Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel moguće da SBB ne menja ruter dok ne crkne? Drug ima neki prastari koji nema ni WiFi, međutim oni mu kažu da nema osnova za zamenu, jer vide da je sve u redu sa konekcijom i ruter radi.

Kaže mi da su mu to rekli, iako mi čudno zvuči da ne menjaju za WiFi ruter.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Kod mene su brzine u večernjim satima (posle 21) očajne poslednja 2 meseca. Od mogućih 200 retko kad dodjenm 150. Uglavnom je oko 100. Dolazio je serviser ali naravno sve je u redu sa instalacijama.
 
Kod mene su brzine u večernjim satima (posle 21) očajne poslednja 2 meseca. Od mogućih 200 retko kad dodjenm 150. Uglavnom je oko 100. Dolazio je serviser ali naravno sve je u redu sa instalacijama.

Ne znaš ti šta je očajno. Ja plaćam EON Premium paket i umesto 500/50 uveče mi izvlači 6/10. To je očaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel moguće da SBB ne menja ruter dok ne crkne? Drug ima neki prastari koji nema ni WiFi, međutim oni mu kažu da nema osnova za zamenu, jer vide da je sve u redu sa konekcijom i ruter radi.

Kaže mi da su mu to rekli, iako mi čudno zvuči da ne menjaju za WiFi ruter.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Pa nek mu,, crkne,, ruter
 
Ne znaš ti šta je očajno. Ja plaćam EON Premium paket i umesto 500/50 uveče mi izvlači 6/10. To je očaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kod mene je ovih dana relativno normalno od 400-450 u downloadu i oko 46-8 u upladu (wifi). Ono što je zanimljivo je da na wifi nikada ne dobijem punih 490-495 ( do 450 ), od kada sam dobio njihov TC 2121 ( a zbog toga su mi i promenili ) Na lanu je savršeno... Napominjem da mi je ruter udaljen 1.5 metar od laptop-a ili telefona.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
@Markic: jel' siguran da je u pitanju ruter, a da nije modem?
Mnogi bi zlatom platili da od SBB-a dobiju modem umesto rutera.
Pozdrav
 
I meni je ovo čudno, ne sećam se da sam ikad čuo za SBB rutere bez Wifi. Ako ima samo modem nije svestan koliko je srećan. :)
 
Raspada im se sve protok je jako los i nestabilan vec par dana
 
Imam ja to od ikom-a ostalo, nikada nisam potpisao ugovor sa sbb-om. Doduse ne znam koji je model.
 
Imam modem 3208, bez Wi-fi. Namerno sam tako tražio, jer bilo dosta problema sa SBB modem/ruterima kada sam potpisivao ugovor.
Ruter sam sam kupio, Linksys E900 N300 Wi-Fi Router, i sasvim je ok, radi sasvim pristojno.

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
Taj modem 3208 u kombinaciji sa kvalitetnim ruterom je najbolja kombinacija, makar dok ne stigne optika. Nemojte menjati cak ni kada vam nude njihov ruter.
Ja ga koristim sa mojim Archer C7 v5 ruterom.
 
Poslednja izmena:
Ja imam ruter Cisco EPC3925 koji po specifikaciji piše da ima maksimalni protok od 440 Mbs. Ako dobro kapiram, ja nikako sa njim ne mogu izgurati 500 Mbs na Premium paketu, ili negde grešim?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Da li mozda neko zna da li bih mogao da raskinem ugovor sa SBBom pre isteka samog ugovora, a da ne placam penale?
Selim se na mesto gde vec postoji ugovor pa ne mogu da ga prenesem na tu lokaciju.
 
Imam ja to od ikom-a ostalo, nikada nisam potpisao ugovor sa sbb-om. Doduse ne znam koji je model.
Takođe je i njemu ostalo od Ikoma. Nemam predstavu šta tačno ima, pitaću ga za model, al znam da nema podršku za WiFi, a juče sam mu preko TeamViewer-a remote radio nešto na laptopu i videh da mu torrenti sa rutracker-a idu brzinom 1Mb/s, kaže da mu je uvek tako iako je LAN konekcija.
Ja koliko znam najniži paket na SBB-u je 60/8. Jedino ako loša oprema pravi ove padove.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Imam Silver Trio paket i tražio sam da mi zamene ruter Cisco koji je 2,4GHz i besplatno mi ponudili Ubee ili Tehnicolor. Koji da uzmem? (bez promene paketa!)

Inače, juče sam zvao i pitao isto i nisu mi dozvolili bez promene paketa.
 
Uzmi Ubee.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Uzmi Tehnicolor. Ubee je baš krš žešći. Ni TC nije bajan, ali se sa Ubeejem ništa ne može porediti. Mjesecima mi je pucala veza dok mi nisu zamijenili taj šugavii Ubee. Kod mog kuma ista priča.

Послато са SM-T580 помоћу Тапатока
 
Da li moze bridge mode sa tehnicolor?

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Ni jedan SBB uredjaj ne podržava bridge. Inace imam Ubee EWV32c i radi bez problema.
Pozdrav
 
Ovo sto je ostalo kao ikomov paket je 50/2 i ja dobijam celih toliko na wifi.
 
Zavisi koju od 2 Eon Android aplikacije i zavisi koju verziju Android-a ima TV.

Eon za telefone podržava minimum Android 4.4.x, a Eon TV (= SmartTV verzija aplikacije) minimalna verzija Android je 5.0.1 ili koja već v5.0. Piše negde u PDF-u na SBB sajtu.
 
Bože mili kako im se raspada internet a i televizija. Telenor 4G mrežu ovde kod kuće merim na oko 115/15 Mbs a EON Premium 15/10 Mbs.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
fce88874f282fab3e535e57a228fb58c.jpg


Ovo je po meni katastrofa obzirom da imam EON Premium.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I meni ja tako loše već četiri večeri zaredom. Čak ne mogu da gledam tv u dnevnoj jer gledam preko eon smart tv aplikacije. Stalno secka i koči. Razumem da su svi kod kuće, koriste internet ali ovo je bas loše.
 
Nisam siguran da li ovo ima smisla sto cu reci, ali ja mislim da to na zalost ima veze sa cinjenicom da je odjednom ogromna kilicina ljudi krenula da radi od kuce.
Morate priznati da se to do sada nije desavalo.
 
Nije ovo zbog rada od kuće, već zbog konzumiranja zabave od kuće: Youtube, Netflix, HBO Go, Kodi, torrenti...
Pozdrav
 
Da, ali kkao su onda projektovali mrežu, ako ne može da izdrži ono što su prodali ljudima? Ne može to tako.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno