Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imaš sve u njihovom cenovniku, prvi pdf fajl na http://sbb.rs/podrska/cenovnici-i-dokumentacija#tab=313 a dole u prilogu sam ti postavio deo cenovnika koji tebe zanima.

Ako koristiš njihov kablovski wifi ruter (HomeGateway) onda možeš da uzmeš PDS2100 i za 72h ćeš morati da povežeš HG i D3. Ukoliko imaš samo modem moraćeš da uzmeš PDS3121 jer on može da obavlja sve funkcije samostalno. Za taj drugi D3 risiver računaj na jednokratnu naknadu za instalaciju, 2900/4900din, i na mesečnu rentu od 290din.

Hvala puno....
 
Ljudi, zanima me da li ima neki USB tuner koji moze digitalne kanale da pusta sbb-ove? Devojci crkava tv, hoce preko laptopa da gleda, za sad rade analogni, ali u slucaju da joj ugase...

Ово је послао 6п!

Malo kasniji odgovor, mozda ti je i neko odgovorio a da ja nisam video.

Slaba vajda treba joj usb dvb-c tuner sa ci slotom, takav neces naci u Srbiji a nisu cesti ni napolju.
 
Malo kasniji odgovor, mozda ti je i neko odgovorio a da ja nisam video.

Slaba vajda treba joj usb dvb-c tuner sa ci slotom, takav neces naci u Srbiji a nisu cesti ni napolju.
Nije niko, hvala. Ne bi mogla varijanta samo dvb-c tuner? Znao sam da mora dvb-c za digitalne, ali nisam znao da mora ci kartica. Na postanetu imam digitalne kanale na tv-u bez kartice (naravno ne sve kanale), a posto mi je sbb povezan samo preko d3-ja, nisam se setio da testiram imaju li sta otkljucanih. Pretpostavljam da nemaju cim si rekao da treba ci kartica, ali skeniracu danas da vidim za svaki slucaj.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Sbb d3 uređaji, većina, ima i komponentni izlaz, on moze na bilo kakav video ulaz da se pusti... stim da ima gubitka na kvalitetu...

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Ona trenutno nema nikakav uredjaj, samo kabl i tv, sad ce vrv uzeti laptop, a tv crkava.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Nije niko, hvala. Ne bi mogla varijanta samo dvb-c tuner? Znao sam da mora dvb-c za digitalne, ali nisam znao da mora ci kartica. Na postanetu imam digitalne kanale na tv-u bez kartice (naravno ne sve kanale), a posto mi je sbb povezan samo preko d3-ja, nisam se setio da testiram imaju li sta otkljucanih. Pretpostavljam da nemaju cim si rekao da treba ci kartica, ali skeniracu danas da vidim za svaki slucaj.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока

Posta je pustila fta ili otvorila kanale osnovne ponude, kod SBB-a je malo drugacija situacija, kod njih nema fta kanala, svi su kodirani, tako da bez dodatnog modula ne moze nista da se gleda.

Koliko shvatam nikad ni nece pustiti osnovnu ponudu fta, jer ce im to biti nacin borbe protiv nelegalnih prikljucenja.

Onda se prica siri jer za dobijanje modula moras da potpises ugovor, itd ...
 
Posta je pustila fta ili otvorila kanale osnovne ponude, kod SBB-a je malo drugacija situacija, kod njih nema fta kanala, svi su kodirani, tako da bez dodatnog modula ne moze nista da se gleda.

Koliko shvatam nikad ni nece pustiti osnovnu ponudu fta, jer ce im to biti nacin borbe protiv nelegalnih prikljucenja.

Onda se prica siri jer za dobijanje modula moras da potpises ugovor, itd ...
Tako sam i mislio, hvala.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Drugarici iz Panceva su uvalili CG NAT na DUO TV+NET Gold paketu...
 
Izgleda da nema pravila,kog zakaci,zakacilo je.

Послато са GT-S7580 уз помоћ Тапатока
 
Sa SBB-ovog foruma:

Novu informaciju mi je pruzio @SBB Igor, a ona glasi:

CGNAT opseg je prisutan na svim paketima. Jedini način da se to zaobiđe je statička IP adresa. Ona se korisniku dodeljuje na email zahtev koji se šalje na [email protected], uz obavezan broj ugovora i MAC adresu modema. Dodela je trajna, doplata je 610 dinara mesečno. Ako korisnik želi to da ima, onda u subjectu treba da stoji: "zahtev za dodelu statičke IP adrese", a kada se ukida, onda je subject = "zahtev za ukidanje statičke IP adrese".
 
Znaci svi da ocekujemo nat... Budi uspomene na davnu dvehiljade i neku i wifi provajdera.
 
Poslednja izmena:
Koje ip adrese bese su u opsegu cgnat-a ?
 
I dalje ne daju konkretan odgovor, jel samo određen % korisnika mora imati adrese iz CGNAT opsega zbog već pomenutog nedostatka javnih IP adresa, pa kako se kome zalomi, ili će svima sukcesivno to uvoditi dok ne ostanu samo CG-NAT i fiksne=plaćene javne IP adrese.
 
Poslednja izmena:
Sta cekaju sa IPv6 adresama? Pa Docsis 3.0 oprema podrzava IPv6! Ocito nece da uloze novac.
 
Pa sta drugo? Neko rece i da prodaju svoj opseg IPv4 adresa - dakle umesto troska, oni imaju cist car.
 
Profit na prvom mestu, oduvek bilo, ko misli drugačije, malo je blesav :)

Sent from my X5pro using Tapatalk
 
Misliš zbog „dodela je trajna“?
Ne bih se kladio, to je neko nesrećno sročio.
 
Ako je tačno da prodaju čak i v4 opseg, onda ili su proslogodišnje knjige šminakli zbog bonusa, ili pripremaju na sve načine stavku profit pre poreza, čuvenu ebitda, za prodaju. Tu se uklapa i neverovatno snažno forsiranje dvogodišnjih ugovora jer odlično izgleda u knjigama kao projektovani dobitak i klijent portfolio. UnitedMedia je u vlasništvu KKR fonda koji je specijalizovan za slične operacije preuzimanja, konsolidacije, prodaje. Sad neko ko ima vreman može da istraži kojim instrimentima su izvršili preuzimanje. Ne znam sad kakva je bila struktura vlasništva, zaduženje, ali treba proveriti rokove dospeća upotrebljenih instrimenata. Pošto je KKR na njujorškoj berzi, sve je manje više javno dostupno jer zbog dozvola mora biti.
Sad, ako je u pitanju prodaja, ne znam šta korisnici mogu očekivati. Novi vlasnik uvek bar u prvoj i drugoj godini mora debelo opravdati kupovinu svom fondu, tako da od ulaganja nema ništa ...
 
Poslednja izmena:
Био је момак из СББ-а у суботу са неком промоцијом, потписао сам нови уговор на две године. Са сребрног (основног) трио пакета сам прешао на златни трио пакет. Питао сам момка да ли могу да добијем картицу за ТВ уместо рисивера, он је рекао да то није нешто за шта је он задужен али да би требало да могу вратити рисивер и затражити картицу без новчане надокнаде. Да ли то неко пробао?

Стара брзина интернета је била 40/2 мегабита у секунди а сада је 60/4 мегабита у секунди, међутим раније је тестирање показивало брзине приближно декларисаним сада не може пребацити 55 мегабита при скидању. У чему је ствар?
 
Meri preko kabla plus sačekaj dan dva da dođe to na svoje..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znateli koliko db treba sa bude signal na ubee-u? Duo gold extra je paket. Nesto mi je tu bilo problema pre neki dan, pa su cackali, i idalje mi nesto sporije ucitava stranice. Korisnicki naravno ne mogu da dobijem.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Ako mislis na ds/us power, -10/+15 dBmV a snr po kanalima ne ispod 35dB
kakve su kod tebe vrednosti na modemu ?
 
Ako mislis na ds/us power, -10/+15 dBmV a snr po kanalima ne ispod 35dB
kakve su kod tebe vrednosti na modemu ?
6b1c30a1764eac426e0e81cc54773e03.jpg

Dobio sam ih konacno, problem je u cvoristu. Kaze operater da se nada da ce kolege to resavati u toku sutrasnjeg dana.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno