Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo sa kompa iz susedne sobe:



Oba su nakačena sa TP-Link TL-WN722N udenutim u USB.

Večeras odustajem, probaću sutra da zamenim prijemnike.
 
Meni na tabletu je katastrofa.Imam intaliran WiFi Analyzer i pokazuje pun signal a brzina varira 2-3 Mb.
 
Evo sa tableta, koji je postavljen pored WiFi antenice kompa na kome imam problem, pa ne verujem da je do signala.

 
^proveri koji wifi standard ti koristi taj drugi komp na kome je sporije
wifi-Wireless-Standard.jpg
 
Poslednja izmena:
722n pokriva b/g/n, a jedan mu izvlaci punih 30Mbs (i ja koristim isti i izvlaci punu brzinu), dakle jedino preostaje da se zamene i proveri ispravnost "sporijeg".
Odradi pingtest, gube li se paketi - da mozda nije do firewall-a ili AV?
 
Ja sam imao problem sa intelovim čipovima za wi-fi... Promenio karticu u laptopu i sve super.
 
Doneli su mi danas epc 3928s. interesuje mi da li je zadnji formware 28 jul 2015?
I ako moze neko da mi objasni u cemu je fora da LAN lampica na uredjaju svetli zeleno kada upalim komp, a narandzasto kada ugasim?
Koliko se secam narandzasto znaci da je lan kartica namestena na 1gbit?
 
3. avgust je poslednji FW. Ne bih znao za lampice, nisam povezan se kablom.
 
Imam jedno pitanje. Bili mi majstori iz SBB-a, ja nisam bio tu, a sestra im nije reklla da povezu televiziju na drugi tv u sobi. Mogu li sam to da uradim? Odakle se razvlaci kabal, iz resivera verovatno?
 
Možeš, nađeš mesto gde prolazi dovodni kabl a da je sto bliže sobi. Presečeš kabl, stavis spliter sa dva izlaza.
 
Meni je na lan kartici setovano na 1gbit full duplex i opet je zeleno.. Jel to to? Kako da namestim da svetli narandzasto?
 
Pa sta da radim? da cekam?

Model ima S oznaku na kraju, jel ima to neke veze?
 
Elem, aj da javim. Iščupao WiFi USB iz jednog i drugog računara. Na ovom na kom je bilo problema nije prepoznao USB i preinstalirao driver i:



E sad. Resetovao komp, i opet isti problem. Opet preinstalirao driver i opet radi. Hoću li morati ovo svaki put kada upalim komp, ili postoji neko rešenje?
 
Meni je na lan kartici setovano na 1gbit full duplex i opet je zeleno.. Jel to to? Kako da namestim da svetli narandzasto?
Не читаш одговоре? Наранџасто је за 100Mbps а зелено за 1Gbps. Ако баш хоћеш да буде наранџасто, ограничи конекцију на 100. ;)
 
Da, u pravu si. Doneli su mi danas ovo cudo, a bio sam u nekim obavezama,
i sad bih 100 stvari da namestim odjednom i desi se sta se desilo :)
 
Elem, aj da javim. Iščupao WiFi USB iz jednog i drugog računara. Na ovom na kom je bilo problema nije prepoznao USB i preinstalirao driver i:



E sad. Resetovao komp, i opet isti problem. Opet preinstalirao driver i opet radi. Hoću li morati ovo svaki put kada upalim komp, ili postoji neko rešenje?

Secam se da sam ja jedva naterao svoj 722 da proradi na sedmici, i to mi se cini da sam drajver dodao rucno. Na desetki se instalirao automatski.
 
Imao sam neki studentski paket, koji je dosta siromasan sa HD kanalima i napravio sam na njemu nalog za D3 GO. E sada sam potpisao novi ugovor i uzeo sam Gold duo, medjutim D3 go mi je ostao na starom ugovoru, tj nisu izmenjena lista kanala. Kako da povezem novi ugovor sa nalogom, da bih inao sve ove nove kanale? Ds li treba da napravim skroz novi nalog sa brojem novog ugovora, ili mogu nekako ovaj stari da rifresujem?
 
Zovi kolcentar ili piši na sbb forumu da ti osveže usluge na d3go.
 
D3 Go je vezan za ugovor, a ugovor za nalog odnosno viceversa (govorim o moj SBB portalu da ne bude zabune). Nalog koji ti imaš na SBB portalu ti je vezan za stari ugovor (pretpostavljam da novi ugovor ima novi broj). Ako je tako treba da kreiraš novi nalog, a ako želiš da ti ostane email sa kojim si kreirao nalog prvi put onda treba da vidš sa kol centrom da ti ugase stari. Ako je broj ugovora ostao isti tj. ako nisi dobio novi broj sad kad si potpisao onda možeš da tražiš osvežavanje usluga.
 
Poslednja izmena:
Aha, to sam i ja pomislio. Trazio sam opciju da sam unesem nove parametre, ali osim osnovnih podesavanja, nista drugo ne mozes menjati. Nista, poslacu ja poruku preko foruma, pa cemo da vidimo sta ce reci. Hvala Goxy.
 
Кад мало размислим, могућ је и други сценарио. СББ је сада симболично повећао брзине и већина ће да продужи уговорну обавезу када истекне октобра, новембра. Онда они уведу нове пакете који ће да буду битно бољи и за нијансу јефтинији али ... ко је потписао нову УО може да пређе само на скупљи пакет па ће опет да буде преласка на доста скупље пакете. И тако сваки пут. Сада више нисам сигуран у нову октобарску понуду, можда ово друго крајем новембра.
 
Nema više nikakve ponude do proleća jer oni nemaju više ništa da ponude, videćete 100%. Povećali su malo brzine jer su morali nešto da urade nakon godine dana i to je to, do proleća sigurno a možda i duže. Nadao sam se filmboxu ali i na to ćemo izgleda pričekati.
 
I ja bih se kladio da nema. Kad bude ozbiljnije konkurencije, bice i ozbiljnijih akcija. Ovo malo povecanje je akcija do daljnjeg.
 
Ova akcija je tek toliko da se odmaknu od IKOM ponude.
 
Нисам ни написао да ће да понуде више него ће да навуку многе да пређу на скупљи пакет. Рецимо СББ понуди пакет сличан голд екстра пакету за неких 3.490, ја нећу моћи али ће моћи они који користе обичан голд ... за већу цену. Њима би у сваком случају одговарало да многи пређу на скупље пакете.
 
Što se tiče interneta, nemaju mnogo nešto da povećavaju. Realno, mogu da dižu DL još neki procenat i to je to. Malo korisnika ima potrebu za 100mbps ili više. Jedino bi na tom polju značajno unapredili ponudu ozbiljno većim UL brzinama. Opet, ni to nije neka razlika za veliku većinu korisnika. Znači, jedino im ostaje unapređenje po paketima, nove usluge itd. Da osposobe media player funkcije risivera npr.
Novi kvalitetni kanali koštaju a sigurno neće od svojih para da finansiraju lokalizaciju = treba korisnici da plate a realno su im cene već na gornjem limitu.
Čini mi se da ćemo imati dužu stagnaciju ponude na sličnom nivou.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno