Šta je novo?

Silent Hill 2 (remake)

Insomnium X

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2011
Poruke
1,822
Poena
265
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel Core i7-11700F + CM MasterBox MasterAir MA612
Matična ploča
ASUS PRIME B560-PLUS
RAM
Kingston Fury 32GB 3200MHz
GPU
Gigabyte RTX 3060 Gaming OC
Storage
Kingston KC2500 250GB + 500GB SSD
Zvuk
Logitech Z623
PSU
Chieftec Element Series 700W
Kućište
Cooler Master MB600L V2
 
Pa dobro, Konami cemo da krivimo kad zabrljaju :cool:
 
Al su zato sistemski zahtevi, bar sto se grafike tice, stratosferski...

Screenshot (613).png
 
Unreal 5, prosto receno.
 
Nije to to kao u originalu po meni :D
 

Prilozi

  • 311970193_1788874554808934_4972644909056289843_n.jpg
    311970193_1788874554808934_4972644909056289843_n.jpg
    86.9 KB · Pregleda: 89
Dzejmsova faca ocajno deluje :(. Koliko treba da budes operisan od svega sto je bitno vezano za dizajn da bi ovo uradio...

Ostalo ok, verujem da ce biti dobro.
 
nisam u toku, ali jel ima neke price za Silent Hill keca?
 
Cim su skocili odmah na dvojku, ne. A jos nabacali i dve dodatne SH igre pored ove. Bah... Konami. Mada nisu oni jedini sa ovakvim bezveznim preskakanjem...
 
Bas bezveze, verovatno ocekuju da ljudi koji nisu igrali SH1 gledaju neki story recap na yt..
 
Priča SH2 nema nikakve veze sa SH1, zajednički je samo grad Sillent Hill. SH2 inače ima verovatno najbolju priču viđenu u video igri ikad, ako to malo doteraju, izbace japansku uvrnutost, doteraju glasovnu glumu, mogli bi da naprave nešto stvarno posebno. Grafika deluje prelepo, al i meni nije jasno zašto je Džejms ovoliko ružan, kao da su našli nekog poljskog alkosa da im bude model.
 
Cak i na stranu da njegovo novo lice nekako ne stoji, mozda i vise smeta mimika lica i to sto ima previse emocija za emotivno ispraznjenog coveka, bar po ovom traileru i legendarnoj sceni u ogledalu. Takodje nadam se da ce i ostaviti opciju za originalni soundtrack pored novih stvari na kojima Yamaoka radi.

Stoji da sam skeptican jer je evropski tim u pitanju i ovo nije ni priblizno slicno RE rimejkovima jer je ovde atmosfera kljucna stvar, ali posto dosta dugo nije bilo nikakve SH igre ovo ce svakako da se igra, kakvo god bilo na kraju.
 
Poslednja izmena:
a preporucena konfa je isto vec stara 4-5 godina.
Mda, 6800XT je, ono, očigledno mid-range grafika koja je izašla pre pola decenije, a RTX 2080 je budžet grafa izašla pre tipa 7 godina.

I skroz trebamo biti srećni što su te dve grafičke dovoljne za 1080p 30fps sa high podešavanjima...

Ja sam lično očekivao RTX 4090 i još nenajavljenu RX 7900XT za 1080p high i 30fps tako da je ovo premija. /s
 
Problem je što mi te novije grafičke kartice nismo ni videli, jer su otišle da kopaju digitalno ništa. Srećom pa su i diveloperi igara to ukapirali, pa godinama nema rasta u zahtevnosti igara. Moja matora GF 1060 je još uvek dovoljna da potera moju celu Steam biblioteku, a ni wishlist nema ništa s čim bi se mučila. Konačno Unreal 5 donosi narednu generaciju grafike, taman kako proizvodnja ničega propada. Jedino što se ja igram sve manje i manje svakom godinom koja prođe. 🙄
 
Da jest, RTX 2080 je sada budzet karta, izasla prije vise od 4 godine. Zasto su svrstali tu AMDovu ja ne znam, vjerovatno zbog RT koji je uzasan na 6000 seriji.
Uglavnom osim te AMDove karte preporuceni hardver je star 4-6 godina. Osim toga navedeno je da se uz DLSS i FSR moze dostici dobar framerate i do 4K, ni PS5 nece sigurno nista bolje da pokrece igru od navedene konfiguracije iako je "samo" 2 godine star.
 
standardi budjetne karte su se podigli isto kao i kod telefona. Pa je tako mid range telefon 350-400e, nesto sto je bio flagship prije par godina.

2080 je oko 400€ polovna, 500€ nova. Ima i za manje. To je sad range budjetne karte obzirom da je 4090 flagship 2500-3000€. Ispod 400€ je socijala.
 
I klošar do bola...
Realna cena non-flagship telefona je 100e.
U xboxu series S je ~ radeon rx 570.

Mislite o tome.
 
... i kad izlazi? :giggle:
 
FfdzWshXgAEl_bu.jpg
 
Ako je verovati videu koji je PlayStation okacio, ove godine bi trebalo da izadje igra.

 
Svim bogovima se molimo da ne bude pomeranja i da stvarno konačno izađe!
 
Što se mene tiče, bolje i da ga odlože ako će da bude dostojan originalu, samo da ne izbacaju neki polu-proizvod za zgrtanje para na staroj slavi, koji će da se krpi usputno. I onako sam odavno digao ruke od dobrog SH, pa sam i prema ovom prilično rezervisan.
 
Pa pazi, RE rimejkovi su vise nego pristojni. A ovo stvarno nije neka igra gde treba da izmisljaju toplu vodu, promene kontrole i kameru i bukv samo iskopiraju pricu i atmosferu. 10/10 bez ikakvih dodataka ili menjanja bilo cega.
 
Nazad
Vrh Dno