Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Killer Joe je bolestan film, ali nije loš. Kad je Matthew počeo transformaciju.
 
@makiacaveki Ne znam šta da ti kažem, meni su pre 2 meseca doneli EPC 3928S i meni je radio očajno, WIFI, kućna mreža takodje, tv (LG LM860V) uopšte nije mogao da se poveže žično na ovaj ruter preko Wifi-a je mogao ali nikako nije mogao da reprodukuje film od 10GB.

Ja sam jedva zamenio ruter za modem i sad sa najobičnijim Tp linkom sve radi savršeno. Ja ne znam da li ovi koji se javljaju da im EPC 3928 radi savršeno, ili nisu zahtevni korisnici ili smo mi koji se žalimo jednostavno dobili loše primerke???
 
Ništa, oda ću ipak uzeti odvojeno modem i ruter, pošto ne volim vraćanje/zamenu, odoh u temu o ruterima da postavim pitanje šta mi treba.

Hvala na javljanju!
 
Bice da je to...los primerak. Mesec dana koristim EPC 3928 i nemam nikakvih zamerki. TV sam zicno povezao i bez problema gura remux. Jedino je Wifi malo slabiji
 
A da li si probao Remux da pustiš bežično (ako nisi da li bi ti bio problem da probaš), da li secka/zastane pa nastavi?
 
Evo gledam nekih 15-tak minuta preko Wifi i nije ni jednom stucnuo. Pre njega sam imao telekomov HG530 i sa njim je bilo problema preko Wifi. Tako da ispade da ovaj radi bolje :) Tv je Samsung + Plex
 
Zna li se uopste koje kanale otvaraju kojim paketima u ovoj akciji od 15.12.-15.01.? Svima sve ili ima razlike?

"Svim korisnicima digitalne televizije tokom mesec dana, od 15. decembra do 15. januara, biće dostupni digitalni i HD kanali koje do sada nisu imali u svom paketu. "

Po ovome ja kapiram da ce sve biti otkljucano mada ja nemam nista za sada...
 
Poslednja izmena:
Meni su otkljucali plus paket i nije nesto posebno sem scfi koji do skoro bio besplatan.
 
Мени пре личи да ће свакоме да додају ХД/ХБО које има онај скупљи пакет па ће голд да добије ХД, екстра голд ХБО, премијумци само филмове док за сребрне нисам сигуран, можда добију ХД а можда и само ХД спорт. Нисам сигуран ни да ли је реално да исто часте оне са најмањим и оне са највећим пакетом, логичније ми је да свакоме дају пакет изнад. Штета што се у чашћавање не укључи и интернет део и свакоме дода рецимо 20/1 за следећих месец дана. То је гадна навлакуша, ко једном проба, тешко му да се после врати на спорије.
 
htedoh da pitam : ja trenutno imam silver duo paket i ugovor mi istice u aprilu 2015 god.,e sad ako produzim ugovor jel postoji neki paket koji mi donosi poboljsanja da nije neka razlika u ceni,nisam stvarno u toku sta ima od ponuda za onog ko produzi ugovor za 2 godine ili jednu svejedno ?

Hvala
 
" A da li si probao Remux da pustiš bežično (ako nisi da li bi ti bio problem da probaš), da li secka/zastane pa nastavi?"

Na sbb-ov 3928s je bezicno nakacen wifi klient ruter pa kablom na dvr video nadzor. Za ova cetiri meseca uvek sam imao konekciju sa androida na dvr. I sa interneta i iz lana. Nikada nisam imao rezultat da je dvr nedostupan na internetu. Tako da sam ja zadovoljan.
 
htedoh da pitam : ja trenutno imam silver duo paket i ugovor mi istice u aprilu 2015 god.,e sad ako produzim ugovor jel postoji neki paket koji mi donosi poboljsanja
То беше онај стари пакет или ипак нови са новим брзинама? Ако јесте, онда на http://www.sbb.rs/Paketi/222/DIGITALNI+DUO+TV+NET.shtml/nav_start=0 изабереш неки али ако хоћеш да пре краја уговорне обавезе мењаш, мораш да изабереш неки макар мало скупљи пакет.
 
Jel ima neko problema danas i juce sa online gaming-om? Ovo je uzas blago receno,
savet svim novim, tj buducim korisnicima da SBB internet pre potpisivanja ugovora
DETALJNO isprobaju, da ne ispadnu magarci kao ja i celo naselje.
 
Do skoro nisam imao problema sa ovim novim EPC 3928, radio nekoliko meseci odlicno.
Medjutim pre nedelju dana poceo net prvo da secka, ping iso u 40+, pa onda net ima-nema kako kad.
Da bi pre 4 dana net potpuno nestao. Cetiri dana sam cekao servisere da odrade reklamaciju, mada mislim da nisu oni krivi vec onaj koji im daje dnevne naloge.
Dosli serviseri resetovali ruter, suzili opseg koji skenira ruter i net proradio. Kazu to je privremeno resenje i najavili zamenu rutera.
Cekao sam do danas da mi zamene ruter. Za sad radi, a dokle ce ...TV radi dobro, ne koristim sbb tel.
Izgleda da i ovaj noviji (poboljsan, kako su mi rekli) ruter nije bez gresaka. Nadam se da ce da drzi dok ne prodju zimski praznici.
 
Jel ima neko problema danas i juce sa online gaming-om? Ovo je uzas blago receno,
savet svim novim, tj buducim korisnicima da SBB internet pre potpisivanja ugovora
DETALJNO isprobaju, da ne ispadnu magarci kao ja i celo naselje.

od poslednjeg "ubrzanja" redovna pojava na svakih 5-7 dana.... 3-4 dana ludilo, onda oni to kao nešto srede, pa net šljaka ok 5-7 dana i onda opet problemi i tako sve u krug :(
 
Samo da proverim - kako bih uveo kablovsku kao podstanar, vlasnik treba da mi popuni ovaj obrazac http://www.sbb.rs/upload/document/sbb_saglasnost_u_svoje_ime.pdf, da mi donese kopiju lične karte i račun za infostan/struju? Vidim da ima dva obrasca za saglasnost, ovaj što sam linkovao je "u svoje ime", valjda mi treba taj pošto želim da ugovor glasi na mene... Ovaj drugi "u moje ime" je ukoliko ugovor ide na ime vlasnika zar ne? :) U tekstu stoji "da u svoje ime uvede priključak za - prazna crta - , tu treba da se upiše "kablovsku televiziju i internet" ili samo "kablovsku televiziju"?

Nego, SBB infrastruktura postoji u zgradi, novogradnja je u pitanju u Skojevskom naselju. Imam onaj antenski priključak u zidu, pa pretpostavljam da samo treba da dođu da me povežu u centralnoj kutiji u zgradi i posle od tog priključka iz stana samo kabl da stave do modema i televizora... Koliko otprilike traje taj proces od potpisivanja ugovora do dolaska tehničara da sve to povežu?
 
Ne bi trebalo duže od par dana.
Mada zavisi koliko su prebukirani, i sad će praznici...
 
Samo da proverim - kako bih uveo kablovsku kao podstanar, vlasnik treba da mi popuni ovaj obrazac http://www.sbb.rs/upload/document/sbb_saglasnost_u_svoje_ime.pdf, da mi donese kopiju lične karte i račun za infostan/struju? Vidim da ima dva obrasca za saglasnost, ovaj što sam linkovao je "u svoje ime", valjda mi treba taj pošto želim da ugovor glasi na mene... Ovaj drugi "u moje ime" je ukoliko ugovor ide na ime vlasnika zar ne? :) U tekstu stoji "da u svoje ime uvede priključak za - prazna crta - , tu treba da se upiše "kablovsku televiziju i internet" ili samo "kablovsku televiziju"?

Nego, SBB infrastruktura postoji u zgradi, novogradnja je u pitanju u Skojevskom naselju. Imam onaj antenski priključak u zidu, pa pretpostavljam da samo treba da dođu da me povežu u centralnoj kutiji u zgradi i posle od tog priključka iz stana samo kabl da stave do modema i televizora... Koliko otprilike traje taj proces od potpisivanja ugovora do dolaska tehničara da sve to povežu?
Pre desetak dana sam uveo internet i kablovsku u Novom Sadu. Podstanar sam. I ja sam ocekivao da cu morati vlasnika stana da smaram, medjutim sve sam sam zavrsio. U poslovnici sam se prijavio sta zelim, nista se ne potpisuje tamo. U roku od 2-3 dana su dosli tehnicari, sa uredjajima i sve montirali. Oni donose i ugovor i tu se potpise. Sad zavisi koliko su zauzeti. U poslovnici su mi rekli da se ceka do 7 dana, mada sam imao srece da su brzo dosli.
 
Može li neko da mi potvrdi, ali imam utisak da HBO HD treba da ima veći bit-rate (kvalitet) od ovoga. Imam utisak da ga SBB previše kompresuje.
 
Mi smo potpisali pre tri dana i rekli su nam da će (pošto uzimamo novi broj, ne prenosimo iz Telekoma) za otprilike 7-10 dana da donese opremu (spomenuli su da traje duže ako se ne prenosi broj zbog nekog kurira).

Nismo još odjavili Telekom. Ne kapiram foru što ne daju kao u Telekomu pri potpisivanju ugovora opremu i ti to kući poneseš, spojiš, pa ako ne radi kako treba pozoveš njih (pretpostavljam da ili nemaju opremu ili je to povezivanje zahebano pa moraju neke lozinke, podešavanja, instaliranja da se urade što je komplikovano za neuke korisnike).
 
Углавном је у питању проблем са постављањем скретница, каблова, не уме свако да то добро уради а обично нико касније неће да призна да је он крив за неки проблем или лош рад. Они добро повежу, по потреби измере сигнал а поред тога мора по повезивању да се укључи пакет, најлакше је њима да позову и сачекају да све прође.
Када сам давно уводио кабловску, нисам хтео ни разделник да стављам (а тада је то могло, није ни био СББ) само зато да после могу да их зовем кад год нешто брља. А успут, мислим да су им скретнице па и каблови/конектори бољи од оних што би већина купила на бљуваку.
 
Ja sam isao sada da podnesem zahtev za internet pa reko da vam prenesem kako je u mom slucaju.

Podstanar sam, ne treba saglasnost. Ustvari cu potpisati Silver paket, znaci kablovska koja je na gazdino ime, prelazi na mene + net u obliku Silver paketa. (Sve to bez saglasnosti). Kada se budem selio kablovska se vraca na gazdino ime i to je to.
Nisu me pitali za uredjaj tako da cu da probam sa onim sto mi daju. Jedino sto ce trebati 7-10 dana da dodju zbog praznika, ali naravno nadam se da ce malo ranije :)
 
Inače može da se potpiše i na 12 rata (prvi mesec je dinar) ali to nigde ne govore...
 
Nem pojma i ja sam novi korisnik, ni opremu mi nisu još doneli...

Inače zovu me danas da bi doneli opremu sutra (četvrti dan od potpisivanja ugovora) i odgodio sam, rekoh gde za Svetog Nikolu da mi servisirate po kući? (pola Srbije slavi pola ide na slavu i oni baš taj dan od svih dana u mesecu hoće da rade, ne kapiram)
 
Poslednja izmena:
I ja sam izabrao na dve ali se uvek dvoumim kada potpisujem tako duge ugovore pošto maštam o tome kako će jednog lepog dana neko da mi ponudi down/up 2/1 ili 1/1 (kao što ima Targo, Beogrid...) :p
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno