Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
58.3/4

Sent from my ONEPLUS 3T using Tapatalk
 
Narode što imate Gold paket, koliki stvaran protok imate? Pitam jer prelazim na SBB.

Speed test prijavljuje 96,8/5,96 na mom 100/6 paketu uz ping 9 ms. Sa torenta skidam 10-11 MB/s.
E sad, ja mu ne dođem kao merodavan jer sam u Užicu a ovi po BG-u se žale da im je lošiji i ping i DL/UL.
 
I ja sam baš progledao kad sam prešao na sbb sa adsl-a.. Po pitanju brzine, stabilnosti i kvaliteta neta i HD programa.. Na adslu nisam imao nijedan HD program i ne veći net od 10 mbps koji je pucao bar jednom nedeljno.. Sbb 58,4 protok upload 4, konstantno bez pucanja i mnogo HD programa. Torrent skidam oko 6.8-7.0 mb/s a sa steama oko 7.1-2..

Na iptv pustim probni HD kanal i sve mi zakuca počev od neta pa do tv-a pa moram da reset i modem i stb od iptv-a..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
SBB kad radi, radi perfektno. Meni u ovih par godina radi odlicno. Medjutim ako postoje problemi...
 
7/57.3/3.97

Kao što neko pomenu, kad SBB radi kako treba ne može mu se naći zamerka.
 
8729a763d49546a5245c26c31ea233a3.jpg


Ko hoce preko wifi vise od 60-70 mora ruter na 5 ghz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam na sbb u, od pre mesec dana, ali moram priznati da mi je vdsl, bolje i stabilnije radio.
 
U kom smislu bolje i stabilnije? Elaborisi malo. Mene isto zanima, za neki mesec bih presao sa Telekonja i 10/1 neta na SBB. U pitanju je Kraljevo, pa ako ima neki komsija nek se javi sa iskustvima. :)
 
Nisam imao nikakvih problema sve dok mi sinoć nije naprasno pukla veza usred bitke na World of Warships. Morao sam da restartujem i ruter i komp jer je WoW klijent zaglavio i potpuno blokirao mašinu kad nije mogao da nađe server. Dobro nisam popio report što sam AFK.
 
Pouzdana konekcija nije u istu ruku i bolja za nekoga. Neko voli brz link a nekome je bitno da je isti bez prekida. I kada kažem pouzdanost ADSL-a je veća od kablovskog mislim upravo na prosečno vreme kada je konekcija nedostupna. Tu je ADSL u velikoj prednosti, ukoliko je linija ok i parametri signala dobri mnogo manje je oscilacija u kvalitetu signala nego na kablovskoj, što je u direktnoj vezi i sa pouzdanošću linije. Dugo sam koristio ADSL i znam o čemu pričam, tokom ~5-6 godina mogu da nabrojim prekide na prste jedne ruke, čak i kada je dolazilo do nestanka struje, što je u mom kraju povremena pojava, imao sam internet. Takođe na poslu imamo primarni kablovski i sekundarni ADSL link, koji iako drastično sporiji ima mnogo veću pouzdanost, u toku prošle godine nije bio nijedan prekid, dok na kablu mogu da kažem da su prekidi prilično redovni, od loših strujnih adaptera na modemima, preko kidanja kablova na ruti usled atmosferskih uslova, crkavanja splitera pa do nestanka struje negde na ruti od čvorišta do firme, i svaki navedeni događaj je razlog za prekid konekcije.
 
Poslednja izmena:
U kom smislu bolje i stabilnije? Elaborisi malo. Mene isto zanima, za neki mesec bih presao sa Telekonja i 10/1 neta na SBB. U pitanju je Kraljevo, pa ako ima neki komsija nek se javi sa iskustvima. :)

Pa recimo, da mi za 2godine, net puko mozda 2-3 puta , ovaj sbb ov, za mesec dana, desetak. Jedino sam primetio da torenti bolje rade na sbb u. Naravno ovo je individualna situacija kod mene.
 
Meni adsl redovno pucao, sbb nikad.. Kod telekoma je fora što ne ulažu u stare instalacije. Tako je kod mene tuga, dok je sbb dovukao novu opremu prošle godine..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pouzdana konekcija nije u istu ruku i bolja za nekoga. Neko voli brz link a nekome je bitno da je isti bez prekida. I kada kažem pouzdanost ADSL-a je veća od kablovskog mislim upravo na prosečno vreme kada je konekcija nedostupna. Tu je ADSL u velikoj prednosti, ukoliko je linija ok i parametri signala dobri mnogo manje je oscilacija u kvalitetu signala nego na kablovskoj, što je u direktnoj vezi i sa pouzdanošću linije. Dugo sam koristio ADSL i znam o čemu pričam, tokom ~5-6 godina mogu da nabrojim prekide na prste jedne ruke, čak i kada je dolazilo do nestanka struje, što je u mom kraju povremena pojava, imao sam internet. Takođe na poslu imamo primarni kablovski i sekundarni ADSL link, koji iako drastično sporiji ima mnogo veću pouzdanost, u toku prošle godine nije bio nijedan prekid, dok na kablu mogu da kažem da su prekidi prilično redovni, od loših strujnih adaptera na modemima, preko kidanja kablova na ruti usled atmosferskih uslova, crkavanja splitera pa do nestanka struje negde na ruti od čvorišta do firme, i svaki navedeni događaj je razlog za prekid konekcije.

Imaš iskustvo sa jednim kablovskim i jednim adsl operaterom generalno tvrdiš da je adsl "bolji" od kabla.

Uozbilji se

ADSL je jeftina tehnologija za one sa "jeftinijim ulaznicama", a kad se doda na to da naši adsl provajderi "radi bolje veze" smanjuju MTU na drastično nižu vrednost od default MTU a telekom interleaved tehnologijom "povećava brzinu" i uništava latenciju

Zato napiši da kojim ISP si imao pozitivna i negativna iskustva umeto da olako generalizuješ stvari.
 
Razmetljivo pišeš, vodiš se pogrešnim pretposavkama i prosipaš neko "znanje" ali ne primećuješ da si promašio poentu. Ja sam pisao o pouzdanosti ADSL veze a ti i još nekolicina o brzini, latenciji, kvalitetu kanala i čemu sve ne... Npr. dejan12 je shvatio šta znači pouzdana internet konekcija, ti pak nisi...
 
Poslednja izmena:
Pouzdana konekcija nije u istu ruku i bolja za nekoga. Neko voli brz link a nekome je bitno da je isti bez prekida. I kada kažem pouzdanost ADSL-a je veća od kablovskog mislim upravo na prosečno vreme kada je konekcija nedostupna. Tu je ADSL u velikoj prednosti, ukoliko je linija ok i parametri signala dobri mnogo manje je oscilacija u kvalitetu signala nego na kablovskoj, što je u direktnoj vezi i sa pouzdanošću linije. Dugo sam koristio ADSL i znam o čemu pričam, tokom ~5-6 godina mogu da nabrojim prekide na prste jedne ruke, čak i kada je dolazilo do nestanka struje, što je u mom kraju povremena pojava, imao sam internet. Takođe na poslu imamo primarni kablovski i sekundarni ADSL link, koji iako drastično sporiji ima mnogo veću pouzdanost, u toku prošle godine nije bio nijedan prekid, dok na kablu mogu da kažem da su prekidi prilično redovni, od loših strujnih adaptera na modemima, preko kidanja kablova na ruti usled atmosferskih uslova, crkavanja splitera pa do nestanka struje negde na ruti od čvorišta do firme, i svaki navedeni događaj je razlog za prekid konekcije.

Malo off topic, ali kako imas internet kad nemas struje?!
 
ADSL i WIFI ruter na UPS-u, laptop u krilu. Bar jedno 3-4 sata rada/zabave čak i kada nema struje. Znaš valjda da ADSL ide preko telefonske parice koja signal ima i kada nestane struje kod korisnika. Sa kablovskim toga nema, čim nestane struje pogase se i pojačivači na celoj trasi i konekcija zdravo...

I u firmi imamo agregat i sve je pod upsevima, ali kada nestane struje u tom delu grada nestaje i kablovski signal, da nemamo sekundarni ADSL link mogli bi da se spakujemo i idemo kući. Opcija je neki Wifi link ili 3g/4g.
To je pouzdanost o kojoj govorim a koju pojedinci niti shvataju niti misle da je bitna. Sa druge strane kome je to bitno umeće da ceni i ovako spor ADSL/VDSL koji se kod nas nudi.
 
Poslednja izmena:
SBB je postavio novi cenovnik sa Optikom i to FTTH varijanta (?!) gde su cene iste kao i do sada sa koaksijalnom vezom a brzine po paketima vece, dosta vece i za najskuplji paket u ovom trenutku bas odlicne. 50/5 100/10 200/20 i 300/30 Mbps.

http://sbb.rs/Binary/477/sbb_ponuda_sa_cenovnikom_20170403.pdf


Pozdrav!
 
SBB je postavio novi cenovnik sa Optikom i to FTTH varijanta (?!) gde su cene iste kao i do sada sa koaksijalnom vezom a brzine po paketima vece, dosta vece i za najskuplji paket u ovom trenutku bas odlicne. 50/5 100/10 200/20 i 300/30 Mbps.

http://sbb.rs/Binary/477/sbb_ponuda_sa_cenovnikom_20170403.pdf


Pozdrav!

Dzabe kad skoro niko ne moze da uzme to. Upravo sam proverio na mojoj lokaciji (Labudovo brdo) gde je komplet mreza do zgrade i u zgradi rekonstruisana (sve je novo), nisu u ponudi Optika paketi jer do zgrade opet ide koaksijalac. Znam samo da Stepa, delovi Dedinja i Novog Beograda mogu da uzmu DUO/TRIO Optika pakete.

Jel imas mozda informaciju o sirenju SBB-ove optike na porezu Skojevsko naselje - Vidikovac - Labudovo brdo?
 
SBB je postavio novi cenovnik sa Optikom i to FTTH varijanta (?!) gde su cene iste kao i do sada sa koaksijalnom vezom a brzine po paketima vece, dosta vece i za najskuplji paket u ovom trenutku bas odlicne. 50/5 100/10 200/20 i 300/30 Mbps.

http://sbb.rs/Binary/477/sbb_ponuda_sa_cenovnikom_20170403.pdf


Pozdrav!
Sve lepo pise u cenovniku. Proverio si dostupnost optike? Bolje reci nedostupnost.

ADSL vs SBB. U 9 godina koriscenja ADSL-a imao sam 5 prekida. Od kad koristim SBB, imao sam u proseku 4 prekida mesecno, malo je sredjeno cvoriste pa je sad prosek 1-2. Jedno kratko vreme imao sam uporedo ADSL i kablovski internet, razlika nije bas kao izmedju boga i bunardzije ali je tu negde, u korist ADSL-a. Jedina prednost SBB je protok. Sve drugo je na strani ADSL-a. Medju ostalim, MTS-ovo najgore moguce rutovanje, nekad je to bilo nocno rutovanje, primetno je bolje od SBB-ovog, uvek.
 
Koji deo novog beograda ima sbb optika pakete?
 
Uvek bih izabrao Telekomov net, godinama sam koristio ADSL, posle toga SBB, pa sad VDSL, neuporedivo po stabilnosti i kvalitetu. Ne moguce da docekam optiku.
 
Sbb kod mene u zgradi često izvodi radove na cvoristu, nema struje itd. Imam vdsl i samo jedan prekid od februara 2014 godine i to od 00 do 02h kada su bilo neki radovi. Ups mi ne pomaže kada u celoj zgradi nema struje, zato što se istureni stepen nalazi u zgradi, pa onda i njemu nestane struje jer nisu hteli da stave akumulatore za tako nešto. I onda kada dodje struja moram da ih zovem da podese sat u centrali na fixnom itd. Ali dok sam imao sbb net ekipa je dolazila bar 1x mesečno jer sam uveče od 18 do 01h imao katastrofa net. Lepo neko reče ovde da se net deli na nivou cvorista, dok kod vdsl-a to nije tako.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno