Šta je novo?

SE se trgnuo ili... ofanziva :)

bata87

Slavan
Učlanjen(a)
04.03.2010
Poruke
2,266
Poena
229
Kao sto i sam naslov kaze izgleda da su u SE najzad shvatili da moraju da budu konkurentni da bi preziveli. Nakon (po mom misljenju) velike, ali tihe, rekonstrukcije krenuo u ofanzivu za sto bolji polozaj na trzistu.
Kao sto svi znamo predstavljeni su novi modeli telefona, kao sto su ARC, Xperia Pro, novi modeli Xperia Mini i Mini Pro...

XPERIA PRO LINK cena u GB je 350 funti, a u evropi ce biti 360-370 eu. Interesantan telefon

novi Xperia Mini i Mini PRO LINK mini pro dobija svuda pohvale na racun tastature koliko vidim, a po ceni bi trebalo da budu negde kao HTC Wildfire, a imaju manje-vise interesantne karakteristike za low-end segment

i onda mozda ona, po meni najinteresantnija vest jeste da ce zaboravljeni (a toliko povoljni u oglasima) X10 dobiti zvanican update na 2.3.3 :D za neverovati od SE-a (oseca se promena u vazduhu, najzad su se trgli zar ne :) ) LINK inace vest je vec pre mesec dana, ali sam je iskreno tek sada zapazio. Po ovome onda ovaj tel uopste nije ugasio kako smo mislili (a veoma povoljno se moze naci danas)

Nadam se samo da ce biti azurni sa sw update-ovima kao sto su i obecali i nastaviti u pravom smeru
 
Ja ne bih rekao da su se trgnuli :p Jer bi onda stavili vise od 320 MB interne memorije... Bre, svi novi modeli, i Arc i Neo i Pro im imaju smesnih 320 MB interne memorije...
 
Zaostaju i dalje ali idu u dobrom smeru.
 
Zaostaju, ali sto da ne... Najnoviji dogadjaji ulivaju nadu da se krecu u dobrom smeru. Ne zaboravimo i Motorolu koja je vaskrsla u zadnjih godinu i po, dve
 
Neka se zahvale "robotu" ;)

A sto se tice SE danas sam se prijatno iznenadio kada sam na mobilnomsvetu video cenu Xperia Play modela, u jedinoj radnji u kojoj ga ima. Da ne ostavljam sada link ovde, mozete pogledati.
E taj model bih voleo da imam, a ako mu je cena sada takva, kakva li ce biti za 2-3 meseca!?
 
Poslednja izmena:
SE se trgnuo ili... ofanziva :)
:laugh: :laugh: :laugh:

Trenutno u proizvodnji mobilnih telefona postoje barem pet train wreckova:
1. Nokia OYJ
2. Research In Motion Ltd
3. Sony Ericsson Mobile Communications AB
4. Motorola Mobility Holdings, Inc.
5. LG Electronics

SE je Nokia Android sveta.

Ovde je sve lepo objašnjeno:
http://www.mobile-review.com/articles/2011/birulki-116-en.shtml#3

Između ostalog:
SE offers customers expensive and outdated products and the sales reveal that.
:wave:
 
Poslednja izmena:
Hm... pa Motorola vise nije bas ono sto je bila, sada su veoma dobri :) A i dobri vetrovi duvaju u SE-u zadnjih dana...
Sto se tice RIM-a jos uvek se dobro drze, pokazace naredni period - valjda
 
Jedini razlog sto Motorola postoji je taj sto je amerikanci masovno kupuju. To je jedino drzi u zivotu.
 
@ bata87

Izvini, da li si pročitao analizu na linku koji sam ostavio? SE je rupa bez dna i jedini vetar koji duva u njih je tornado. To je činjenica. Apsolutno je trulo sve.

O Motorola Mobility bolje da ne počinjem. Iz kvartala u kvartal, samo gubici. Pocepali su kompaniju na dva dela, otpustili radnu snagu, ali i dalje samo prave gubitke. A Android telefoni im variraju od vrlo dobro do jako loše (kao Motorola PRO, "biznis" telefon sa pola dana baterijom, DEFY problemi sa slušalicom itd. :bottle:). Idi na Motorolin forum pa ćeš videti kuknjavu na sve strane. Podršku van Amerike ne vredi ni komentarisati.
 
SE je rupa bez dna od kad je osnovan, iskreno ne pamtim kada su bili zdravi...
Motorola nece propasti dok je Amerikanaca :)

A RIM je neka druga prica i mislim da se nikako ne uklapa ovde, ali ajde :) Ipak su jos uvek popularni
 
Trgli se a stavili mehanicke tastature ? :)
 
Pa mnogim ljudima jos uvek HW tastatura mnogo udobnija za rad od SW-e. Konkretno i meni, jer imam problem znojavih ruku cim je spoljna temp veca od 20C ;)
 
Naravno da je udobnija za rad, uvek će i biti. Kuckanje po ekranu je čist kompromis. Doduše, da smo Englezi, kao što nismo, mogli bi i običnim telefonom da kucamo uz pomoć T9 kao metak. Doduše, opet će hardverska da bude brža od softverske, dokle god ekran ne bude mogao da obezbedi bolji feedback o poziciji tastera.
 
trgli se đavola, posle više od godinu dana nisu uspeli da naprave telefon bolji od galaxy s-a, ne mogu da sustignu konkurenciju a kamoli da ih prestignu...
 
Naravno da je udobnija za rad, uvek će i biti. Kuckanje po ekranu je čist kompromis. Doduše, da smo Englezi, kao što nismo, mogli bi i običnim telefonom da kucamo uz pomoć T9 kao metak. Doduše, opet će hardverska da bude brža od softverske, dokle god ekran ne bude mogao da obezbedi bolji feedback o poziciji tastera.

Neki telefoni imaju srpski T9. Doduse symbian :)
 
Srpski T9 radi sasvim lepo sve dok se gramatički pravilno izražavate. I koliko sam primetio, radi kako treba samo na Nokijama, bilo Symbian bilo dumb.
 
t9 postoji i radi na gomili dumb telefona već sto godina, ja ga koristim od 2003 (prvi put na sagemu x5) i mnogo je bolje radio nego na symbianima ( imao je i sve psovke :) ) a inače nebitno je da li je srpski ili hrvatski jel zadnji put kad sam gledao postojao je samo srpskohrvatski zvanični t9 rečnik...
 
iste stvari slusah pre malo vise od godinu dana kako se*ete i pljujete samsung ....da bi vas danas bila masa napacenih dusa koja uziva u galaxy-ju :p posle ovoga i se ce da izbaci neki avion :D
 
^ ostaje da se nadamo... zar ne?
 
Po meni se ipak trgnuo. Po ceni po kojoj se pretpostavlja da ce Mini Pro biti, cena slicna kao Wildfire S - a po spec nema sta Wildfire S da trazi pored ovog SE-a :) meni je to na primer veoma interesantan telefoncic. A najveci problem SE-a nije hw (90% korinika boli briga sta ima od HW-a) vec neazuran i problematican SW i mislim da se tu SE aktivira najzad...
 
SE je rupa bez dna od kad je osnovan, iskreno ne pamtim kada su bili zdravi...
Sad cu da te podsetim :D

Sony je bio zdrav kad je izbacio J70:

280nu4m.jpg


a Ericsson kada je lansirao T28:

et28_3.jpg


sve posle toga nije imalo nekog smisla.
 
^^^Ok, got the point :D ... bilo je i kod SE-a nekih modela koji su se isticali i davali im nadu tipa K750 ,K800 i 810 (u to vreme)...ali generalno sve vreme kaskaju,nikad nisu imali top proizvod koji bi ih predstavio kao lidera na tom polju... Kad mi neko spomene SE odmah mi par stvari prodju kroz glavu: los kvalitet izrade,dizajn ubi boze (cast izuzecima kod poslednjih modela) i do pojave TS telefona SE-ov famozni joystick koji je posle par meseci ili morao da se cisti ili da se menja...i sve to ceo zivot rade na ustrb cene proizvoda kako bi na kontu iste imali udeo i prodju na trzistu mobilnih telefona.

My 2 cents about SE.
 
Bilo je nekih modela, koji su bili itekako dobri, ali firma kao firma je uvek bila u G****MA :) mada kazem, ne treba nikog otpisivati, danas je sve moguce. Dizajn im je u zadnje vreme, slobodno mogu reci, medju najboljima, ako ne i najbolji medju robotima - jedino taj problem, koji je nadam se resen, sa zastarelim, neazurnim i bagovitim SW-om (bar je reseno ovo sa zastarelim, secamo se kada je X10 izasao sa 1.6 verzijom iako je tel tada da je imao normalan 2.1 mogao da bude na vrhu iznad Desire-a)
 
^^^Ok, got the point :D ... bilo je i kod SE-a nekih modela koji su se isticali i davali im nadu tipa K750 ,K800 i 810 (u to vreme)...ali generalno sve vreme kaskaju,nikad nisu imali top proizvod koji bi ih predstavio kao lidera na tom polju... Kad mi neko spomene SE odmah mi par stvari prodju kroz glavu: los kvalitet izrade,dizajn ubi boze (cast izuzecima kod poslednjih modela) i do pojave TS telefona SE-ov famozni joystick koji je posle par meseci ili morao da se cisti ili da se menja...i sve to ceo zivot rade na ustrb cene proizvoda kako bi na kontu iste imali udeo i prodju na trzistu mobilnih telefona.

My 2 cents about SE.
Ja sam SE imam zaista sjajna iskustva, čak bolja nego sa Nokiom.

K750i sam koristio od 2006. do 2008. i uopšte ga nisam mazio, posle sam ga dao ćaletu i tek skoro se džojstik malo "ulegao" ali i dalje radi takoreći bez problema. Šta je sve on preživeo od mene, radili su i zubi :d telefon je bio ka tenk. Kad sam prešao na N82 kol'ko god on bio iznutra bolji odmah sam osetio daleko manje kvalitetnu plastiku i više škripanja. Keva ja imala od ~2007. do pre koji mesec w810, samo je jednom išao u servis, a kad je prodat jednom liku s bencha izgledao je k'o tek izašao iz radnje i sve je radilo savršeno, evo sad mi žao što sam ga prodao. Znam gomilu ljudi koji su imali ili i dalje imaju SE i u jedno sam siguran, SE telefone nije lako osakatiti :-devil-: govorim o modelima do k850, za posle ne znam. Symbian UIQ mi se uvek činio manjim kupusištem i dorađenijom platformom od "nokijinog symiana".

Od njihove trenutne ponude jedino me zanima Xperia play i žao mi je što se tako loše prodaje, a deluje mi kao sjajan koncept.
 
ovaj fon sam sanjao u srednjoj. to ko je imao bio je najveća faca. Ovaj sa fotke je T630 doduše, a ja pričam o T610
sony-ericsson-t610.jpg
 
Da, T610, imao sam ga. Bio je potpuni hit, a mislim da su i po svetu baš dosta isprodavali. Kupio sam ga kad sam se skinuo iz vojske, da se castim :banana:
Kad se samo setim odusevljenja 65K boja ekranom, 2 MB, onaj kvadratni džojstik, alu body ... stvarno je bila dobra izrada.
Kad smo vec krenuli sa "trip down memory lane" da kažem i da sam imao podosta ericsson/sonyericsson telefona t.j. uglavnom sam njih i koristio više godina, još od T10. Poslednji je bio P1i.
A onda je došao debakl sa Satio-m, koji se u jednom momentu kod nas prodavao i za 888 Eur :shock: ... i tako su nam se putevi razišli ...
 
Moj najverniji u 2005 je bio P910 koji me je sluzio savrseno godinu i nesto...po meni je to bio pun pogodak SE'a ali su ga u....i sa P990 kao i sve posle toga.
 
ovaj fon sam sanjao u srednjoj. to ko je imao bio je najveća faca. Ovaj sa fotke je T630 doduše, a ja pričam o T610
sony-ericsson-t610.jpg

T610 i dalje koristi moj drugar, ima preko 6 godina sigurno.
1 je bio u servisu zbog dzoistika i to je to.Sav je izguljen, izgreban ali sljaka.
 
Nazad
Vrh Dno