Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Brzina na speedtest, modulacija nebitna imas 4kanala za upload i 8za download.

Btw vip kupuje sbb tj njihovi shareholderi, ocekujte box pakete vip plus sbb plus fixna soon.
 
Samo da dupliraju brzinu ove godine, a sledece takodje. Vec onda nakon toga svako povecanje brzina bi bilo uslovljeneo postavljanjem optike do stana iliti FTTH. A Srbija je velika, treba na vreme krenuti sa kabliranjem.
 
Da li neko ima problem sa besplatnim WiFi uređajem koji daju u okviru Mixeva? Kod mene i kod još jednog prijatelja, isti uređaj - EPC 3925 posle nekog vremene počinje da neprekidno emituje zvuk visoke frekvencije, odnosno pišti :D i samo ugasi-upali pomaže...
 
Da i meni je poceo da zuji od skora. Ponekad. Nista mu ne fali za rad samo nervira.
 
Imam jedno pitanje. Danas su mi priključili Duo Mix i trenutno mi je ova brzina interneta



Jel' to nešto privremeno ili su rešili da me iznenade? ;) Pretpostavljam da je ovo prvo ali ipak da pitam.
Koliko vidim ovakav paket ni nemaju u ponudi
 
da li su ovi parametri dobri (i za internet ali i za kvalitet tv slike):

DOWNSTREAM CHANNELS
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -11.5 dBmV 36.0 dB
Channel 2: -9.0 dBmV 36.8 dB
Channel 3: -9.9 dBmV 36.8 dB
Channel 4: -11.0 dBmV 36.5 dB
Channel 5: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 6: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 7: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 8: 0.0 dBmV 0.0 dB


UPSTREAM CHANNELS
Power Level:
Channel 1: 52.4 dBmV
Channel 2: 0.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV
 
Relativno su blizu graničnim vrednostima ali i dalje u opsegu koji sbb smatra ok. Sve će raditi ali čak i manje slabljenje signala će prouzrokovati vidljive probleme u konekciji (i D3)
 
Upload na 52 je katastrofalan, to ce da seta jos gore zavisno od klimatskih uslova. Pucace ti taj upload kanal cesto. To moraju da srede, idealno oko 37 preko 50 je nestabilan izuzetno.
To nikako nece raditi kako treba sto internet sto video on demand.
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje. Danas su mi priključili Duo Mix i trenutno mi je ova brzina interneta



Jel' to nešto privremeno ili su rešili da me iznenade? ;) Pretpostavljam da je ovo prvo ali ipak da pitam.
Koliko vidim ovakav paket ni nemaju u ponudi

To je test paket, Evo vec od prvog u mesecu ce ti paket setovati na onaj koji placas. Tako je svima, da bi testirao kao radi net a i da se malo navuces na vecu brzinu, pa mozda i potpises kasnije neki jaci paket, ko to zna. ;)
 
da li su ovi parametri dobri (i za internet ali i za kvalitet tv slike):

DOWNSTREAM CHANNELS
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -11.5 dBmV 36.0 dB
Channel 2: -9.0 dBmV 36.8 dB
Channel 3: -9.9 dBmV 36.8 dB
Channel 4: -11.0 dBmV 36.5 dB
Channel 5: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 6: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 7: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 8: 0.0 dBmV 0.0 dB


UPSTREAM CHANNELS
Power Level:
Channel 1: 52.4 dBmV
Channel 2: 0.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

Channel 1 i 4 na downstreamu su užasni. . . SNR na kanalu 1 tačno koliko treba, znači žali se i traži da ti srede parametre ili prekontroliši svoju kućnu instalaciju/broj podela
 
hvala svima na odgovorima.

evo cifara od malopre:

DOWNSTREAM CHANNELS:
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -10.5 dBmV 36.5 dB
Channel 2: -8.0 dBmV 37.1 dB
Channel 3: -9.1 dBmV 37.3 dB
Channel 4: -9.9 dBmV 37.1 dB
Channel 5: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 6: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 7: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 8: 0.0 dBmV 0.0 dB


UPSTREAM CHANNELS
Power Level:
Channel 1: 55.4 dBmV
Channel 2: 0.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

Inace, pre ulaska u kablovski modem, SBB kabal ide na samo jedan spliter (sa dva izlaza, jedan direkt u modem a drugi se dalje grana za TV-ove).

btw, kod nekih sam vidjao da rade svih 8 downstream i 2 upstream kanala... kod mene izgleda da rade 4 odnosno 1... u cemu je fora?
 
Poslednja izmena:
hvala svima na odgovorima.

evo cifara od malopre:

DOWNSTREAM CHANNELS:
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -10.5 dBmV 36.5 dB
Channel 2: -8.0 dBmV 37.1 dB
Channel 3: -9.1 dBmV 37.3 dB
Channel 4: -9.9 dBmV 37.1 dB
Channel 5: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 6: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 7: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 8: 0.0 dBmV 0.0 dB


UPSTREAM CHANNELS
Power Level:
Channel 1: 55.4 dBmV
Channel 2: 0.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

Inace, pre ulaska u kablovski modem, SBB kabal ide na samo jedan spliter (sa dva izlaza, jedan direkt u modem a drugi se dalje grana za TV-ove).

btw, kod nekih sam vidjao da rade svih 8 downstream i 2 upstream kanala... kod mene izgleda da rade 4 odnosno 1... u cemu je fora?

Sad ti je upstream očajan. Još malo pa nećeš imati interneta :-( Definitivno moraš da ih zoveš jer su i parametri dolaznog signala u granicama užasavanja. Da li imaš možda neki konektor koji se "razglavio" do tog modema? Ili da probaš direktno da vežeš sa rf-rf nastavkom sa dolaznog kabla modem da vidiš kakvi će ti tad parametri biti. Broj downstream/upstream kanala zavisi od čvora do čvora. Tvoj modem ili nije pokupio parametre za 8 ds i 2 us kanala ili jednostavno to ne podržava čvor na kome se nalaziš. . .
 
Poslednja izmena:
Kod ovog SBB-a nigde da se pročita o povećanju brzine, ispravljanju grešaka na risiveru koji svi korisnici imaju (22,28 itd...), uvođenje novih usluga, a o ceni pretplate na svakom koraku po neka vest, počinje izjednačavanje u svim gradovima, tako od 01.09 nova cena 1036 dinara za Šabac...
 
Jel zna neko u cemu je problem stalno mi se pojavljuje epg eror , ja samo pretisnem back i idemo dalje, nista se ne desava vec je iritantno i cini mi se da mi je malo vise zamucena slika ?

I da pojavljuje mi se na tv za 5 min se gasi tv pretisni bilo koje dugme da ga ne ugasi za 5 min , ja tako i uradim , medjutim to si me sdesavalo na starom tv , pa sam mislio da sam nesto pretisnuo , medjutim imam nov tv od pre nedelju dana kad ono isto nemoguce da sam nesto pretisnuo i kod njega ,ako neko zna da mi odg bio bi mi zahvalan ,ali pre svega me zanima odg na prvo pitanje ?
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko u cemu je problem stalno mi se pojavljuje epg eror , ja samo pretisnem back i idemo dalje, nista se ne desava vec je iritantno i cini mi se da mi je malo vise zamucena slika ?

I da pojavljuje mi se na tv za 5 min se gasi tv pretisni bilo koje dugme da ga ne ugasi za 5 min , ja tako i uradim , medjutim to si me sdesavalo na starom tv , pa sam mislio da sam nesto pretisnuo , medjutim imam nov tv od pre nedelju dana kad ono isto nemoguce da sam nesto pretisnuo i kod njega ,ako neko zna da mi odg bio bi mi zahvalan ,ali pre svega me zanima odg na prvo pitanje ?

EPG može da reši samo SBB tako da mora da se zove korisnički centar. Jedini problem je što je izgleda ubagovan tako da se gubi s vremena na vreme.
 
Jel zna neko u cemu je problem stalno mi se pojavljuje epg eror , ja samo pretisnem back i idemo dalje, nista se ne desava vec je iritantno i cini mi se da mi je malo vise zamucena slika ?

I da pojavljuje mi se na tv za 5 min se gasi tv pretisni bilo koje dugme da ga ne ugasi za 5 min , ja tako i uradim , medjutim to si me sdesavalo na starom tv , pa sam mislio da sam nesto pretisnuo , medjutim imam nov tv od pre nedelju dana kad ono isto nemoguce da sam nesto pretisnuo i kod njega ,ako neko zna da mi odg bio bi mi zahvalan ,ali pre svega me zanima odg na prvo pitanje ?

EPG ERROR 28 ako ti je ta greska to se ocekuje da isprave sa sledecim update-om uredjaja, a kada ce to biti samo od SBB-a zavisi. Zale se ljudi na njihovom forumu, taj problem je prisutan na novim D3 risiverima vec duze vreme (2-3 meseca)...
 
Poslednja izmena:
Brzina na speedtest, modulacija nebitna imas 4kanala za upload i 8za download.

Btw vip kupuje sbb tj njihovi shareholderi, ocekujte box pakete vip plus sbb plus fixna soon.

Ništa od te priče VIP vs SBB, Telekom Austria ispao, u trci za SBB još četiri proizvođača
 
Meni je sinal na programina sledeci kvalitet signala oko 27 do 31 % a jacina signala oko - 18 dB dali je to lose , ja mislim da jeste ali bolje da pitam ?
 
Loše je, zovi ih da ti umere signal na prihvatljive vrednosti.
 
Power level idealno 0dB, prihvatljivo od -12 do +12dB. Takođe bitna stavka je i odnos signal/šum (SN), trebalo bi da bude od 34-35 pa naviše. Tada bi ti i kvalitet signala bio daleko veći od trenutnih ~30%
 
Power level idealno 0dB, prihvatljivo od -12 do +12dB. Takođe bitna stavka je i odnos signal/šum (SN), trebalo bi da bude od 34-35 pa naviše. Tada bi ti i kvalitet signala bio daleko veći od trenutnih ~30%

Naprimer to sam primetio uvece je signal u normali gore dole oko 40 % i oko - 10 dB ne znam do cega je , dal da ih zovem nego sta znaci UMERE signal ?
 
Umeravanje signala: Možda pojačavač ne šalje dovoljno direktnog/povratnog smera (izraženo u decibelima) pa je neophodno umeriti liniju. Možda imaš neki neispravan spliter koji "kolje" signal. Možda imaš negde oduzimač postavljen pa ti on odvlači previše signala, možda imaš negde loše iskrimpovan konektor pa ti on ubija.... Mnogo mogućnosti tako da kao što Vuk reče call centar pozovi i reši muke :)
 
Ja sam posle dosta dolazaka majstora i muke sa prekidima, izvukao sebi direkt kabel preko tri sprata od pojacala i nemam ni jedan spliter izmedju mene i pojacala. Od tada radi ko metak, nikada problem vise nisam imao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno