Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zar se to ne dobija standardno u trio gold?
 
100mb ide uz taj paket.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Juče mi je na vrata pokucao momak iz SBB-a i ponudio FOC upgrade zbog lojalnosti.
Ubrzanje interneta sa 60 MB/s na 100MB/s + HBO paket.
Potpisali anex ugovora, internet ubrzan koliko odmah (HBO paket mi je promotivno već aktiviran, ali sad ostaje i posle promotivnog perioda).
Inače, moj paket je Trio Gold.

Nije nešto, ali lep gest.

Uz Trio Gold ide 100 Mbit/s i ide HBO paket na 12 meseci kao poklon. Pitanje je da li je ugovor krenuo ispočetka ili se nastavlja gde je stao?
 
Hmmm...
Kada sam prešao sa Duo Gold na Trio dobio sam HBO na pola trajanja ugovora, sad bi trebalo da bude za stalno.
Telefon je bio 24 meseca, tj. ceo ugovor FOC, nigde nije pomenut u anexu, tako da mora da ostane i dalje free.
A što se tiče interneta, sad gledam, u pravu ste, 100 je standard.
OK, dakle, “poklon” je onda samo HBO i u drugoj polovini trajanja ugovora.
A što se tiče toga da li se resetovao datum to mi nije toliko bitno, Trio sam potpisao ove godine u maju.
 
Poslednja izmena:
Sta je FOC upgrade?


Pozdrav!
 
Telefon je bio 24 meseca, tj. ceo ugovor FOC, nigde nije pomenut u anexu, tako da mora da ostane i dalje free.

Ako je to kako onda moze da bude bez naknade Telefonija bilo kada, ikada? Kakav je to ugovor, kome se daje, gde je Telefonija dzabe?


Pozdrav!
 
Besplatni minuti u zemlji i ka inostranstvu možda koji mu nisu uračunati prilikom prelaska sa Duo na Trio paket ...
 
Poslednja izmena:
Ako je to kako onda moze da bude bez naknade Telefonija bilo kada, ikada? Kakav je to ugovor, kome se daje, gde je Telefonija dzabe?


Pozdrav!

Ne, naravno da nije unedogled.
Prelaskom sa Duo na Trio dobio sam za svo vreme trajanja ugovora (24 meseca) telefon bez ikakve naknade u okviru minuta koji ulaze u pretplatu.
 
@RingeRaja - poenta je da onaj koji cita ima podatke koji su tacni.

Besplatno (FoC) ne postoji kao pojam kod SBB-a. Sve je placeno, sve se placa na razne nacine a popusti i umanjenja (po bilo kom osnovu) su samo sporadicne akcije / desavanja.

Prelaskom sa Duo na Trio niko ni ne placa nikakvu naknadu ni po cemu. Dobijes paket koji je takav kakav je inace za svakoga isti, I sve sto je podrazumevano u tom paketu - ni manje ni vise.



Pozdrav!
 
Narode moj, jel jos neko iz NS ima uzasne smetnje danas i juce? Konstantno se program skrembluje, danas je u jednom momentu iskocilo da nema pristup itd. Koristim D3 CAM. Znaci ne prodje jedna scena filma/serije a da nije pixel fest.
 
Sad moram dupli post jer nemam edit dugme. Izgleda da je do HBO paketa, tacnije svi kanali rade dobro sem HBO HD i HBO 2, ta dva mi sada uopste ne prikazuju sliku zadnjih sat vremena, samo crn ekran. Dok HBO 3 i svi ostali kanali rade sasvim normalno. Eto, ako neko bude imao taj problem da zna da nije do njega.
 
Kako da se resim bede zvane sbb?
Zelim da raskinem ugovor, ostalo mi je oko 2 meseca, a selim se na drugu lokaciju.
da li se nesto u praksi promenilo od kad su se pojavile info. oko naplate " penala"? da li je neko uspeo da raskine ugovor?
Da li ima nekog nacina da ih otkacim a da ne placam nikakve njihove "penale"?
Mislio sam da prebacim uslugu na drugu lokaciju ali evo, kontaktirao sam ih, nece ni da mi kazu koliko ce to da me kosta.
inace los odnos prema korisnicima, poskupljuju uslugu bez ikakvog razloga, dinar je jaci danas nego kad sam potpisao ugovor a oni dizali cenu. Takodje kad je bilo poskupljenje nism mi dali da raskinem ugovor,
napisali su sitnim slovima na racunu da ce biti poskupljenje namerno da ne mozes da vidis i da reagujes na vreme.
ako ima neki savet kako da ih se resim?
nema vise ucenjivanja oko ugovora. mozes da ih raskines kad hoces a posto ionako nema nikakvog popusta, nista im ni ne placas
http://www.politika.rs/sr/clanak/406961/Nema-vise-kazni-za-raskid-ugovora-sa-operaterima
ovo je prvenstveno za mobilne ali vazi i za kablovske operat.
 
Imam problem, random mi se iskljucuje ethernet kabl, tj ne svetli lampica na maticnoj/kablu. Jel to moguce da je do njih ili shitty kabl/mrezna? Zvao sam ih rekose kao povukao je modem stariju verziju softvera, apdejtovacu ti pa probaj opet. Opet je ista prica, ali onako rendom 7-8 puta dnevno iskoci na minut-dva. Trio gold
 
A da probas da promenis kabl ili mreznu?
Mislim da je lakše nego da se ubedjujes da ti zamene modem.


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
Da li ima neke promene, da se sa analogne TV + postpaid net udje u neki paket bez UO?
 
A da probas da promenis kabl ili mreznu?
Mislim da je lakše nego da se ubedjujes da ti zamene modem.


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk

Nemam nijednu kuci, da dodam jos da wifi radi sve vreme bez prekida, samo lan konekcija izbacuje. I to retko dok je idle pc, vecinom dok gledam/igram online nesto
 
Poslednja izmena:
Na tvom mestu bih na taj lan nakačio neki/nečiji laptop, time bih eliminisao mreznu/komp. Parče lan kabla ti ima prvi komšija, bar 3 komada u nekoj kesi. Ako je ok u obe obe varijante, riknuo ruter.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jer postoji jos uvek kod SBBa ona akvcija za nove korisnike sest meseci po dinar uz ugovor na dve godine ? Drugarica hoce da predje na SBB pa mi rekla da se raspitam . I ako toga jos uvek ima dajte neki info sta i kako ?
 
Jer postoji jos uvek kod SBBa ona akvcija za nove korisnike sest meseci po dinar uz ugovor na dve godine ? Drugarica hoce da predje na SBB pa mi rekla da se raspitam . I ako toga jos uvek ima dajte neki info sta i kako ?

Imas kod akvizitera, uz trio sest meseci za po dinar.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala na odgovorima , vec smo zavrsili sve i nasli akvizitera .
 
Jesam dobro sracunao, sa tim popustima Duo Net najnizi ispada ~2375?
Nesto mi je cudno, toliko skup net mogu kod bilo kog drugog providera dobiti kao obican korisnik :)
 
Jesam dobro sracunao, sa tim popustima Duo Net najnizi ispada ~2375?
Nesto mi je cudno, toliko skup net mogu kod bilo kog drugog providera dobiti kao obican korisnik :)

2542 je min cena i to je trio, jer je samo za trio 6 meseci, za duo net je 4, bar je tako meni rekao akviziter pre mesec ipo kad sam uvodio


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na tvom mestu bih na taj lan nakačio neki/nečiji laptop, time bih eliminisao mreznu/komp. Parče lan kabla ti ima prvi komšija, bar 3 komada u nekoj kesi. Ako je ok u obe obe varijante, riknuo ruter.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa problem je sto su prekidi bas random, nekad 10 puta dnevno, a nekad ni jednom. Kako to da istestiram sa tudjim laptopom? Zvacu ih da dodju pa nek oni istestiraju sve, nije moj problem iskreno. Imam od starog ISP jos nekoliko dana internet i on radi 100% uptime, tako da nije do moje mrezne
 
Pa sa drugim lapom ćeš da utvrdiš da li je kriv tvoj komp tj. mrezna. Pogotovo sto kažeš da ti WiFi ne puca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala na odg. podneo sam zahtev za raskid ugovora pre 3 dana,
posto mi ugovor istice u septembru, a na novoj adresi ne moze sbb.
jos nista mi nisu odgovorili, zasto se toliko ceka, neko ima slicno iskustvo?
 
treba da odnesem dodatni risiver koji placam 100din mesecno a ne treba mi vise (stari sam ikom korisnik)...jel imaju negde na cukarici lokaciju gde mogu da nosim? da vratim i ugasim tu uslugu?

vidim da imaju kao prodajna mesta? al dal mogu na bilo koje meste da odnesem da vratim taj dodatni risiver i ugasim uslugu tu? ili ne?
 
Poslednja izmena:
Poslovnica u Požeškoj 46

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno