Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni znaci informacija da mts skida sa nata na zahtev tako da hvala @Rock86 na istoj. E sad ja bi mozda pre isao na exe-net posto sam u Nisu i proverio sam mogu da uvedem. Jedina stvar koja me zeza je sport klub koji mi je bitan zbog Zvezde i evrolige. To je u sustini jedino sto gledam na tv-u. Znam da bi ovamo mogao da gledam Zvezdu u aba ali evroliga je evroliga.
 
Ne mogu da citam temu ima milion strana, posle uzimanja paketa neki problemi ...

Doneli su mi ovo go*no od Epc3928 rutera i sad mi blokira (ili ne blokira ali mi ne radi) nesto sto koristim u lokalnoj mrezi. Kada se gurnem iza svog rutera sve radi. U pitanju je tv server koji prebacujem na Kodi po kuci ili telefon, sve jedno.

Pre sam imao stari Scientific modem + moj ruter, sve radilo bez problema.

Pc-jevi su mi svi na statickim adresama u lokalu, prakticki nista nisam ni podesavao na ovom sra*u od njihovog rutera samo dao lokalnu adresu da bi mreza radila (lakse mi je to nego da pojednicno menjam svako mesto u kuci) a suludo mi je da drzim i moj ruter iza njihovog.

Neko resenje?
 
@Rock86

Gde to da vidim?Kad odem na whats is my ip preko web browser kaze mi da je ova: 178.148.184.xxx

Ili moram negde u ubee da udjem u neku opciju pa da vidim sta dobija koju ip?Gde treba to u ubee ruteru videti u kojoj opciji?
 
@Rock86

Gde to da vidim?Kad odem na whats is my ip preko web browser kaze mi da je ova: 178.148.184.xxx

Ili moram negde u ubee da udjem u neku opciju pa da vidim sta dobija koju ip?Gde treba to u ubee ruteru videti u kojoj opciji?

ne može to iz brauzera da se vidi.

ako ne znaš gde je u ruteru, najlakše je da u cmd window kucaš tracert 8.8.8.8
ako ti je neki od prvih par hop-ova iz opsega 100.64.0.0/10, onda si iza CGNAT-a
 
I sta bi na kraju,dali sbb skida sa cg-nat ako im se pise zalba na e-mail?
 
Samo da pitam:

Trenutno imam silver duo paket (TV + NET) i placam 2800,e sad me zanima kad bih narucio trio GOLD paket,da li bi dobio onaj gratis fiksni telefon i onu svu ponudu koja pise za nove korisnike,iako sam postojeci korisnik??

20161111147889708168275.jpg
 
Dali sam ja kod sbb-a u cg-nat,dali po ovome moze da se zakljuci?




a ovo sam nasao u ubee ruteru


 
Poslednja izmena:
Samo da pitam:

Trenutno imam silver duo paket (TV + NET) i placam 2800,e sad me zanima kad bih narucio trio GOLD paket,da li bi dobio onaj gratis fiksni telefon i onu svu ponudu koja pise za nove korisnike,iako sam postojeci korisnik??

To je samo za nove korisnike, mislim da bi kao postojeci korisnik dobio akciju uz ugovor na 2 godine da placas prvih 6 meseci nesto manje ali nisam bas sasvim siguran.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.

Imam SBB internet u Novom Sadu.
Kada upalim bitcomet klijent i pustim download. Popne se na nekih 200-300 kB/s na desetak sekundi i nakon toga dođe do prekida interneta.
Internet ponovo proradi nakon nekih pola minuta kada ugasim torrent.

To mi se dešavalo i ranije na drugom kraju grada u Novom Sadu, nakon čega sam koristio Beotelov ADSL gde nisam imao tih problema.
Znači isti Windows isti torrent klijent na ADSL-u radi na SBB ne.
Dok brat u Vršcu koristi torrent normalno.

Ruter je bio i onda i sad esp3928s.

Interesuje me da li se ovaj problem i drugima javlja, da li postoji neko rešenje?
 
Ja danas ponovo zvao podršku, kaže tip vi ste već zvali izašao čovek na teren... Reko jeste, i merio u 10 ujutro, ako sledeći put može da dođe u 5-6 popodne, jer trenutno imam opet 25Mbit/sec. Resetovao ruter (opet), nema promene. I kažem tipu druže vidi, ako ćeš da mi i ti pričaš da treba da apdejtujem mrežne drajvere, onda nemamo o čemu da pričamo jer mi je net posle ponoći uvek na 97Mbit/sec. Ja kapiram da ne živimo u savršenom svetu, i mogu da podnesem 3-4% manje od deklarisane brzine, ali neću da prihvatim da imam 70% manje od garantovane brzine, jer onda sam mogao da ostanem na Beotelovom ADSL-u i imam uvek 10/512. Kaže tip kapiram potpuno, poslaću nalog ponovo da Vam se to reši.
Spustim slušalicu, prođe 10 min, zvoni neko na vrata - Orion, nudi optiku 1Gbit/sec po promotivnoj ceni od 1499 RSD mesečno. Pa reko gde si bio pre 10 dana ****te :D

Ono što sam još primetio, jer se često kačim kroz SSH (putty) na remote servere koje održavam je da mi REDOVNO ssh puca posle određenog vremena, što mi se nikad nije dešavalo na ADSL-u. Znači konekcija sa SSH ne može da traje duže od recimo sat vremena, dok mi se dešavalo da ranije se nakačim i zaboravim da se otkačim, i ujutro kad krenem na posao se izlogujem. I ne, nije da mi server puca pa diskonektuje...

Ne znam, dajem im maksimalno 6 meseci koliko traje ovaj promo za nove korisnike da se to ispegla, posle toga ako ostane 20% deklarisane brzine u peak časovima - paljba, pa makar se vratio na Beotel i PTT...
 
Ovi iz oriona su baš šaljivdžije.
Nama u firmi ponude pre oko dva meseca na dve lokacije gde imamo njihov adsl da pređemo na fiber po tako nekoj ceni kao tebi. Mi hoćemo, potvrdimo da smo zainteresovani (do sad smo na 10mbps) i ok. Čekamo ekipu da sprovede radove. I tako čekamo i dalje za jednu lokaciju a za drugu su izveli instalaciju, montirali i neki ruter i ostavili nam ga u kancelariji da dođe druga ekipa koja će da ga priključi, aktivira uslugu itd. Od tad je prošlo mesec dana. Zvali ih više puta. U call centru ne znaju šta je razlog kašnjenja, javiće nam čim pre moguće. Ne javljaju se uopšte.
 
Dodjoh do nekog resenja, blokiran mi je server od firewall-a na samim PC-jevima a to pre nije radio.

Zbog cega i zasto ne znam, moracu da cesljam malo dublje.
Moguć scenario: kada si promenio default gateway windows je pomislio da si prešao u kafić ili aerodrom i tvoju lokalnu mrežu počeo da tretira kao javnu pa je uključio firewall. Mislim da čita MAC adresu default gateway-a da bi odredio u kojoj je mreži.
 
krastavac nisam uzeo pamflet da se ne nerviram... Zovi ih pitaj, imaju tu akciju sada još par dana kako mi reče čovek... Pazi realno nemam baš neka dobra iskustva sa Orionovim hostingom (krš VPS-ovi, pričam o korporativnim od 10k mesečno, dns serveri umeju da im zabodu), ali 1gbit/sec za 1500 RSD (inače je valjda 8600 ili tako nešto), pa neka bude i na 70% deklarisane brzine, opet je bolja varijanta nego ovo što sam zaglavio sa SBB na 20% deklarisane... Koliko im je kvalitetna ta optika nemam pojma, kolega ima kabl njihov i reče mi da je OK. Nemam pojma, ovima iz SBB dajem fore ovih 6 meseci promo da mi reše ovo sa peak satima i krš netom (jutros u 9h 97Mbit, u 13h 33Mbit, dakle nije problem u "drajveru mrežne karte" kako mi reče neko jednom prilikom na podršci... Da se razumemo, računar na kablu NetLimiter ne prijavljuje protok, wifi isključen, znači samo moj komp nakačen kablom - kontrolisano okruženje prilikom testiranja. Videću šta će se desiti posle vikenda jer mi je poslednji put ovaj na podršci rekao "kapiram da si ispizdeo, plaćaš 100 a imaš 30, i ja bi" (ne tim rečima naravno) pa ću da ih zovem dalje...

Nego to je ta naša srpska politika - ako prođe-prođe. Ako ne prođe ko te j, idi gde ima, koja me užasno nervira u svim sferama života... Nemam problem da platim neku uslugu, ali hoću da to što plaćam i dobijem...
 
Poslednja izmena:
Iskreno mene vise zanima kakav ce ping biti za igranje, i da bude veci protok (i plus ne mora ni fixni). Iako mene Telekom sa fixnim izadje manje od tih 1500 sada.

Videcu sta moze ovako da se nadje :(
EDIT: naravno na sajtu stare LOL cene, uz 300e za uvodjenje ;)
 
Poslednja izmena:
Ovi iz oriona su baš šaljivdžije.
Nama u firmi ponude pre oko dva meseca na dve lokacije gde imamo njihov adsl da pređemo na fiber po tako nekoj ceni kao tebi. Mi hoćemo, potvrdimo da smo zainteresovani (do sad smo na 10mbps) i ok. Čekamo ekipu da sprovede radove. I tako čekamo i dalje za jednu lokaciju a za drugu su izveli instalaciju, montirali i neki ruter i ostavili nam ga u kancelariji da dođe druga ekipa koja će da ga priključi, aktivira uslugu itd. Od tad je prošlo mesec dana. Zvali ih više puta. U call centru ne znaju šta je razlog kašnjenja, javiće nam čim pre moguće. Ne javljaju se uopšte.

Još jedan razlog koliki su oni amateri,i nije ni čudo gde su s obzirom ko i kako i vodi.
 
Ja danas ponovo zvao podršku, kaže tip vi ste već zvali izašao čovek na teren... Reko jeste, i merio u 10 ujutro, ako sledeći put može da dođe u 5-6 popodne, jer trenutno imam opet 25Mbit/sec. Resetovao ruter (opet), nema promene. I kažem tipu druže vidi, ako ćeš da mi i ti pričaš da treba da apdejtujem mrežne drajvere, onda nemamo o čemu da pričamo jer mi je net posle ponoći uvek na 97Mbit/sec. Ja kapiram da ne živimo u savršenom svetu, i mogu da podnesem 3-4% manje od deklarisane brzine, ali neću da prihvatim da imam 70% manje od garantovane brzine, jer onda sam mogao da ostanem na Beotelovom ADSL-u i imam uvek 10/512. Kaže tip kapiram potpuno, poslaću nalog ponovo da Vam se to reši.
Spustim slušalicu, prođe 10 min, zvoni neko na vrata - Orion, nudi optiku 1Gbit/sec po promotivnoj ceni od 1499 RSD mesečno. Pa reko gde si bio pre 10 dana ****te :D

Ono što sam još primetio, jer se često kačim kroz SSH (putty) na remote servere koje održavam je da mi REDOVNO ssh puca posle određenog vremena, što mi se nikad nije dešavalo na ADSL-u. Znači konekcija sa SSH ne može da traje duže od recimo sat vremena, dok mi se dešavalo da ranije se nakačim i zaboravim da se otkačim, i ujutro kad krenem na posao se izlogujem. I ne, nije da mi server puca pa diskonektuje...

Ne znam, dajem im maksimalno 6 meseci koliko traje ovaj promo za nove korisnike da se to ispegla, posle toga ako ostane 20% deklarisane brzine u peak časovima - paljba, pa makar se vratio na Beotel i PTT...

Imam i ja SSH timeout samo na SBB-u. Jedino resenje je da se podesi ServerAliveInterval.

Kod:
Host *
    ServerAliveInterval 30

Sto se tice smanjene brzine u periodu od 17-00, kod mene se to desava vikendom, bude oko 20mbit. Mozda je zagusenje na cvoristu, a mozda i nije.
 
Znam, izguglao sam već to za Keep Alive... Znači to se dešava na SBB-u, nije do mene..
 
На мом чворишту које је тек урађено 5 људи накачено, очекујем још 20ак максимум, више кућа у близини нема.. Мени стално фул, никад пуцао није.. :D

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Blago tebi, u moju zgradu su ušli prošle nedelje, cenim da ima jedno 15-20 stanova... Evo sad izmerih 14Mbit/sec... Katastrofa... Speedtest mi izgleda kao život u Srbiji.. gore-dole... Ovako mi izgleda poslednjih 20tak merenja... katastrofa
results.png
 
Iskreno mene vise zanima kakav ce ping biti za igranje, i da bude veci protok (i plus ne mora ni fixni). Iako mene Telekom sa fixnim izadje manje od tih 1500 sada.

Videcu sta moze ovako da se nadje :(
EDIT: naravno na sajtu stare LOL cene, uz 300e za uvodjenje ;)

Nabaviću ti telefon sutra, reče mi komšija da je uzeo pamflet, pa ću ti javim telefon sutra kad odem kod njega pa zovi vidi...
 
Tnx!
Probao sam da zovem, ali dobio sam samo marketing odgovor, NISTA konkretno bukvalno :)
 
Branislav
064/8262-772

Na posteru stoji "do 1Gbps/10Mbps" uz ugovornu obavezu od 24 meseca...
 
Treba da u zgradu da mi uvedu sbb tokom sledece nedelje, uzimam 70mb/s i rekose mi da sa njim ide neki ubee w5 ruter. Ima ko iskustva sa njim? Da li je 5ghz? Nista ne nalazim pod tom oznakom na netu.
 
Ja imam taj ruter na ovom mom 100Mbit (koji mi je trenutno realno 4mbit/sec). Ima 5g, klasičan kućni ruter sa nekim aj recimo malo naprednijim podešavanjima... Ja sam hteo sebi da uzmem neki mikrotik umesto tih govana koje dele provajderi, ali ako se nastavi agonija koju trenutno imam (a kod njih sam nekih 15 dana) sa netom, sačekaću da vidim kako će se rešiti... Uputstvo jedino možeš na slovenačkom da nađeš http://telemach.si/Binary/681/Navodila-Ubee-EVW327N-10-2015.pdf
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno