Šta je novo?

Senua’s Saga: Hellblade II

 


metahuman
 
Bar da najave neki okvirni datum izlaska..
 
sumnjam da ce to ove godine
 
Nadam se da će pokazati nešta novo na predstojećem Xbox Games Showcase 2023, 11. juna.
 
 
Poslednja izmena:
Jedina orginalna igra (koncept) poslednjih godina. Svi ostali samo lepe drugu grafiku.
 
Ja ne znam sta je ovdje posebno u ovim trailer-ima koji su na isti fazon vec evo par godina. Nikakav solidan i konkretan gamelpay nije prikazan. Graficki izgleda lijepo i to je sve sto se da otkriti.
 
Delim slicno misljenje, mislim da svaka prezentacija i pomen ove igre je neka cutscene prezentacija glumice, bilo da je E3 ili U5 GDC prezentacija. Prosli trailer je mozda imao i naznake nekog gejmpleja ali posle toliko godina pocinje da smara i bolje da nista ne pokazu ili da izbace kraci walkthrough gejmpleja.
 
Upravo sam i zato napisao da je ovo umjetnost, a nju ne moze bas svako na keca da prepozna, ona se ne trudi da se svakome dodvori, da zadovolji svaciji kriterijum. Sve sa ukusom, bez preterivanja, suptilno i sigurno ovo poprima oblik remek djela.

Uopste nisam ocekivao da ce prikazati previse gameplayam, jer nema potrebe za tim, dovoljno su vec prikazali sa onim dzinom iz pecine - ono je jedna od najupecatljivijih scena u gamingu sto sam ikada vidio. Vjerujem da ce ostatak igre biti na istom ili slicnom nivou. Ono sto me mozda najvise impresionira jeste sto je ovo jedna od rijetkih igara gde su zvuk i grafika na podjednako vrhunskom nivou kvaliteta.

Sto se gameplay tice, ne ocekujem neku revoluciju u core mehanikama, ali ocekujem neku najfilmskiju sinergiju izmedju filma i igre. ;)

edit: Svakako treba biti oprezan, upravo sam pogledao ponovo onaj gameplay sa dzinom, vrlo moguce da ce doci do nekog grafickog downgradea narocito sto se tice partikl sistema vatre i dima kada ga zapale bakljama, ali ako sve ostane kako na prezentaciji onda se necu postidjeti ovih mojih postova. :D
 
Poslednja izmena:
 
Ja u najmanju ruku od ove igre očekujem remek delo, obzirom na to koliko su ovih "work in progress" klipova okačili. Te klip za animacije, te klip za audio efekte, te klip za kretanje... 😀
 
Samo jos datum izlaska da kazu, bar okvirno :)
Oteglo se bas
 
 

Bravo.

Vintage Applause GIF
 
Lepo. Već par dana se nakanjujem keca da krenem, uzeo na nekoj akciji na stimu nedavno. Izgleda je pravo vreme :)
 
Lepo. Već par dana se nakanjujem keca da krenem, uzeo na nekoj akciji na stimu nedavno. Izgleda je pravo vreme :)
Obavezno.
Jedna od najupečatljivijih igara ikada (znaš ono kad se godinama posle odigrane igre sećaš svakog detalja čak i osećaja kad si je igrao).
Mene je igra kupila u svakom smislu od momenta kad kreće borba sa Surtr-om, a on u plamenu kreće niz stepenice dok u pozadini čuješ Battle march.


I obavezno nosi slušalice kad budeš igrao.

Ja ću ponovo obrnuti keca kad izbace konačan datum izlaska dvojke.
 
Obavezno slušalice, čine 50% atmosfere.
Ma bilo kakav kvalitetan zvuk, mislim na 5.1 u mom slucaju! Zaista je obavezan, jer podize atmosferu na nivo iznad... Kao sto rece Kure, i ja se jos secam onih "glasova u glavi"... Msm ja sam navikao na okruzujuci zvuk, i pomaze mi samo da znam odakle dolaze neprijatelji... Ali oni glasovi kada su poceli iz coskova sobe da dobacuju :D (y) (Jedna od retkih odigrana 2x)
 
Poslednja izmena:
Ma bilo kakav kvalitetan zvuk, mislim na 5.1 u mom slucaju! Zaista je obavezan, jer podize atmosferu na nivo iznad... Kao sto rece Kure, i ja se jos secam onih "glasova u glavi"... Msm ja sam navikao na okruzujuci zvuk, i pomaze mi samo da znam odakle dolaze neprijatelji... Ali oni glasovi kada su poceli iz coskova sobe da dobacuju :D (y) (Jedna od retkih odigrana 2x)
Zamisli kakav je tek ugođaj sa slušalicama, kad ti glasovi dobacuju "iz glave"...
 
Verujem da je drugi fazon i da je preporuka. Ali ako si pravilno pozicioniran i imas ozbiljan 5.1 - pojacalo i dobre trosistemce, onda ti cela soba postane glava :p - a zvukovi deo nje... Odustao sam od slusalica davno, imao sam sjajne (5.1) - ali te su grejale usi opasno...No to je druga tema!
 
Meni je najveci utisak ostavio nedostatak HUD-a i koliko mi je to zapravo prijalo u igri, u fazonu idi trci junace :)
 
Keca sam krenuo i pikao posle GoW, ali mi je bila dosta spora... tako da sam posle par sati prešao na Witchera 3 FE. Mislim da ću morati da joj dam šansu opet, pre nego dvojka izađe. :)
I da - sluške su obavezne, još ako dobro emuliraju izvor zvuka, bukvalno su 50% atmosfere.
 
Ako pod spora borba, misliš realnija, onda si u pravu...
 
Nazad
Vrh Dno