Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da je ovo realni maksimum na EPC3208.

bc852e9669b7935fbcce585197a8f92d.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ne bi trebalo.

EPC3208

8x Downstream (up to 440 Mbps)
4x Upstream (up to 120 Mbps)
 
Jel dobio neko povecanje na starim duo/trio gold paketima?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Imate li problem sa EON aplikacijom na Smart TV-u? Kod mene ne radi ceo dan, kao rešiće i još uvek ništa.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Radi OK aplikacija ceo dan bez problema. Proveri da li tv dobija internet vezu.

Inace pogledajte ponudu u crnoj gori EON paket prvih 12 meseci za po jedan euro mesecno.
https://telemach.me/podrska/vijesti-i-informacije
Koliko vidim EON premium u crnoj gori kosta 39,90e sto je oko 4600dinara, em dobijaju prva 12 meseca za 12eura.
Sto znaci da ih ugovor na 24 meseca kosta 490,8 eura oko 57.600din. Sto u proseku izadje 2400din. Malo su jeftiniji nego kod nas za nove korisnike. Od sada kada vam stigne racun popunite anketu i trazite nize cene usluga. Kada bi barem skinuli stavku sa racuna mesecno odrzavanje koja iznosi skoro 1400din onda bi to bila prava prica. Da li je u mestima gde je prosla optika skinuta ova stavka sa mesecnog racuna?

Sta mislite da li ce sbb promeniti brend u srbiji, posto se u sloveniji,bosni i crnoj goiri zove telemach, a uskoro i u hrvatskoj i verovatno i bugarskoj pod tim imenom?
 
Poslednja izmena:
Ima li još neko problema sa UniFi posle povećanja brzine?
Kolegi s posla i meni na 2 različita ugovora, i više različitih uređaja prikazuje kako smo povezani na mrežu bez interneta.
SBB podrška iznenađena, ali ne negira problem. Proslediće nadležnima.
Radi se o NSu.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ima li još neko problema sa UniFi posle povećanja brzine?
Kolegi s posla i meni na 2 različita ugovora, i više različitih uređaja prikazuje kako smo povezani na mrežu bez interneta.
SBB podrška iznenađena, ali ne negira problem. Proslediće nadležnima.
Radi se o NSu.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Sto se tice unifija imam drugi problem, od prosle godine uredjaji koje sam registrovao su poceli da se konektuju i kada sam kod kuce, sto ranijih godina to nije bio slucaj. Povezivali se svuda po gradu bez problema a kad budem kod kuce onda nemogu da se povezu na tvoj unifi kako ne bi potrosili onih 5giga koje dobijate za unifi. Da li je tako i kod vas?
 
Poslednja izmena:
Kada bi barem skinuli stavku sa racuna mesecno odrzavanje koja iznosi skoro 1400din onda bi to bila prava prica. Da li je u mestima gde je prosla optika skinuta ova stavka sa mesecnog racuna?
U obe ponude sa cenovnikom, za nedigitalizovana/digitalizovana područja stoje gotovo identične rečenice (deo koji se odnosi samo na TV):

Prikazane cene obuhvataju i naknadu za mesečno održavanje kablovsko distributivnog sistema i praćenje analogne/digitalne kablovske televizije koja iznosi 1.395 dinara.
https://sbb.rs/Binary/30932/Ponuda-sa-cenovnikom-od-28.02.2020.pdf
https://sbb.rs/Binary/30933/Ponuda-sa-cenovnikom-za-digitalizovana-podruja-od-28.02.2020.pdf

Ova rečenica je ista:

Prikazane cene EON TV, EON Duo, EON paketa i Duo TEL paket obuhvataju i iznos naknade za mesečno održavanje koja iznosi 1.395 dinara.

Jedino što je nelogično je naplaćivati održavanje u jednakom iznosu za 60 analognih i 130+ digitalnih kanala. Ali kako god, oni se tog nameta neće odreći, makar postojali tehnički uslovi da se kodira signal. Slično kao Telekom sa fiksnim.
 
Poslednja izmena:
Тај 'намет' данас боде очи, а то је заоставштина из времена када су дистрибуирали само аналогни ТВ сигнал. Тамо где га нису укинули и даље може да се плаћа само та ставка.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Otkud vam to da je povecana brzina u NS?

Meni je ostalo 100mbit koliko je i paket

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Otkud vam to da je povecana brzina u NS?

Meni je ostalo 100mbit koliko je i paket

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

isključi ruter sa struje pa ga ponovo uključi... posle kojeg minuta izmeri brzinu i videćeš da je povećana
 
Evo i zvanično sa stranice sa dokumentacijom...

EON Light 150/15
EON Full 250/25
EON Premium 500/50

...

Ništa o EON 2.0
 
Jel dobio neko povecanje na starim duo/trio gold paketima?

Meni na Trio Gold Digitalnom paketu nije puštena nova brzina interneta, restartujem modem svakog dana otkad se na forumu pojavila informacija da je počelo povećanje. Iako smo digitalizovani još u maju 2018. godine, od tada nije došlo ni do kakvog poboljšanja u kvalitetu SBB usluga koaksijalnog interneta i televizije. S obzirom da plaćam punu cenu SBB usluga, biću veoma nezadovoljna ako ne dobijem povećanje brzine koje dobijaju neki korisnici koji plaćaju isto ili manje nego ja. Na EON paket nemam nameru da prelazim, kao ni većina mojih prijatelja koji koriste Duo/Trio pakete. Potezima poput ovog SBB će nas pre oterati nego naterati da potpišemo novi ugovor.
 
^ koristite stari paket koji vise nije u ponudi, ne vidim nikakav razlog zasto bi brzina bila povecana bez obzira na cenu paketa koji placate, novi paketi = nove brzine, da je u planu podizanje brzine starim paketima, novi nebi ni postojali. Logicno njima, kao i svakoj drugoj kompaniji je u cilju da vas(nas) korisnike vezu na jos 24m ugovorne obaveze, davanjem vecih brzina u odnosu na stare pakete, drugih pogodnosti i slicno

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Zbog tog rezona će prvo izgubiti korisnike Duo i Trio paketa, počev od mene. Prvo što ne daju povećanje brzine Duo i Trio korisnicima od kojih su neki još uvek pod ugovornom obavezom, a drugo što traže da im se plati "pristupna taksa" za EON uređaje i da se plaća svakog meseca za svaki.

Telekom mi je prošao sa optikom sa obe strane ulice, u maju dobijaju novog korisnika osim ako SBB ne dođe sa ponudom optike - što se neće desiti.

Čekam 9. mart da počnem da ih smaram tek radi sporta :D
 
Ja već počeo [emoji56]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da li si ti u SBB GIGA gradu? Imamo super vest, jer ubrzavamo Internet do neverovatnih 1Gbps u svim GIGA gradovima: Beogradu, Novom Sadu, Subotici, Gornjem Milanovcu, Pančevu, a uskoro i u Kragujevcu i Nišu. Uživaj u brzini, stabilnosti i najtraženijim kanalima o kojima se priča, sve to u EON paketima za samo 1 din/mes prvih 6 meseci. Ako izabereš EON Full paket možeš da uštediš i do 40.000 dinara za godinu dana!

Znači ako nisam u ovi gradovima onda mi džabe da predjem sa Trio Gold na Eon. Opet sam ispušio. Ovako se gube korisnici. Sva sreća optika je iza ćoška.
 
Otkud vam to da je povecana brzina u NS?

Meni je ostalo 100mbit koliko je i paket

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Restartuj SBB-ov ruter, mada ako od SBB-ovog rutera pa do tvog kompa imas neki switch ili jos jedan ruter moguce da ima portove od 100mbit-a i da neces primetiti razliku, pa ces morati da menjas taj switch ili ruter sta vec imas izmedju za neki koji ima 1gbit portove.
 
Kao premium korisnik već 15 godina, posle ovakve diskriminacije u vezi sa ubrzanjem Interneta samo za Giga gradove, ja ću debelo da razmislim u oktobru ove godine da li ću da ostanem kod SBB-a. Optika Mts je tu, koliko god da sam više poklonik SBB, idemo dalje za manje pare, obzirom da mi je SIM 064, pa onda box paket i Kodi za SK kanale i ćao SBB!
 
Poslednja izmena:
Eon full

Nista od 250mb, dobaci do 150 nekad
e95ef5cb18dc36de7eae2dcf16bbc264.jpg


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ove brzine 250/25 se pre svega odnose na LAN konekciju.
Što se wifi tiče tu brzine nisu deklarisane.
 
Ja sam na optici i nije povećano i dalje tako da je ok sve :D Eon full.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Meni šljaka odlično.






EDIT: @Dovahpig

Ako meriš brzinu iz browsera u kome je otvoreno mnogo tabova, nećeš izvući maximum pri merenju na Speedtestu. Probaj da meriš iz IE sa otvorenim samo jednim tabom.
 
Poslednja izmena:
Kao premium korisnik već 15 godina, posle ovakve diskriminacije u vezi sa ubrzanjem Interneta samo za Giga gradove, ja ću debelo da razmislim u oktobru ove godine da li ću da ostanem kod SBB-a. Optika Mts je tu, koliko god da sam više poklonik SBB, idemo dalje za manje pare, obzirom da mi je SIM 064, pa onda box paket i Kodi za SK kanale i ćao SBB!
Čisto da se zna, i MTS diskriminiše korisnike, dajući veće brzine interneta samo korisnicima na optici. Oni koji su na bakarnoj parici, plaćaju iste cene kao i ovi na optici, uz značajno manje brzine interneta. Pri tom, diskriminacija nije na nivou grada, već na nivou ulice ili čak i kućnog broja. Da ne spominjemo mobilne operatere, koji isto naplaćuju prenos podataka, bez obzira kojom tehnologijom je ostvaren (GPRS, 3G, HSPA, LTE).
Isto stvar se dešava u svim industrijama, ni cene na pijacama ili prodavnicama nisu iste u svim gradovima...
Pozdrav
 
Kada sam napisao diskriminacija, nisam mislio na korisnike koji imaju optiku razvučenu do kućnog rutera , jer ako sam dobro shvatio ubrzanje se odnosi i na ove gradove koji su digitalizovani (Giga gradovi) i u kojim optika nije išla do kućnog rutera, a ako grešim nek me ispravi neko iz Pančeva, G. Milanovca, a ko je dobio ubrzanje.... I da dodam, ja sam iz Valjeva i po kazivanju SBB servisera, ima već dve ili tri godine da su razvlačili neku optiku po određenim ulicama a konkretno u mojoj ulici do nekog razvodnika ili kutije je optika a ka korisnicima koaksijalac.
 
Čisto da se zna, i MTS diskriminiše korisnike, dajući veće brzine interneta samo korisnicima na optici. Oni koji su na bakarnoj parici, plaćaju iste cene kao i ovi na optici, uz značajno manje brzine interneta. Pri tom, diskriminacija nije na nivou grada, već na nivou ulice ili čak i kućnog broja. Da ne spominjemo mobilne operatere, koji isto naplaćuju prenos podataka, bez obzira kojom tehnologijom je ostvaren (GPRS, 3G, HSPA, LTE).
Isto stvar se dešava u svim industrijama, ni cene na pijacama ili prodavnicama nisu iste u svim gradovima...
Pozdrav
Da, ali oni imaju druge nazive paketa i druge cene.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne bas, box paket se zove isto i isto kosta i pise u opisu isto kao i kod Sbb-a, do xx/yy ili do zz/dd

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja koliko sam se nesto raspitao, navodno bi trebalo Kraljevo, pa Pozarevac da budu digitalizovani sledeci. Sad se radi Nis. I optika je razvucena svuda, samo do korisnika treba jos. Znaci od bandere/boxa do kuce koliko sam razumeo. Ali bilo je i problema negde tj. MTS je pravio problem.

Tako da sto se tice neta, mi ostali smo ispusili dok ne digitaliziju.
 
Poslednja izmena:
Kraljevo do kraja godine.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno