Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ostajem pri modemu svakako.
Imam Asus RT-AC68U ruter i sve radi odlicno u ovoj kombinaciji.

Valjda ce omoguciti korisnicima u skorije vreme neke docsis 3.0/3.1 modeme sa 24 downstream kanala.

Nego kakva su vasa iskustva sa pingom kod SBB-a? Ja sam primetio da svake godine se ping povecava, kada navodno sve radi kako treba.
Konkretno sada ne mogu izmerim ispod 12-15ms ka njihovim serverima.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Plašim se da uzaludno očekuješ nove modeme od SBB-a.
Što se pinga tiče, kod mene je 6-9ms, mereno sa telefona preko WiFi, i to sa mojim ruterom u AP modu, vezan kablom na Ubee.
Pozdrav
 
Na koju si im email adresu pisao? 4 meseca po 1 din je jos i dobra ponuda. Meni su nudili samo 10% popusta na mesecni racun za Eon DUO najskuplji paket od 4599.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Idite na telefon !
 
Sbb ide na gpon, nema docsis 3.1..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
^Znajući kako SBB radi: čim završe uvodjenje Giga mreže - znači oktobra - novembra 2099-te ;)
Pozdrav
 
Sledece godine pocinje. A trajace....... Kao i svi slicni radovi kod nas. Ja cu vrv kad istekne ugovor da predjem na mts optiku, pa da se vratim na sbb ako do tada budu i oni na optici..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Sad im ni mail ne radi

    **********************************************
    **      THIS IS A WARNING MESSAGE ONLY      **
    **  YOU DO NOT NEED TO RESEND YOUR MESSAGE  **
    **********************************************

The original message was received at Sun, 20 Dec 2020 21:55:35 +0100
from mproxy19.sbb.rs [89.216.2.104]

   ----- Transcript of session follows -----
sieve: info: started log at Dec 21 02:06:38.
error: msgid=<CANz+6-3C78dqpRcdST6-F+SUrCTF-mvK0TEx0yoxSLGgKvXv_g@mail.gmail.com>: failed to store into mailbox 'INBOX': Internal error occurred. Refer to server log for more information. [2020-12-21 02:06:35].
Internal error occurred. Refer to server log for more information. [2020-12-21 02:06:35]
<info>... Deferred: local mailer (/usr/local/sbin/local-mailer.sh) exited with EX_TEMPFAIL
Warning: message still undelivered after 4 hours
Will keep trying until message is 5 days old
 
Da li može da se dobije nešto više od ovih 3 meseca po 1 din za EON van mreže?
Akviziter ili nešto slično.

Novi korisnik.
 
Do sad sam ih prozivao jer samo obecavaju, a sad malo da ih pohvalim..:p
Napokon udje i Nis u giga gradove..
 
Cek, giga gradovi imaju dupliranu brzinu ili ne?

Evo i meni se povecao DL I upload ali nikako da prebacim 150



Imam DUO full paket i tek sada vidim da je za DUO ipak samo 150 :)
 
Giga gradovi su oni sa optikom?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Znači polu giga gradovi. Samo do 500mbita.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Realno, ove DL brzine su skroz nepotrebne :) Meni 100Mb i tek kako zavrsava posao. Bolje da povecavaju UL.
 
Ostajem pri modemu svakako.
Imam Asus RT-AC68U ruter i sve radi odlicno u ovoj kombinaciji.

Valjda ce omoguciti korisnicima u skorije vreme neke docsis 3.0/3.1 modeme sa 24 downstream kanala.

Nego kakva su vasa iskustva sa pingom kod SBB-a? Ja sam primetio da svake godine se ping povecava, kada navodno sve radi kako treba.
Konkretno sada ne mogu izmerim ispod 12-15ms ka njihovim serverima.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ubee ima DMZ. Staviš svoju mrežu u drugi subnet u odnosu na Ubee, tako da tvoj ruter ima ip u oba, i ruterov ip u Ubee subnetu staviš u DMZ.
Sve radi osim što tvoj ruter neće videti javni WAN ip, već IP ob Ubee.
 
Znaci tako mogu i na Technicoloru, njegov interface ka lokalnoj mrezi stavim u isti subnet kao i wan interface Asus wifi routera, a onda na Asus wifi routeru upalim dhcp koji ce davati IPs iz drugog nekog subneta, i interno ce ih sam rutirati na ovaj prvobitni subnet sbb modema i asus rutera?

Tnx
 
Ako Technicolor ima DMZ onda da. Mislim može i bez ali onda moraš ručno portove da forwarduješ što je smor.
 
Ima, videh opciju, “surfovajuci” kroz njegov UI.
Iskreno od kada sam kupio Asus RT-N66U, nisam pokusavao da ga stavim u pravi routing mode rezim rada, od samog pocetka mi je kao obican Access point - mode. A onda se gubi dosta naprednih network management feature-a.

Kad me ne bude mrzelo da se iscimam i prebacim u routing mode i izkonfigurisem sve kako treba.
 
Ja imam istu tu kombinaciju i savrseno mi radi.
 
Mislis na Asus RT-N66U u Access Point mode-u na Tehnicolor-u?
 
Za ljude koji se razmišljaju između SBBa i MTS optike pošto trenutno imam oba u prelaznom periodu.
Brzine su 500/50 kod SBBa realno limitirano na 300 zbog DOCSIS modema i 400/160 kod MTSa

Brzina downloada se ne oseća nešto da je brže. Upload se oseti.
Već na par sinhronizacija OneDrive i clouda - primetno je brže.

Ono gde se najviše oseća, a nisam očekivao je običan surf ili čak otvaranje foruma i sl.
Brzina učitavanja tih malih fragmenata je neuporedivo brža na optici. Prosto se sve pojavljuje na ekranu skoro pa trenutno.
Na kablu je to umelo da se učitava. Daleko da je bilo sporo, ali je očigledno sporije nego optika.

Najbliže što mogu da objasnim je kao razlika između SATA i NVME SSDa.

Ako postoji neki test koji bi to mogao da izmeri, a da nije običano merenje max brzine, rado bih ga probao.
Do ponedeljka, kad ostajem bez SBB kabla.

Možda će nekome biti korisno.
 
U mom slucaju nema jos :>

Resetovao ruter ali bez promena
Eon Full paket
sbb.jpg
sbb2.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno