Šta je novo?

"Server" za vise monitora/televizora u korporativnom okruzenju?

Učlanjen(a)
17.11.2007
Poruke
658
Poena
320
Naime, hteo bih da sa jednog centralnog mesta, pozeljno bezicnim putem, plasiram vise razlicitih stream-ova ka vise razlicitih TV. Npr. imam 3 grupe korisnika koji treba da prate odredjene parametre koji se izvlace iz kompanijskog informacionog sistema i da svaka grupa na svom TV vidi svoje podatke. Najjednostavnije resenje bi svakako bilo da svaka grupa ima dedicated streaming laptop koji cast-uje sliku na TV, ali me zanima da li postoji neko efikasnije (i jeftinije) resenje?

Podaci bi se povlacili iz neke baze, odnosno, nije kompleksan sadrzaj koji treba da se prikaze (uglavnom tabele i brojevi). Postoje li mozda neka gotova resenja za ovako nesto?
 
U kojoj su formi su streamovi? Mislim da od toga dosta toga zavisi kako bi moglo da se resi.
Jel mogu da se puste direktno na TV (ili uz neki dongle ako TV nije smart) preko URL?
 
Tv-ovi bi bili smart. Verovatno neki hisense/tcl noviji. Sadrzaj bi bio u tabelama (u pocetku), a posle verovatno neki interfejs koji bi se punio podacima iz baze.
 
Napravi neki prost Smart TV app koji samo otvara neku web stranicu?
 
To bi onda mogao i iz browsera u televizoru da uradi, ne treba mu dodatan app 🤷‍♂️

Ukoliko se podaci ne menjaju cesto moze to i rucno da se odradi.
Na primer povezu se televizori na neki media server (jedan racunar u istoj mrezi ga ima podignutog) i onda samo pustaju neki statican sadrzaj (tipa slike koje se naizmenicno menjaju, ili bukvalno snimak tvog ekrana sa laptopa).

Na duze staze, najjeftiniji moguci HTPC iza svakog tva, kada promenis sadrzaj ili rdp na njega ili neki bezicni set periferija koji moze na vise uredjaja i mirna backa.

edit: Mozda mozes nekako da dignes virtuelne masine i svakoj dodelis po hdmi port sa svog racunara pa njih koristis da sa jednog fizickog uredjaja delis vise sistema na razlicite televizore - ali ovo em verovatno nije moguce, em mi deluje kao overkill 🤔
 
To bi onda mogao i iz browsera u televizoru da uradi, ne treba mu dodatan app 🤷‍♂️
Naravno da bi moglo, ali to već zavisi od starosne dobi i nivoa pismenosti krajnjih korisnika. A i od toga da li operativni sistem TV-a uopšte ima browser app ili nema.
Plus u browser mora da se ili kuca URL ili traži i klikće bookmark. Sa app se lakše "dresira" starija generacija...
 
Nazad
Vrh Dno