Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima sigurno DVB-T/C MPEG4, nema T2/C2.
 
Poslednja izmena:
Zasto se sbb ucutao kad je rec o vecim brzinama ? Jel cekaju novu godinu ili sta ?
 
Aha, srpsku, pa ce onda.. :d
 
Mislim da u skorije vreme nece biti ubrzavanja na obicnom koaksilnom prikljucku...
 
Onda neka skinu ono najbrzi internet u Srbiji sa sajta.
 
Od kako je dosao Targo, SBB vise nema najbrzi internet u Srbiji ali to su samo marketinski trikovi...
 
Meni su u SBB-u rekli da ce ubrzanje biti mozda tek na prolece i to samo sa 10 na 12Mb osnovni paket, znacajnija ubrzanja se ocekuju jedino na FBTB (optici), obzirom na to da se vrlo sporo siri optika, tesko da cemo docekati neko znacajnije ubrzanje u skorije vreme...
 
Nikada SBB-ov FTTB nece biti isto kvalitetan kao sto je Targo-v FTTH...

SBB ima iste vlasnike kao slovenacki Telemach, oni vec imaju FTTB i Docsis 3.0, a paketu su 4Mbps/768Kbps - 18 EUR, 10/1 - 25 EUR, 20/2 - 40 EUR, 30/4 - 52 EUR, 80/6 - 65 EUR, 120/10 - 70 EUR. SBB i Telemach su vrlo slicni internet ponudjaci, cak koriste i potpuno istu opremu...
 
Poslednja izmena:
Uglavnom ne moras da koristis dva daljinska - daljinskim od STB-a mozes da upravljas i TV-om. Rade osnovne funkcije: paljenje i gasenje TV-a, kontrola zvuka, izbor ulaznog signala na TV-u, menjanje kanala na TV-u.

Pozdrav

Jel možeš da objasniš postupak podešavanja daljinskog upravljača na konkretnom primeru TV za koji imaš/znaš kod.
 
Ima sigurno DVB-T/C MPEG4, nema T2/C2.

ok onda ali Conax-ov modul ti u slucaju Sbb kablovske nista ne znaci kao sto sam vec napisao cak i kada bi ti dali samo karticu

znam da te nervira gomila uredjaja i daljinaca za par osnovnih operacija na tv-u (menjanje kanala, pojacavanje zvuka i slicno) ali to je za sada tako

za sada si u manjini sto se tice broja korisnika koji imaju tv sa ugradjenim CI slotom

kada bi vecina imala takav tv mozda bi sbb razmotrio mogucnost iznajmljivanja samo kartice
 
armor+, zasto mislis da mi nebi znacilo? Televizor ima ulaz za CI Conax mobul, a imam i modul. Fali mi samo SBB-ova kartica ili bar neka puste slobodno (odkodiraju) digitalne kanale koji su besplatni - START paket.
 
armor+, zasto mislis da mi nebi znacilo? Televizor ima ulaz za CI Conax mobul, a imam i modul. Fali mi samo SBB-ova kartica ili bar neka puste slobodno (odkodiraju) digitalne kanale koji su besplatni - START paket.

zato sto koriste VideoGuard i neces moci koristiti njihovu karticu prosto je nece procitati tvoj Conax modul moze cak i da je "spali" zbog razlicitih sistema enkripcije.

kartica i CI modul moraju da se poklapaju ako mislis da gledas

za besplatne kanale da idu nekodirano pitaj sbb to je njihova odluka i tako je pusteno
 
Poslednja izmena:
Jel' SBB odlucio da zeza trajne naloge ili samo meni menja racun na koji treba da se placa vec dva meseca?:) (pre 2 meseca je bio jedan, prosli drugi, sada opet onaj prvi ;))
 
Meni je problem sto power dugme pali i gasi i d3 i tv i onda, pošto je daljinski đubre teško, desi se da se ugasi d3 a tv ostane i onda se "desinhronizuju" pa se jedan upali drugi ugasi pa onda moram da palim tv na drugom daljinskom a d3 power dugme ne diram.

Mislim da programiranje ide tako sto drzis tv dugme dok nesto ne krene da blinka i onda samo uneses 4 broja. Za D3 2.0 daljinski je ovaj AT3400.
 
Jel' SBB odlucio da zeza trajne naloge ili samo meni menja racun na koji treba da se placa vec dva meseca?:) (pre 2 meseca je bio jedan, prosli drugi, sada opet onaj prvi ;))

Ja nisam ni gledao racun, prosto sam uplatio... onda kad si ti rekao da su promenili racun, nazvao sam sbb i rekli su mi da su validna oba racuna. Ovaj mesec sam opet i ja dobio racun sa starim brojem, tako da je sve OK :)
 
Ostavljena je mogućnost da se volume, channel i power tasteri posebno izuzmu ili uključe za kontrolu TV ali nisam video način da se stanje vrati na prethodno.
 
Ja nisam ni gledao racun, prosto sam uplatio... onda kad si ti rekao da su promenili racun, nazvao sam sbb i rekli su mi da su validna oba racuna. Ovaj mesec sam opet i ja dobio racun sa starim brojem, tako da je sve OK :)

Bas sam ih zvao i potvrdili su da su oba validna, ovaj sto se zavrsava na -38 je trebao da bude za prepaid, a onaj drugi za postpaid. Zasto su zeznuli prosli mesec ne znam ;)
Samo su me vec 5 put uzastopno zeznuli na neki nacin da ne mogu da imam trajni nalog :D
 
Kod mene sljaka sve u sesnaes' :)
 
Jel to samo kod mene problem ili je na SBB-u prso net ? Mogu da gledam D3 TV ali cable lampica na modemu ne gori.

Sinoć između 01-02 časova iza ponoći isti slučaj, kompletno prsli DNS serveri, po nekad otvori sajtove u UK, a posle toga ništa sve zakočilo. Oko 03 časova sve proradilo, šta je uzrok to stvarno neznam, i nadam se da se neće više dešavati :)
 
Meni se dešavalo 2 dana uzastopce da mi pukne konekcija i ja mislio Steam... Poludeo hteo tamo da im pišem svašta kad ono upalio telefon da nešto pogledam na netu kad ono neće... Izadjem iz igre kad ono DNS popucao... Tako nešto izmedju 1 i 2 ujutru... Za sada radi... Samo da mi je znati kako oni to baš u isto (slično) vreme tako nameste :D
 
Danas neko problema sa netom da li ima? Puca na par minuta i tako u krug?
 
Likewise :( Mame im, cim ja hocu da igram malo dotu UVEK zeza net!
 
Ja bas sad odigrao dve partije znaci sat ipo i sve normalno...
 
Ja ceo vikend nisam imao ni D3 ni cable ni net. Juce je proradio D3 a od jutros i net.
 
Ja sam na Vidikovcu takodje i non stop mi je sve radilo ok
 
Meni danas i juce puca cesto konekcija i radi dosta lose, dok mi kod roditelja radi super, cudno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno