Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo sad i sa ovima ću morati da se svađam [emoji2]

Video sam da ste svi dobili povećanje a ja nisam(tj "nisam") pa rekoh da pitam njih šta se dešava i dobijem odgovor da su korisnici optike prvi promotivno dobili duple brzine i da je sad to samo prošireno na ostale korisnike.

Što je besmisleno, meni u ugovoru stoji dupla brzina trio eon paketa tokom cele UO. Tako sam u startu imao 150/10 x2 što će reći 300/20. Sada mi je brzina 300/25 [emoji1787]Tražio sam im da mi pojasne šta se dešava pa ću da idem dalje sa ovim ako bude negativno a biće jer je to twitter podrška.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Овакво понашање за СББ није ништа ново. Очиглендо сте заборавили увођење д3 услуге пре 10ак година и тадашњу понуду интернета и дигиталне телевизије. Београд и Нови Сад имали су за исти новац д3 и бржи нет док све испод а нарочито југ Србије, само аналогна и много мање брзине (тада су још користили линк Телекома). Цене су биле исте али се нико није бунио.
 
Evo kaže upload je povećan na komercijalnu brzinu a download ostaje kako je ugovoreno promocijom tj nije smanjen na 250 [emoji1787]

Ok, vi što sto im se nekad žalili na nešto zvanično, [email protected] ili?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Samo neko lelekanje...voleo bih da znam samo cemu tolike brzinetine vama kojima net nije neophodan poslovno i sta je to sto mozete sa 200 a ne mozete sa 100mbps [emoji848]

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
DL mi ne treba, hocu UL.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
15 godina sam premium korisnik, ej bre, oko 7000 eura, i šta sad, zbog činjenice da živim u Valjevu treba da čekam famoznu digitalizaciju koja će ko zna kad, zbog toga ću da plaćam i dalje najskuplji paket a da imam internet kao neko ko plaća jeftinije, što bi rekli "neće da može". A posebno što mi koji smo bili stari korisnici, da mi nemamo nikakve pogodnosti, ama baš nikakve...*mjau**mjau**mjau*, i one nazovi poklone za novu godinu, koje su navodno delili premium korisnicima i to nisam dobijao, uz objašnjenje da vidim u pošti i dostavnoj službi. Ukoliko u neko kratko dogledno vreme, ne bude racionalnog objašnjenja od strane SBB, odoh u MTS, verujem i drugi korisnici! Vreme je da počnem da cenim svoj novac!
I ja sam u Valjevu.. Stigla kod mene optika pre malo više od dve godine..
Kao što si video, pola grada je raskopano, ja sam čuo da stavlja i mts i sbb optiku svuda, tako da se nadam da uskoro prelazimo i mi u giga grad..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
I ja sam u Valjevu.. Stigla kod mene optika pre malo više od dve godine..
Kao što si video, pola grada je raskopano, ja sam čuo da stavlja i mts i sbb optiku svuda, tako da se nadam da uskoro prelazimo i mi u giga grad..

Baš sam pričao sa serviserom koji je dugo u SBB na tu temu. Nema SBB optiku ni u planu za VA a digitalizacija neće skoro.
 
I po meni je ovo pede**** Zvao sam korisnicki i pošto koristim dugo gold premijum dobicu šipak ') Sreća imam izbora pošto je optika od drugog providera prošla kroz zgradu. Ne veze mi se ugovorom za sbb još dve godine i da predajem na eon bas zbog ovakvog ponašanja.

Radi se o tehnickoj stvari.

GIGA grad + EON

"GIGA grad" [podrazumeva i digitalizovano podrucje] znaci da je oprema sa njihove strane (SBB) osposobljena za brzine preko 1Gbps (budzeni DOCSIS 3.1). Ko nije na ovoj opremi ne moze da ima sve ponudjene brzine, koje podrazumevaju i 1Gbps.

EON - samo korisnici EON paketa imaju Technicolor 2121, koji je usput samo DOCSIS 3.0, ali zato moze da podrzi sve ponudjene brzine, ukljucujuci i 1Gbps.

I ne mogu u istom paketnom opsegu nekima da puste vece brzine a nekima ne. O tome se radi. Perfidno uradjeno, zar ne?:-devil-:
 
Stigao Technicolor u roku od pola sata od zahteva. Brzina veća, oko 400 bude, navodno je do njih nešto, sutra će da reše. Žao mi modema malkice.
 
Pa nemaju oni nikaki uticaj na rad unifi mreže,unifi rad zavisi od nas samih korisnika,da li ga ja ili ti držimo uključeno na svom ruteru.Znači možeš da se nakačiš na unifi samo ako u blizini ima neki sbb korisnik i koji drži aktivan unifi na svom ruteru.
Uticaja imaju, ako znaju koji kanal se koliko gleda kako ne bi imali uticaja na UniFi?
Tačno je da može pojedinačno svaki korisnik da se odjavi sa usluge, ali simptomatično je da posle povećanja brzine interneta EON korisnicima, UniFi ne radi ni kod mene u stanu gde je uključen isti, ni kod oca takođe u stanu, ali komšijski UniFi koristi, ni kolegi sa istim scenariom, pa još nekim ljudima na forumu...

Znači, imaju uticaja. Povećanje redovnih brzina napravilo je loš uticaj na UniFi.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zbog tog rezona će prvo izgubiti korisnike Duo i Trio paketa, počev od mene. Prvo što ne daju povećanje brzine Duo i Trio korisnicima od kojih su neki još uvek pod ugovornom obavezom, a drugo...
Ajd' od prvog da počnemo, @Falcon -

Je l ste vi Duo i Trio korisnici tako brzo zaboravili da su samo vama brzine uvećane u toku prošle, 2019e? Tačnije, 15-og maja 2019-e:
Tada EON brzine nisu dirane! -
Internet korisnici Silver i Gold Duo i Trio paketa na kablovskoj infrastrukturi SBB-a moći će da uživaju u internetu brzine od 50 do čak 300 Mbps, u zavisnosti od paketa. Proces povećanja internet brzina biće završen u periodu od 15. do 25. maja 2019. godine.
Je l trebalo tada da ja, kao korisnik EON paketa, razglabam o "diskriminaciji" i pretim raskidom?

Imaju segmentaciju po paketima, po infrastrukturi (digi vs non-digi, giga grad vs ostali) - i to je fakat. Koji sa sobom vuče i neke konsekvence.

A fakat je da i MTS ima slične fore - jednima optika, drugima VDSL - a isti paket, cena, samo druge brzine, ko što je jedan član foruma tačno naveo.

+ Svi vi Trio/Duo možete preći na EON, ako je grad giga grad i ako vam je baš toliko stalo do brzina. Ili prosto budite strpljivi dok se ta segmentacija ne reguliše, a regulisaće je samo tržište... Jer konkurencija: postoji.

Ja sam, u momentu u kom smo stigli do 100Mbps/10 - prezadovoljan. Sećam se daleko gorih vremena po pitanju i dostupnosti i brzina broadband-a, a i onoga što je bilo pre - a nije bilo zabavno.

Uostalom, sam si rekao - "imaš alternativu".
Sve dok je imaš, odlično je. Nekada ni to imali nismo (alternativu)
 
Poslednja izmena:
Baš sam pričao sa serviserom koji je dugo u SBB na tu temu. Nema SBB optiku ni u planu za VA a digitalizacija neće skoro.
Hmm, ne znam, ali kod mene ne optika. Došao pre malo više od dve godine sbb u moj kraj, pričao sa ljudima koji su razvlačili kažu optika.. Pre neki dan bio tehničar iz Sbb-a da mi zameni modem, kaže gde je bila stara mreža razvlače novu i to mi isto kaže bivši kolega koji sada radi za njih..
Svakako mts razvlači optiku po celom valjevu to je sigurno..
Znam samo da od kad je sbb došao kod mene ja sam pogledao.. Mts još uvek ima staru infrastrukturu i ne može ni do 10 da dobaci i puca stalno itd.. Sbb-om sam prezadovoljan..
E sad ako prođe optika od mts-a kod mene.. Vrv ću preći, jer mi se mnogo isplati zbog mobilnog..



Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Vidim da je EON LIGHT DUO povećan sa 50 na 100 mbps za GIGA gradove pa me zanima da li to važi samo za korisnike sa optikom?
 
Poslednja izmena:
Kažu da ne može da radi u bridge modu, a pošto ni ne koristim port forwarding nije mi bitno (za sada).

5 GHz "baca" slično kao kućni TP-Link, ali mi bilo sinoć kasno da testiram, samo izmerio sa WiFi Analyzerom. Probaću za vikend pa javljam. Može se desiti da je TP Link višak.
 
Da li neko ima problema sa Techicolor CGA2121. Konkretno sa 5ghz mrezom. Kod mene postoji problem da se 5ghz uopste ne vidi nekad, nekad se izgubi samo, nekad radi skoro ceo dan, a nekad je nema skoro ceo dan. Da li postoji neko resenje ili moram njih da zovem?
 
Jesu li tražio da prebace Technicolor u bridge mod?

Nema sanse da to urade, onemogucen je bridge mode sa novijim firmwerom.

Vidim da je EON LIGHT DUO povećan sa 50 na 100 mbps za GIGA gradove pa me zanima da li to važi samo za korisnike sa optikom?

Ne ja sam na kablu, znaci vazi i za nas.

Da li neko ima problema sa Techicolor CGA2121. Konkretno sa 5ghz mrezom. Kod mene postoji problem da se 5ghz uopste ne vidi nekad, nekad se izgubi samo, nekad radi skoro ceo dan, a nekad je nema skoro ceo dan. Da li postoji neko resenje ili moram njih da zovem?

Nemam nikakvih problema uvek mi se kaci na 5, da li si razdvojio ssid-jeve za 2.4 i 5?
U krajnjoj liniji iskljuci 2.4 pa vidi kako se ponasa.
 
Poslednja izmena:
Ne vredi, stavio sam samo 5Ghz da radi i onda nisam imao internet, moram sam kablom da se povezem da vratim 2.4Ghz. Sada mi na primer rade obe mreze, ali je pitanje do kad ce tako, moracu njih da kontaktiram.
 
Da li neko ima problema sa Techicolor CGA2121. Konkretno sa 5ghz mrezom. Kod mene postoji problem da se 5ghz uopste ne vidi nekad, nekad se izgubi samo, nekad radi skoro ceo dan, a nekad je nema skoro ceo dan. Da li postoji neko resenje ili moram njih da zovem?

Fiksiraj kanal i bandwidth. Verovatno tvoj uredjaj tj mobilni telefon ne vidi ceo opseg.
Pokusaj ovako, za mod stavi N/AC-mix, za bandwidth testiraj prvo na 20Mhz, pa zatim na 40Mhz, i na kraju 80Mhz, za kanale biraj najnize. Recimo na 80Mhz biraj kanal 36/80.
 
Poslednja izmena:
Iskreno ne verujem da je u tome problem jer kada se izgubi SSID za 5Ghz izgubi se na svim uredjajima koje imam, dva telefona i jedan laptop i svi se automatski prebaci na 2.4
 
Ja sam, u momentu u kom smo stigli do 100Mbps/10 - prezadovoljan. Sećam se daleko gorih vremena po pitanju i dostupnosti i brzina broadband-a, a i onoga što je bilo pre - a nije bilo zabavno.

Uostalom, sam si rekao - "imaš alternativu".
Sve dok je imaš, odlično je. Nekada ni to imali nismo (alternativu)

Dobro tu jesi u pravu ko pamti pocetke, krcave modeme i mobilni wap internet, pa preko wapa sam uradio prvi sajt, to je bila avantura. Pa pojava wireless provajdera koji su nudili brzine od cak 64kilobita po sekundi, ej 8 kilobajta u sekundi za par hiljada dinara, skidanje filmova je bila naucna fantastika koja je trajala i po dva dana i to ako imas srece da ne pukne link. Pa smo presli na skystar kartice i offline download preko MANE i snimanje preko premier kanala. Pa zatim cudo tehnike ADSL kod sezama od par megabita. Pojavom kablovskog neta svi smo progledali u pocetku brzinama sa oko 30 megabita do sadasnjih 300 do 500 megabita. Za 20 godina internet je mrdnuo sa tricavih par kilobajta u sekundi do sadasnjih 30 i vise megabajta u sekundi. Skidanje filmova se sa dva dana svelo na par sekundi.
 
Je l' moze neko da mi pojasni da li smart tv app ne moze da se instalira na dva tv-a, ili moze da se instalira ali ne moze da radi na dve instance istovremeno?

Tipa da li mogu da gledam u dnevnoj sobi preko aplikacije nesto, onda odem u spavacu i upalim aplikaciju i samo nastavim gde sam stao ili moram da se ulogujem kroz browser?
 
Taj TC je smece, ja sam ga vratio posle par dana koriscenja. Prvo, signal je 20-30% slabiji od Ubee, konstantno nisam imao net i ako sam bio povezan, 5ghz je radio retko i to samo u sobi u kojoj se nalazi uredjaj. Secam se da sam konstantno imao znak uzvicnika pored wifi signala. Probao sam sve kanale, podesavanja ovozemaljska i nista nije pomoglo. LAN je radio kako treba. Sto je i logično

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Iskreno ne verujem da je u tome problem jer kada se izgubi SSID za 5Ghz izgubi se na svim uredjajima koje imam, dva telefona i jedan laptop i svi se automatski prebaci na 2.4

Pokusaj nista te ne kosta, pa javi rezultate. Jer problem koji si opisao sam imao i ja dok nisam fixirao kanale i mod.
 
Je l' moze neko da mi pojasni da li smart tv app ne moze da se instalira na dva tv-a, ili moze da se instalira ali ne moze da radi na dve instance istovremeno?

Tipa da li mogu da gledam u dnevnoj sobi preko aplikacije nesto, onda odem u spavacu i upalim aplikaciju i samo nastavim gde sam stao ili moram da se ulogujem kroz browser?

Da li mislis na android aplikaciju? Ona moze istovremeno na 2 ili 3 uredjaja valjda u zavisnosti od paketa koji imas. A ako mislis na eon aplikaciju koja je namenjena LG WEBOS I SAMSUNG TIZEN televizorima onda moze samo jedna iako na sbb sajtu pise da moze 2, jedno mesto je namenjeno za eon box.
 
Juče dobio povećanje brzine i adresu iz opsega 100.66... :( i sin mi se već žali da mu pojedine multiplayer igre ne rade kao što su radile. Jel moguće da je to posledica što sam sada natovan?
 
Da li mislis na android aplikaciju? Ona moze istovremeno na 2 ili 3 uredjaja valjda u zavisnosti od paketa koji imas. A ako mislis na eon aplikaciju koja je namenjena LG WEBOS I SAMSUNG TIZEN televizorima onda moze samo jedna iako na sbb sajtu pise da moze 2, jedno mesto je namenjeno za eon box.

Cekaj sad, sad sam zbunjen totalno :)
Android aplikacija je ta za smart tv webOS, Tizen i ostale smart tv koji imaju native android. A ovo sa 2/3 uredjaja je bukvalno login kroz web browser valjda?
Ali da, mislio sam na smart tv app. Imam jedan tv sa webOS-om i kontao sam ako moze da se instalira na 2 da uzmem i za spavacu isto tako. Ako ne moze vec mora eon box onda mogu i da ustedim kintu i uzmem nesto drugo sem LG-a..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno