Šta je novo?

SBB - generalna diskusija (2024) [nije tema za EON box i aplikacije]

Kakva su iskustva/razlike u kvalitetu slike putem CI modula i d3 mini? Pitam iz razloga jer moram da kačim tv na zid a ne bi pravio dodatnu policu/stalak za d3 mini.
 
Uradi li nešto?
E danas su tek dosli da mi promene modem na CGA. Cekam da se slegne utisak, valjda ce da radi kako treba. Svakako je bolje koristiti natezanje mailom nego zvati telefonom.
Javljam za dalje.
 
Ističe mi ugovor za 2 meseca, vec krenule poruke da produžim da bih zadržao istu punu cenu od 4150din 😂, jer bez UO će biti skuplje za 300 din 🙂.

Koja je najbolja moguća ponuda koju daju kada se podnese zahtev za prekid saradnje nakon isteka UO? MTS kod mame i moj Yettel mobilni, su me uspeli zadržati, jer su oboje već sutradan ponudili 24 x 50%, naravno nakon traženja prelaska kod nekog drugog, a to sam pročitao ovde u temama i šta maximalno mogu da očekujem.
Zato pitam kako to ide kod SBB, kada zovu i sta nude max za ostanak?
Da napomenem da imam opciju ispred kuće mi bandera optika MTS - Yettel, tako da sam u poziciji za pregovore.
 
E danas su tek dosli da mi promene modem na CGA. Cekam da se slegne utisak, valjda ce da radi kako treba. Svakako je bolje koristiti natezanje mailom nego zvati telefonom.
Javljam za dalje.
ja sam se zbog ovog problema sa tim mikro prekidima natezao sa njima 6 meseci nikada nisu uspeli da rese problem bezbroj puta dolazili menjali konektore kablove uredjaje smanjivali signal pojacavali ...... i na kraju jedan od majstora rece neki uredjaj na mrezi pravi problem a mi nemozemo da ga uhvatimo kod kojeg korisnika je to . onda sam presao na opticki da ne reklamiram iplacao oba interneta paralelno skoro godinu dana i na kraju rekao zbogom sbb-u posle 2 decenije.
 
Kakva su iskustva/razlike u kvalitetu slike putem CI modula i d3 mini?
uzmi lepo modul a slika čisto sumnjam da je bolja na matorom D3 mini. preko modula je moguće gledati 4K kanale na 4K televizoru. doduše, ume da se zablentavi pa je potrebno ponovo učitati kanale ili restartovati televizor.
 
ja sam se zbog ovog problema sa tim mikro prekidima natezao sa njima 6 meseci nikada nisu uspeli da rese problem bezbroj puta dolazili menjali konektore kablove uredjaje smanjivali signal pojacavali ...... i na kraju jedan od majstora rece neki uredjaj na mrezi pravi problem a mi nemozemo da ga uhvatimo kod kojeg korisnika je to . onda sam presao na opticki da ne reklamiram iplacao oba interneta paralelno skoro godinu dana i na kraju rekao zbogom sbb-u posle 2 decenije.
Pazi za sada mnogo bolje, da sacem jos par dana pa da podvucem crtu. Ali svakako manje prekida (ako ih i ima uopste). Pu pu da ne baksuziram.
 
Ističe mi ugovor za 2 meseca, vec krenule poruke da produžim da bih zadržao istu punu cenu od 4150din 😂, jer bez UO će biti skuplje za 300 din 🙂.

Koja je najbolja moguća ponuda koju daju kada se podnese zahtev za prekid saradnje nakon isteka UO? MTS kod mame i moj Yettel mobilni, su me uspeli zadržati, jer su oboje već sutradan ponudili 24 x 50%, naravno nakon traženja prelaska kod nekog drugog, a to sam pročitao ovde u temama i šta maximalno mogu da očekujem.
Zato pitam kako to ide kod SBB, kada zovu i sta nude max za ostanak?
Da napomenem da imam opciju ispred kuće mi bandera optika MTS - Yettel, tako da sam u poziciji za pregovore.
Ovo i mene interesuje sta se moze dobiti max za produzetak ugovora. Imam mogucnost MTS optike i Yettel kao alternativu.`Imam premium paket po ceni full paketa.
 
Zna li neko sta se desava ovih dana sa SBB provajderom? Prijateljica koristi, i malo-malo pa je neki prekid... i to danas na vecoj teritoriji Srbije nego inace.
Neki veci radovi, sabotaze, nesto trece?
 
uzmi lepo modul a slika čisto sumnjam da je bolja na matorom D3 mini. preko modula je moguće gledati 4K kanale na 4K televizoru. doduše, ume da se zablentavi pa je potrebno ponovo učitati kanale ili restartovati televizor.
Da li SBB još uvek negde nudi D3 CAM? Kod nas u Subotici monteri nisu imali kartice pa su mi doneli 2 kom. D3 minija kad sam potpisivao novi ugovor. Katastrofalni su uređaji - spori do zla boga, dodatni krš daljinski + kablovi, slika je definitivno lošija jer pre minija sam u TV-u (Samsung 4K 55') imao D3 CAM, nema DD 5.1 zvuka na onih par kanala koji podržavaju kao ni 4K kanala. Ako ikako možete izbegnite ih i uzmite CAM module, ja sam ih spakovao u kutije drugi dan i gledam TV preko Eon boxa i Eon TV i veb aplikacija. Ovih dana ganjam se sa njima da mi ih zamene za D3 CAM.
 
Kakva su iskustva/razlike u kvalitetu slike putem CI modula i d3 mini? Pitam iz razloga jer moram da kačim tv na zid a ne bi pravio dodatnu policu/stalak za d3 mini.
Imam CI u LG tv-u (FullHD) iz istig razloga.
Čini se da je to bolja opcija od D3 mini jer se čini da se brže pojave titlovi.
Mana je program guide koji brljavi (na D3 mini radi bolje).
Iskreno , navikli smo na CI i ne bi je menjali jer prostor bolje izgleda bez dodatnih uređaja i daljinskih upravljača.
Za (retko) vraćanje unazad koristimo laptop (preko HDMI)
 
Jedini problem koji imam na LG sa CI je sto ako predjem sa youtube na tv nekada zna da stoji "scrambled" kao da ne procita karticu.
Onda promenim kanal pa proradi, nekada moram i po par puta.
 
E danas su tek dosli da mi promene modem na CGA. Cekam da se slegne utisak, valjda ce da radi kako treba. Svakako je bolje koristiti natezanje mailom nego zvati telefonom.
Javljam za dalje.
Nazalost, nista ni od CGA rutera. Riknuo je posle dva dana i ostao sam tri dana bez neta. Urgencije trange frange niko nije dosao tri cela dana... Nisam ranije imao ovako lose iskustvo sa njima, bas su se iskvarili.
 
Evo i ja da prijavim da imam problem sa NE1611B modemom. Ugrađen početkom godine, ali nisam puno obraćao pažnju. Monter je rekao da je ovaj modm mnogo bolji, sa više opcija. Ono što mi se svidelo su 4 lan porta pa sam izbacio ruter. Međutim primetio sam da mi veza često puca. Pošto imam gomilu aplikacija na račununaru proveravao sam računar i sofvere, ali rešenje nisam našao. Definitivno je do SBB modema. Da li je neko imao sličan problem i da li je uspeo da reši to kod SBB i na koji način?
 
Jedino resenje je u zameni za ne "NE1611B", Ubee ili Technicolor...
 
Evo i ja da prijavim da imam problem sa NE1611B modemom. Ugrađen početkom godine, ali nisam puno obraćao pažnju. Monter je rekao da je ovaj modm mnogo bolji, sa više opcija. Ono što mi se svidelo su 4 lan porta pa sam izbacio ruter. Međutim primetio sam da mi veza često puca. Pošto imam gomilu aplikacija na račununaru proveravao sam računar i sofvere, ali rešenje nisam našao. Definitivno je do SBB modema. Da li je neko imao sličan problem i da li je uspeo da reši to kod SBB i na koji način?
Imao ja,zamenio za Ubee.
 
Izgleda da je sinoc posle grmljavine crkao Cisco EPC3928, koji modem da trazim, a koji da izbegavam? :)
Eon premium duo paket u pitanju, ako ima veze sa izborom modema...
 
Juče kontaktirao SBB danas već bio serviser. Zamenuo konektor na dolaznom kablu i jedan tv razdelnik. Međutim od kad je otišao prošlo dva sata i već sam imao 4 prekida. Da li neko zna ili može da pogleda koji mu je nivo signala. Negde je neko napisao da mu je 6-7 dBmV, a kod mene je 4-5 dBmV. Predpostavljam da je to malo tj da je signal slab. Na žalost ovo pre "popravke" nisam gledao pa ne znam kakve su mu bile vrednosti.
1717151919213.png
 
Idealan dBmV je 0. Vise od nula je jak, a nize je slab. Prejak ili preslab je problem. To kod tebe je ok.

Pogledaj Upstream channels, to je cesce problem nego Downstream.
 
SBB-parametri-signala.png
 
I Upstream je ok, trazi da ti menjaju modem, ako prekida samo internet a televizija nema prekida.

Ja kod sbba imam stari Cisco i on je meni najbolji sto se tice stabilnosti u odnosu na sve ove novije modele (Technicolor, Ubee, SDMC). Cisco je sporiji (max. 300mbps), ali mi to nije bitno.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,
Treba da potpišem novi ugovor sa SBB-om i dvoumim se između ponuđenih modema SDMC NE1611B i Technicolor CGA2121? Technicolor CGA2121 nemaju nove već navodno reparirane i dobijaju se ako se baš insistira na istom, dok se NE1611B dobija po default-u. Koliko sam video na papiru nema preteranih razlika u karakteristikama. Elem kako su se pokazali u praksi što se tiče pouzdanosti i posebno me zanima zanima koji od ova dva modema ima bolji/jači wifi signal?
 
Ja sam imao CGA2112 koji je crkao od grmljavine i kojim sam bio prezadovoljan i zmenili su ga sa NE1618 koji sam reklamirao posle 3 dana. Non stop je pucala konekcija prema netu. Zmenili su ga CGA2112. Od kada je postavljen nikada nisam imao potrebe da ga resetujem a ima vise od godinu dana.
Moja preporuka CGA2112.
 
Vidim i ja sad u starijim poštovana da je dosta ljudi imalo problem sa NE1611B modemom. Što se tiče brzine i jačine signala WiFi mreže koji ti se pokazao bolje? Kod mene je u kući inače problem zbog razno-raznih zidova sa dometom/jačinom signala tako da mi je i pokrivenost wifi signala prilično bitan faktor.
P. S. Sad vidim da si za modem napisao NE1618 pretpostavljam da si mislio na NE1611B?!
 
Nazad
Vrh Dno