Šta je novo?

Seckanje zvuka

talichni

Čuven
Učlanjen(a)
12.01.2003
Poruke
89
Poena
609
Imam problem sa ALC650 cipom integrisanim na ploci gigabyte 8IEXP. Do skoro mi je zvuk isao normalno, a sad secka na svake 2-3 sekunde a ponekad i sa vecim pauzama. Mislio sam da je do mreze, ali nije, kad je racunar sam u mrezi, isto se desava. Pokusao sam i sa deinstalacijom i ponovnom instalacijom, ali nije pomoglo. Skidam nove drajvere sa realtek sajta da vidim hoce li oni pomoci. Os je winXP professional. dxdiag ne prijavljuje nikakvu gresku, osim sto kaze da cip ne podrzava hardverski bafering, sto za ovaj problem ne bi trebalo da ima veze. Racunar je mainstream, cel na 1.8GHz, 256DDRAM. 60GB maxtor, GF4 MX460 64MB DDRAm, itd, itd. Da li je neko resio slican problem? Zna li neko proces pod xp-om koji mu mozda smeta?
 
talichni je napisao(la):
Imam problem sa ALC650 cipom integrisanim na ploci gigabyte 8IEXP. Do skoro mi je zvuk isao normalno, a sad secka na svake 2-3 sekunde a ponekad i sa vecim pauzama. Mislio sam da je do mreze, ali nije, kad je racunar sam u mrezi, isto se desava. Pokusao sam i sa deinstalacijom i ponovnom instalacijom, ali nije pomoglo. Skidam nove drajvere sa realtek sajta da vidim hoce li oni pomoci. Os je winXP professional. dxdiag ne prijavljuje nikakvu gresku, osim sto kaze da cip ne podrzava hardverski bafering, sto za ovaj problem ne bi trebalo da ima veze. Racunar je mainstream, cel na 1.8GHz, 256DDRAM. 60GB maxtor, GF4 MX460 64MB DDRAm, itd, itd. Da li je neko resio slican problem? Zna li neko proces pod xp-om koji mu mozda smeta?

Mozda zvuci glupo, ali da li si probao sa tweakom u system ini-ju:
[display]
busthrottle=1
Ako ovo ne pomogne imas jos resenja na adresi:
http://forums.winamp.com/showthread.php?threadid=43231

POZ:)
 
Nije pomoglo. Cak se xp zaglupljuje kad mu izmenim win.ini.
Novi drajveri takodje nisu pomogli. Uzas.
 
Ja sam imao isti problem zvuk secka kad se gleda neki film ili igra igrica, ali kad se slusa mp3 onda je sve normalno.
Da kazem da je muzicka Sound blaster live 5.1, maticna ploga GA-7VAXP (KT400 sa reidom, mreznom, muzickom koja je isklucena)

i tako malo malo pa zasecka zvuk.

Da kazem da ta ista muzicka normalno radila na gigabajtovoj ploci GA-7VAXE+ valjda tako bese (mrzi me da vadim knjizicu) KT 266a cip set.

Resenje je bilo to da nisam instalirao drajvere za muzicku nego ono sto je ubacio sam windows xp profesional.
 
....

talichni je napisao(la):
Nije pomoglo. Cak se xp zaglupljuje kad mu izmenim win.ini.
Novi drajveri takodje nisu pomogli. Uzas.

Pa ono, ponestaje mi ideja...
Probaj da li sb deli neki IRQ sa necim drugim itd...
Preporuka je da ono sto ne koristis, iskljucis u bios-u (tipa serial portove, paralel, onboard sound, USB?:))

POZ:)
 
Nazad
Vrh Dno