mehanika i grafike mislim da se nema šta prepravljati, tako da više mislim da će je popišati nego popraviti.
 
Nazad
Vrh Dno