Šta je novo?

Sbb, ydownloader i change ip

markosvaba

Slavan
Učlanjen(a)
10.07.2008
Poruke
631
Poena
320
Nasao sam program change ip za sbb i citao upusta itd, ali nesto ne stima, pa imam pitanje. Da li moze da mi radi taj program ako imam vezu " modem-ruter" ili mora samo modem da bude?
 
mislim da mora modem > PC
 
Ne može da radi jer njegov način rada je zapravo restartovanje modema (dakle morao bi da restartuje) i ruter da bi funkionisao
 
NIje princip resetovanje modema jer se time na dobija nova ip na sbbu
vec promena mac adrese mrezne karte , time se dobija drugaciji ip
 
A sto da resetuje ruter, kada ruter dobija podatke od modema? Ruter ne menja podesavanja ako mu modem posalje druga nego i on mora da se resetuje?
 
Pa msm da ne treba zato sto modem salje ip i ostale podatke!
 
A sto da resetuje ruter, kada ruter dobija podatke od modema? Ruter ne menja podesavanja ako mu modem posalje druga nego i on mora da se resetuje?

Zato sto resetovanje SBB modema NE MENJA IP adresu. Mozes i da iskljucis modem iz struje preko noci do 8h i postoji 99 % sansa da opet dobijes isti IP, tek vise od 12-24h modema bez struje MOZE da promeni IP. Promena MAC adrese je jedini brz nacin promene IP-a na SBB modemu.
 
A sto da resetuje ruter, kada ruter dobija podatke od modema? Ruter ne menja podesavanja ako mu modem posalje druga nego i on mora da se resetuje?

TI bas ne citas sta se pise ;)
Uzmi modem i restartuj ga jedno 20-30 puta i prati ip videces pattern
 
Ali, nije stvar u resetovanju rutera.

Dovoljno je da ode na 192.168.1.1 ili gde vec i nadje gde se menja MAC.
 
kao sto mnogi rekose NE MOZE. i u samom uputstvu za sbb ip changer stoji:
PS. Za korisnike koji modem kache na ruter pa tek onda na kompove, ovaj program
nicemu ne sluzi :p

ono sto mozes da probas je da komp povezes direktno na modem preko usb i plus preko rutera ethernet. kada ti treba promena adrese samo eneble usb konekciju pa kada zavrsis promenu, disable konekciju. to je samo ideja. pre par dana sam postavio pitanje ovde da li moze, ali nisam dobio odgovor. isprobao bih i sam, ali ne postoje x64 driveri za usb pa ne mogu nikako da koristim usb konekciju modema. zato sada trazim zamorcice koji bi to isporbali umesto mene :-devil-:
cak sam bio raspolozen da probam da napravim i .exe koji bi automatski uradio enable, reset, disable.

Ali, nije stvar u resetovanju rutera.

Dovoljno je da ode na 192.168.1.1 ili gde vec i nadje gde se menja MAC.

MAC adresu ne mzoes tek tako da promenis. mac adresa je ime, prezime, jmbg i broj licne karte svakog uredjaja i ona se ne moze promeniti u interfejsu uredjaja.
a sve i da moze, opet mu nista ne znaci jer ne moze da se konektuje na modem preko rutera. mozes da se konektujes na ruter i mozes na modem ukoliko je povezan direktno, ali povezivanje na modem preko rutera iz nekog razloga ne moze. adsl modem moze, sbb cable ne.
 
Poslednja izmena:
ja imam sbb i tp-link ruter, uspesno sam menjao IP putem menjanja MAC-a.
Istina, to je bilo zadnji put pre par meseci, moguce da se nesto menjalo od tad?
 
Posle menjanja MAC adrese na ruteru/mrežnoj karti mora se resetovati i modem da bi se ostvarila konekcija sa drugacijom IP adresom, takva su bar moja iskustva.

Ko ne koristi ruter može koristiti neki od programa koji menjaju MAC adresu mrežne karte i automatski resetuju modem, ko ima ruter mora to odraditi ručno.
 
Poslednja izmena:
Nekada je možda i bilo dovoljno uraditi release/renew ili resetovati modem, sada to nije slučaj.
 
Ja menjam non-stop ip sa SBBChangeIP. Modem mi je prikacen na komp sa mreznim kablom. Samo pokrenem changeIP.bat , resetuje se modem i posle par minuta dobijem novi ip.
 
Ok rodjace, ali ovde je pitanje modem-ruter a ne modem direktno povezan
 
Nazad
Vrh Dno