Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Najveći broj korisnika im je bio ili je još uvek na GOLD (trio & duo) paketima, za koje su alternative u EON paketima skuplje
 
Ja sam pre par dana prešao sa Trio Gold na EON FULL. Stari sam korisnik tako da prvih 6 meseci stara cena od 3.689din a posle 3.999din mesečno. Razlika od 310din koju ću plaćati posle 6 meseci mi je beznačajna. Dobio sam brži net, novi EON BOX, novi Technicolor CGA2121 modem...ja sam zadovoljan i preporučuje svima da urade isto.
 
Super što si ti tu pronašao računicu koja ti odgovara... Ja recimo nisam zadovoljan da nakon 15 godina kod Ikoma pri potpisivanju prvog ugovora sa SBB-om budem tretiran kao postojeći korisnik i da kao jedinu pogodnost dobijem 6 meseci plaćanja po staroj ceni, spram pola ugovorne obaveze po 50% koju daju novim korisnicima.
 
Za koliko sendvica? :D
Naravno odnosi se na NewSandwichNick novajliju :)
 
@Belgrader onda ti ostaje samo da raskineš ugovor i da posle 3 meseca potpišeš novi ali kao novi korisnik...u međuvremenu se nekako snađe za net i tv.
 
Ma odeš I potpišeš raskid ugovora u poslovnici, šta god ti ponude na licu mesta odbiješ. Otkazni rok je 30 dana. Nakon par dana zovu iz kol centra i nude 12 meseci po 1.999 din + 12 meseci ful cena (kao za nove korisnike).
 
U Nišu izašao flajer 10 meseci po 1din posle regularna cena. Na poslednjoj strani telefon agenta. Kolega dobio u sanduče, i bacio, tako da nmg da okacim slike. :(
 
Da li je siguran da je Sbb u pitanju?[emoji846]
Ja sam takav flajer dobio ali od mts-a.
 
Da nisi nesto pomesao..??
Trio gold je kostao kao sad eon lajt, a bolji je. Realno bi trebao eon ful da zameni tri gold, malo je bolji ali je i skuplji.
Eon premijum je 5k (ne racunaj ono "kao novi korisnik", njih je ionako malo).

Pa...ne. Trio gold je bio 100Mbs, a trio gold extra 150Mbs, TGE je kao sada eon ful. Uporedi kanale, internet...isto je. Cena, TGE je bio 4389d. a eon full je 3999d. TGPremium je bio preko 5.000d sada je eon premium 4999d.

Onome ko mi je obrisao predhodnu poruku...zasto nisi makar editovao ono mudrovanje o socijalizmu u poruci na koju sam odgovorio? Ostavljas neku prozivku koja nema veze sa ovom temom a meni brises odgovor.
 
Poslednja izmena:
Eon premijum je 5k (ne racunaj ono "kao novi korisnik", njih je ionako malo).
Trio Gold Premium je bio 5.800din a Eon Premium 5.000din.

Trio Gold Premium 200/10Mbps a Eon Premium 300/15Mbps


Pozdrav!
 
Onaj ko je do sada imao IKOM samo analognu tv, koji paket nude najjeftiniji, postoji li i dalje samo kablovska tv? Eventualno kablovska tv + telefon. Ili ne postoje više paketi bez interneta? Na sajtu se vide samo eon paketi koji uključuju i internet. I koje se pogodnosti mogu očekivati kod zasnivanja ugovora? Nekoliko meseci za 1 rsd ili skuplji paket po ceni osnovnog par meseci?
 
EON paketi jesu jefitiniji, ali samo zahvaljujući tome što je najmanji paket ukinut. Tako oni koji su koristili Trio Silver mogu samo da izaberu EON Light što je oko 200 din više. Kad se sve sabere neko će plaćati više, neko manje a SBB će imati stabilne prihode.

Ko želi da upoređuje cene, ima na ovim linkovima staru i novu ponudu:
https://web.archive.org/web/20170916164345/https://sbb.rs/paketi/paketi
https://sbb.rs/eon-paketi/eon-paketi

@nagard
Pogledaj ovaj cenovnik, na drugoj i trećoj strani su prikazane cene samostalnih usluga:
https://sbb.rs/Binary/20756/Ponuda-sa-cenovnikom-od-01.01.2019.pdf
 
Poslednja izmena:
Siguran 100%, prve dve strane o Eon Box u, druge dve paketi, i u vrhu 10 meseci po dinar za Eon light, eon full i eon premium.
 
Super ponuda u svakom slučaju, EON full za 2.333 din u proseku.
 
Pa...ne. Trio gold je bio 100Mbs, a trio gold extra 150Mbs, TGE je kao sada eon ful. Uporedi kanale, internet...isto je. Cena, TGE je bio 4389d. a eon full je 3999d. TGPremium je bio preko 5.000d sada je eon premium 4999d.

Da, ali gledas samo najskuplje pakete..Svi se pretgose da uzmu exstra i premijum.
Najvise korisnika ima sa jeftinijim paketima, a oni su ovde najvise i zakinuti.
Trio gold (najprodavaniji paket) je 3600 din, 166 kanala (47HD), 61 rad. kanal, net 100/6 mbs, 200 min. tel.
Za te pare sad mogu da dobijem samo eon lajt koji ima slabiju ponudu: 123 TV kanala (30 HD), net 75 Mbps, 200 min. tel.
Znaci ako bih uzimao novi paket, koji bi jel'te trebao da bude barem malo bolji od trenutnog, a to je eon ful, morao bih da placam 4000 din (znaci vise).
Malo bolja usluga za malo vise para, cvrc. Kakav je to napredak, valjda bi trebalo za manje (isto) para bolja usluga.
I plus moram da povezujem box sa ruterom (jos jedan kabal viska po stanu).

Najveći broj korisnika im je bio ili je još uvek na GOLD (trio & duo) paketima, za koje su alternative u EON paketima skuplje

Bas tako.
 
Poslednja izmena:
Siguran 100%, prve dve strane o Eon Box u, druge dve paketi, i u vrhu 10 meseci po dinar za Eon light, eon full i eon premium.
Nesto sam 99% siguran da tu ide ona fora "ali odrzavanje od 1400 placate i tih 10 meseci".
Previse im je to popust ako je samo toliko.
 
Trio gold (najprodavaniji paket) je 3600 din, 166 kanala (47HD), 61 rad. kanal, net 100/6 mbs, 200 min. tel.
Ako dobro vidim, sa linka koji je Dante Aligijeri postavio...Trio Gold - 128 TV kanala, 23 HD kanala, 58 radio kanala.

edit
Trio gold nije imao video klub. A EON Light ga ima. ;)
 
Poslednja izmena:
Da, ali gledas samo najskuplje pakete..Svi se pretgose da uzmu exstra i premijum.
Najvise korisnika ima sa jeftinijim paketima, a oni su ovde najvise i zakinuti.
Trio gold (najprodavaniji paket) je 3600 din, 166 kanala (47HD), 61 rad. kanal, net 100/6 mbs, 200 min. tel.
Za te pare sad mogu da dobijem samo eon lajt koji ima slabiju ponudu: 123 TV kanala (30 HD), net 75 Mbps, 200 min. tel.
Znaci ako bih uzimao novi paket, koji bi jel'te trebao da bude barem malo bolji od trenutnog, a to je eon ful, morao bih da placam 4000 din (znaci vise).
Malo bolja usluga za malo vise para, cvrc. Kakav je to napredak, valjda bi trebalo za manje (isto) para bolja usluga.
I plus moram da povezujem box sa ruterom (jos jedan kabal viska po stanu).



Bas tako.
Taj paket koji si ti naveo je bio nekad Trio Gold Extra i cini mi se bio je oko 4300 dinara.
 

Prilozi

  • sshot-2019-01-23-[1].png
    sshot-2019-01-23-[1].png
    74.7 KB · Pregleda: 258
  • sshot-2019-01-23-[2].png
    sshot-2019-01-23-[2].png
    122.3 KB · Pregleda: 243
  • sshot-2019-01-23-[3].png
    sshot-2019-01-23-[3].png
    122.3 KB · Pregleda: 235
  • sshot-2019-01-23-[4].png
    sshot-2019-01-23-[4].png
    43.4 KB · Pregleda: 229
Kod mene se već duže vreme ne slaže broj kanala na portalu sa stvarnom ponudom. Pravi broj je u zvaničnim dokumentima i na sajtu.
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    7 KB · Pregleda: 231
  • 2.png
    2.png
    11.6 KB · Pregleda: 243
Može li neko, ko je po osnovu zahteva za raskid ugovora zbog promene cene dobio povoljnije uslove, da navede u kojoj poslovnici SBB-a je uspeo to da izboxuje?

Hvala !
 
Šta ti vredi sad kad više zbog promene cene ne možeš da raskineš prošlo tih mesec dana u decembru.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno