Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene jedna možda interesantna stvar..od 19.5.je bilo povećanje neta (premium paket ),merilo mi je preko moba negde oko 400+/45+..Od pre dva dana resetovane brzine ,znači 300/15 :) .Mislim nigde ne zurim ,sve mi je jedno ,Al eto ima i ta situacija ..
 
Evo ja sam na mobu u vestima dobio ovo sto po meni razjasnjava situaciju oko povecanja brzine
link
Kod:
https://smartlife.mondo.rs/biznis/digitalno-poslovanje/a50823/Brzi-SBB-internet-besplatno-za-EON-korisnike.html
Povecanje brzine dobijaju samo giga gradovi sto po meni nije fer prema ostalim korisncima koji nisu u giga gradovima.
Ono sto pise na portalu mojsbb u nalogu korisnika 1000/100 Mbps da je trenutna brzina a nije to je moguca trenutna brzina ako dokupite giga dodatak.
Zakljucak izvodim iz sledeceg teksta sa gore datog linka.
SBB korisnici EON paketa sa televizijom, internetom i telefonijom od sada u EON Light paketu umesto 150 Mbps imaju 200 Mbps. U EON Full paketu je internet povećan sa 250 na 300 Mbps, dok je u EON Premium internet ubrzan sa 500 Mbps do 600 Mbps, odnosno do 1 Gbps uz Giga dodatak. Takođe, korisnicima su povećane i brzine upload protoka.
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod mene su "povećali" sa 1000/100 na 900/90 :)
Da li su "povecali" samo na portalu tj smanjili a ti tu brzinu imas ili nemas, molm te da mi odgovoris jer je 01.06 bio juce a ja sam 1000/100 imao na portalu jos 14 Maja a u stavrnosti u ruteru 600/51 a na ookla testu juce prvi put max izvukao 572/48 a pre koliko godina imao sam na ookla testu max 555/48, nasao sam pretagom foruma moje screenshotove. Ne vidim ja tu nikakvo povecanje +-20Mbps to moze biti po meni zbog unapredjenja nekog dela opreme u sistemu SBB. Gledao sam zadnji aneks kad sam produzio ugovor, to koja je brzina samo bog moze znati, pise ime paketa i jos neke stavke a koliki je brzina ul/dl ne pise. Na portal sam ulazio samo da proverim racun, ostalo nisam ni obracao paznju i prvi puta sam pogleda ovo oko internta gde je pisalo 1000/100 trenutna brzina, bas je onako bilo bombasticno, posle sam krenuo da gledam pa vide 'povecanje" 900/90. U ruter nisam ni ulazio, samo kad sam stavio passwode za wi-fi i zadnji puta morao sam da zovem podrsku da mi upisu ponovo passworde jer su resetovali ruter na fabricko tako mi je objasnjeno od strane podrske.
 
Da li su "povecali" samo na portalu tj smanjili a ti tu brzinu imas ili nemas, molm te da mi odgovoris jer je 01.06 bio juce a ja sam 1000/100 imao na portalu jos 14 Maja a u stavrnosti u ruteru 600/51 a na ookla testu juce prvi put max izvukao 572/48 a pre koliko godina imao sam na ookla testu max 555/48, nasao sam pretagom foruma moje screenshotove. Ne vidim ja tu nikakvo povecanje +-20Mbps to moze biti po meni zbog unapredjenja nekog dela opreme u sistemu SBB. Gledao sam zadnji aneks kad sam produzio ugovor, to koja je brzina samo bog moze znati, pise ime paketa i jos neke stavke a koliki je brzina ul/dl ne pise. Na portal sam ulazio samo da proverim racun, ostalo nisam ni obracao paznju i prvi puta sam pogleda ovo oko internta gde je pisalo 1000/100 trenutna brzina, bas je onako bilo bombasticno, posle sam krenuo da gledam pa vide 'povecanje" 900/90. U ruter nisam ni ulazio, samo kad sam stavio passwode za wi-fi i zadnji puta morao sam da zovem podrsku da mi upisu ponovo passworde jer su resetovali ruter na fabricko tako mi je objasnjeno od strane podrske.
Od kad se spominje ovo povećanje brzine kod mene ista situacija. Malo 1000/100, malo 900/90. Sad piše 900/90 ali ja nisam još dobio povećanje.
U novembru sam produžio ugovor i od tad mi na portalu piše 1000/100, ali nikad nisam dobio povećanje i dalje sam na 600/50 (verovatno 600/51 kao kod tebe).
Kontaktirao ih nekoliko puta za tih 1000/100 i uvek sačekajte sinhronizaciju da prođe, vidimo da imate 1000/100 i tako stoji već pola godine.
 
Od kad se spominje ovo povećanje brzine kod mene ista situacija. Malo 1000/100, malo 900/90. Sad piše 900/90 ali ja nisam još dobio povećanje.
U novembru sam produžio ugovor i od tad mi na portalu piše 1000/100, ali nikad nisam dobio povećanje i dalje sam na 600/50 (verovatno 600/51 kao kod tebe).
Kontaktirao ih nekoliko puta za tih 1000/100 i uvek sačekajte sinhronizaciju da prođe, vidimo da imate 1000/100 i tako stoji već pola godine.
to sto pise na portalu to je datum kada sam produzio ugovor, od 14 Maja pise 1000/100 pa onda 900/90 to zasigurno znam jer sam gledao propertis od fajla kad je napravljen screenshot. Mogu se dobiti meta podaci jos preciznije o fajlu. Do tada pisalo je na portau 600/50. Mislim da onaj tekst sve objasnjava. Nema povecnja na 1000/100 bez doplate.
 
Jel moze neko da mi objasni, sta tacno znaci ovo: "EON aplikacija je od sada dostupna svima" ???
 
ЕОН апликација доступна свима - значи да ће бити доступна у свим СББ пакетима. Дакле, добиће је и они који су на старим Д3 пакетима.
10.000 најбржих корисника добија ЕОН бокс - они који нису у ЕОН пакетима, добијају ЕОН бокс, али наредне 2 године плаћају претплату по цени старог пакета којег су у том тренутку имали.
 
^^

E sad samo da razjasne koja aplikacija. Multiscreen, TV ili obe 😜
 
Smanjili na portalu, speedtest radi kao i do sada: 950/97
Ja vise nisam pametan, jedini ti si postovao da imas tu brzinu, evo covek pise da mu stoji na portalu jos od prosle godine 1000/100 i da je reklamirao vise puta i nikom nista. Ako dobro pamtim imas isti paket kao i ja. Tebi su izgleda pustili da imaju primer za reklamu.
 

Konkretno, za potpisan EON Premium OPTIKA ugovor, SBB je greškom aktivirao brzinu 500/50 Mbps, umesto 1000/100 Mbps, kako je navedeno u posebnom Cenovniku za korisnike u Sremskoj Mitrovici.

Rešavanje ovog problema je trajalo izuzetno dugo, konkretno pet dana, i zahtevalo je više desetina poziva tehničkoj podršci SBB-a, koji jednostavno nisu bili upućeni u činjenicu da SBB uopšte ima GPON optičku mrežu kao i da brzina na EON Premium paketu treba da bude 1000/100 Mbps.

Dodatno je iritantno bilo to što su konstantno ponavljali priču o GIGA dodatku, koji uopšte nema primenu na optičkoj mreži.

Svejedno, nakon tih pet dana natezanja, usluga je uspešno realizovana na brzinu od 1000/100 Mbps.
 
Nikad problem sa SBB. EON premijum na kablu. Bilo 500/50, sada je 600/60. Mene častili 20%.
Rezultati na kompu (kabl) i telefonu.
 

Prilozi

  • Speedtest.jpg
    Speedtest.jpg
    98.7 KB · Pregleda: 41
  • image0.png
    image0.png
    425 KB · Pregleda: 42
Ne znam koje su vam te brzine eon premium pise da je brzina 600u giga gradovima.Eon full 300.Meni su rekli da su kao brzine na optici x2 .Imam eon full optiku i brzina mi je 300.Zvao korisnicku i rekao da su prilikom potpisivanja rekli da ako si na optici brzina je x2.Oni kazu nije to tacno.Lokacija Bolec.
 
Nema povecanja brzine u GIGA gradovima. U NS sam i dalje je 500/50, EON Premium.
 
Ne znam koje su vam te brzine eon premium pise da je brzina 600u giga gradovima.Eon full 300.Meni su rekli da su kao brzine na optici x2 .Imam eon full optiku i brzina mi je 300.Zvao korisnicku i rekao da su prilikom potpisivanja rekli da ako si na optici brzina je x2.Oni kazu nije to tacno.Lokacija Bolec.
Gledaj kad sam potpisivao produzenje ugovora i to pre roka, usmeno se nudilo meni 10% manje cena + brzina 600/50 i to je pisalo na portalu, onda se pojavilo 1000/100 pa 900/90 i pise da je to trenutna brzina. Meni je brzina 571/48 Mbps kad merim sa ooklom speedtest.
 
Kod mene jedna možda interesantna stvar..od 19.5.je bilo povećanje neta (premium paket ),merilo mi je preko moba negde oko 400+/45+..Od pre dva dana resetovane brzine ,znači 300/15 :) .Mislim nigde ne zurim ,sve mi je jedno ,Al eto ima i ta situacija ..
Ista situacija kod mene na Ubee-ju je 412Mbps max ali up je preko 57.
 
Nema povecanja brzine u GIGA gradovima. U NS sam i dalje je 500/50, EON Premium.
Sta ti pise na portalu mojsbb na tvom nalogu, koja brzina pise da je trenutno aktivna. Izgleda da je tu neki veliki zez, ili se neko precenio kao kad politivcari pred izbore obecaju svasta ili su tu neke cake kome se povecava brzina. Gledao sam aneks ugovora, nigde nema taksativno navedeno koju brzinu dobijas znaci ako sam ugoovrio 600/50 onda to treba i da pise u aneksu ugovora kao sto pise 10% popusta.
 
Pise 600/60 ali brzina na kablu je 500/50.

Probacu reset rutera da vidim. Nije mi toliko bitno svakako, nego primecujem da je svima nesto razlicito :D
 
Meni je otislo 50% gore, kao sto i pise u aplikaciji.
 
Ne znam koje su vam te brzine eon premium pise da je brzina 600u giga gradovima.Eon full 300.Meni su rekli da su kao brzine na optici x2 .Imam eon full optiku i brzina mi je 300.Zvao korisnicku i rekao da su prilikom potpisivanja rekli da ako si na optici brzina je x2.Oni kazu nije to tacno.Lokacija Bolec.
Ako te ne mrzi ima na diskusiji bas ovoj neznam kad ali ja sam postovao bas deo sa portala sa mog naloga gde pise 2x300/15, posle je promocijom uvecan upload
 
Po specijalnoj pogodnosti , imate mogućnost kao naš postojeći korisnik da unapredite usluge na eon full paket a u trajanju ugovorne obaveze na 24 meseci da nastavite da plaćate cenu postojećeg paketa dakle trio silver.

A mozda eon light sa popustom?

U sklopu Eon full paketa bi besplatno bili zamenjeni postojeći uređaji za nepredni Eon Box kao i modem interneta sa dve wifi mreže. A prelaskom na eon light biste prvih 15 meseci plaćali cenu postojećeg paketa, a potom bi pretplata iznosila 3.599,00 dinara.

U sklopu eon light paketa bi ostala ista oprema koju sada koristite.

Pa kako kad modem ne podrzava brzi internet?!

Nista sacekacu onda konkurenciju, ne vredi ovako


Hvala na javljanju, tu smo za sve dodatne informacije.
 
Najsvezije zvao sam 19900, prosledila na support, javila se zena i kaze da ce to da traje i da je 01.06 zvanicno pocetni datum ali da to ima posla i da ce svakog zvati kad mu povecaju brzinu da proveri. Kad se pogleda 99% je na CGNATU i sad to treba azurirati za svakoga i plus posle toga uraditi mu update rutera. Ajd videcemo sta ce biti u narednih mesec dana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno