Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tako cu i uraditi cim mi dodje. Postavili su instalacije u zgradi danas, u narednih nekoliko dana idu po stanovima, ne znam kada ce kod mene.

Ово је послао 6п!
 
Pre dve nedelje uzeo flat fiksni, da bi mi osnovnih 200 minuta ostalo da keva moze da prica sa prijateljicom u Svajcarskoj i sada mi stize ovo obavestenje. Ovo sa SBB-om je stvarno postala avantura i lutrija. Svaki dan uvode neke "novosti" kojima "obraduju" korisnike.
A sa Skype-a 20ec, ili za 14$ mesecno unlimited Swiss plus ceo svet :)

Sad gledam na Telekomu, 15 dinara je minut ka svajc. mobilnoj mrezi u okviru InoCall vaucera. Odjavi ovu gospodu odmah.
Taj vaučer se aktivira na fiksnoj MTS?
Koliko sam video, usluga postoji i sa fiksnog i sa mobilnog.
Moze na oba.

Ko zove 14 minuta mesecno mobilne i Svici, sada ima odlican razlog da predje na Skype :)
 
14910306_10155103447626840_1106601956809574558_n.jpg
 
Pre dve nedelje uzeo flat fiksni, da bi mi osnovnih 200 minuta ostalo da keva moze da prica sa prijateljicom u Svajcarskoj i sada mi stize ovo obavestenje. Ovo sa SBB-om je stvarno postala avantura i lutrija. Svaki dan uvode neke "novosti" kojima "obraduju" korisnike.

Pogledajte prilog 214648

Pa da li su oni normalni???!!! Cena minuta ka Svajcarskoj sa Telenorove mobilne mreze iznosi 59,90 RSD/min, a kod SBB-a je sad 96 RSD/min.
 
Pa da li su oni normalni???!!! Cena minuta ka Svajcarskoj sa Telenorove mobilne mreze iznosi 59,90 RSD/min, a kod SBB-a je sad 96 RSD/min.
Ili za 120 dinara mesečno aktiviraš tarifni dodatak Dodaj međunarodne pozive, i po ceni od 4,9 dinara/minut i bez uspostave veze pozivaš sve fiksne i mobilne brojeve sa prefiksom +41.
 
Ako moze neko na pm kako da gledam kad sam van sbb mreze sve kanale :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Novi Sad...ne radi net...zvao podrsku...naravno resetovanje nekoliko puta i nista...cekamo do 8 ujutru pa da zovemo "naprednu" podrsku.....

Kod komsije radi normalno...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovo je moje misljenje:

Svako ko ima internet, ima komp i ima na kompu ili androidu skajp ili viber ili bilo koji slicni porgram za razgovor, a uzima u paketu fiksni sa SBB-om da bi pricao sa inostranstvom, prema meni SBB treba toliko da ga odere i nakoutira sa cenama da nemoze da se sastavi ni za jos dva zivota, jer je to i zasluzio.

Inace Skajp jeste cuje se u 70 % slucaja izmedju sranja i ok, ali nikada kao ni drugima koje znam nije se desilo da Skype zvuci ****** kada nekoga zovu sa Skypa na mobilni ili fiksni uvek je veza super, osim ako je internet los.
 
Poslednja izmena:
^Pa recimo da ne. Ako preusmeriš dolazne pozive (napredne funkcije) sa svog SBB broja ka bilo kojem broju u inostranstvu, a imaš taj SBB paket 200min onda itekako ima smisla da te neko zove u lokalu za dž a ti mu se javljaš npr u Hong Kongu isto za dž. Na fiksni, mobilni, pratiš tabelu, cene...

@djordjesl: Treba ti komercijalni VPN koji ima iznajmljene servere u Srbiji i to baš kod SBB-a. I onda gledaš Evroligu na SK1 gde god da si :)
Pustim ti PM sa detaljima.
 
Evroligu mozes da gledas bilo gde u svetu ako uzmes d3i preko sbb-a npr.
 
Ja mislim da ne mozes ni u Srbiji. Ako si na provajderu koji blokira sadrzaj sbb-a ne mozes. Moj ujak je hteo da gleda Sportklub preko d3go, a na Telekom adsl-u je i nije mogao. E sad, mozda d3i daje neke druge mogucnosti, mada sumnjam.
 
D3i radi najnormalnije na drugim mrezama, jos uvek je imam dok ne dodje obicna. A d3go ne moze, blokiraju neke kanale u zavisnosti od mreze.

Ово је послао 6п!
 
Ja mislim da ne mozes ni u Srbiji. Ako si na provajderu koji blokira sadrzaj sbb-a ne mozes. Moj ujak je hteo da gleda Sportklub preko d3go, a na Telekom adsl-u je i nije mogao. E sad, mozda d3i daje neke druge mogucnosti, mada sumnjam.

to blokira sbb a ne provajder.
 
^Pa recimo da ne. Ako preusmeriš dolazne pozive (napredne funkcije) sa svog SBB broja ka bilo kojem broju u inostranstvu, a imaš taj SBB paket 200min onda itekako ima smisla da te neko zove u lokalu za dž a ti mu se javljaš npr u Hong Kongu isto za dž. Na fiksni, mobilni, pratiš tabelu, cene...

@djordjesl: Treba ti komercijalni VPN koji ima iznajmljene servere u Srbiji i to baš kod SBB-a. I onda gledaš Evroligu na SK1 gde god da si :)
Pustim ti PM sa detaljima.
Puusti i meni ako mozes.
Koliko kostaju takvi vpn servisi, a da imaju dobar link ka sbb serveru?
 
Da li mi neko moze reci kakav je ovaj opticki net (Fiber Power)? Da li je to FTTH kao kod Targa ili je FTTA?
 
^Pa recimo da ne. Ako preusmeriš dolazne pozive (napredne funkcije) sa svog SBB broja ka bilo kojem broju u inostranstvu, a imaš taj SBB paket 200min onda itekako ima smisla da te neko zove u lokalu za dž a ti mu se javljaš npr u Hong Kongu isto za dž. Na fiksni, mobilni, pratiš tabelu, cene...

@djordjesl: Treba ti komercijalni VPN koji ima iznajmljene servere u Srbiji i to baš kod SBB-a. I onda gledaš Evroligu na SK1 gde god da si :)
Pustim ti PM sa detaljima.
Pusi i meni ako ti nije tesko. Trazio sam takve komercijalne ali nisam nasao. Pozz

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Jel može neko da mi pomogne, prilično je banalno ali nisam siguran.

Želeo bih da stavim moj wifi ruter umesto njihovog cisco. Ne vidim nigde da mogu da bridžujem u opcijama.
Zvao sam podršku i čovek mi reče nešto interesantno ali mi deluje malo nategnuto. Rekao je da ako ubodem u prvi ili drugi port mrežni kabl ka novom ruteru i isključim wifi na sbb-ovom automatski prelazi u bridge mode. Jel to ima smisla?

Hvala.
 
Na taj nacin ne prelazi u bridge mode, ali ce raditi internet. Ne znam da li uopste moze da se aktivira bridge mode na ovim cisco wifi ruterima, verovatno ne, ali recimo mozes da aktiviras DMZ mode ka ip adresi drugog rutera.
 
Poslednja izmena:
Pitanje:
Da li TV(koji ima mogućnost snimanja programa) sa D3 CAM modulom ima mogućnost snimanja programa kod SBB-a?Neko ko ima D3 CAM modul?
 
Pitanje:
Da li TV(koji ima mogućnost snimanja programa) sa D3 CAM modulom ima mogućnost snimanja programa kod SBB-a?Neko ko ima D3 CAM modul?

trebalo bi da zavisi od modela i sbb-a, ako su ukljucili ono plus u "CI+" i TV podrzava + onda ne. ali to verovatno nisu sem mozda za HBO.
 
TV je LG 43LH590V, podržava CI+,ali nemam pojma kako je kod SBB-a.Dilema je : da li da tražim D3 CAM modul ili još jedan 3121 risiver.Premijum paket je u pitanju.Radije bih izbegao risiver ,ako CAM modul ima mogućnost snimanja.
 
Danas sam išao da vidim za produženje ugovora, istekao mi u septembru trio silver. Hoću da uzmem Trio gold i pitam ih za Ubee, kaže može ali da platiš 3900 rsd. Ja rek'o, jel' samo da vratim opremu ako hoću da raskinem ugovor, kaže da, nije se ni potrudio da me zadrži. Izgleda da ih baš zabole, biće da su se nafatirali para
 
^
Ne znam, ja sam se juče čuo po n-ti put sa naprednom podrškom, i kažem čoveku vidi, merim poslednja 3 dana brzinu. U toku dana posle pet sati mi brzina pada do 5Mbit (a imam paket od 100), nemoj da mi pričaš o drajverima, nego pogledajte čvorište, jer neću da plaćam 100Mbit da bih imao 5. Mogu da podnesem 5% manju brzinu jer ne živimo u savršenom svetu, ali neću da podnesem 90% manju brzinu jer nemate kapacitet da podržite to. Juče sam došao kod vas, i ako se to ne reši, sutra ću i da odem. Zove posle 15 minuta i kaže da bili ste delimično u pravu, poslaću nalog da se to reši, dešava se da padne brzina a kako ste vi na najvećem paketu najviše i osetite. Danas, 70Mbit (juče u ovo vreme bilo 34). Sutra zovem ponovo, pa onda zovem i ovoga što mi je bio kada su uvodili. Ping sve vreme merenja ispod 8ms...
Ono što je najveći problem u divnoj nam državi jeste da su manje ili više svi ****ni pilićari i prevaranti...

Orion nudi 1Gb/sec po ceni od 1500 RSD, optika, ali i to je diskutabilno kako će da radi i koliko će da pada brzina u špic satima, s obzirom na cenu i količinu ljudi koja će da se prijavi...

Edit: Ureko sam ga, ode na 20Mbit opet...
 
Poslednja izmena:
^
Ne znam, ja sam se juče čuo po n-ti put sa naprednom podrškom, i kažem čoveku vidi, merim poslednja 3 dana brzinu. U toku dana posle pet sati mi brzina pada do 5Mbit (a imam paket od 100), nemoj da mi pričaš o drajverima, nego pogledajte čvorište, jer neću da plaćam 100Mbit da bih imao 5. Mogu da podnesem 5% manju brzinu jer ne živimo u savršenom svetu, ali neću da podnesem 90% manju brzinu jer nemate kapacitet da podržite to. Juče sam došao kod vas, i ako se to ne reši, sutra ću i da odem. Zove posle 15 minuta i kaže da bili ste delimično u pravu, poslaću nalog da se to reši, dešava se da padne brzina a kako ste vi na najvećem paketu najviše i osetite. Danas, 70Mbit (juče u ovo vreme bilo 34). Sutra zovem ponovo, pa onda zovem i ovoga što mi je bio kada su uvodili. Ping sve vreme merenja ispod 8ms...
Ono što je najveći problem u divnoj nam državi jeste da su manje ili više svi ****ni pilićari i prevaranti...

Orion nudi 1Gb/sec po ceni od 1500 RSD, optika, ali i to je diskutabilno kako će da radi i koliko će da pada brzina u špic satima, s obzirom na cenu i količinu ljudi koja će da se prijavi...

Jel si pokusao da konktatiras Ratel? Detaljno im opisi problem, dostavi im testove brzine, prepisku sa podrskom (ako imas)... Mozda to ubrza resavanje problema.

Nazalost, kablovski Internet ima preveliku agregaciju. Upstream i downstream kanale delis sa svim korisnicima na nivou cvorista. Maksimalan protok po jednom downstream kanalu je 50Mbit/s, a po upstream kanalu 27Mbit/s. Docsis 3.0 modem istovremeno koristi vise downstream i upstream kanala, i protok na svakom kanalu delis sa ostalim korisnicima na cvoristu ciji je modem zakljucan na tim kanalima.

Agregacija se itekako oseti ako ima previse korisnika na jednom cvoristu, sto mislim da je kod tebe zapravo slucaj.
 
Pa čini mi se da će to na kraju i biti. Nemam prepisku jer sam se čuo telefonom sa njima, ali testove imam u poslednja 3-4 dana...
 
Jos prosle godine rekoh da SBB ima ili ce imati velike probleme sa agregacijom ( da li je imao ili ce imati zavisi od konkretnot cvorista). Zasto li mi ljudi ne veruju za predvidjanja oko telekomunikacije :)

Wakizashi, pozvao sam Orion, nema optika blizu mene:) Verovatno je to neka navlakusa sto se cene tice, ali optika verovatno nece imati ozbiljna zagusenja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno