Šta je novo?

Seedbox - pitanja, problemi, diskusija i ostalo

basic je los jako los...power box je 3 puta brzi i stabilniji server.
 
Jeste mozda sada, ja sam pisao iskustvo sa pocetka rada i ja sam poxeo sa basic prva dva dana katastrofa stalno se server zaglupljivao i Spanac kaze brate prebacicu te na power box i stvarno je bio stabilniji brzi ali daleko od toga da je savrsen, ali mislim da je i nenjao masinu od prosle godine tako da je verovatno sad server jos brzi, stabilniji kao sto kaze @kodmenejeradilo a kod mene nije :)
 
Kakva su iskustva sa seedhost.eu?
Uzimam prvi seedbox pa me zanima koliko je ovaj dobar.
 
Pa ljudi ga uglavnom hvale. Ali ja nemam bas neko lepo iskustvo sa njima. Radilo mi je prvih nekoliko dana odlicno, posle je krenuo rtorrent da se rusi vise puta dnevno. Moguce da sam samo upao na problematican slot. U svakom slucaju, trazio sam pare nazad pa sam presao na feralhosting. Brzine nisu kao kod seedhosta, ali bar radi stabilno, sto je meni bitnije.
 
Ajde pošto sam pročitao malo nazad temu i vidim da nas ima koji smo koristili box4seed da pitam nešto.

Zašto su mi automatski napravili novu porudžbinu koju mi sad traže da platim inače mi će mi biti blokiran servis? Mislim mene boli uvo, da im platim neću 1000%, a takva plaćanja vršim isključivo samo preko one internet kartice, uplatim koliko mi treba i potrošim tako da mi ni pare ne mogu uzeti. Ali pitam jer prošli put (pre godinu dana) sam iznajmio lepo na mesec dana njihovu uslugu i sve ok bilo, kad isteklo mesec dana piše usluga završena i kraj. A sad sam naručio basic box 26. februara i to je naravno trebalo da traje do 26. marta. Lepo preko PayPala im uplatio, odmah potom dobio konfirmacioni mail da je sve plaćeno i odmah potom dobio još jedan mail da mi je usluga aktivirana i da mogu na sajtu pristupiti rutorrentu. Sve lepo koristio, sve u svemu zadovoljan brzinama (nisam ja neki sad da tražim tamo supersonične brznine) kad 16. marta oni mi automatski naprave još jednu porudžbinu i sad traže to da platim?? Slao sam im poruke preko njihovog sajta i maila a oni se prave blesavi i ponavljaju da mora da se plati. Baš sam razočaran ovim a dopao mi se box4seed jer je mogao da se završi dobar posao sa uploadom na nekim trakerima.

Ispada da ne može da se naruči na jedan mesec, nego ti naručiš za jedan a oni ti automatski ubace još jedan. Mada možda to i piše na njihovom sajtu ali ja nisam čitao, krastavac onda je moja greška. Vodio sam se onim da sam ih već koristio i da se ništa nije promenilo od tada.
 
Poslednja izmena:
Moraš da ih blokiraš preko PayPal-a, imao sam identičan problem i isto su mi automatski nastavili iako sam tražio da se ukine i već sledećeg meseca sam imao dva box-a (oba njihova). Jedan sam dao drugaru da koristi a drugi sam nastavio da korsitim do isteka. Imaš par strana unazad kako se blokira, ako se ne snađeš potražiću link kasnije ;)
 
Ma ne verujem da ću išta sad da mogu da blokiram, već mi piše suspended tamo gde treba da piše za seedbox active/terminated. To sam trebao pre da uradim a nisam znao da treba, jer prošle godine i nije. Jao kako su opasni :mad:
 
I koji je zaključak na kraju?

Najgore moguce iskustvo.
Pocev od toga da pise na sajtu da dobijas SB ubrzo nakon uplate, dobio sam ga 3 dana nakon toga.
Vlasnik jedva odgovara na mejlove, tako da sam na odgovore cekao i po nedelju dana.
Nisam imao ftp 2 nedelje, desavalo se ne radi webui.
Cesto je restartovao server, tako da mi svaki 3. dan radi recheck.
Od ponudjenih 200gb imao sam 100gb, kada sam mu javio nakon nedelju dana mi je rekao da ce to resiti i tek pre neki dan sam slucajno video da sam napokon dobio.
Nije hteo da refundira pare na paypal, iako sam sve lepo obrazlozio. Nisam imao vremena da se dalje natezem sa njim.
A o brzinama i da ne pricam. Ocigledno da je ovo vlasniku neki posao pored tako da se uopste ne trudi da pruzi odlicnu uslugu.

Ne bih ni uzeo ovde SB, nego drug ima masinu kod njega i kaze da je zadovoljan. Mozda je samo kod mene ovo bio slucaj. Prvi put uzmem SB i ocajno iskustvo.
 
Poslednja izmena:
Jutros dobio ovaj mejl od njih
Hi Timotije,

In the last few hours our monitoring has detected a RAID failure on your node. This has taken your SeedBox offline.

Please note we are working with our remote hands to have this fixed but at this time are unable to give an ETA.

If you like we are more than willing to deploy a new server on a new node to give you access back. This would be a fresh SeedBox with no previous files.

Regards,

SSDapp LTD

Iz dana u dan sve losije iskustvo. Bas sam neki baksuz.
 
what.cd

da li je neko koristio seedbox za ovaj tracker?

sredio sam serije i filmove i godinama mi neće trebati seedbox za ovu namenu. igre ne igram. jedini problem koji imam je muzika.

imam nalog i na rutracker-u i na waffles-u ali bih voleo da zaokružim celinu sa what.cd i da ova dva izbacim iz upotrebe, tako da mi ostane samo what.cd za muziku (ptp za filmove i btn za serije). odjavio sam se sa velikog broja trackera i više ih ne koristim. na mnogima sam napravio brdo tb bilo preko seedbox-a ili preko upload-ovanja tako što sam držao nekoliko tb mesecima na seed-u pa poene menjao za upload, tako da verujem da neće praviti administracija problem osobama koje su me pozvale na tracker. pre ili kasnije će mi deaktivirati nalog samo je pitanje vremena.

da se vratim na temu.

nije mi finansijski problem da zakupim svaki mesec sb (na primer mesečno £10 feral hosting), ali ne bih plaćao ako ne mogu da nabacim par desetina gb mesečno na what.cd.

znam da ima freeleech dva do tri dana godišnje (recimo negde za katolički božić) i da tada mogu da skinem brdo flac albuma ali to mi ne igra ulogu zato što bih onda za nove albume čekao opet godinu dana. to je isto kao kada bi neko rekao da čekam novembar/decembar da skinem serije (par sezona) ili da za ta tri dana skidam samo filmove a tokom čitave godine da čekam te dane kada je freeleech.

neko sa foruma je rekao da seed-uje 200gb i da mesečno nabaci 400 mega (odnosno jedan flac album) što meni ne igra ulogu, tako da ništa od seedovanja od kuće. jedino kada bih imao fiber kod provajdera i brdo tb, tada bi mi nešto značio taj upload. kada sam svuda nabacio ratio prodao sam diskove (2x3tb) i raidsonic stanicu tako da ne nameravam da se vraćam na 3.5" diskove. pre nekih mesec dana sam kupio eksterni 2tb 2.5" i verovatno ću se na tome zadržati neko vreme.

volim da švrljam i skidao bih sve i svašta, da nije tako došao bi u obzir freeleech pred novu godinu.

kako imam hifi sistem ovih dana sam upoređivao mp3, muziku sa yt-a i flac i sada se čuje razlika više nego primetno. dok sam ranije imao kompjuterske zvučnike tipa logitech x230 nije se čula ta razlika i mogao sam da slušam i mp3. sada samo jurim flac. filmovi se čuju drugačije i prava je uživancija slušati kvalitetan snimak na kvalitetnim zvučnicima.

ako imate iskustvo sa what.cd-om i autodl-om prenesite da se ne zalećem sa seedbox-om.

unapred hvala ;)

:wave:
 
kako doći do promotivnog koda za seedhost.eu?
 
Jel koristio neko seedbox.io?
14€ za 1Tb storage + unlimited bandwidth deluje kao dobra ponuda.
 
Koje sajtove pratite za akcije, koji seedbox je po nižoj ceni za praznike itd? Glupo je svako par dana pretraživati nekoliko SB sajtova.
 
Koje sajtove pratite za akcije, koji seedbox je po nižoj ceni za praznike itd? Glupo je svako par dana pretraživati nekoliko SB sajtova.

nisam ispratio akcije, ali sam uzeo pre oko dve nedelje samo jedan mesec, da testiram, ovaj za 10e.
Nema SSH, što može biti horor, zavisno od tvojih potreba, meni je odradio posao i bez.
Baci pogled, ima mane, ali za 10e je sasvim dobar dil. Podigao sam 3 tiketa za support, svaki rešen za manje od 8 sati.
 
SNG

Ako je redosled prioriteta sledeći:

1. Bezbednost/anonimnost
2. Prostor (postoji li ponuda za 10TB+ ?)
2a Bandwidth (idealno 1gb/1gb unmettered)
3. User management (da može više ljudi *istovremeno* da pristupa)
4. Cena (npr do 50e mesečno, ali nije presudno)

Šta bi bilo preporuka?
 
https://www.online.net/en/winter-2017/sales

Edit:

Čim mi je stigla poruka hteo sam da zakupim ali istog momenta je pisalo: "Error: Offer not available." E sada, da li je trik ili su stvarno bili brži drugi primaoci poruke...

Edit 2:

Skuplji paketi su dostupni (od paketa START family).
 
Poslednja izmena:
Šta je ovo, sad tražio Box4Seed na internetu i ne mogu da nađem njihovu stranicu? Na googlu ništa ne izbacuje, samo neke recenzije a box4seed.com (ako je tako beše) mi izbacuje neke vazdan reklame i gluposti, moram da gasim web browser. Da nisu otišli u večna lovišta možda? :D
 
Da li može sa SB-a da se direktno skida film na OneDrive ili mora prvo na računar a sa računara upload na OD?
 
Ne znam da li je do sada tražio neko ovu ulsugu ali ja ću da pokušam. Jel hoće neko da mi uplati seedbox neki (kasnije ako dođe do dogovora videću koji i šta) a ja da mu nekakako pošaljem pare? Nije problem ni ja da pošaljem pare prvo nikakav, dovoljno sam na sajtu da znam da su ovde većinom odgovorni i dobri likovi tako da nemam ni najmanji strah da bih mogao biti prevaren.

Problem je što ko zna kad ću ja da odem do Niša sledeći put kako bih mogao da zamenim internet karticu u Intesi koja mi je istekla posle 2 godine čini mi se, a tada kad sam napravio ugovor za nju mi je odgovaralo da to bude tamo. Sad su se neke stvari promenile i mogu da prođu meseci dok ponovo ne odem do Niša. Šalju mi oni svake nedelje već više od 2 meseca poruke da me moja nova kartica čeka i da mogu da je podignem ali džabe.

Tako da ako je moguće da se sa nekim dogovorim oko ovoga bilo bi lepo :)
 
Idi u prvu banku tu gde si, otvori devizni, uplati pare i kad stigne kartica uplati...
 
Šta je ovo, sad tražio Box4Seed na internetu i ne mogu da nađem njihovu stranicu? Na googlu ništa ne izbacuje, samo neke recenzije a box4seed.com (ako je tako beše) mi izbacuje neke vazdan reklame i gluposti, moram da gasim web browser. Da nisu otišli u večna lovišta možda? :D
Da otisli su bas tamo. Ima jedno 8 meseci otprilike.
 
Pretpostavio sam čim nigde nisam mogao da ih nađem. Nisu bili loši, bar za moje potrebe. Jednom sam imao vrhunsko iskustvo sa njima dok je drugi put bilo problema oko otkazivanja pretplate za sledeći mesec. Hteo sam samo na mesec dana da iznajmin seedbox, pošto obično tako i radim ali oni mi ubaciše još jedan. Sreća pa ja uplatim na karticu taman onoliko koliko mislim da potrošim u tom trenutku tako da nisu mogli da mi uzmu pare :d A lepo sam im rekao da ne želim drugi mesec za redom, ali nije vredelo.

Koji sad seedbox preporučujete? Čim budem obnovio karticu iznajmiću neki. Jel dobar onaj seedhost.eu? Vidim da ima ogrančenje u bandwidthu ali mi recimo ovaj od 3TB za 10 eura odgovara, mada ako ima neki bolji za te pare ili za koji evro (ne nešto preterano skuplji) više preporučite? :)
 
Nazad
Vrh Dno