Šta je novo?

SG Note 3 N9002 dual sim posebna tema

Daj poredjenje neko za ekran, posto ih imas oba sada!
Ja ih nikada nisam zajedno imao, N5 ekran mi se cini OK, N4 me je bas razocarao (previse mi je na iPhone IPS licio, meni su to blede boje)
Odličan je ekran, čini da su boje realnije....ne liči na IPS, ali ne liči ni na klasičan amoled...ne znam kako da definišem, moraću da napravim neki mini review, da uporedo prikažem oba ekrana [emoji2]

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Obican N5 mi je dobro izgledao, kao da na njemu moze da se podesi neki stari mod boja, dok na N4Duos nije moglo.

Ili mi se zapao los primerak :D
 
Obican N5 mi je dobro izgledao, kao da na njemu moze da se podesi neki stari mod boja, dok na N4Duos nije moglo.

Ili mi se zapao los primerak :D
Podešavanja su ista, meni je standardno na adaptive display, kao kod N9002[emoji2]

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
N9002 vs N920CD

1. Jačina GSM signala definitivno na
strani Note 5
2. Kvalitet zvuka prilikom
razgovora( zvučnika i mikrofona)
opet na strani Note 5
3. Baterija je tek posebna priča, SoT
veći kod petice za 1-1,5 sati, uz isto
korišćenje
4. Boje nisu jarke kao kod N9002,
realniji je prikaz
5. Dual sim standby je stalno aktivan
6. LTE mreža na oba sim slota
7. MM 6.0.1 "out of the box" kod petice

To je sve što mi trenutno pada na pamet, ako vas zanima još nešto pitajte :-D


Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Da, zaboravio sam S-pen....dosta precizniji kod petice, što je i bilo očekivano :)

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
N9002 vs N920CD

1. Jačina GSM signala definitivno na
strani Note 5
2. Kvalitet zvuka prilikom
razgovora( zvučnika i mikrofona)
opet na strani Note 5
Sa ova dva sam extra zadovoljan i na N3, ne mogu da zamislim da je stvarno bolje :) Naravno, sem sto N5 ima LTE.
4. Boje nisu jarke kao kod N9002,
realniji je prikaz
Da nemas treci fon da slikas home screen?:)

5. Dual sim standby je stalno aktivan
Hmm, zasto standby?? Treba biti Full Active telefon? Mislis obe kartice rade u isto vreme?
6. LTE mreža na oba sim slota
Hoces reci moze da se bira koja je kartica LTE za data?
 
Da, obe su aktivne, to sam mislio...
I da, biraš koji će slot da bude LTE, a onda automatski onaj drugi prelazi na 2G, pretpostavljam zbog uštede baterije :)


Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Trenutno nemam, probaću sutra da nađem neki sa malo boljom kamerom pa cu da slikam uporedo oba

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Kako da ugasim zvuk na kameri, da mi se ne cuje ono skljoc kad slikam?
 
Stavis fon na vibraciju ili na nečujno,jedino tada se ne čuje škljocanje.. možda postoji još neki način ali ja znam samo ovako.

Imam i ja jedno pitanje,smart dial mi ne funkcionise kako treba ,kada biram broj prepoznaje jedino brojeve sa prefiksom +381 i za njih daje predloge,al je glupo , posto moram maltene pola broja da upisem sam i to sve zajedno sa prefiksom. A predloga sa imenima mi uopste ni ne nudi. Tako da mi je smartdial potpuno neupotrebljiv.
Note 3 dual koristim par meseci vec,kupio sam ga novog i nista nisam cackao oko njega,sve je fabricki ili ga je prodavac pripremio.
tmp_12059-Screenshot_2016-10-27-21-40-12578954464.png
 
Poslednja izmena:
Note 3 DS nema opciju za podešavanje display u basic režimu kao što ima Note 5 DS.
Ako stavimo Note 5 na adaptive i Note 3 na adaptive dobijemo dosta slične boje.

Ekran kod Note 5 DS je naravno bolji, kamera ja naravno bolja. Međutim kod Note 5 se može staviti Dual SIM always ON odnosno da se kartice između sebe divertuju jedna na drugu pa dobijate privid DUAL SIM active telefona. Note 3 je in the box dual sim active (obje kartice aktivne u isto vrijeme).

Imam oba telefona, kao i Note 4 dual sim.
Jedina mana Note 5 je nedostatak microsd slota. Međutim Note 3 ima najbolji odnos uloženo dobijeno za sada...
 
Cuje se i kada stavim na vibraciju i kad iskljucim potpuno, i u podesavanju kamere ta opcija ne postoji dok kod drugara na n9005 sam video da ima i samo to fali ovde
 
Stavis fon na vibraciju ili na nečujno,jedino tada se ne čuje škljocanje.. možda postoji još neki način ali ja znam samo ovako.

Imam i ja jedno pitanje,smart dial mi ne funkcionise kako treba ,kada biram broj prepoznaje jedino brojeve sa prefiksom +381 i za njih daje predloge,al je glupo , posto moram maltene pola broja da upisem sam i to sve zajedno sa prefiksom. A predloga sa imenima mi uopste ni ne nudi. Tako da mi je smartdial potpuno neupotrebljiv.
Note 3 dual koristim par meseci vec,kupio sam ga novog i nista nisam cackao oko njega,sve je fabricki ili ga je prodavac pripremio.
Pogledajte prilog 213239

Da se ne bi mučio oko brojeva, koristi ovu app

https://play.google.com/store/apps/details?id=twitch.angelandroidapps.cnf2

Sent from my m2 note
 
hvala na pomoci,ali nije pomogla ni ova aplikacija.
ukucam u smartdial npr 482 i on bi vec trebao da da predlog i da permutuje te brojeve u slova,medjutim,nista se ne dogadja. nista se ne dogadja ni kad ukucam vise brojeva.
 
Da li je neko probao ovaj rom sa ovog klipa . Vidio sam da ima opcija i za Note duo. Note 3 duos.png
 
Kako da rijesim "ERR_CONNECTION_REFUSED" od kad sam instalirao sva rom ovo mi se desava.
 
Ljudi, imam problem koji vec dva dana ne mogu da resim. Naime, igrao sam se nesto sa onim darklord romom, nije radio signal i baterija se nije mogla puniti uopste tako da sam odinom vratio na stock (gpa1) ovaj poslednji koji je izasao. Skinuo samsung drajvere i odin 3.07(probao sam i sa 3.11) i skinuo 3.0.2.0 twrp da insaliram preko odina, i pise da je uspesno, medjutim kad idem volume up + home + powe button izbaci mi downlaoding mode osim toga sto levo gore pise
COULD NOT DO NORMAL BOOT
ODIN MODE
PRODUCT NAME : SM-N9002
CURRENT BINARY : CUSTOM
SYSTEM STATUS : CUSTOM
REACTIVATION LOCK : OFF
KNOX WARRANTY VOID : 0X1 (2)
QUALCOMM SECUREBOOT : ENABLE (CSB)
RP SWREV : S2, T2, R2, A3, P2
SECURE DOWNLOAD : ENABLE
UDC START

Nije mi jasno sta sam pogresno uradio, pre svega ovoga sam imao 2.7.0 ili 2.7.8 ne mogu da se setim koji twrp. Ostala mi je njegova instalacija(2.7.x) na sd kartici i kako sam flashovao gpa1 odinom sam pokusao da instalira mi izbacio mi je gresku, tj fail. PA sam video da je ovde neko spominjhao 3.0.2.0 i sa tom verzijom evo dobijam ovaj problem..fff Ima li neko link za proverenu verziju twrpa?
 
Instalirao sam2.7.2.1 HLTE verziju i bez problema radi. Ova 3.0.2.0 *K*LTE ima problem iz mog prethodnog posta. Procitao sam negde u temi da je za nas n9002 KLTEDUOS oznaka za n9002 medjutim meni ta verzija ne radi. Ne znam kako, ne znam zasto. Ako neko znam, voleo bih da mi kaze
 
Koji kernel preporucujete za SVA 13 rom? Meni bi odgovoaralo performanse > battery life, nije da bih voleo da mi traje baterija 6 sati, ali bih mnogo vise voleo da lepse radi nego da mi baterija traje 3 dana :D
 
Meni se cini da mu sa Performance strane nista ne fali na stock kernelu!
 
Meni se cini da mu sa Performance strane nista ne fali na stock kernelu!

Ne bih se bas slozio. Na primer, neke sajtove ucitava dosta dugo(bas dosta), i u tom momentu se procesor malo vise zagreje. Nisam ja jedini slucaj sa tim problemom, jos par njih sam nasao da tvrde isto, zato i pitam da li postoji neki fin kernel van stock kernela
 
Mislim da je to do mreze, ako je zahtevniji sajt, a N9002 podrzava samo 3G, ne i 4G. Imam slicno zagrevanje na S5 Duosu, kada je na H+ (3G(, ali ne i na 4G/WiFi-u za neke sajtove.
Ovo je samo misljenje naravno.

Sto se samog pitanja tice, ja nisam ni nasao druge kernele za N9002 :( U stvari jedini working ROM za njega osim Stock je bas SVA, sve ostalo ima previse bugvva i problema.
 
Ma ja konkretno i govorim dok sam na Wifi-ju imam te probleme. Svakako stoji da je SVA najbolji i tu nema dileme, ja sam nasao jos par komada solidnih, cak sta vise darklord s7 edge port je odlican. I baterija je odlicna(uz custom kernel naravno) ali nece da drzi ukljucen wifi na sleepu. To je jedini problem. 6.0.1 sistem, u prosekuy 1.5gb rama slobodno, mnogo je responsivniji i brzi u odnosu na SVA,ali taj vajrles me unistava
 
Ima još jedna ROM koji sada radi na Note 3 dual sim.
Potražite na XDA, znam da je rađen na osnovu Galaxy S7 (možda se tako i zove)
 
Ima još jedna ROM koji sada radi na Note 3 dual sim.
Potražite na XDA, znam da je rađen na osnovu Galaxy S7 (možda se tako i zove)

mislim da je to darklord rom. Iwgowy mozes li mi reci tvoje iskustvo na darklordu, je li taj wifi radi normalno u normalnom rezimu rada, i rade li obadvije kartice ok?
 
@kole82

Kao sto rekoh par postova iznad, to je port sa S7 EDGE 6.0.1 marshmallow sistem. Radi perfektno, mnogo je brzi od SVA13, u proseku 1.5gb pa na gore slobodnog RAMA, nikakvih bagova nema za ovih par dana dobrog njakanja, osim vajrlesa koji kako ugasim ekran posle par minuta se ugasi(u fazonu stednje baterije) iako ja izaberem da se ne gasi nikad u opcijama. I nikako ne mogu naci fix za to(ne znam ni da li postoji). Izuzetno stabilan, baterija traje bas bas dugo ako se ne koristi puno, ali ako ga njakas sat dva ode nekih 25-35% baterije. U sustini odlican je, ja koristim custom kernel : Darklord 3.4.0 marshmallow h3g chnduos 1.7V. Probao sam i darklordov port sa note7 na note 3. Takodje radi perfektno, ali sa kernelom koji dolazi uz taj note7 port uopste ne mogu da punim bateriju, ni na punjacu ni preko kompjutera. Probao sam mali milion kernela, i sa ni jednim nisam uspeo da punim, tako da sam presao na s7edge port i dalje sam na njemu i zaista je predobar sistem, osim tog malo brze praznjenja baterije i toga sto vajrles zeza u iddle-u. Ako neko uspe da nadje dobar kernel za note7port molio bih da javi ovde, jer sam svakako za note7 port vise zbog olovke itd ( onog sto inace nema na S serijama samsunga). Nadam se da ti je pomoglo :)
 
Ispravka : reinstalacijom popravljeno gasenje wifija u iddle-u. Sim 2 nisam probao, tako da ne znam nista o tome. Mada sam citao na xda da radi stabilno i aktivno duo channel.
 
Ima li neko firmwer na mega ili gdrive, posto sa samungovog sajta ih je nemouge skinuti!? Probao sam ovaj darklord note 7. Lss kernel nece da flesuje, ispise failed. a sa onim drugim ne radi punjenje i ne pokayuje mrezu uopste. Sad moram da se vratim na fabricki rom.
 
Dok sam trazio fabricki rom, slucajno sam skinuo ovaj rom. Baterija je odlicna. Sve radi kako treba... posle cu ga okaciti na megaupload pa cu postaviti link. Po meni je bolji od sva13 rom-a. Screenshot_2016-12-05-14-10-28.jpg
 
Kole82, ne citas pazljivo :)
Rekoh ti ja da port sa note7 ne moz da puni i nekima radi signal nekima ne(meni je signal radio, ali punjenje je bilo problem) I pri pokusaju 10ak kernela nisam uspeo da nateram mob da puni bnateriju prebacio sam se na S7 EDGE PORT, koji je odlican. Probaj taj. Svakako je bolji od 5.0 sistema gde imas ram leak
 
Nazad
Vrh Dno