Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene već dugo 4 još pre nego što sam prešao sa 60 na 100 mbps

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Bas si me odusevio sa odgovorom:D ISDN je jedna parica a postoje digitalni kanali pa tako mozes imati zavisi od ploce u centrali i od modem-kutije u stanu 2,4,6,8 telefonskih brojeva. Brojevi mogu biti splitovani dodeljeni svakom telefonu po jedan broj a mogu biti nesplitovani svaki telefon zvoni. Nisam adresirao pitanje a upuceno je osobi koja je imala ISDN liniju i prenela oba broja. Nije vazno za sad ga duvam dobio sam jedan broj a za drugi cekam sledecu nedelju navodno treba da mi se posalje anex ugovora. ISDN sam platio Telekomu a pre toga sam platio Telekomu obicnu liniju i dobio u nekom trenutku dvojnika...Od pisanja nema vajde pisao sam i pisao, razradjena shema dalje od spoljnog kruga botova ne mozes prici zvao telefonom ili pisao, ako pises na e-mail dobies odgovor za jedno nedelju dana, genericki bot odgovor.

Zbunjuje me to sto konstantno pominjes parice, a sbb fiksni nema nikakve veze sa tim. ISDN ti ide preko telefonske centrale, preko parica, kao i Telekom fiksni. SBB fiksni ti ide preko kablovske mreze do njihovog modema. Dakle parice i sve ostalo nema nikakve veze sa tim. Iskreno, nije mi jasno sta si ti njima trazio i sta si od njih dobio kao odogovor? Jesi u startu rekao da imas dve linije i da hoces da ih imas i dalje? Ako jesi, sta su ti oni na to rekli? Sta ti pise u tom ugovoru koji si vec potpisao?

Dakle ono sto pokusavam da kazem je da sam siguran da brojeve mozes da prenses u SBB (ja sam preneo tri broja). Pitanje je samo oko te administracije. Kako Telekom smatra tvoj prikljucak i kako da dozivljava SBB, odnosno da li tu postoje neke razlike izmedju tovg prikljucka i obicnog prikljucka sa dve linije.

Dakle reci za pocetak sta si ti tacno trazio od SBB-a i sta su ti oni tacno odgovorili.
 
Ima li ko problem sa prevodima čas ih ima pa onda nestanu par minuta pa opet ima ali opet i kad ih ima treba im par minuta da se usklade sa govorom.
 
Zbunjuje me to sto konstantno pominjes parice, a sbb fiksni nema nikakve veze sa tim. ISDN ti ide preko telefonske centrale, preko parica, kao i Telekom fiksni. SBB fiksni ti ide preko kablovske mreze do njihovog modema. Dakle parice i sve ostalo nema nikakve veze sa tim. Iskreno, nije mi jasno sta si ti njima trazio i sta si od njih dobio kao odogovor? Jesi u startu rekao da imas dve linije i da hoces da ih imas i dalje? Ako jesi, sta su ti oni na to rekli? Sta ti pise u tom ugovoru koji si vec potpisao?

Dakle ono sto pokusavam da kazem je da sam siguran da brojeve mozes da prenses u SBB (ja sam preneo tri broja). Pitanje je samo oko te administracije. Kako Telekom smatra tvoj prikljucak i kako da dozivljava SBB, odnosno da li tu postoje neke razlike izmedju tovg prikljucka i obicnog prikljucka sa dve linije.

Dakle reci za pocetak sta si ti tacno trazio od SBB-a i sta su ti oni tacno odgovorili.

Ne znam sta tebe zbunjuje, SBB nije Telekom i brojevi preneti sa Telekoma uvek su i dalje vezani za Telekom jer kako bi inace dosao dolazni poziv na SBB na IP telefon. Znaci Itekako SBB ima veze sa Telekomom jer kako bi drugacije primio dolazni poziv i kako bi odlazni poziv izasao iz kruga SBB i stigao da nekog ko je na Telekomu. Ugovor je standardni trio extra gold paket optika, od SBB je posebnim ugovorom koji oni primenjuju trazen prenos brojeva sa Telekoma na SBB. Ugovorone je da se oba broja prenesu na SBB tj da SBB postane moja maticna centrala. Ugovori su manjakavi i falicni jer se nigde ne spominje ISDN linija a i sluzbenici SBB nemaju pojma i ne upisuju da je to ISDN linija. U svakom do sad potpisanom ugovoru navedena su oba broja da se prenose na SBB i time ja treba da imam svoja dva broja. Dobijam SMS da je to uradjeno ali prvo nista nije ni radilo i na kraju ispade radi samo prvi broj a za drugi broj treba ponovo da potpisujem ugovor. Receno mi je da ce ugovor biti poslat post expresom na potpis kao sto je prethodno bio poslat na potpis, to se nije desilo nista nisam dobio. Prethodno potpisao sam 2x identicne ugovore za preos moja dva broja na SBB i da mi ta dva broja rade. Svaki puta kad sam zvao podrsku ili promoterku uvek je dogovoreno da prvi broj ide na pretplatu u kojoj postoji bonus a drugi broj se odmah tarifira i nema pretplate. To je sve dogovoreno 100x i vrapci na grani bi ispostovali to sto je dogovoreno.
Zasto spominjem parice, termin iz telefonskog saobracaja, ISDN linija je bila jedno vreme privilegija samo za firme, ja sam medju prvima uspeo da kao fizicko lice kupim ISDN liniju. Poenta je u tome sto je to digitalna linija u kojoj se frekventni opseg deli na kanale i tako se po jednoj parici dobija vise telefonskih brojeva. Za Telekom su to dva broja i moguce je cak razgovarati na jednoj tel. parici medjusobno izmedju ta dva broja, tarifiranje se vrsi zbirno na prvi broj. Za SBB to ispada da nisu dva broja jer ne postoje fizicki dve telefonske linije tj. 2 posebne parice za svaki broj kod Telekoma. E sad na kraju ispada da ja gubim svoj drugi broj ili po poslednjoj prici podrske SBB treba da potpisem poseban anex ugovora. Kakav anex ugovora? Ugovor sa SBB odnosi se na generalno na TV i Internet. Ugovor ili ti saglasnost za prenos brojeva je poseban ugovor. Ako ja sad treba da potpisujem neki anex ugovora to ispada da ja treba da kupim ponovo moj broj koji je bio moje vlasnistvo i prenesen je na SBB. To ce sad fakticki ispasti da meni SBB poklanja ili prodaje (to cu videti ako stigne taj anex) moj broj koji sam vec imao, ako se anexom bude trazilo placanje tog broja ja na to necu pristati i fakticki moj drugi tele. broj bice vlasnistvo SBB i moci ce da ga prodaju nekom drugom. Taj broj je postojao u Telekomu i dan danas postoji i najverovatnije ne moze se dodeliti od strane telekoma nikom drugom ali zato od strane SBB moze. Ovo sve traje mnogo dugo, mnogo gluvih telefona da se na kraju pitam sta je to meni sve trebalo. Ako je to poslovnost da se na e-mail odgovori posle nedelju dana, da se u e-mailu potvrdi da ce sve biti u redu i onda nista nije ok, da monteri nisu TV spojili kako treba i kao doci ce neko, bakcao sam se sa provajderima ali nigde nisam doziveo ovakvu nonsalatnost, sve je u stilu usporenog filma i obecanja.
 
Ima li ko problem sa prevodima čas ih ima pa onda nestanu par minuta pa opet ima ali opet i kad ih ima treba im par minuta da se usklade sa govorom.
Desilo se meni, prvo krene da se ponavlja jedna te ista recenica, onda se izgubi prevod i posle par minuta uspeju da ga sinhronizuju pa se opet pojavi. Desava se da neki filmovi ili emisije nemaju uopste prevod, nisam zapamtio koji su to kanali.
 
Zasto moj EPC3928S modem nikako ne prihava da poveze 3 kopijutera na iternet preko lana? Dva rade savrseno ali treci nikako ne dobija internet. Wi-Fi radi bez problema.
 
Kakve brzine dobijate sa ruterom EPC3928S? Iako je 2.4 GhZ, trebalo bi da obezbedjuje brzinu od 60 Mbps. Na bilo kom Androidu sa kojim sam merio, nije presla 45.. Generalno, da pitam direktno, da li se ovaj ruter pokazao kao s**nje i trebam li kupiti neki third party, da kazem kvalitetniji, koji ce mi emitovati signal po ostatku kuce?
 
Jednostavno ima puno AP-ova i svi se preklapaju. Ako imas android telefon instaliraj wifi analyzer, pa vidi koji je kanal manje opterecen. Ja sam kod drugara uspeo da povecam za 9-10 brzinu i sad ima 51-52mbit/s.

Ili to ili vijaj neki ruter sa 5ghz.
 
Jednostavno ima puno AP-ova i svi se preklapaju. Ako imas android telefon instaliraj wifi analyzer, pa vidi koji je kanal manje opterecen. Ja sam kod drugara uspeo da povecam za 9-10 brzinu i sad ima 51-52mbit/s.

Ili to ili vijaj neki ruter sa 5ghz.

Imam vec instaliran Analyzer. Zanimljivo je da uvek pokazuje moj kanal kao najlosiji kanal. U podesavanjima rutera automatski bira kanal. Istina je da se preplice vise AP-ova sa istim kanalom, mada i kada rucno podesim kanal koji nije u upotrebi, i dalje ne dobijam brzinu preko 40-45..
Screenshot (Nov 4, 2017 17-19-16).jpg
 
Desilo se meni, prvo krene da se ponavlja jedna te ista recenica, onda se izgubi prevod i posle par minuta uspeju da ga sinhronizuju pa se opet pojavi. Desava se da neki filmovi ili emisije nemaju uopste prevod, nisam zapamtio koji su to kanali.

Da to je to fox ng i dc kanali tako brljaju a axn i amc i ostali dokumentarni kanali desi se da u opšte nemaju prevod.
 
@lega

Da li je traženo fizičko razdvajanje linija? Jer taj drugi broj je softverski, da tako kažem.
 
@lega

Da li je traženo fizičko razdvajanje linija? Jer taj drugi broj je softverski, da tako kažem.
Ne znam sta su oni trazili, ja sam im stalno objasnjavao da je ISDN linija i da vode racuna o tome, uvek je bilo nema problema imali smo taj slucaj. Ja sam brojeve u svakom trenutku mogao da razdvojim komanadama na svakom telefonu. Sad kad sam sve odjavio, kablovsku, optiku kod Targa, prenos brojeva sa Telekoma na SBB dva puta vec potpisivao saglasnost-nalog sad je problem. Uvek mi je govoreno da SBB sve odradjuje oko telefona a ostalo moram ja. Ja sam ISDN uzeo jer sam imao obicnu liniju na koju su mi nabili dvojnika a meni je telefon bio preko potreban i da je dostupan u svakom trenutku zato sa presao na ISDN i to debelo platio Telekomu, mobilna mreza bila je tek u svojoj prvoj fazi. Besan sam na samog sebe sto sam uopste to uradio, vozaju me stalno, svaka dva dana zovem podrsku stalno 100x sam ponovi ISDN, kad su dosli da prikljuce ocekivao sam da je to sa telefonom sredjeno a ono tek tad pocelo zezanje, vidim svaki dan kopaju neki i provlace optiku, nadam se da nece doci do rata provajdera pa jedni drugima seku kablove kao sto sam citao ovde i na drugim forumima. Svaki prekid interneta znaci i prekid IP telefona. Sve je ovo od starta islo mnogo kilavo, ja sam samo zbog Targa koji je u stecaju presao na SBB, koliko je islo kilavo pokazuje i cinjenica da su dvoje stanara odustali, nece ljudi da ih neko zavlaci, ja sam imao vec optiku, kablovsku imamo godinama itd...
 
Poslednja izmena od urednika:
Je l neko menjao ugovor/trio paket na paket ispod, u prvih mesec dana od potpisivanja? Na FB-u kazu - moze u prvih 14 dana bez ikakvih penala sta god (njima maltene 10 dana traje promo paket..), a sve posle - klasican penal: 24 meseca puna cena/razlika tj smrt u diskoteci :)

....ali isto tako kazu "Korisničkom servisu potpisnik ugovora može uputiti/predati dopis koji će obratiti nadležni sektor."...

ne znam sta je tu pametan argument za - spustanje paketa na dole. dan, cirka, 19i.

Konkretan primer (1 na dole): Trio gold extra SA supersetom = sa HBO Premiumom - bolja opcija nego Trio Premium. Jedino nemas d3 kucu. Ali nju i da platis odvojeno, bolje je (jednokratno par hiljada + 290 mesecno) - sve ostalo je isto.
...samo sto to "Sektoru" (valjda onom za brigu o korisnicima, nisu ga imenovali) :) znaci 24 x 1000 i kurus din. manje... :)

Cini mi se da je neko ovde pominjao mesec dana fore za promene; mozda gresim!

+

Koji su konkreti razlozi u kojima ugovor moze da se raskine bez penala? Bilo kad, tipa u 10. mesecu.
El moze ako im ratel odobri vecu mesecnu pretplatu? (mada se ona ne reflektuje na Pakete, ili se reflektuje, ne znam)
El moze ako nestane kanal XYZ?

Konkretni real-life primeri. Dobro je znati, za ne daj Boze, a i 2 godine su - dve godine. Svasta moze da se desi u medjuvremenu #MTSoptika, finansije, ma... svasta.

edit: moze i na PM, odgovor na bilo koje od pitanja 2.
Hvala! <3
 
Poslednja izmena:
@lega
Kakve veze ima sto je isdn linija? Sto je neko vec pitao, ne znam zasto vise pominjes parice? Infrastriktura za isdn je jedno, ovo je drugo, voip.
Mislim da si prekomplikovao, uz duzno postovanje, i time doprineo nekoj zabuni koja postoji. Ti hoces dva broja da prenes kod SBB zapravo i to je sve. Nekako mi se cini da ti ockeujes da ti SBB "uvede" telefoniju preko Telekom infre?
Modemi podrzavaju dve linije kod sbb, ne vidim u cemu je problem. Parice zaboravi u ovoj prici.
No, ako ti je dpstupnost telefona primarna, nemoj prelaziti na SBB. Kad padne lokalni hub, padne net, nemas ni telefon. Zavisi gde si, ali desava se. Vrlo cesto jer neko negde u okolini ukine napajanje za SBB opremu po zgradama.
Mada sad, ne znam ni koliko je to vise bitno u eri mobilnih telefona ...

Jos nesto oko toga. Nisi "vlasnik parice". Samo si zakupio deo primarnog slota u centrali. To si placao. Kostalo je boga oca kad se pojavilo devedesetih. Alacatel centrale koje su se uvozile su imale ogranicen" broj primarnih slotova i tu je nastajao problem jer je ipak bilo vise ljudi koji bi platili koliko god treba nego sto je bilo tehnoloskog potencijala. Firme su uzimale tada po ceo p slot. Jos su ga i kupovale, davale punu cenu, a placale i instalaciju, "zakup" i odrzavanje kroz mesecnu cenu.
 
Poslednja izmena:
@churla,

Znam ja dobro razliku ali se pitam sta je poenta sto to naglasavas, pa da nema veze onda bi to sve bilo odradjeno kao treba. To je pocetak i kraj procesa prelaska na SBB VOIP. Koji je tvoj savet, kako se izboriti i dobiti 2 broja, neki savet? pravna pomoc? Sto se tice mobilnog nemam bas toliko para da razgovaram sa kojekakvim centrima koje danas treba da pozivas za svaki klinac i onda cekas jer nema slobodnog operatera a vreme i parice cure. Mobilni koristim umereno a gde god mogu ako covek sa druge strane ima net i mobilni koristom Viber. Mislim da nema svrhe vise pisati i odgovarati, nista ne zavisi od mene, mogu samo da sedim i molim se bogu. U stvari zavisi i od mene bio je jedan od predloga podrske da odem u poslovnicu i potpisem anex ugovora, ima samo jedan problem imam tromb u levoj nozi pa jedva hodam a para za taxi nemam, ja sam penzioner koji "uziva" u "velikoj" penziji.
 
Poslednja izmena od urednika:
Anex za drugi broj može poštom, tj kurirom.
 
@Keops
Da, zbog loše komunikacije sa agentom koji je penzioneru uvalio gold umesto silver i dodatnu brzinu neta koja nije tražena, + primarni fiksni broj nije bio glavni a drugi jeste, pri tom je traženo da se zamene brojevi i da taj drugi uopšte nema pretplatu. Paket je vraćen na silver, to sa fiksnim nije moglo da se reši do skoro ali su nam dali popust na pretplatu u iznosu koji smo im plaćali za ono što nismo tražili. Što se mene tiče, korektno.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Sve može, ali on ima neki drugi problem! Potpisao je ugovor na TrioGolaEksta optika gde ide flat fiksni Od 1500 min. Ono što je imao na Telekomu nema kod SBB-a. Može da uzme još jednu liniju (odvojen telefonski uređaj, i da traži onaj drugi broj koji je imao na istoj liniji u Telekomu, u koliko postoje teh. mogućnosti) Za ovu drugu liniju ide aneks ugovora.Uz svo dužno poštovanje prema njemu koji nije baš mnogo stariji od mene, meni smeta njegovo pretstavljanje ovde. Običan penzioner koji plaća mesečno 3000 din. SBB-u, koristi dva fiksna telefona, nikako nije običan penzioner.

@lega99
Ako i dalje imaš volje i potrebe da koristiš SBB, ovo je opcija koju treba da uradiš.
Nazovi KC i reci da hoćeš još jednu tel. liniju sa drugim brojem koji si imao u Telekomu.(ako Telekom dozvoljava za taj drugi broj, to stvarno ne znam).Poslaće kurirsku službu, samo reci da nisi u mogućnosti da ideš u poslovnicu. Za taj drugi broj moraš potpisati aneks ugovora ,jer je to dodatni trošak u zavisnosti koju opciju odabereš:
- 1 din.-0 min
-290din -100min
-290 din+390 flat -680din

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
1 din je 0 min.
 
Kome je to danas puno od 999 (VIP) do 1250 (Telenor) dinara, za flat pozive i poruke plus 2GB odnosno 22GB neta, za mobilni racun, odnosno cemu konkretno Vama sluzi taj fiksni i pritom 2 broja?
 
Poslednja izmena:
Ljudi pa ja to sve vreme radim, zovem tehnicku podrsku, dogovoreno sa promoterom odavno, potpisao predugovore jedan za TV_ Internet drugi za telefon, to je ponovo i ponovo dogovoreno ali nisu odradili, sacekam par dana ponovo zovem, ponovo dogovorim to za drugu liniju, dogovorim da posalju postexpresom i iako je radna nedelja oni kazu poslacemo sledece nedelje ili idite u poslovnicu. Koliko ja imam iskustva sa post expresom sve to stize za jedan dan, kad sam imao ADSL preko neke novosadske firme sve je stiglo za jedan dan, falio spliter, nazvao sutra stiglo postexpresom. Sve sam to pisao i opisao, mozda i u ovoj temi ili u drugoj. Cene znam i znam sta trazim.
@spaad,
malo je neumesna tvoja primedba
Običan penzioner koji plaća mesečno 3000 din. SBB-u, koristi dva fiksna telefona, nikako nije običan penzioner.
Ovo je tako maliciozno i koristi dva fiksna telefona, napisao sam imao samo jedan, stavljen mi dvojnik onaj starinski, jedini izlaz je bio ISDN, na ISDN minimum je dva broja. Sta je to tako strasno imati dva broja, resiti se dvojnika imati internet i moci da pozoves lekara-hitnu ako ti je prvi broj zauzet, ne zivim sam pa samo ja razgovaram telefonom, imam porodicu i decu.
Nisam obican nego invalidski penzioner, nisam obican penzioner jer sam informaticar i vodio sam obradu u jednom ogromnom racunskom centru, kad je firma likvidirana vodio sam informatiku u jednoj Opstini i ucestvovao sa ekipom u projektu informacionog sistema te opstine, odradio tender i riknuo sa srckom. Ne znam sta je vama ljudi vi bi ste sve nas penzionere najradje zive u grob poslali, zar nemam pravo da zivim, da ima brz internet, gledam TV; treba valjda da gledam RIJALITIJE i da mi ispiraju mozak. Ako te zanima zasto sam odabrao taj paket evo ti racunice: kablovska kod posta net koju sam imao preko 1000din najprostiji paket, telefon ako nista ne trosim sa PDV 800 din mesecno, Targo 20/10 posle povecana brzina 40/20 cena ostala ista 2400din. Sad saberi koliko je to. Kao invalidski penzioner kod SBB treba da imam popust na TV i ispadne manji iznost nego sto sam do sada placao...
edit. Zivim u BG i u BG je sve mnogo mnogo skuplje nego u ZR.
 
Poslednja izmena od urednika:
Za skuplje, grešiš.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Za skuplje, grešiš.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Ovo je off koliko placas porez na stan? Moj stan, zgrada stara su 43 godine 16000 porez, porez je ogroman samo zato sto sam u nekoj prvoj zoni, to je ogromna oronula betonska zgrada koju niko nece rusiti pa da vredi jer ce neko zidati na njenom mestu neku velelepnu zgradu.
 
Porez ok u prvoj zoni. Plin naj skuplji a naj nekvalitetni (samo mi koristimo domaći)u Srbiji kao i grejanje onima sa stanovima. Da ne govorim ako hoćeš pijaću vodu ista se kupuje ,pošto je neispravna za piće 30-ak godina. Pa cene po prodavnicama itd...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Porez 5 i nešto 50m do njive.
 
Poslednja izmena:
Porez ok u prvoj zoni. Plin naj skuplji a naj nekvalitetni (samo mi koristimo domaći)u Srbiji kao i grejanje onima sa stanovima. Da ne govorim ako hoćeš pijaću vodu ista se kupuje ,pošto je neispravna za piće 30-ak godina. Pa cene po prodavnicama itd...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Porez 5 i nešto 50m do njive.
Opet malo offa
Recimi da li imas dvotarifno brojilo i od kad imas jeftinu tarifu, koliko znam imate je ili od 22h ili od 23h a jedini BG ima od 24h. Moja supruga mora da ceka 24h da pusti masinu ili ukljuci bojler a ostali nosaltno pozavrsavaju sve pogotovo oni koji imaju jeftinu tarifu od 22h. Ko zivi u kuci libo ga dal ce masina da procuri a mi u zgradetinama dzedzimo ko majmuni i pazimo da se slucajno ne desi kvar i da ne napravis komsiji stetu. Samousluga nocna mora, kupujes i cekas popuste za penzionere da kupis hranu. Prva zona a beton otpada sa bakona koliko je nekvalitetno i staro... Neverovatno je koliko ljudi zavidi nekome koji ima 2 telefona a to sam silom prilika morao da bi se resio dvojnika, neverovatno, to je nas mentalitet stalno nekom zaviditi. Ne znam neko spominje da zna koliko imam godina, ne znam odakle mu taj podatak, iz profila? pa ko je lud da stavi bas tacne podatke. Imam bratanicu u Zrenjaninu pa cu bas da se raspitam kako im je tamo jer je moj brat pomaze, tamo je studirala i udala se
 
Da se ne svadjamo. Za struju si u pravu zato sam i prešao na jednotarifno a bojler na plin,grejanje plin. Jedino sam ja u kući svi moji su po starim stanovima, sa tim poplavama sam upoznat. Kažem za život ovako cene po prodavnicama itd. Takodje samo jurim akcije. Ali ako hoću nešto od garderobe i tehnike BG,NS.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Da se nadovezem opet na svoje pitanje ali u drugom obliku: da li preporucujete prelazak na Ubee Home Gateway sa Cisco EPC3928s rutera? Da li mogu jednostavno da trazim promenu uredjaja i koji razlog moram da navedem da bi promena bila uspesna? Jednostavno, ili cu da trazim novi uredjaj ili cu da kupim novi uredjaj.. samo sto pre nego sto kupim novi ruter, radije bih pitao za zamenu.
 
Da se ne svadjamo. Za struju si u pravu zato sam i prešao na jednotarifno a bojler na plin,grejanje plin. Jedino sam ja u kući svi moji su po starim stanovima, sa tim poplavama sam upoznat. Kažem za život ovako cene po prodavnicama itd. Takodje samo jurim akcije. Ali ako hoću nešto od garderobe i tehnike BG,NS.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Svi smo izgleda u debelim g*v*ima. Zena juri akcije kad dodje vreme penzija onda daju malo jeftinije hranu. Garderoba, misaona imenica, buvljak N.Bgd tu se kupuje ali ga ukidaju. Ovo oko telefoa strasno me je iritiralo, jos uvek ne mogu da trpim da me neko g*uzi. Ako se sa nekim dogovoris valjda to treba da ispostuje a ne da odugovlaci, iz nedelje u nedelju. Dosadilo mi cekanje, od leta cekam, saznam neke stvari, uvedem ih u ulaz, komsinica i ja izigravamo fizicko obezbedjenje da bi oni na miru stavljali vertikalu, komsinka dade svoju struju. E onda krenulo je kako je krenulo, odlaganja povezivanja, povezivanje a rade dundjeri i na kraju ovo cimanje, kako bi se bilo ko osecao da zove x puta tehnicku podrsku (pise podrsci, pise i promoteru) i prica jedno te isto, dobija obecanja i nista. Ostaje da sledecu nedelju dzedzim i cekam i vidim da li ce stici anex ugovora ili cu opet morati da zovem ili da odustanem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno