Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ubaco juce ovaj novi paket Duo Gold Extra za svega 400din vise u odnosu na ovaj predjasni, mogu reci da sam zadovoljan HD kanalima i radom TV kanala (nema smetnji bar za sada i slicnih gluposti) , dobio sam taj novi D3 uredjaj koji za sada fercera, cak sam probao i snimanje sadrzaja na USB i to radi (potrebno zeni zbog serija ,) )

Sto se tice neta dobio sam taj novi modem sa wi-fi (koji ne koristim jer imam svoj ruter) ali me iziritirala cinjenica da ce full protok interneta od 25/2 biti pusten tek za par dana a do tada 15/1.5 (brzina pristupnog postupka) sto je za 1mb manje od mog dosadasnjeg paketa ali je glupo sto nije pusteno odmah i dobio sam napomenu ako ne bude u sledecih pet dana ukljucen pun protok potrebno zvati opet centralu i urgirati,

pa mislim "zasto jednostavno kad moze komplikovano"... :mad:
 
Prvo nazovi SBB-ov korisnicki servis i vidi da li treba da ti menjaju modem ili ne. Ako ce da ga menjaju, onda sacekaj instalatera da donese modem i novi ugovor i tada ga potpisi i gotovo. Ako ti ne menjaju modem, onda ces verovatno morati do korisnickog servisa da tamo potpises.

Pozdrav
Da li je menjanje modema obavezno? Imam onaj crni Sci. Atl. i zaista nikad nisam imao problema sa njime pa ga ne bih menjao osim ako nisam u obavezi to da uradim.
 
Nisam siguran, ali izgleda da mora da se menja. Stari SciAtl modemi (EPC2100) podrzavaju Docsis 2.0 standard, dok SBB tvrdi (ili bar misli) da im za ove vece brzine (25Mbs) treba modem koji podrzava Docsis 3.0 - to su novi Cisco EPC3208. Za njih nisam cuo da su problematicni.
Ono sto izgleda treba izbegavati je Home Gateway uredjaj - modem/WiFi ruter koji ume da pravi probleme korisnicima. O njemu postoji posebna tema na forumu.

U svakom slucaju, nazovi korisnicki servis i potanko se raspitaj.

Pozdrav
 
Мислим да стари модем не мора да се мења за 25 али ако хоће неко повећање или веће брзине, било би добро да то уради. Уз пар кликова може да се дода брзина и онда могу да се појаве проблеми. Сутра решиш да ти је 1.700 динара вишак у новчанику и размениш их за плус 30/2 и онда ће стари модем да се мучи са 55/4.

Када су мени мењали модем, тип је одмах позвао и нова брзина је одмах и кренула. Ово развлачење је вероватно због лоше организације и лењости оних који то раде па да се не деси да ти инсталирају нову опрему а не могу да добију некога ко то може да стартује ... иду на лакши начин, то полако убаце у базу и онда неко кад стигне одради. А могло би и морало да се уради тренутно. Ја сам их мало давио и сада кад долазе ако сам пријавио проблем, обавезно добију упутство да не иду док све не реше јер ћу иначе да их прозивам и да опет будем досадан. ;) На твом месту бих сваки дан звао по пар пута да проверим када ће нови пакет да крене. И опет морам да поменем оно о убавом и досадном.
 
Meni su za paket 25/2 zemenili stari modem, rekli jasno da za sve nove pakete preko 15Mbps menjaju obavezno.
 
[OD 16. JANUARA] počinje naplata usluge TV unazad 72h. Od sada funkciju GLEDAJ ISPOČETKA, koju aktivrate preko svog TV vodiča, možete koristiti neograničeno po ceni od 110 dinara mesečno. Usluga će biti naplaćena ukoliko ste tokom meseca koristili servis duže od 5 minuta u kontinuitetu.
Korisnicima Gold, Gold Extra, Gold Premium i HD Maksimum paketa usluga je uključena u paket i neće biti dodatno naplaćivana.
 
Oni ne obilaze ni svoj forum, a kamoli ovde ;)
 
Da li neko zna da li racun za decembar i januar treba da bude umanjen za neki iznos posto je sbb reklamirao kao rodjendanski poklon od 15.12.2013 do 15.01.2014. sve dodatne kanale osim hbo paketa.Znaci da bi svi paketi bili besplatni i ne bi trebali u tom periodu da se naplacuju.Meni je danas stigao racun i nista nije umanjeno.Korisnik sam duo silver paketa koji kosta 2590 dinara i znam da tu treba da se plati puna cena.Ali dodatno placam hd paket koji kosta 460 dinara i on je na promociji od 15.12.2013 do 15.01.2014.Po mom nekom misljenju on bi trebao da bude umanjen za polovinu cene koliko kosta.
Nije neka lova u pitanju ali ako se vec reklamiraju da je novogodisnji poklon onda u tom periodu ne bi trebalo da se naplacuju ti paketi koji su na promociji.Racun m je inace stigao sa iznosom od 3011 dinara.
Interesuje me kakva su vasa iskustva sa ovim novim racunima?Da li su umanjeni za neki iznos ili nisu?
 
Тешко да ће да умање, онда би морали и нама који имамо пакете у којима су HD програми. Нама су уместо тога дали "на поклон" неких 5 филмова у "клубу" па једино да то тражиш ... мада бих ја заменио тај поклон за једно пиво.
 
SBB i poklon u istoj rečenici? Ne...
 
Jedno pitanje...
Koristim duo mix paket plus D3go uslugu i koristio sam naravno 72h unazad...
Racuni su mi bili 2660 dinara.
Posto hocu da nastavim da koristim 72h unazad kostace me usluga 2770 dinara.
Iz tog razloga planiram potpis na paket DuoGold i cenu 2890 dinara gde vec imam 72h unazad kao i d3go.
Da li koristiti njihov wifi ili da ostanem na mom ruteru...?
Poz
 
ne vidim kakve veze ima pitanje sa tim paketima, sem ako daju razlicite rutere za razlicite pakete.
pomoglo bi da kazes koji ruter imas.
 
@Cacanin, pretpostavljam da imaš stari EPC2100 modem i svoj ruter, a uz sve nove pakete SBB forsira zamenu na EPC3925 wifi ruter koji ima nekoliko problema o kojima je već pisano. Najbolja varijanta, ako već koristiš svoj ruter, je da od SBB-a traži samo zamenu modema, umesto starog EPC2100 traži EPC3208.
 
[OD 16. JANUARA] počinje naplata usluge TV unazad 72h. Od sada funkciju GLEDAJ ISPOČETKA, koju aktivrate preko svog TV vodiča, možete koristiti neograničeno po ceni od 110 dinara mesečno. Usluga će biti naplaćena ukoliko ste tokom meseca koristili servis duže od 5 minuta u kontinuitetu.
Korisnicima Gold, Gold Extra, Gold Premium i HD Maksimum paketa usluga je uključena u paket i neće biti dodatno naplaćivana.

Lepo su oni to smislili, obzirom da je opcija "Gledaj ispocetka" uvek po defaultu selektovana kada se biraju kanali, tako da nema sanse da je omasis, svaki mesec.
 
Meni su za paket 25/2 zemenili stari modem, rekli jasno da za sve nove pakete preko 15Mbps menjaju obavezno.

Kod mene je sa sbb mrezom malo specificna situacija, da ne duzim sad, jos imam stari modem i radi mi paket 25/2 doduse ne garantuju da ce da mi radi.
 
Poslednja izmena:
Lepo su oni to smislili, obzirom da je opcija "Gledaj ispocetka" uvek po defaultu selektovana kada se biraju kanali, tako da nema sanse da je omasis, svaki mesec.
Омашиш па 5 минута гледаш програм испочетка? Биће ваљда сасвим довољно да после омашке прекинеш у следећих 5 минута. Е сад, коме је рефлекс баш ослабио па не може толико брзо, то је већ друга прича.
 
Jel ovo važi i za d3go? Ako gledam ispočetka nešto 5 minuta, naplatiće mi 110 dinara?
 
Lepo su oni to smislili, obzirom da je opcija "Gledaj ispocetka" uvek po defaultu selektovana kada se biraju kanali, tako da nema sanse da je omasis, svaki mesec.

Meni ta opcija dosta znači. U stvari, 95% stvari koje gledam su ispočetka pa bi ja radije da plaćam 110 dinara to nego da plaćam 2800dinara mix live tv stream. :d
 
Da li je uobicajeno da stizu racuni za internet a za kablovsku tv ne? Koristim usluge sbb od novembra i do sada mi je stiglo 2 racuna za internet.
 
račun je objedinjen možda si prevideo nešto. Inače računi skoro uvek kasne
 
Hmmm, nemam pojma. Videcu sta cu dobiti u Januaru. Za Decembar sam dobio da platim 1591 rsd.
 
Nisam siguran, ali izgleda da mora da se menja. Stari SciAtl modemi (EPC2100) podrzavaju Docsis 2.0 standard, dok SBB tvrdi (ili bar misli) da im za ove vece brzine (25Mbs) treba modem koji podrzava Docsis 3.0 - to su novi Cisco EPC3208. Za njih nisam cuo da su problematicni.
Ono sto izgleda treba izbegavati je Home Gateway uredjaj - modem/WiFi ruter koji ume da pravi probleme korisnicima. O njemu postoji posebna tema na forumu.

U svakom slucaju, nazovi korisnicki servis i potanko se raspitaj.

Pozdrav

Meni je moj provajder zamenio DOCSIS 2.0 modem za 3.0. Kad sam servisera pitao zasto menjaju kad Docsis 2.0 bi trebalo da ide do oko 55 mbps u download-u rekli su mi da menjaju svima što imaju veće brzine od 20 mbps zbog toga nek se rastereti mreža. Takođe mi je rekao da kad su testirali Docsis 2.0 modeme da su uvek izvlačili 50+ mbps u download-u.
 
Evo prvi peh, drugi dan bez neta (navodno veliki kvar na Vracaru), kad god sam pozvao govore kako ce biti reseno i ekipe su na terenu, sve dok se jedan od operatera veceras nije udostojio i odgovorio nakon mog pitanja "pa gde su te ekipe da se nisu pretvorili u kockice leda vec dva dana na terenu" , kako nista jos nisu uradili povodom toga vec ce sutra (u ponedeljak) preduzeti mere, a vi sa Vracara se snadjite do tada ako bude i posle toga uopste radilo....

Shvatam ja poslovanja firme i te jedva obucene operatere sa naredbom "lazite narod" dokle god to donosi profit, ali da su mi rekli "nece biti pre ponedeljka" preduzeo bi neke druge mere a ne na svakih sat vremena proveravam modem itd...

Na pitanje "zasto bih ja placao sada punu cenu interneta kad ga nemam dva dana", jedan od operatera je rekao kako treba da napisem zalbu pa da mi se ona usvoji i ne obracunaju mi ova dva dana (pod uslovom da ih ne bude vise), pa sta ja imam da pisem molbu, zar nisu oni duzni po automatizmu za ne pruzenu uslugu da smanje pretplatu za taj procenat njihove ne ucinkovitosti....

Mislim strasno...

Ne zelim da ispadnem kao neko ko drami ili slicno, iskreno z***le me za net, ali da ja ne dodjem na posao dva dana dobio bi otkaz i sut kartu, a njima se jelte "MOZE"...
 
Evo prvi peh, drugi dan bez neta (navodno veliki kvar na Vracaru), kad god sam pozvao govore kako ce biti reseno i ekipe su na terenu, sve dok se jedan od operatera veceras nije udostojio i odgovorio nakon mog pitanja "pa gde su te ekipe da se nisu pretvorili u kockice leda vec dva dana na terenu" , kako nista jos nisu uradili povodom toga vec ce sutra (u ponedeljak) preduzeti mere, a vi sa Vracara se snadjite do tada ako bude i posle toga uopste radilo....

Shvatam ja poslovanja firme i te jedva obucene operatere sa naredbom "lazite narod" dokle god to donosi profit, ali da su mi rekli "nece biti pre ponedeljka" preduzeo bi neke druge mere a ne na svakih sat vremena proveravam modem itd...

Na pitanje "zasto bih ja placao sada punu cenu interneta kad ga nemam dva dana", jedan od operatera je rekao kako treba da napisem zalbu pa da mi se ona usvoji i ne obracunaju mi ova dva dana (pod uslovom da ih ne bude vise), pa sta ja imam da pisem molbu, zar nisu oni duzni po automatizmu za ne pruzenu uslugu da smanje pretplatu za taj procenat njihove ne ucinkovitosti....

Mislim strasno...

Ne zelim da ispadnem kao neko ko drami ili slicno, iskreno z***le me za net, ali da ja ne dodjem na posao dva dana dobio bi otkaz i sut kartu, a njima se jelte "MOZE"...

Jap, svima se to desavalo. Meni su dva meseca dolazili da donesu novi modem i novi ugovor. Na kraju sam nasao vezu jacu i dosao neki momcic nadrkan, valjda mu je smetalo sto treba da odradi posao za koji je placen. :)
Trazi umanjenje racuna za to, cim to pomenes odmah stavljaju problem pod hitno. ;)
 
Mene zvali 5 puta ovih dana da uzmem novi ugovor

U duo silver/gold varijanti.

A da mi ucine kao ustupak da prva tri meseca placam staru cenu a posle 24 meseca novu tj 40 dinara vecu - duo silver. Hoce da mi ustede 120d vauuuuu.

Ja sam im rekao da iz principa necu. Jer izgleda da stare korisnike koji su platili i prikljucak i od pocetka svaki mesec unazad 5 10 godina....gledaju kao ovce a da samo 3 meseca frei je za svezu krv koja im treba.

Na kraju ce mi.puci film. I raskinucu ugovor ovaj stari na par dana i potpisati novi za 3m frei.

Jedino mi ****** sto moram da menjam 2100 cisco za onaj novi budjon.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno