Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta tacno znaci taj CG-NAT?

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Ljudi previse drame oko toga, a 99.999% ni ne znaju sta je i da su vec na CGN...

Video nadzor sada radi i bez javne IP... tako da ni to nije neka potreba.

Torrenti rade. Mozda eto za neke igrice...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mene takođe zanima šta bih dobio ako okrenem prijatelja u sbb i tražim da mi skine taj cg nat? Pitace, pa sta da kažem, zašto mi to treba?
Jel brzi net ili sta?
 
Poslednja izmena:
Ljudi previse drame oko toga, a 99.999% ni ne znaju sta je i da su vec na CGN...

Video nadzor sada radi i bez javne IP... tako da ni to nije neka potreba.

Torrenti rade. Mozda eto za neke igrice...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako je iz nekog razloga IP adresa koju deliš sa još par desetina korisnika blokirana zbog jednog korisnika, ispaštaju i ostali.
Meni to ne treba.
Da ne pričam o pristupu spolja i probleme koje to može da nosi...
 
Mogu li zbog nata lose raditi npr popcorn i ostali striming servisi? Eto, to mi nešto slabo radi...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Mogu li zbog nata lose raditi npr popcorn i ostali striming servisi? Eto, to mi nešto slabo radi...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Da, zbog toga ti i loše radi. Popcorn makar. Popcorn ti je u osnovi torentovanje. Ako znaš kako to radi i od čega zavisi, primeni i na Popcorn.

Streaming servisi - to već zavisi od servisa, koliko ljudi pristupa tom servisu (a da delite ip), udaljenosti servera, opterećenja servera...

@salecg

Radi ako koristiš one kineske kamere gde zavisiš od njihovih servera, plus ne sme svako sebi da dozvoli da ima middleman-a u svom video nadzoru (ne gleda svako oko kuće, poslovni prostor, dvorište... pa da mu je svejedno).
 
Poslednja izmena:
Eto meni uvek treba da nisam na CG-NAT da bi mogao da se kacim na svoj racunar iz daljine.

Ovo ukljucuje i koriscenje istog od mog brata u Nemackoj. I VPN sam napravio za njega, da moze da koristi intetnet kao da je u Srbiji, ako mu zatreba. ;)
 
Ako promenim paket gold extra u eon premium bez promene modema da li cu dobiti cg nat?

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Meni su prelaskom na Eon premium skinuli CG NAT koji sam imao na starom paketu.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Kako se moze provjeriti jel imas CG NAT ili ne? Planiram uskoro video nadzor na kuci i vrlo mi je bitno da mi sve radi kako treba
 
Jel ova provjera dovoljna, da ako se podudaraju ip adresa sa whatsmyip i wan ip adresa iz postavki rutera, da nemam cg nat?
 
Nije tolika drama oko nata, svakako da jr mnogo bolja varijanta javna adresa.

Popio sam nat a imam nekad potrebu da spolja pristupim necemu u kuci pa se nadje nacin i za to.

Za stream kao i torentovanje nisam primetio nikakav problem, sve ide punim brzinama.

Da se ogradim igrice ne igram. Ponekad zna neki sajt tipa kp da izbaci da je bilo mnogo upita sa ip adrese ali sve jedno propusti ali to se desilo jedanput mozda.

Sad mozda imam srece pa ovih "hiljadu" sto dele adresu sa mnom ne prave cuda na sajtovima koje ja posecujem pa nemam problema.
 
Imao sam problem sa brzinom za download (10-15 of 50), pa nije pomoglo menjanje kanala za wifi... a na UTP je puna brzina. U zgradama je problem zagusenje na 2.4 GHz... treba bezati na 5GHz.

Razmisljam da uzmem HAP AC2... da li imate bolju ideju? http://www.netiks.rs/mikrotik-hap-ac2


Sent from my iPhone using Tapatalk

NEMOJ.

Ja sam ga uzeo, danas mi je stigao - signal je katastrofa (2.4 mi je preopterecen inace, a 5ghz tamo gde netis ima skoro pun signal i 100mbit ovaj ne izvlaci nista).
Uzeo sam ga u Nebo-u, nisu mi dostavili obrazac za odustanak i kontam da su oni mala firma, pa mi je jako bezveze da ga vracam, ali imam ja i pametnijih stvari na koje mogu da potrosim 9k (inace na kp niko nista nema trenutno).

pokusavam da nadjem neki normalan savet kako pojacati signal - ali osim kupi dodatni ap?! nista pametno... horror.

PS ja ne znam, kad god poslusam savete sa ovog foruma, te "opsteprihvacene" nahebem ko zuti... evo sad ovaj router, pa hisense televizor, pa uvek neki HW kojim nisam bio zadovoljan...
 
Poslednja izmena:
Trio Gold, istekao ugovor u martu, ne pada mi na pamet da prelazim na EON, mogu samo da popijem CG-NAT i ništa više.
Bolje 150/10 bez NAT-a nego koliko god sa NAT-om.
A kad se dešava to nat-ovanje, kada se čačka setup pa po defaultu dobiješ cgnat, ili ima neki spisak zaštićenih koji ni slučajno ne smeju da imaju cgnat? pre 2 godine ja sam ih toliko maltretirao sa setupom da mi na UBEE oslobode sva 4 porta i da ne budem na cgnat da je to trajalo 2 meseca, od onda kameno stabilno 2 godine. Ako sada pređem na slabiji EON light a kažu mi da sva oprema ostaje i da nema izlazaka na teren nego samo annex potpis, da li je realno da me cgnatuju remotely u nekom trenutku, iako ponavljam ništa od opreme ne menjaju?
 
A kad se dešava to nat-ovanje, kada se čačka setup pa po defaultu dobiješ cgnat, ili ima neki spisak zaštićenih koji ni slučajno ne smeju da imaju cgnat? pre 2 godine ja sam ih toliko maltretirao sa setupom da mi na UBEE oslobode sva 4 porta i da ne budem na cgnat da je to trajalo 2 meseca, od onda kameno stabilno 2 godine. Ako sada pređem na slabiji EON light a kažu mi da sva oprema ostaje i da nema izlazaka na teren nego samo annex potpis, da li je realno da me cgnatuju remotely u nekom trenutku, iako ponavljam ništa od opreme ne menjaju?
Nema veze sa opremom.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@danijel00
Imam već duže vreme model hap AC, sasvim je OK signal na 5GHz. Ne bi trebao na tom AC2 da budd lošiji.
Nebo prodaje i Ubiquity Unifi AC, od toga jače po pitanju signala teško da ima.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na 5ghz signal i sa 3 antene nije neki a na ruter bez antena ne ocekuj da bude neki top signal... Jer jednostavno na 5ghz signal nije kao na 2.4ghz to neka ti bude reper ako do sada nisi koristio 5ghz.
5ghz trazi cistinu tj prostor bez prepreka a zidovi ga daleko smanje naspram 2.4ghz.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Sve je to meni jasno, ali ste nabili očekivanja, a sad mi objašnjavate da ne mere bez antene... ovo mi deluje u rangu ubeea.
da vam snimim koja je razlika u odnosu na netis??

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nema potrebe da snimas nista jer sam tvoju skolu prosao odavno i nabacao se para kao ti sada. Nego da si uzeo Xiaomi bolje bi prosao... Ja sam trenutno na Asus RT AC68U i to naprosto sabija a te mikrotik igracke samo za neke stvari sa mnogo saobracaja na kabel jer ima mnostvo podesavanja a za wifi nikako jer im je slab signal.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
cenim da mi u njihovoj ponudi tplink c7 najviše odgovara?

ac68 nije baš bilo da se kupi kad je počelo da mi treba

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ako mozes iskopaj C9 jer njega imam i znam da provereno valja a za C7 nmg da ti garantujem.
Imas PM


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
A kad se dešava to nat-ovanje, kada se čačka setup pa po defaultu dobiješ cgnat, ili ima neki spisak zaštićenih koji ni slučajno ne smeju da imaju cgnat? pre 2 godine ja sam ih toliko maltretirao sa setupom da mi na UBEE oslobode sva 4 porta i da ne budem na cgnat da je to trajalo 2 meseca, od onda kameno stabilno 2 godine. Ako sada pređem na slabiji EON light a kažu mi da sva oprema ostaje i da nema izlazaka na teren nego samo annex potpis, da li je realno da me cgnatuju remotely u nekom trenutku, iako ponavljam ništa od opreme ne menjaju?

Nema pravila, može da se desi, a ne mora.
Poenta je da neću da čačkam, pošto sa prelaskom na EON više mogu da izgubim, nego što ću da dobijem.
TV ne gledam, tako da me ič ne zanima.
Internet mi treba, pogotovo pristup serveru kod kuće spolja, sa bilo kog mesta, ne želim da se mlatim oko CG-NAT. Naravno, ako ga i ovako “popijem” platiću globu i teram dalje, ali dok se to eventualno ne desi, ne pipam ništa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno