Šta je novo?

Servis za ViewSonic?

mickeyrs

Slavan
Učlanjen(a)
11.05.2005
Poruke
1,751
Poena
375
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5800X + Corsair H100i PRO XT
Matična ploča
Asus ROG Strix B450I Gaming
RAM
G.SKILL 2x16GB (F4-3600C16D-32GTZR)
GPU
MSI Ventus 2080Ti
Storage
Kingston KC3000 2TB
Zvuk
Edifier R1700BT
PSU
Corsair SFX 600 Platinum
Kućište
FormD T1 2.0 Black
Monitor
Dell U2724DE + Alienware AW2724DM
Miš & tastatura
Logitech MX Keys S +MX Master 3S
Laptop
Lenovo T14s Gen2 + Anywhere mouse 3S
Mobilni telefon
Sony Xperia 5 IV
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ima li smisla popravljati VP 191b koji je naprasno prestao da radi?

Simptomi su da mu posle uključivanja u struju treba nekoliko minuta i pritisaka na ON dugme da se upali, a i tad prijavljuje No signal na svim ulazima (bilo DVI, bilo ovi ostali VGA). Radio je OK od 2005, pre neki dan je samo izgubio signal kad sam gasio comp i od tad ništa. Kod koga da bar pitam za cenu intervencije, mada ovako imam izgovor da odem i uzmem neki 24"... :d
 
ja sam moj ViewSonic popravio u Pakomu, jer je imao garanciju. Isto se samo tako ugasio, ali su ga brzo popravili - za 2 dana, tako da izgleda nije bio veliki kvar.
 
Meni je jedan "otisao" prosle godine, samo blackout i ne ozivljava nikako. Nosio licno do Pakom servisa na Karaburmi, pa oni kombijem slali za Nis (jer se VS samo tamo popravljaju) pa cekao, zvao, proveravao, nervirao se dok nije stiglo nazad, i na kraju, "na ledjima" donosio sa Karaburme.

Naravno, pre svega sam se raspitivao telefonom, i pricao sa majstorima iz Nisa oko cene popravke i moguceg uzroka kvara - imas mogucnost da oni pogledaju i kazu ti koliko ce da te kosta, pa ako ti je skupo, platis samo dijagnostiku. Mene je izaslo, cini mi se oko 1500d, sto je bila ok suma.

Dobio sam tromesecnu radnu garanciju (originalna je istekla, nesto pre kvarenja, naravno) i radilo je lepo do ove godine, kad je opet zglajznuo. Poucen iskustvom da ce to sa servisom potrajati, rasklopim ga sam, precesljam Net (najcesce su u pitanju elektroliti, ima cak i forum badcaps na tu temu) isproveravam sa caletom elektroniku njegovog napajanja, i na kraju zamenimo najveci kondenzator koji je i izgledao kao "strano telo", a verovatno je kao zamena (u servisu) stigao sa nekog drugog uredjaja.

Sve u svemu, za sada radi, pa ako znas sta radis, ili se dobro snalazis - postoji eto i DIY opcija, ili nositi u servis ukoliko nije do one visoko-frekventno-strujno-konverto-oscilo? ploce koja se narucuje i kosta poprilicno.

Nadam se da sam bar malo pomogao.
 
Ja sam moj ViewSonic popravljao u AdaCom servisu, pored Doma inzinjera. Bio mu je otisao visokonaponski trafo i neki matori lik ga je popravio. Kostalo je oko 40 eur ali je u pitanju bio (tada) 815p 21" CRT, tako da se popravka isplatila. Evo ga radi i danas kod lika kome sam ga prodao.
 
Ufff, toga sam se i plašio, nije problem 1500 din nego to svo cimanje, čekanje, zvanje telefonom koje se izgleda podrazumeva u ovoj zemlji kod svakog sevisera nečega. :mad:

A u Pakom mi se baš ne nosi - gledajući sva iskustva ovde sa njihovim servisom i robom koja je u garanciji, otići tamo i još platiti za verovatan maltretman mi deluje kao čist mazohizam. :d
 
Jos jedan glas za Adacom... ja posle godinu dana mislio prosla garancija i dvaput nosio kod TV mehanicara na popravku, i uvek isto otislo, posto TV mehanicar nije nasao originalne delove, pa je stavljao neke "zamene" ali to nije dugo funkcionisalo...

Na kraju, bas preko bench-a, ali ne secam se tacno ko od usera mi je pomogao, CRT 22" je odnesen za BG u Adacom, i tamo ga popravili POD GARANCIJOM dzabe, i informisali me, da na VS u Srbiji daju 3 god garancije i ako imam bilo kakvih problema slobodno idem kod njih...

Tome ima sigurno 2-3 godine, sto rece neko ispred mene, radi kao svajcarac kod momka kome sam ga prodao...

Turbo
 
Nazad
Vrh Dno