Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kanali odnosno signal je identican kao za d3 ako si dobio eon box koji je povezan coax zicom, plus dodatna ethernet zica za internet funkcije box-a...
 
nisi me razumeo....ja imam eon full sa brzinom od 150 Mb/s ali nikada nisam mogao da ga poguram jer nemam gigabitnu lan karticu u laptopu (imao sam oko 80-90 na lanu)...e kada sam kupio taj lan/usb odmah mi je brzina skocila na tih 150 koliko bi i trebalo da bude jer taj paket placam...posto sam ja u giga gradu a i dalje imam cisco ruter koji ocigledno ne moze da gura tu brzinu koja se reklamira od 250 Mb/s , potrebno je da mi donesu noviji ruter koji moze tu brzinu da podrzi (ili ja gresim negde)...na konto svega ja sam pitao koji je od ta dva rutera bolji u praksi da se ne "dopisujem" sa tehnickom podrskom svaki drugi dan...nadam se da si me sada razumeo...pozdrav.
UBEE EVW32C - 5 GHz WiFi
9864745edd12606b2d236bd8348714ad.jpg


Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Pa nisu njega jos prebacili na novu brzinu, cim je zakucano na 150mbps. Inace cisco sa 8 downstream kanala moze da izgura 250mbps.
 
Pozdav svima,

Savet ako može od ljudi koji imaju iskustva sa podesavanjem SBB rutera CGA2121 P/N : CGA2121TCH1
Šta bih uradio ako je moguće [emoji4]
Na Lan Portu 3 kablom je povezan Playstation 4 pro.
Promenio bih za taj Lan3 da umesto trenutnog NAT Type 2 bude NAT Type 1.
Uzeo sam statičku IP adresu od SBB-a.
Ja sam pokušavao tako sto sam omogućio UpNP, pa sam rezervisao IP adresu prema MAC adresi od PS-a. Takodje sam DMZ omogućio i dodelio IP adresu na kojoj je PS.

Hvala na odgovorima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa nisu njega jos prebacili na novu brzinu, cim je zakucano na 150mbps. Inace cisco sa 8 downstream kanala moze da izgura 250mbps.

Ako cisco moze da gura brzinu od 250 Mb/s ja ga ne bih menjao.....mislio sam da preko 150 mora da ide i zamena rutera, ocigledno da gresim.
 
moj model je cisco EPC 3928 a evo i slike merenja brzine od jutros (nisam nikakvu promenu paketa vrsio od onog dana kada sam merio 150, jedino ako su oni nesto sami pustili)

 
Poslednja izmena:
nadam se da je tako jer mi je ugovor istekao 14 decembra i nisam hteo da ga produzim....hvala.
 
Sta li im je sa aplikacijom moj sbb, neka serverska greska nakon logovanja?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Pozdav svima,

Savet ako može od ljudi koji imaju iskustva sa podesavanjem SBB rutera CGA2121 P/N : CGA2121TCH1
Šta bih uradio ako je moguće [emoji4]
Na Lan Portu 3 kablom je povezan Playstation 4 pro.
Promenio bih za taj Lan3 da umesto trenutnog NAT Type 2 bude NAT Type 1.
Uzeo sam statičku IP adresu od SBB-a.
Ja sam pokušavao tako sto sam omogućio UpNP, pa sam rezervisao IP adresu prema MAC adresi od PS-a. Takodje sam DMZ omogućio i dodelio IP adresu na kojoj je PS.

Hvala na odgovorima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dok ti prodaju Statičku ip adresu i Giga dodatak sve može, sve znaju, tu su ako treba ... Kad zaključiš ugovor druga priča. Mi to ne radimo, nemamo pristup vašem ruteru da vam pomognemo, pišite na support na koji niko je odgovara.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li ja mogu da kupim Conax CI CAM modul ili mora da cekam D3cam koj nece stici ni za 2 meseca
 
Poslednja izmena:
Primetio sam danas da Ubee model EVW32C-0N otvara port 22 / ssh server, i da ga je nemoguce ugasiti.

Escape character is '^]'.
SSH-2.0-OpenSSH_4.0


Da li je isti slucaj i kod vas?!
 
Pa kakve veze ima ako router vrti linux i ima SSH u lokalu?
 
Zato sam napisao u lokalu. Sigurno ne slusa na WAN interfejsu
 
Istice mi ugovor ovih dana ne bih da menjam sbb ali mogu li nekako da iskukam povoljnosti za novi ugovor? Iskustva?
 
I meni istakao ugovor ko zna kad, mozda i vise od godinu dana. Ista stvar me zanima.
Iskustva.

Hvala
 
Bice neke povoljnosti u januaru, tako sam bar nacuo...

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Moze i da prijavi ako je neko sa Ikoma prešao na EON i dobio neku ok ponudu.
 
Ok, znaci vredi cekati.
Nigde se ne zurim, D3v2 sljaka i radi posao ;)
 
Moze i da prijavi ako je neko sa Ikoma prešao na EON i dobio neku ok ponudu.
Iskreno ne znam za poslednje vreme.
Kada sam prelazio sa Ikom Tel3 nisu hteli da daju nista ali onda standardna prica: Hocu da raskinem ugovor > Pricacu sa menadzerom > Odobreno 6 meseci po 1RSD.
Inace, samo u poslovnici.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno