Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jel to provereno da CAM modul,a to znaci da i D3 ,D3mini ja mogu da dam drugom korisniku i da ce njemu raditi programi
Проверено, ја сам јуче узео од брата (брата сам исцимао да им тражи CAM модул да ја не бих плаћао 1600 замену) и ради.
Имао сам проблем са проналажењем канала али само из разлога што нисам прикључио антенски кабал [emoji848], скоро годину дана користим Еон ТВ апликацију и имам само струјни кабал а антенски нисам ни имао. [emoji3]

Е сад приметио сам споро пребацивање канала, слаб одзив, јел то тако треба да буде?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Svi ste nekada zakacili promociju kao novi korisnici. I sada nije realno da ocekujete da pri produzenju ugovora dobijete tako neke specijalne povoljnosti koje su za privlacenje novih korisnika.

Godinama koristim isti duo silver bez potpisivanja ugovora, a koji mi zavrsava posao za oko 3100 dinara.

A tih 12 meseci po dinar moze da ponudi (polu)drzavna firma sa neogranicenim budzetom.
 
Ja sam kao novi korisnik dobio promociju da njima platim 50 evra za uvođenje kablovske 2007.g.
 
Poslednja izmena:
Svi ste nekada zakacili promociju kao novi korisnici. I sada nije realno da ocekujete da pri produzenju ugovora dobijete tako neke specijalne povoljnosti koje su za privlacenje novih korisnika.

Godinama koristim isti duo silver bez potpisivanja ugovora, a koji mi zavrsava posao za oko 3100 dinara.

A tih 12 meseci po dinar moze da ponudi (polu)drzavna firma sa neogranicenim budzetom.

Da ali onda necu da se obavezem na novih 24 meseci vec cu da koristim mesec za mesec i da raskinem kad hocu. A ako ocu da se obavezem ponovo na novih 24 meseci moraju da mi daju iste pogonosti kao da sam novi korisnik. Inace ne znam za ostale glradove ali u Nisu SBB odavno daje 10 meseci po dinar, tako da moze i privatna da ponudi [emoji6]
 
Проверено, ја сам јуче узео од брата (брата сам исцимао да им тражи CAM модул да ја не бих плаћао 1600 замену) и ради.
Имао сам проблем са проналажењем канала али само из разлога што нисам прикључио антенски кабал [emoji848], скоро годину дана користим Еон ТВ апликацију и имам само струјни кабал а антенски нисам ни имао. [emoji3]

Е сад приметио сам споро пребацивање канала, слаб одзив, јел то тако треба да буде?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

Spor odziv je normalna stvar, brzina zavisi i od tv-a a camovi su krs pa ti je to to.
 
Зато и Еон ТВ апликацију, али код ње програм касно пола минуте. [emoji3]

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Проверено, ја сам јуче узео од брата (брата сам исцимао да им тражи CAM модул да ја не бих плаћао 1600 замену) и ради.
Имао сам проблем са проналажењем канала али само из разлога што нисам прикључио антенски кабал [emoji848], скоро годину дана користим Еон ТВ апликацију и имам само струјни кабал а антенски нисам ни имао. [emoji3]

Е сад приметио сам споро пребацивање канала, слаб одзив, јел то тако треба да буде?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
Prebacivanje ti zavisi od brzine tv-a( procesora u tv) sto boji tv,kanali se se prebacuju brzre. Ja licno imam cam modul u dreamboxu 525hd i prebacuje kanale brzre nego na eonu

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Mene zvali za vikend da potpišem novi ugovor nisam hteo da se ista dogavaram pošto nisam u toku.

Znači da tražim uslove za nove korisnike ili da raskida saradnju?
 
Da ali onda necu da se obavezem na novih 24 meseci vec cu da koristim mesec za mesec i da raskinem kad hocu. A ako ocu da se obavezem ponovo na novih 24 meseci moraju da mi daju iste pogonosti kao da sam novi korisnik. Inace ne znam za ostale glradove ali u Nisu SBB odavno daje 10 meseci po dinar, tako da moze i privatna da ponudi [emoji6]

Tacno....i jos...nista me sprecava da svake dve godine menjam provajdera.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ko još uvek "troši" V2, stigao je update za isti. Brzina promene kanala je sada momentalna, kao na Eon box-u.
 
Nigde ne mogu da nađem dimenzije uređaja. Ovaj sto moze coax na njega me interesuje ako neko zna.

Edit pogrešna tema. Ali ako neko ima dimenzije za eon može da okači.
 
Poslednja izmena:
Nije pogrešna baš toliko, donekle si ubo u temu. Evo za EON hybrid boks pa izuči sve što te interesuje:
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Prebacivanje ti zavisi od brzine tv-a( procesora u tv) sto boji tv,kanali se se prebacuju brzre. Ja licno imam cam modul u dreamboxu 525hd i prebacuje kanale brzre nego na eonu

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Eon brze prebacuje, Enigma je brza od bilo kog TV-a ili eksternog boksa ali od EON-a nije.

Enigma prebacuje oko sekund-dva a EON permanentno, ako si dokon meri pa ces doci do istog zakljucka.
Pricam za Eon TV ili Eon tel/tab app.
 
Poslednja izmena:
Kod mene NEXX_2_0_3_3_9_1, 3.0.1mp1_e_sbb_4682_1.0. Verovatno nije odjednom dostupan update svima.
 
Taj je bio i kod mene. Probaj on/off uređaja ili pokušaj iz menija da "prozoveš" update.
 
Probao odmah i jedno i drugo ali nije pomoglo.

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
Danas sam imao smesnu situaciju u SBBu. Kako mi ugovor istice za mesec dana otisao sam da im kazem da necu produzavati ugovor i da zelim da prestanem da koristim njihove usluge jer ne zelim dodatni mesec da ostajem i placam posle isteka ugovorne obaveze.

20 minuta sam objasnjavao da ne raskidam ugovor i da ne znam koje penale pominju, jer on svakako istice, vec da zelim da mi oktobar bude poslednji mesec koji placam i da cu na kraju oktobra vratiti opremu.

Jos neko slicno iskustvo:)? Mogu da bacim neke pare da ce pokusati da naplate Novembar.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Danas stiglo obavestenje od SBB-a.
Od 5-8 oktobra krece i Nis u digi-giga mrezu.:)
 
Danas sam imao smesnu situaciju u SBBu. Kako mi ugovor istice za mesec dana otisao sam da im kazem da necu produzavati ugovor i da zelim da prestanem da koristim njihove usluge jer ne zelim dodatni mesec da ostajem i placam posle isteka ugovorne obaveze.

20 minuta sam objasnjavao da ne raskidam ugovor i da ne znam koje penale pominju, jer on svakako istice, vec da zelim da mi oktobar bude poslednji mesec koji placam i da cu na kraju oktobra vratiti opremu.

Jos neko slicno iskustvo:)? Mogu da bacim neke pare da ce pokusati da naplate Novembar.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Ma klasična njihova priča. Samo odneses opremu i odjavis se ako ti je to cilj.
 
Zašto bi nosio opremu ranije? Odeš 31 dan pre isteka UO i podneseš zahtev za raskid ugovora zaključno sa datumom tog 31-og dana.
Kad prodje i taj datum, odneseš im opremu i uzmeš potvrdu da si je vratio.
Pozdrav
 
Ugovorna obaveza istice za mesec dana, te je ne raskidam niti ima pravnog osnova za pominjanje bilo kakvih penala jer posle tog datuma nisam obavezan da koristim SBB usluge.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ali moraš da podnesš zahtev za raskid UO to što ti oni poslovnici trtljaju o penalima verovatno nisu ni pogledali tvoj nalog.Lepo odeš u poslovnicu daš ličnu i kažeš da bi podno zahtev za raskid UO dati papir na potpis kad ti tačno prestaje UO obaveza sa tih 30 dana raskida i šta da vratiš od opreme.A i 100% može tako je bilo dosad to da se 30 dana pre isteka može podneti zahtev za raskid UO,jedino ako sad nisu zbog ovih mts 12 meseci počeli da cepidlače.
 
Poslednja izmena:
Da, da tako sam i uradio na kraju. Samo je potrajalo objasnjavanje da mi istice dvogodisnja obaveza za mesec dana i da ne znam o kakvim penalima se radi.:)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno