Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Resio sam druze,obrisao zadnjih par gluposti od pre par dana sto sam stavio i odradio i neku ispravku za Win i sad ok sljaka :D
 
reinstal wina
 
Da li neko ima ili je imao probleme sa DNSom? Zadnjih par dana mi stalno izbaca gresku i ne otvara sajtove zbog dns-a, ranije bih stavio google ili opendns i radilo ali sad ni to ne pomaze, mozda da ga promijenim u podesavanjima rutera ne samo windowsu... Npr torrent i kad se to desava radi i pici, moram testirati na telefonu da li tada radi net ali cini mi se da ne kad sam probao jednom dva put pa valjda nije do kompjutera problem.
Radio sam flushdns itd.
 
Ljudi treba mi neko pametniji od mene da mi objasni neke stvari. :)

Ako sam iza CG NAT-a kako je moguce da mi torrent radi koji bi inace koristio upnp na mom ruteru?
Takodje kako rade online igre i da li bi sutra ako kupim xbox mogao online da igram kako treba?

Ja koliko sam shvatio svi portovi koji nisu redovni poput 80 i 443 bi trebali da su u slucaju cg nat-a zatvoreni?
 
Da li neko ima ili je imao probleme sa DNSom? Zadnjih par dana mi stalno izbaca gresku i ne otvara sajtove zbog dns-a, ranije bih stavio google ili opendns i radilo ali sad ni to ne pomaze, mozda da ga promijenim u podesavanjima rutera ne samo windowsu... Npr torrent i kad se to desava radi i pici, moram testirati na telefonu da li tada radi net ali cini mi se da ne kad sam probao jednom dva put pa valjda nije do kompjutera problem.
Radio sam flushdns itd.

Definitivno treba na ruteru da promeniš DNS adrese....
 
Ljudi treba mi neko pametniji od mene da mi objasni neke stvari. :)

Ako sam iza CG NAT-a kako je moguce da mi torrent radi koji bi inace koristio upnp na mom ruteru?
Takodje kako rade online igre i da li bi sutra ako kupim xbox mogao online da igram kako treba?

Ja koliko sam shvatio svi portovi koji nisu redovni poput 80 i 443 bi trebali da su u slucaju cg nat-a zatvoreni?

Torenti rade, upload jedino ide otežano, download bez promene.
Online igre rade osim ako ti nisi host tj. server, dakle možeš samo join.
Svi portovi su zatvoreni da ih ti otvoriš, inače kad pristupaš spolja nekom portu onda su svi otvoreni normalno.
 
Da li neko ima ili je imao probleme sa DNSom? Zadnjih par dana mi stalno izbaca gresku i ne otvara sajtove zbog dns-a, ranije bih stavio google ili opendns i radilo ali sad ni to ne pomaze, mozda da ga promijenim u podesavanjima rutera ne samo windowsu... Npr torrent i kad se to desava radi i pici, moram testirati na telefonu da li tada radi net ali cini mi se da ne kad sam probao jednom dva put pa valjda nije do kompjutera problem.
Radio sam flushdns itd.

Probaj dns jumper

http://www.sordum.org/7952/dns-jumper-v2-1/
 
Kako? imam Cisco EPC3925 ruter i jedino ako je to pod setup pa lan setup mada mislim da nije to to. Inace kad me na pcu zeza isto na telefonima dugo ucitava sajtove..

Pa tu gde stoji DNS stavka u podešavanjima rutera :D
 
Definitivno ping bolji posle njihovog čačkanja u vezi Ubee:
 
Pozdrav, da li bi radio ubee sbb ruter kod mene ako bih ga uzeo od drugog sbb korisnika? Hteo bih da probam ubee modem kako radi, trenutno imam onaj cisco. Hvala

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Pozdrav, da li bi radio ubee sbb ruter kod mene ako bih ga uzeo od drugog sbb korisnika? Hteo bih da probam ubee modem kako radi, trenutno imam onaj cisco. Hvala

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Trebao bi raditi. Meni je radio bez problema kad sam se preselio. Samo sam povezao i proradilo je. Kasnije sam otisao u poslovnicu da prebacim racun na novu adresu.
 
Ima li neko na digitalizovanom području da ima 4 TV-a? Sad čitam da naplaćuju duplo održavanje ko koristi 4 TV-a?
 
Oduvek je bilo, zvanično, do tri TV uređaja po jednoj pretplati. I dok na analognom signalu nije teško zaobići ovaj limit na digitalnom će, nažalost, biti naplaćivana dodatna pretplata.
 
Pa ako ne nameravas da placas (naravno) duplu pretplatu, cetvrti TV za digitalnu na D3go jedino da ide. Neki Android box i to ti je.
 
ili nadjes nekog dobrog komsiju...
 
Trebao bi raditi. Meni je radio bez problema kad sam se preselio. Samo sam povezao i proradilo je. Kasnije sam otisao u poslovnicu da prebacim racun na novu adresu.
To je ok kad koristis tvoj modem, mene zanima kada bih probao drugi koji vec neko koristi.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
To je ok kad koristis tvoj modem, mene zanima kada bih probao drugi koji vec neko koristi.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Ne znam kako vlasnicka struktura moze da utice na povezivanje na mrezu. Skines modem kod nekoga, doneses kod sebe, svoj otkacis, tudji povezes i trebalo bi da radi. Ja pre selidbe nisam obavestavao SBB da cu se seliti. Kad sam se selio, poneo sam modem. Iz radoznalosti sam povezao modem i radilo je bez problema u punoj brzini. Za SBB ruter ne znam, jer nemam isti. (Misljenja sam da bi trebalo i sa ruterima raditi.)
 
Trebalo bi jer je podešena usluga po mac adresi modema/rutera.
 
Oduvek je bilo, zvanično, do tri TV uređaja po jednoj pretplati. I dok na analognom signalu nije teško zaobići ovaj limit na digitalnom će, nažalost, biti naplaćivana dodatna pretplata.
Onda ću tražiti još 2 uređaja, pa ja onda delim komšijama. :D Kad već plaćam.To je važilo dok je bilo analognog signala kod većeg delu korisnika.Nije ni postojala mogućnost za više uređaja. I taj treći daju od skora! Bar su tako meni rekli? Znam koliko je na njihovom forumu tražen taj treći, pa nije moglo!
 
Kako da raskinem ugovor,nisam vise pod ugovornom obavezom?
 
Odeš u poslovnicu, poneseš modem, D3 ili šta već imaš od opreme po ugovoru i kažeš im šta hoćeš.
 
Je l' koristio ko uniphone iz Grcke (npr.)?

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Zvao u vezi Ubee i zamrzavanja WiFi, resetovali u sistemu, traje neko vreme... Ako se ponovi da odradim reseset sa iglicom.

Danas ponovo nestao WiFi, LAN na PC radi. Problem je definitivno Ubee. Nije rešen njihovim restartom u sistemu, ostalo je još da pokušam restart uređaja sa iglicom, nešto ne verujem da će to rešiti problem.
 
Danas ponovo nestao WiFi, LAN na PC radi. Problem je definitivno Ubee. Nije rešen njihovim restartom u sistemu, ostalo je još da pokušam restart uređaja sa iglicom, nešto ne verujem da će to rešiti problem.
Pre dve nedelje sam restartovao iglom, od tad nije nestajao. Takodje nisam imao WiFi.

Sent from my ONEPLUS 3T using Tapatalk
 
Danas ponovo nestao WiFi, LAN na PC radi. Problem je definitivno Ubee. Nije rešen njihovim restartom u sistemu, ostalo je još da pokušam restart uređaja sa iglicom, nešto ne verujem da će to rešiti problem.
Desava se meni cim resetujem uredjaj da ne vidi 5ghz opseg. Odembu podesavanja rutera, iskljucim i ukljucim i odmah radi. 2 puta mi se to desilo i sa 2.4ghz opsegom

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno