Šta je novo?

Segate Baracuda 1.5Tb low on Health

B-ZiGER

Slavan
Učlanjen(a)
29.08.2007
Poruke
2,309
Poena
379
E ovako pre neki dan sam imao male probleme sa mojim sistemskim diskom i u Seintelu sam video da je na 13% Health-a.
Seintel mu daje jos 15dana rada zaboga umrece mi na rukama :wall:

Trenutno radim Surface scan da vidim koliko je zaista osteceno. Neki savet kako dalje da ga spasavam???
Backup je odradjen i na disku stoje sada samo par filmova nebitnih uzeo sam odma novi disk u nameri da ovaj drzim kao data disk pa dokle prezivi.
HDD health.jpg
 
Nema tu mnogo filosofije...
Odradiš low level format, pa ako je i dalje toliko "crven" eventualno ga koristiš za nešto nebitno dok definitivno ne odapne ili se odmah oprostiš od njega.
 
Neki soft za preporuku za taj Low level format? Nisam se baktao ikada sa tim stvarima uostalo sta postizem sa tim Low Level formatiranjem ?
 
low level format tool :)
 
Po meni nećeš postići ništa, ali to je jedino šta eventualno možeš da uradiš, možda se Sentinel malo zbunio, pa će low level to da ispravi.
Najverovatnije je taj hard zreo za kantu, nažalost.
 
Hm postoje neke opcije u Seintelu Reinatalizate Disk citao sam da i to preporucuju kada je disk pred umiranjem??
Dodatno me test koji sam nocas odradio zbunjuje - surface test i sve je 100% ???Surface data good.jpg

Dodatno sam se ubacio u citanje sta low level format radi hardu i kolko sam shvatio nema potrebe da ga radim s obzirom da sam obrisao partcije i formatirao ga normalno.
Low level formating - Most drive manufacturers recomend that you Don't low-level format a drive.

A low-level format might recover some bad sectors, however they were marked bad because they have failed at some point, and could fail again.

Postoji dosta vece objasnjene - u prevodu low level format se radi samo kada tipa prodajete hard i formatirali ste ga normalno i nezelite neko da povrati podatke.Sto se tice zdravlja harda kao u mom slucaju ne preporucuje se, dobro je da nisam poslusao,:p neznam zasto postoji hype uopste da to treba raditi???
 
Poslednja izmena:
kolko sam cuo pravi low level format ne mozes uraditi kod iole novijih diskova.
jedino sto mozes jeste da ga prebrises nulama skroz pa se to danas cesto tako zove.

postoje brojni programi za to, npr 'dd' i neki linux livecd. ili neki od butabilnih kompilacija (tipa ultimate boot cd).
trebalo bi i da proizvodjac ima program, pa pogledaj na sajtu. (verovatno je to najbolja varijanta)
 
Nazad
Vrh Dno