Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je sbb konacno resio problem sa paljenjem d3 v2.0 cisco dvb4682?Kako se ponasa kod vas?Kod mene i dalje baguje vec vise od mesec dana.Prosli put kada sam ih zvao a to je bilo pre jedno mesec dana rekose da njihovi tehnicari rade na novom softveru i da ce problem biti resen za par dana.Medjutim kod mene i dalje problem sa paljenjem.Moram ga pozadi na onom dugmetu iskljuciti pa ponovo ukljuciti i posle toga risiver radi ok.
Da li da trazim neki drugi bolji risiver ili ostati na ovom 4682 i cekati da konacno rese problem?
Ako ima nesto bolje dajte predlog.
 
Isto i kod mene, često laguje i neće da se upali .
 
Takođe, nekad moram nazad da ga isključimo i uključimo da bi radio. Na daljinac u glavnom reaguje lepo ali on/off na uređaju laguje .

Sent from my ONEPLUS 3T using Tapatalk
 
Znaci nisam jedini sa ovim problemom.Ne znam sta traziti u zamenu?Mislim koji drugi risiver daju koji nema ovih problema sa paljenjem a da je dobar?
Da ne dobijem jos neki veci krs od ovog 4682 koji radi ok osim ovog problema sa paljenjem.Mada je i to sa paljenjem radilo dobro dok ovi strucnjaci iz sbb-a nisu poceli da cackaju po softveru pa sada baguje.
Inace kod mene brljavi i preko daljinca i kada pokusam na risiveru da ga upalim na onim dugmicima.Jednostavno ne reaguje ako je duze vreme ugasen.Kao da ode u sleep mode pa ne moze da se upali.
 
Poslednja izmena:
Takođe isti problem sa 4682. Unakazili su ga maksimalno.
Sat na uređaju se osvežava na svakih 5 minuta, vrlo često zapuca ili jednostavno prekine trenutni program kojeg sam premotao.

Rekord vremena za koje mu je trebalo da odreaguje na daljinac i da se upali je 9 minuta...

Sent from my Nexus 5X
 
5 god. nikada ugasen
 
Meni je sve na istom daljincu, kad ugasim tv ugasi se i risiver. Nekad smrzne i dok radi, program ide a meniji ne rade, mora na prekidač.
 
I ja menjam programe na 4682 preko samsungovog magic remote ali mi na power (on/off nebitno) reaguje samo TV.
 
Meni je tek sad poceo da se javlja taj problem,da sa daljinskim od d3 ne mogu da upalim njihov CISCO PDS3k,sta ciniti,menjati?
 
Jel crko kome net? No connectivity a sve zeleno na ruter.. Nikad ne znam jel do mene ili veći problem, restart rutera ne pomaze
Proradio sad al desi se ponekad..
 
Poslednja izmena:
Jel crko kome net? No connectivity a sve zeleno na ruter.. Nikad ne znam jel do mene ili veći problem, restart rutera ne pomaze
Proradio sad al desi se ponekad..
Kotaktiraj sbb korisnicku podrsku pa neka dodju i provere da nije do signala ili rutera.
Meni se skoro desio slican problem sa netom i sa zamrzavanjem slike
na tv-u.
Dosao tehnicar i rekao da mi je los sinal.
Resio problem menjanem "digitale na banderi" tako rece i stvarno nije vise bilo problema.

Sent from my PAP4500TDUO using Tapatalk
 
Ja ga i ne gasim nikad pa i ne znam kako pali...

Drugar isto mesecima nije gasio risiver od sbb-a pa mu spalio hdmi na ploci.A imao neki vox fox nisam siguran.Ja praktikujem da gasim.Jer risiver uvek kada je upaljen salje signal u tv bez obzira sto je tv u stanju mirovanja,pretpostavljam da uvek ide neka struja u tv iz risivera dok salje signal.
 
Poslednja izmena:
Upravo mi na maksimalno svaka dva minuta proverava ima li nove verzije! Koja glupost i smaranje, ne mogu ništa normalno da gledam!
 
Problem postoji mesecima vec i na PDS3121. Nekad ga nema, verujem slucajno.
I da, ja ga primarno zbog ustede struje, a i USB flash write cycle, stavim na 2h inactivity - standby. Ako mi 18 sati dnevno ne treba, a i ovih ostalih 6 je upitno, narocito leti, zasto da radi. Sam dva puta od tih 6 ode u standby, tako da to mnogo govori.
Nemam kad da ih stisnem do kraja. Realno, ovi iz advanced supporta, ne znaju o cemu se radi. Spor boot iz standby prouzrukuje i neke druge sw probleme - lag u prebacivanju i sl. PDS3121 se bar kod mene ne "smrzava", desi se, a evo nije vec 2-3 nedelje da dodje do "not receiving any signal error", gde samo power on off na kablu pomaze. Ne znam kako da vidim koliko cesto proverava novi software. Oni tu rade push zapravo.
Cudno da je neko sad prijavio da je pocelo ... Mozda ranije nije primetio.
 
Da li je moguce ovih dana dobiti od SBB-a samo modem, ili neki Home Gateway sa Bridge funkcijom da mogu da koristim svoj ruter?
Ugovorna obaveza mi je istekla davno, koristim EPC3925 koji se davi svakodnevno, a korisnicki centar kaze da nemaju nacin da pomognu za ovakve zahteve...
 
Da pomeneš uslov modem za potpisivanje novog ugovora da vidiš ako bi našli način da pomognu oko takvih zahteva.
 
Nema samo modem, pisao sam im mail pre par dana, to mi baš ide na živce, neću da koristim njihovo đubre od rutera, tako da sam sada u rebusu šta da radim


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kao što sam već napisao, retko kada daju zamenu za opremu tek tako, morate ih nečime usloviti. Sada hoće li to biti blef da ćete prekinuti korišćenje interneta ili nećete potpisati novi ugovor ili ... ako vam ne zamene ruter za modem. Nema ništa od ljubaznog pitanja.

Takođe izbegavaju da daju modeme korisnicima duo/trio paketa jer onda uz modem mora da isporuče onaj najskuplji D3 risiver (pds3121) koji nema potrebu da se vezuje na ruter zbog VOD i 72h.
 
Poslednja izmena:
Ček, onda ako im tražim PCMCIA karticu kao resiver(ne treba mi VOD i 72h) onda bi mi dali modem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije baš tako direktno povezano, imaju tačno definisano šta daju i od toga teško odstupaju. Ko je novi korisnik ima mogućnost da zahteva opremu koja mu odgovara, a postojeći korisnici teško ostvaruju promenu opreme, pogotovo u slučajevima kada nemamo nešto što oni hoće od nas (novi ugovor, da ostanemo korisnici, da pređemo na skuplji paket itd.)

Prosto je stvar u kakvoj smo poziciji kada pregovaramo.
 
Ja sam kao stari korisnik bas juce zamenio Ube router za modem obican. Ne znamm da li me je usralo ili u ns-u imaju modema pa hoce da zamene, bukvalno me nisu ni pitali za razlog zamene.
 
Centar Novog Sada upravo sad totalna havarija - svi kanali pikselizovani, net je crkao totalno, gubi se konekcija svakih par sekundi.
 
Krajem 2013. su krenuli novi DUO i TRIO paketi uz koje su delili CISCO Home Gateway. Sto se tice novih Internet paketa, i oni su tad ujedno krenuli, ali ne znam koje su uredjaje davali uz njih, mislim da je pisalo isto da su uz pakete cija je brzina veca od 24Mb/s ide DOCSIS 3.0 modem (davali su CISCO EPC 3208/3212 modem ili Cisco EPC 3925/3928 HG).

Ali, posto ti sad zvanicno nude 30Mb/s, trebali bi da ti zamene opremu bez ikakvog ucenjivanja sa potpisivanjem nove UO.

Sto se tice brzine, testiraj ovde: http://speedtest.sbb.rs/ .

A sto se tice CG NAT-a, nema pomoci sem da doplatis jos 610 din. mesecno za javnu staticku adresu... Ocito su poceli da NAT-uju prvo korisnike u manjim gradovima/mestima.

Nisu prvo po malim mestima. Meni su ukinuli u Krusevcu. Posle par meseci u Beogradu.
Izgleda da ukidaju kad vide da neko koristi forvardovanje portova, recimo remote desktop,...
Racunaju: Uzmi njemu, on mora da kupi staticku.

Olosi.

Inace sam u Americi. Dinamicka adresa ovde je nesto neprikosnoveno.
 
To rade samo monopolisti.Nas su učili da konkurencija čini čuda u korist potrošača ,ali kod nas je sve naopako.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno