Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@kakoonobese :

@Twitter je napisao(la):
Poštovani korisnici, usled prekida u isporuci električne energije došlo je do tehničkih smetnji što je prouzrokovalo smetnje u radu servisa. Svi servisi se sada vraćaju u rad i potpunu stabilizaciju očekujemo u najkraćem roku. Hvala na razumevanju.
 
Gde im je UPS postrojenje.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Za razliku od pojedinih drugih operatera, koji imaju rezervne data centre/centrale svuda po Srbiji, SBB šljaka dosta centralizovano...
 
Ako je to tačno, onda su neviđeni majmuni. Danas se agregati sami pale a do tog momenta rade UPS-evi.
 
Na d3mini nemam gomilu kanala. Da li je to zbog ovog globalnog kvara? Prilikom vraćanja uređaja na fabrička podešavanja, tek iz trećeg puta je povukao listu sa kanalima i to nepotpunu.

Novi Sad je u pitanju.

Na D3 mi rade svi kanali, net radi takođe.
 
Poslednja izmena:
Ako je to tačno, onda su neviđeni majmuni. Danas se agregati sami pale a do tog momenta rade UPS-evi.
Pale se agregati jos 90-tih godina sami cim nestane struje a dok ne postignu brzinu drzi sve na akumulatorima i invertorima. Citav ERC Beobanka tako je radio
za vreme bombardovanja a to sve postoji jos od pocetka 90-tih. Eto kad su unistili Beonbanku mogli su to da kupe za sitne pare a mogli su i ceo ERC i prilagode ga za svoje potrebe
 
Poslednja izmena od urednika:
Uzmi EON TV Van SBB mreže PREPAID! Plaćaš kad hoćeš za 30 dana gedanja i otkazuješ kad hoćeš. Taman dok se ne odlučiš šta ćeš dalje. Prepaid EON TV paketi se plaćaju platnim/kreditnim karticama.

Ako se odlučiš da nastaviš sa SBB-om par meseci kasnije samo otkaži Prepaid pretplatu i zaboravi na taj nalog i vrati se svom starom ugovoru.

Mada ja bih se držao SBB-a, ali svako ima izbor.
A jel ovde dobijaš neku aplikaciju za box ili tv ili dobijaš neki njihov uređaj. I kolika je mesečna pretplata?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
U bilo kojoj malko većoj firmi u Evropi.
UPS - Agregat postrojenja
UPS sa feritnim jezgrima + stabilisani agregati koji startuju odmah po nestanku struje.
Posle nekih par minuta sa UPS-ova prelazi na agregatsko napajanje.
To tako funkcioniše desetinama godina u nazad.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa ja kod kuće imam comp i NAS nakačen na UPS, da mi se ne bi desilo da usred rada ode sve u tri lepe....
 
Ja mislim da je najlakše bilo da sve svale na nestanak struje. Dal stvarno mislite da nemaju kvalitetne agregate i UPS postrojenja. Pa da je tako ova današnja situacija bi se dešavala i pre.

Bojim se da je ovde nešto drugo u pitanju, ali ne žele da izađu u javnost sa informacijama.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ja mislim da je najlakše bilo da sve svale na nestanak struje. Dal stvarno mislite da nemaju kvalitetne agregate i UPS postrojenja. Pa da je tako ova današnja situacija bi se dešavala i pre.

Bojim se da je ovde nešto drugo u pitanju, ali ne žele da izađu u javnost sa informacijama.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Sve je moguće.
Ja sam prvo pomislio na Splintera I kanalizaciju.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Bukvalno sam ubeđen da je neka sabotaža, sad dal je državna ili neko potpuno treći, al nestanak struje nije sigurno.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ne verujem da je neko "hardverski" izvršio prepad.
Pre je neki ozbiljniji hakerski napad.
 
Baš i ja sumnjam na hakerski napad. I zato ne izlaze sa obaveštenjem, jer bi nakon toga tek tad krenula negativna kampanja u punom zamahu. Plus panika kod korisnika.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Šabac proradio net tel

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
NS - vratilo se u normalu sve

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
EON van mreze: ne rade radio stanice sem Stingray, Radio S Kids, RNS 1, Hit FM i Radio Novosti i pojedini tv kanali izbacuju crnu sliku. (Postpaid van mreze)
 
Tramp misli da mi nećemo da prodamo Grenland i zavrnuo slavinu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno