Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakva je situacija sa isključenjem usled neplaćanja?
Neću stići danas da platim a na priznanici je rok za plaćanje 15.08
 
Ne uzdajte se uopste u to. Nekome iskljucuju i posle mesec dana. U svakom slucaju nece iskljuciti odmah. Net i mogu da zavrnu ali TV nece.
 
Jel zaista verujes da neko moze da prati tvoj tok misli? Sta u kojoj?
 
U osnovnoj ponudi svi kanali su SD, gratis HD su samo RTS, N1 i Nova.
 
Dal ce da ponude neko povecanje sad na jesen, sta mislite? Mislim, meni o ovih 25/2 zavrsava posao, nego eto, cisto onako... Planiram da downloadujem internet..
 
Imam jedno pitanje. Imam najobicniju pretplatu za sbb. Nisam platio 7 meseci, prvo su pretili a pre mesec dana su zvali i rekli da su mi iskljucili TV signal. Zovu stalno i daju mogucnost u ratama da platim.
E sad, TV signal mi NIJE iskljucen, tj radi tv normalno. Koje su šanse, ako kažem da neću više da koristim njihove usluge, da mi ostane signal da radi? tj da platim tih 7000, otkažem ih, a nastavim za džabe da gledam.
 
Imam jedno pitanje. Imam najobicniju pretplatu za sbb. Nisam platio 7 meseci, prvo su pretili a pre mesec dana su zvali i rekli da su mi iskljucili TV signal. Zovu stalno i daju mogucnost u ratama da platim.
E sad, TV signal mi NIJE iskljucen, tj radi tv normalno. Koje su šanse, ako kažem da neću više da koristim njihove usluge, da mi ostane signal da radi? tj da platim tih 7000, otkažem ih, a nastavim za džabe da gledam.

Šanse su ravne dobitku na loto-u, ko će to znati dal će ti isljučiti ili neće osim SBB-a. Besplatno ima da gledaš sve dok imaju strpljenja i dok ti nude takvu vrstu plaćanja, onog momenta kada nekom dođe iz dupeta u glavu dobićeš tužbu, a posle i sam znaš šta sve ide... Možeš posle kukati koliko želiš, a nisi ni prvi ni poslednji koji tako radi...
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje. Imam najobicniju pretplatu za sbb. Nisam platio 7 meseci, prvo su pretili a pre mesec dana su zvali i rekli da su mi iskljucili TV signal. Zovu stalno i daju mogucnost u ratama da platim.
E sad, TV signal mi NIJE iskljucen, tj radi tv normalno. Koje su šanse, ako kažem da neću više da koristim njihove usluge, da mi ostane signal da radi? tj da platim tih 7000, otkažem ih, a nastavim za džabe da gledam.

Zbog takvih "korisnika" kao sto si ti a nakotilo ih se vremenom na hiljade regularni korisnici koji placaju komplet pakete(d3,internet,hd) ostaju bez podrske.Prenatrpavaju mrezu,opterecuju cvoriste "dele"se kablovi medju komsijama za obican analogni signal...
Pazi dasa izmislio toplu vodu pa hoce da gleda free a da placa vetar.
SBB je je jedan monopolista i daleko od toga da ih branim ali bi zbog ovakvih i slicnih primera trebalo skroz ukinuti analogni signal,digitalizacija full pa bi i oni onda morali da se dodatno uozbilje.Bez kablova preko terasa,bez ocajnog pinga,tupavih pravila kao iskljucenja veceras rtrs za utakmice LS,regulisanja licenci,podrske d3,vise hd kanala,veci upload...
 
Poslednja izmena:
Da su drzavna firma pa i da te razumem, a ovako tebi ni iz dzepa ni u dzep, ne znam sta se bunis.
 
Није овде у питању брига за СББ него за себе. Ако у некој згради има 10 пријављених корисника, СББ ће да пусти одређени сигнал. Ако од њих 10 половина има по неколико (непријављених) телевизора а неки разделе па пусте и комшијама који нису пријављени, они који "поштено" користе услугу неће да добију ОК сигнал.

Што се твог питања тиче, када будеш раскинуо уговор, сигурно ће да дођу и прекину кабл који иде до тебе. Наравно, ти можеш да се сам прикачиш ако умеш да настављаш кабл или да питаш неког комшију да ти добаци али је то већ из друге приче. Није СББ наиван ни расејан да онима који раскину уговор остави све да ради. Њима су ушле гадне змије у џепове и много пазе на трошкове, а нарочито на зараду. ;)
 
Zelim da predjem u SBB i zeleo bih da vas pitam kakva je usluga? Zeleo bih da uzmem Duo paket tv+net Gold/Gold extra. Da li TV ima Arenu i HBO ili se placaju ? Da li se placa nesto naknadno za prikljucenje vise TV-a?
 
Zelim da predjem u SBB i zeleo bih da vas pitam kakva je usluga? Zeleo bih da uzmem Duo paket tv+net Gold/Gold extra. Da li TV ima Arenu i HBO ili se placaju ? Da li se placa nesto naknadno za prikljucenje vise TV-a?

Usluga je korektna pogotovo ako si novi korsnik. Kad postaneš stari nakon nekog vremena usluga postaje lpšija a SBB sve bezobrazniji. SBB nema Arena i Pink pakete ali zato ima Sportklub paket sa 8 kanala od kojih su 5 u HD. Ono što kod SBB-a jedino vredi je taj internet pod uslovom da ne koristiš njihov ruter za wireless već isključivo njihov modem modem što ti treba i neki svoj ruter jer je njihov Home gateway što uvaljuju ljudima klasičam krš zato što su ga oni osaktili. To im je politika kuće i važi za sve uređaje jer su svi uređaji puni opcija koje ne radi zbog SBB-a. Neznanje ili inat...ko zna.
Ako ti treba Arena zaobiđi SBB. Mada je po meni SK ipak bolja opcija od arene jer multi prenos PL i svake utakmice svakog kola je bolji od bilo koje JSL ili LŠ utorkom. A tu je i Španska liga i svi Matersi. SK ima bolji program od Arene. Ko šta voli.

Kod SBB-a se sve plaća. Imaš forum i sajt sa cenovnikom sbb-a i tamo ti sve piše.
 
Poslednja izmena:
Da su drzavna firma pa i da te razumem, a ovako tebi ni iz dzepa ni u dzep, ne znam sta se bunis.

Ne bunim se nego iznosim stav kakve "situacije" posle imaju korisnici drugacijeg misljenja.(staz kod sbb 10+ godina)
Uostalom calexx je odlicno i slikovito objasnio.
Ako ja ranije kao vlasnik a sada kao podstanar mogu da placam i selidbu prikljucka + ostale "stjupidnosti" privatne US firme mogu i drugi korisnici.A ne samo da kukamo.Pre nekog vremena sam naglavacke "izbacio" njihovog servisera posle skrtarenja sa spliterima a ocigledno ne stima sve.To sa druge strane ne znaci da treba da cerupamo kablove po hodnicima.Taj stav nas je i doveo u "naprednu"Srbiju.Toliko.Ali ima nas raznih.
 
Poslednja izmena:
Samo u okviru usluge d3 kuća i u pitanju su 2 televizora. Ali ti trebaju metri utp lan kabla ili powerline strujni adapteri i to sve košta. To što si pročitao za više TV-a se odnosi na analogni signal a ne na D3. Sad može i D3 diduše na više TV-a ali sve preko 2 se dodatno plaća.
 
Poslednja izmena:
Plaća se dodatno D3 i za 2. TV.
 
Gox, pise da je za vise TVa besplatno tj. ulazi u osnovni paket.

Kao sto ti je Goxy vec napisao sbb ima cenovnik za nove korisnike (zrtve) i naravno za nas kojima je vec posisao svu krv.
To sto na flajerima pise u osnovnoj ponudi za VISE tv-a kod njih se uzima na rezervu.Meni licno nikako da daju cuveni,smaragdima optoceni sbb 3-way spliter nego me cima svaka sledeca ekipa sa jos tupljim razlozima.
Po cenovniku kojih ima kazem vise,placa se 600 dinara za sledeci tv (analogni) iako je to free (ali kako kome i koji monter dodje,da li je covek ili prodana dusa).Jedan mi jos trazi revers iako pise gold extra sa free prikljuckom + selidba paketa 4000 dinara + 600 dinara od proslog puta ali ne,on hoce jos 600 kinti za svoju dnevnicu!
Ako zelis d3 risivere i to se primenjuje po terenskim cenovnicima.
Sto se tice Arene,tog paketa na sbb-u nema ali ne moze se porediti sa SK-paketom.Jedino ako tebi bas treba Arena (tu su strimovi)
 
Poslednja izmena:
Ne plaća ako si gold extra ili premium gde ti u cenu ulazi d3 kuća. Ako nisu nešto menjali.
 
Не, само Премиум има фрај Д3 кућу, за голд екстра се плаћа. Ја сам раније био на пакету у који је била укључена Д3 кућа па нисам платио прикључну таксу али плаћам месечну ренту ... иако немам ни један а камоли два телевизора. Мрзи ме да се бавим тиме, ионако ми за пар месеци истиче УО па ћу да их одјавим.
За плаћање кабла до другог телевизора постоји лек, ставиш два телевизора један поред другога, кажеш да хоћеш да ту буду и оба пријемника и тражиш кабл од пола метра што је по њиховој цени око 30 кинте а после однесеш телевизор где хоћеш и сам направиш кабл. ;) Онај мало искористиш већ за нешто.
 
Zar nije za 3 tv-a povezivanje za dz? Tako je bilo kad sam ja uvodio. Osnovni tv paket.
 
Zar nije za 3 tv-a povezivanje za dz? Tako je bilo kad sam ja uvodio. Osnovni tv paket.
Mešaš babe i žabe. D3 kuća na 3 TV-a ne postoji. To što si ti uvodio je obična kablovska. Uvođenje obične kablovske na do 3 TV-a (može i 10 TV-a ali ti SBB na 3 TV-a garantuje dobar signal) je i dalje 4 meseca za 1 dinar tj besplatno ako imaš instalacije u stanu. Ako nenaš moraš platiti ili njih ili nekog drugog.
 
Istice mi ugovor pocetkom meseca. Hteo bih da ga obnovim, uzeo bih neki od ovih duo paketa bez telefona, zanima me ima li nekih akcija? Vidim da reklamiraju prva cetiri meseca za dinar, ali koliko vidim to je samo za nove korisnike. Ima li nesto povoljno za postojece korisnike?
 
Toga nikad nije niti će ikad biti. Stari korisnici na SBB-u nikad nisu imali nikakve pogodnosti jer su nesigurna klijentela. SBB-u su bitni novi da ih zarobe 2 godina a pošto slabo poznaju sbb i politiku kuće nasedaju na razne trikove i tako dopuste da ih sisaju barem te 2 godine. Sve što kod SBB-a izgleda jeftinije na kraju te izađe 5 puta skuplje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno