Šta je novo?

Shoping u Nemackoj

Proday

Znamenit
Učlanjen(a)
02.01.2005
Poruke
20,318
Poena
1,425
Posto idem uskoro u Berlin,interesuje me koji su tamo poznati sajtovi sa oglasima sa tehnikom...nesto poput austrijskog willhaben-a?! I da li je proces oko povracaja poreza isti kao u ovoj temi kupovina u Poljskoj?!
 
To isto, samo ako ne znas nemacki, a znas engleski:
compare.eu
 
Proces pa povrat pdv-a isti, ide za sume preko 25 evra u DE. Najbolje je da rade sa Global blue, dobijes malo nizu sumu ali ne moras da se vracas u tu prodavnicu da bi uzeo pare.
 
Zahvaljujem na odgovorima momci!! Ako ima jos koji savet za polovne stvari, to me je prvenstveno interesovalo (kao nas kupujem prodajem) :wave:
 
Poslednja izmena:
Za polovno mislim da nema povraćaj PDV-a.
 
Pa logicno je da nema povracaj,ali moj brat je svojevremeno pazario dosta tehnike polovno preko willhabena u Austriji,pa zato reko da vidim da nema sta slicno i u de? ;)
 
Poslednja izmena:
Hvala druze, i to mi je trebalo!!
 
Koje robe ? :eyebrows:
 
Willhaben.at
Bazar.at
 
Willhaben najboljei, navedoh ga jos u prvom postu ;)
 
Ja sam pazario u Sturnu u Varšavi, ima ga po celoj Evropi i u Berlinu i u Beču, pa ga uzmi u obzir.

http://www.saturn.de/

Povraćaj PDV je isti kao u u mojoj temu o šopingu u Poljskoj, Global blue obavezno.
Kad dođeš na kasu samo kažeš da ti treba Tax free i onda će te poslati sa tim računom na jedan drugi šalter/pult gde ti baja ili neka njemica odradi Tax free papire.
Tax free moraš da overiš na granici, kod carenika, pokažeš mu to što si kupio, daš ausvajs i papire
Ja sam bio u Rajfajzenu i rekli su mi da mi je najbolje ako planiram još da putujem da uradim povraćaj novca u Beču, u Marijahilfer štrase ima agencija koja vraća pare bez provizije.
Nadam se putovanju za Novu godinu, pa možda legne i Sony playstation 4, ko veli, novogodišnji popust + tax free, bog da me vidi. ;)
 
ima li neko ovde da ima iskustvo u šopingu u inostranstvu, da ume da nađe, kupi, i dopremi robu, da zna gde i kada se može povoljno i pametno kupiti ?

mene konkretno zanima jedan mobilni telefon starije generacije, i jedan odevni predmet.

ako imate šta da mi kažete, slobodno na pp, pa možda padne i neki dogovor.
 
u vezi sa prethodnom porukom.
da budem jasniji, voleo bih da mi se javi neko ko često ide tamo-ovamo , ili boravi tamo negde gde je tržište naprednije od našeg, pa poznaje stanje stvari, prvenstveno da bi mi razjasnio neke nepoznanice.

a onda se možda dogovorimo, ako se moje pretpostavke o mogućnosti kupovine pokažu tačnim.
 
Ja sam pazario u Sturnu u Varšavi, ima ga po celoj Evropi i u Berlinu i u Beču, pa ga uzmi u obzir.

http://www.saturn.de/

Povraćaj PDV je isti kao u u mojoj temu o šopingu u Poljskoj, Global blue obavezno.
Kad dođeš na kasu samo kažeš da ti treba Tax free i onda će te poslati sa tim računom na jedan drugi šalter/pult gde ti baja ili neka njemica odradi Tax free papire.
Tax free moraš da overiš na granici, kod carenika, pokažeš mu to što si kupio, daš ausvajs i papire
Ja sam bio u Rajfajzenu i rekli su mi da mi je najbolje ako planiram još da putujem da uradim povraćaj novca u Beču, u Marijahilfer štrase ima agencija koja vraća pare bez provizije.
Nadam se putovanju za Novu godinu, pa možda legne i Sony playstation 4, ko veli, novogodišnji popust + tax free, bog da me vidi. ;)

Saturn je majka; uzeh danas sluske sennheiser cx 685 sport za 30e (bilo mi glupo da trazim tax free jos); juce ih gledao za 60 u mediamarktu (sva sreca pa se urazumio da ih ne uzmem kad su u ns 66e)!!
 
Poslednja izmena:
Saturn=Mediamarkt, isti gazda, ista roba, iste cene. Eventualno da se naleti na neki popust kao sto si ti imao srece
 
Veruj mi da sam bas dosta artikala gledao koji se poprilicno razlikuju po ceni u pomenute dve radnje. Inace najvise me je impresionirao onaj bose companion 5 (pa cak i 3) sound sistem, znaci bukvalno otrov u malom pakovanju!!
 
Vrh Dno