Šta je novo?

SBB vs MTS

goks31

Cenjen
Učlanjen(a)
17.04.2011
Poruke
160
Poena
180
Može li neko ko je koristio SBB kablovski internet i EON, pa prešao na MTS optiku da prenese svoja iskustva vezano za stabilnost interneta, torrent, steam.., kvalitet tv signala (slike).
Dvoumim se oko prelaska na MTS..
 
Tako nesto i planiram zbog nekih sportova (tenis - dok još Novak igra, MotoGP..). Koriste se 3 racunara, 3 televizora, risiver za muziku sa net-a, mobilni telefoni..da li je MTS oprema dovoljna da sve isprati?
 
Ukratko: ako prelaziš na MTS nemoj da uzmeš TV uslugu kod njih :D Uzmi ostale usluge u MTS i dž mesece a za TV uslugu ostavi Eon, tj uzmi "Eon van mreže" uslugu.
A sta fali TV usluzi? Meni je to individualno, neko voli Arene a neko SK, sta bi on radio da ga zanimaju Arene umesto SK, placao jos jedan servis? Iptv? Ja ne znam sto crnite toliko taj MTS, Iris, sta vec. Da se razumemo, nemam bas nikakav interes da branim ove ili one jer sam iz BIH ali igrom slucaja imam i IRIS Smart i EON, apsolutno mi oba servisa rade bez problema. Necu da uporednijem jer nisam zahtevan korisnik, ne treba mi 4K, niti slika mora biti kristalno cista, bitno mi da sve radi bet problema, radi mi. Tu opet dolazim do toga da je to nekome bitno, nekome ne al eto bas me zanima sto tako kategoricki "ne uzinaj tv", sta tebi smeta kod njih? Na boksovima nema problema jer sve radi savrseno (gledam kod sestre kad sam u SRB) pa znam, mozda nekome smeta zakljucan box. Ali i taj Box radi ono za sta je i placen, da pruza uslugu koju placas a ne da to na njega budzis neke app.. isto bih rekao i za EON box. Njihova namena je da se gleda televizija i za to služe savrseno, oba.

Sto se tenisa tice, sav tenis imas i na EuroSportu tako da ako uzimas pretplatu zbog tenisa i Djokovica, odmah si na gubitku, SK propadaju, vise nista vredno nemaju u ponudi osim EL al opet, i to je individualno, sta ko voli.

Meni licno, oba provajdera su okej, cak malu prednost dajem Iris samo zbog toga sto aplikaciju mozes da instaliras na vise tv dok EON mozes samo jedan Eon Smart TV da ukucas. Za Iris nije bitno da se logujes na Iris GO ili Iris SMART
 
Nije lose kad mozes gledati Youtube bez reklama, Eurosport prenosi samo 2 grandslema, ima Eon jos nekih prednosti.. Interesuje me iskustvo korisnika po pitanjima u prvom postu.
 
Koliko ja znam SBB ne nudi više EON van mreže. MTS optika radi odlično, nikakvih problema nema. EON interfejs je mnogo bolje rešen, Iris je kao iz 2008 godine... Arene su jače sa sportskom ponudom sada, na SK ostali samo F1, MotoGP i Evroliga. Kvalitet slike je tu negde, nisam primetio neku bitnu razliku.
 
Stabilnija je MTS optika od SBB paketa, dosta komšija je prešlo sa SBB na MTS baš zbog interneta koji nije bio ok a sve zbog krš servisne podrške i nezainteresovanosti SBB-a da reši probleme. EON mnoogo bolje odrađen softver u odnosu na IRIS ali je IRIS stabilniji u radu. EON app za komp deset dužina kvalitetnije odrađen u odnosu na irisGO.
SBB je još na koaksijalnom pa je lakša instalacija dok je MTS (ako je optika) razvaljivanje po stanu i razvlačenje kablova tj. treba malo mozgati kako ih razvući.

Na računaru koristim EON a imam optiku MTS-a...
 
Koliko ja znam SBB ne nudi više EON van mreže. MTS optika radi odlično, nikakvih problema nema. EON interfejs je mnogo bolje rešen, Iris je kao iz 2008 godine... Arene su jače sa sportskom ponudom sada, na SK ostali samo F1, MotoGP i Evroliga. Kvalitet slike je tu negde, nisam primetio neku bitnu razliku.
Ima Eon van mreže
 
sta fali TV usluzi? Meni je to individualno, neko voli Arene a neko SK, sta bi on radio da ga zanimaju Arene umesto SK, placao jos jedan servis? Iptv?
I kad po stranu gurneš to Arena vs SK i " treba mi vs ne treba mi N1, bla bla" i porediš samo funkcionalnost 2 platforme i 2 uređaja posle Eon boxa i Eon platforme pređi na Iris STB je žešći downgrade. A još dodatno kad porediš "multiscreen" / "second screen" (= gledanje TV usluge i "video klub" van STB-a) iskustvo Iris platforma u tom poređenju izgleda bedno.

Ljudi koji su prethodno koristiti Eon box i Eon platformu su naviknute na bolje i razmaženi i naviknuti na moderniji pristup i skoro svaki je razočaran kad posle toga iskusi MTS varijantu.
Naročito oni koji se nisu na vreme raspitali nego pretpostavljali da će i kod MTS slično sve da radi... pa kad pređu ono prc: ne može custom lista kanala, ne može lepo u Play Store i instaliraj šta ti treba od aplikacija...

A nema stvarno potrebe sebe terati da se navikavaš na inferiornu platforma kad lepo postoji kao opcija da se uzme Eon OTT / Eon van mreže, uzme Eon box i nastavi po starim dobrim navikama a usput dobije bolji net i uštedi neka lova prelaskom na MTS Box.
Taj combo košta nešto više nego da si sve uzeo na jednom mestu a zadovoljstvo na kraju je daleko veće, posebno za ex-SBB korisnika.
 
Stabilnija je MTS optika od SBB paketa, dosta komšija je prešlo sa SBB na MTS baš zbog interneta koji nije bio ok a sve zbog krš servisne podrške i nezainteresovanosti SBB-a da reši probleme. EON mnoogo bolje odrađen softver u odnosu na IRIS ali je IRIS stabilniji u radu. EON app za komp deset dužina kvalitetnije odrađen u odnosu na irisGO.
SBB je još na koaksijalnom pa je lakša instalacija dok je MTS (ako je optika) razvaljivanje po stanu i razvlačenje kablova tj. treba malo mozgati kako ih razvući.

Na računaru koristim EON a imam optiku MTS-a...
Iskreno, nemam primedbi na SBB, net mi je stabilan, brzina 600, na lanu mi je 8 uređaja, kvalitet slike vrlo dobar, kvar ne pamti kad je bio zadnji put al..menjaju mi ugovorenu cenu a prelaz u MTS xx meseci gratis
 
Nude i dalje EON van mreže, izvinjavam se. Nemaju više u ponudi porodični i sport paket. Da to imaju idealna je varijanta MTS optika sa Arenama i EON sport paket. Slažem se sa shamanNS, Iris posle EON-a je bezveze, još uvek se navikavam...
 
Nude i dalje EON van mreže, izvinjavam se. Nemaju više u ponudi porodični i sport paket. Da to imaju idealna je varijanta MTS optika sa Arenama i EON sport paket. Slažem se sa shamanNS, Iris posle EON-a je bezveze, još uvek se navikavam...
Koji se najveći problemi Iris-a, imao sam priliku da koristim Orion Tv, move Supernove, nisu Eon al podnošljivi su, može da se postavi omiljena lista da ne iskaču rijaliti i sl gluposti.
 
Može se napraviti i ovde lista omiljenih kanala, mada ja gledam samo sport, ostalo me ne zanima. Kad prebacim na TV uvek je Arena Premium 1, tu vrtim dva-tri kanala i to je sve. Jednostavno je sve amaterski odrađeno, za sve treba klik više u odnosu na EON. Nije dovoljno pregledno, kada vratiš neku emisiju koju bi da pogledaš i stigneš do kraja on te izbaci nazad u live program, a nekada tu gde su oni prelomili u EPG-u nije kraj emisije / utakmice, pa onda opet vraćaj, traži... Neuporedivo je sa EON-om stvarno, nije čak ni stvar navike već je EON interfejs moderan i funkcionalan, iako nije savršen, a ovo je kao da ga je moj klinac radio iz hobija... 😁
 
Imam i jedno i drugo. BOX 4 beli, net 400/160 i EON Premium duo net 400/40. Sin igra online igrice i kaže da je bolji ping na optici MTS. I ja isto koristim MTS internet zbog upload-a, 160 prem 40 je velika razlika ako ti treba. Kvalitet slike kod mene je bolji na MTS-u, npr poredim kanale koji su kod oba provajdera, HBO, FOX,... Bolja slika jer je na MTS-u veći bit rate, barem ovde kod mene. Ranije, pre par godina EON je ovde bio bolji, ali izgleda od povećane količine pretplatnika smanjili su bit rate. Iris box je mnogo lošiji softverski od EON-a. Meni ne smeta jer dosta gledam sport, a sve što sam pratio, osim F1 i MotoGP otišlo na Arenu. Isto važi i za aplikaciju za TV, EON je ista kao na EON box-u dok IRIS je sačuvaj bože i slika je lošija. Sve zavisi šta više preferiraš. Mislim da i cena je kod MTS bolja, npr moj paket gde imaš 4 usluge, TV MAX paket, NET 400/160, fiksni i mobilni koji je tada bio Omorika 30 je oko 6.700 dinara. Tu je samo mobilni da uzme samo njega tada 3000 dinara. EON DUO je bio 4.600, TV MAX i NET je tada bio 300/30, samo 2 usluge. Jes da sam na EON uspeo kod obnove da izboksujem 20%, međutim full paket je samo 300 dinara skuplji na MTS bez ugovorne obaveze tada.
 
Drugačiji interfejs, zaključan uređaj komplet, treba vremena da se navikne čovek na raspored kanala, takođe malo haotično premotavanje ali bolje rešeno nego na eon-u u smislu brzine IRIS ima x64. Ostalo manje više slično...
 
Nude i dalje EON van mreže, izvinjavam se. Nemaju više u ponudi porodični i sport paket. Da to imaju idealna je varijanta MTS optika sa Arenama i EON sport paket. Slažem se sa shamanNS, Iris posle EON-a je bezveze, još uvek se navikavam...
Pre bih rekao da je drugaciji a ne bezveze i da je stvar navike ali kako god sad videh da nemaju vise sport paket mada meni se uredno naplacuje svakog meseca po nekim starim cenama :D

Screenshot 2023-01-18 221542.png
 
Imam SN i Eon van mreze. Eon imam samo zbog dva sdmc boxa na koje imam instalirane aplikacije koje koristim. Na njima imam instalirane cak i SN Move smart pa i Iris aplikacije. Move box je modovan i cuci u decjoj sobi.Znaci sve kablovske gledam preko Eon boxa,jedino zbog toga ih i imam. Kako kaze @shamanNS mts optika plus Eon van mreze. Sad vidim da nude besplatno i iris aplikaciju uz mobilne mts pakete,tako da mozete da imate i jedno i drugo.
 
ja bih razmotrio i SBB-ov DTH odnosno TotalTV, on je jeftiniji od kablovske a ima prenosti u odnosu na OTT.
 
Imam i jedno i drugo. BOX 4 beli, net 400/160 i EON Premium duo net 400/40. Sin igra online igrice i kaže da je bolji ping na optici MTS. I ja isto koristim MTS internet zbog upload-a, 160 prem 40 je velika razlika ako ti treba. Kvalitet slike kod mene je bolji na MTS-u, npr poredim kanale koji su kod oba provajdera, HBO, FOX,... Bolja slika jer je na MTS-u veći bit rate, barem ovde kod mene. Ranije, pre par godina EON je ovde bio bolji, ali izgleda od povećane količine pretplatnika smanjili su bit rate. Iris box je mnogo lošiji softverski od EON-a. Meni ne smeta jer dosta gledam sport, a sve što sam pratio, osim F1 i MotoGP otišlo na Arenu. Isto važi i za aplikaciju za TV, EON je ista kao na EON box-u dok IRIS je sačuvaj bože i slika je lošija. Sve zavisi šta više preferiraš. Mislim da i cena je kod MTS bolja, npr moj paket gde imaš 4 usluge, TV MAX paket, NET 400/160, fiksni i mobilni koji je tada bio Omorika 30 je oko 6.700 dinara. Tu je samo mobilni da uzme samo njega tada 3000 dinara. EON DUO je bio 4.600, TV MAX i NET je tada bio 300/30, samo 2 usluge. Jes da sam na EON uspeo kod obnove da izboksujem 20%, međutim full paket je samo 300 dinara skuplji na MTS bez ugovorne obaveze tada.
Što se cene tiče: Dve godine SBB-a bi me koštale 100.000 a Box 3 tri puta manje (ako se doda EON van mreže razlika je 30%, osim ako ga podelim sa nekim)
 
MTS može da dampinguje cene jer je državna firma, takođe služe se prljavim stvarima da dovode mušterije, imaju mogućnost da u javnim ustanovama postavljaju štandove gde reklamiraju i vrbuju nove korisnike, sa parolama "raskid sa SBB moguće je". Nisam ni neki fan SBB, ali u odnosu na ovo državnomafijaško smeće, uvek bih izabrao njih. Što se tiče MTS optike, nije tačno da svuda dobro radi, dosta online nastavnika i ljudi koji rade slične poslove gde je potreban jak i stabilan net, ima sa njim problema, dakle to zavisi najpre od lokacije i opreme na samoj lokaciji. Isto važi i za SBB kablovski i optički net, na nekim lokacijama je perfektan, negde ima problema. Uvek se prvo raspitati u najbližem komšiluku, a kako radi nekome u drugom gradu je potpuno nebitno.
 
Nikad ne bih uzeo Sat TV uslugu. Jedno da sam u tunguziji gde nema kršten internet...
shto, jesi nekad imao satelitsku?
ako je zbog premotavanja unazad, izgleda da se dobije jedan EON nalog uz TotalTV i verovatno radi van mreze.
ja bih uvek pre isao na broadcast varijantu televizije umesto arcenja interneta za to, iz razloga koje sam vec spominjao vise puta.
inace ima dosta totaltv i ostalih satelitskih antena po Beogradu i drugim gradovima.
 
ja bih razmotrio i SBB-ov DTH odnosno TotalTV, on je jeftiniji od kablovske a ima prenosti u odnosu na OTT.
Ali i jednu veliku manu. Nema vraćanje unazad, samo preko app za pc/mob.
Koji se najveći problemi Iris-a, imao sam priliku da koristim Orion Tv, move Supernove, nisu Eon al podnošljivi su...
Meni recimo smeta blokada iris go i iris smart app van mts mreže, tu su od mene dobili veliki minus. A iris aplikacija na boksu je prosek. Ništa posebno.
Nikad ne bih uzeo Sat TV uslugu. Jedno da sam u tunguziji gde nema kršten internet...
Što u tunguziji? Telekomove savremene adsl centrane su i dalje širom rasprostranjene, čak ih najviše ima u centralnim gradskim opštinama većih gradova uključujući i glavni grad.
 
@orange47 Ja imao / koristio / plaćao nisam nikad ali ima pola moje ulice ovde na selu Total i XYZ puta su me starije komšije zvale da dolazim da "dijagnostikujem" što ne radi kad bude nevreme, oblačno, sneg...
A ako je 2015. kad sam imao 20 Mbps ADSL moglo da se ima lufta za D3i Albis STB stream onda me sad sa 500 Mbps optikom zabole što OTT TV usluga "jede" deo protoka.

p.s. Jeste Eon "slot" uz TotalTV pakete se ponaša isto kao kod samostalne Eon OTT usluge. S tim da uz TotalTV baksuzni SBB ne dozvoljava korišćenje SmartTV app 🤣
 
Sto se tice TVa, EON kao platforma je daleko ispred MTSa. Kvalitet slike je tu negde, neko ce da napise bolji je kod SBBa, neko da je bolji kod MTSa, ajd' da kazemo da je slican. Sto se tice izbora kanala, MTS je u prednosti. SBB ima Cinestarove valjda, a MTS Superstarove, FilmKlubove, Eurocineme...Sport je ubedljivo na strani MTSa. SBB ima Nova, MTS ima Kurir, tu su negde po kvalitetu. ;)
 
Sbb ima novu max koji je bolji filmski kanal od svih pomenutih
Da, tacno, u pravu si. Evo sad gledam program - Goli pistolj 3 i 1/3, bese Lesli Nilsen...Vatra na Nebu iz '93..i naravno Karate Kid. Dobro kada se uporedi sa ovim kanalima iz MTSa sto daju evropske filmove i serije, moze se reci da..

Jesi li ozbiljan?
 
@orange47 Ja imao / koristio / plaćao nisam nikad ali ima pola moje ulice ovde na selu Total i XYZ puta su me starije komšije zvale da dolazim da "dijagnostikujem" što ne radi kad bude nevreme, oblačno, sneg...
A ako je 2015. kad sam imao 20 Mbps ADSL moglo da se ima lufta za D3i Albis STB stream onda me sad sa 500 Mbps optikom zabole što OTT TV usluga "jede" deo protoka.

p.s. Jeste Eon "slot" uz TotalTV pakete se ponaša isto kao kod samostalne Eon OTT usluge. S tim da uz TotalTV baksuzni SBB ne dozvoljava korišćenje SmartTV app 🤣
reci komsijama da se 'otvore' za normalnu antenu. ona totaltv je prilicno mala, a to sad nije nesto skupo i jednokratno je.

da da ali ne zavisi OTT samo od tvog interneta, svi oni prodaju vise nego sto mogu da pruze, pa kad je nesto bas bitno uzivo opet moze doci do slabijeg kvaliteta.
inace, nadam se da ce youtube kadtad preuzeti domace i neke strane kanale, to bi bila prava konkurencija.
 
EON je kao platforma klasu iznad svega ostalogna tržištu - po meni.
Ali oprema koju deli SBB (nesrećni Tehnicolor i još nesrećniji Ubee) i bol u preponama za performanse koaksijalne mreže na pojedinim lokacijama uglavnom u zbiru dovode do toga da je MTS (ili drugi koji koriste njihovu optiku) bolji izbor. Ali to je individualna stvar i stvarno zavisi od lokacije, i od cene naravno - SBB sad nudi vrlo slične popuste kao MTS preko akvizitera, stari korisnici dobijaju čokoladicu i tako... :)
 
Nazad
Vrh Dno