Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Malo neobicno pitanje ali da li je neko nosio D3i box van Srbije i probao da li radi? Zvao sam korisnicki da pitam da li radi u inostranstvu i rekli su mi da ne radi naravno :S: ali opet vredi pitati i ovde, s obzirom da nisu bas nesto informisani o sopstvenim uslugama.
 
Drugari, jedno pitanje...

Proslo leto preko laptopa sam bez problema gledao D3GO SBB u CG, pre neki dan probam preko Telekom ADSL, ne dozvoljava? Da li su nesto menjali?
Piz
 
Promasio si temu,ovo je d3I a tema d3go je druga,menjali su samo trecina kanala ide ako si van SBB mreze...
 
@cacanin Kakav problem konkretno si imao sa tv-om. Meni ovaj Albis risiver nece da radi na LG televizoru preko hdmi kabla, dok na VOX-u radi bez problema. Skontao sam da je to onaj tzv handshake problem, pa me interesuje da li je jos neko imao slican problem. Pozdrav.
 
Pozdrav svima, da li je neko mozda imao ovaj problem? Jedno 15 puta sam zvao sbb servis, a oni mene makar 30 i nikako problem da se resi. Prvih mozda 2 meseca *gledaj ispocetka* je radilo, i posle kad krenem da pustim opciju gledaj ispocetka zamrzne se ekran ceo i tako stoji satima. Da napomenem da prebacivanje kanala traje preko 20 sekundi, u proseku oko 25. Hteo sam da raskinem ugovor posto ne radi sve kako treba, a oni rekli da moram platiti sve mesece sto sam koristio full cena (iako je bila akcijska) + dodatno nesto jos, uglavnom izaslo bi 7,8 iljada, strasno. Pa sam pre neki dan uplatio dug za 2 meseca neka sto sam imao, i ponovo isti problem. I kad odem u meni, da testiram internet konekciju kaze nema konekcije, a kad se kanal upali radi savrseno bez ikakvih problema. Da nije mozda do lan splitera il nz cega vise.
Pozdrav
 
Ја сам се са Тоталом натезао око раскида уговора месецима, јер ништа није радило како треба. Тек кад ми је сваки њихов сервисер прошао три пута кроз кућу, добио сам раскид без пенала, годину дана пожре истека. Дакле, ако не ради, зови сваки дан, је*и мајку свима, прети инспекцијом...
 
Pozdrav svima, da li je neko mozda imao ovaj problem? Jedno 15 puta sam zvao sbb servis, a oni mene makar 30 i nikako problem da se resi. Prvih mozda 2 meseca *gledaj ispocetka* je radilo, i posle kad krenem da pustim opciju gledaj ispocetka zamrzne se ekran ceo i tako stoji satima. Da napomenem da prebacivanje kanala traje preko 20 sekundi, u proseku oko 25. Hteo sam da raskinem ugovor posto ne radi sve kako treba, a oni rekli da moram platiti sve mesece sto sam koristio full cena (iako je bila akcijska) + dodatno nesto jos, uglavnom izaslo bi 7,8 iljada, strasno. Pa sam pre neki dan uplatio dug za 2 meseca neka sto sam imao, i ponovo isti problem. I kad odem u meni, da testiram internet konekciju kaze nema konekcije, a kad se kanal upali radi savrseno bez ikakvih problema. Da nije mozda do lan splitera il nz cega vise.
Pozdrav

Meni ovo lici na problem sa internetom, ko ti je provajder? Ja sam nedavno (ponovo) uzeo D3i i definitivno zahteva solidnu da ne kazem kvalitetnu internet vezu. Imam neke probleme sa svojim provajderom, tako da mi brzina interneta varira i tacno vidim kako se d3i ponasa u zavisnosti od toga. Kad imam punu brzinu (30MBps) promena izmedju kanala je oko jedne sekunde, meniji se pojavljuju trenutno, premotavanje unazad takodje, a ponekad mi brzina padne na 6-7 MBps i sve se znatno uspori. Problem sa premotavanjem je verovatno samo kod tebe, meni sve radi
U svakom slucaju nemoj popustati, ulozi ponovo zalbu i trazi da ti omoguce normalno koriscenje (mada objektivno mislim da je problem na drugoj strani).
 
Poslednja izmena:
Orion internet 5MB mi je brzina, mozda zbog toga imam problema? :S
 
kad se kanal pokrene, nema zakucavanja, slika perfektna, sa tim nemam problema.
 
Brzina od 5MBps bi trebalo da bude dovoljna (izuzev za HD kanale), ali brzina nije jedino merilo kvaliteta, bitno je da li je konstantna ili ima povremenih gubitaka. Na samom D3i uredjaju imas opciju da izmeris brzinu konekcije, pa pokusaj povremeno da vidis ima li cudnih desavanja.
Pod "spliterom" pretpostavljam da mislis na switch ili router. TPLink je kao firma ok, ne veriujem da je tu problem vec pre u Orionu na koga ima dosta zalbi ovde na forumu.

Danas sam testirao moj D3i, promena kanala traje nesto ispod 2 sekunde (1 sekunda da se pojavi traka sa sadrzajem i jos jedna da se prikaze slika). Otprilike isto toliko treba i da se izabere ranije emitovan sadrzaj. U toku pregleda ranijih emisija komande premotavanja i pauziranja rade prakticno trenutno. Kad mi je veza dobra, vrlo retko se desi poneko usporenje, pa promena kanal potraje do 4-5 sekundi ali nikad duze. Kad padne brzina interneta, promena kanala traje duze, reagovanje na bilo koju komandu se uspori, cak se ponekad(ali stvarno retko) uredjaj zablokira.
Nikada mi se nije desilo da se slika blokira pri gledanju (barem na SD kanalima), samo kod prebacivanja. HD hoce ponekad da stucne kad je brzina mala, ali ni tu mi se nije desilo blokiranje. Sve u svemu, za brzine preko 10MBps sve radi kao podmazano, ispod te brzine se vec primecuje usporenje, vise ili manje.
Ja licno ne bih trpeo da mi prebacivanje izmedju kanala traje 25 sekundi. Jednostavno im objasni da imas internet 5MBps koji je po njihovoj specifikaciji dovoljan za normalno koriscenje, a da ti D3i usluga i pored toga ne radi i zahtevaj da ti ili rese problem ili raskinu ugovor.
 
Poslednja izmena:
Brzina od 5MBps bi trebalo da bude dovoljna (izuzev za HD kanale), ali brzina nije jedino merilo kvaliteta, bitno je da li je konstantna ili ima povremenih gubitaka. Na samom D3i uredjaju imas opciju da izmeris brzinu konekcije, pa pokusaj povremeno da vidis ima li cudnih desavanja.
Pod "spliterom" pretpostavljam da mislis na switch ili router. TPLink je kao firma ok, ne veriujem da je tu problem vec pre u Orionu na koga ima dosta zalbi ovde na forumu.

Danas sam testirao moj D3i, promena kanala traje nesto ispod 2 sekunde (1 sekunda da se pojavi traka sa sadrzajem i jos jedna da se prikaze slika). Otprilike isto toliko treba i da se izabere ranije emitovan sadrzaj. U toku pregleda ranijih emisija komande premotavanja i pauziranja rade prakticno trenutno. Kad mi je veza dobra, vrlo retko se desi poneko usporenje, pa promena kanal potraje do 4-5 sekundi ali nikad duze. Kad padne brzina interneta, promena kanala traje duze, reagovanje na bilo koju komandu se uspori, cak se ponekad(ali stvarno retko) uredjaj zablokira.
Nikada mi se nije desilo da se slika blokira pri gledanju (barem na SD kanalima), samo kod prebacivanja. HD hoce ponekad da stucne kad je brzina mala, ali ni tu mi se nije desilo blokiranje. Sve u svemu, za brzine preko 10MBps sve radi kao podmazano, ispod te brzine se vec primecuje usporenje, vise ili manje.
Ja licno ne bih trpeo da mi prebacivanje izmedju kanala traje 25 sekundi. Jednostavno im objasni da imas internet 5MBps koji je po njihovoj specifikaciji dovoljan za normalno koriscenje, a da ti D3i usluga i pored toga ne radi i zahtevaj da ti ili rese problem ili raskinu ugovor.

Hvala na odgovoru, i ja sam pre imao akcijski paket sa HD kanalima, i jednom kad ih pustim radi bez problema, bez imalo stucanja. jedino mi cudno kad odem u meni>tehnicka podesavanja>provera internet konekcije ili brzina konekcije, kaze mi internet konekcija nije u funkciji :O
 
Ti očigledno imaš nekakav problem sa net-om. Takva poruka ne bi smela da se javlja.
Postoji li način da vežeš uređaj direktno u LAN port modema, bez ikakvih splitera, dodataka, džidža-bidža...
Znači STB <=lan kabl=> Ruter, ništa između.
Ako nemaš načina da to probaš kod sebe kući, odnesi uređaj kod nekog komšije/prijatelja
pa vidi da li je sve u redu sa konekcijom pod drugačijim uslovima.
Ovo ti je moj savet za tvoj prvi problem - "prebacivanje kanala traje preko 20-25 sekundi".
Usput - Da tebi neko slučajno ne krade net?

Što se tiče drugog problema, meni je iz nekog nepoznatog razloga bila nestala opcija "gledaj ispocetka". Rešenje je:
Restartuj uređaj. Mislim na hard reset:
Tehnička podešavanja --> Sistem info --> Početna podešavanja (Reset Settings na engleskom)
Izgubićeš sva korisnička podešavanja, pre svega mislim na fav listu ako si je pravio, izbor jezika, rezoluciju...
Sve osim fav liste može lako da se ponovo podesi za nekoliko sekundi.

Na raskid ugovora mislim da nemaš prava, prema onome kako si opisao 'kvar' problem je do tebe, a ne do njih.
Ja sa konekcijom od 6MB gledam čak i ona 3 HD kanala u start paketu (RTS, Nova, Kitchen) bez ikakvih problema,
a na SD kanale nema potrebe ni da trošim reči, sve radi savršeno. SD kanali traže samo do 2MB protoka.
 
Ti očigledno imaš nekakav problem sa net-om. Takva poruka ne bi smela da se javlja.
Postoji li način da vežeš uređaj direktno u LAN port modema, bez ikakvih splitera, dodataka, džidža-bidža...
Znači STB <=lan kabl=> Ruter, ništa između.
Ako nemaš načina da to probaš kod sebe kući, odnesi uređaj kod nekog komšije/prijatelja
pa vidi da li je sve u redu sa konekcijom pod drugačijim uslovima.
Ovo ti je moj savet za tvoj prvi problem - "prebacivanje kanala traje preko 20-25 sekundi".
Usput - Da tebi neko slučajno ne krade net?

Što se tiče drugog problema, meni je iz nekog nepoznatog razloga bila nestala opcija "gledaj ispocetka". Rešenje je:
Restartuj uređaj. Mislim na hard reset:
Tehnička podešavanja --> Sistem info --> Početna podešavanja (Reset Settings na engleskom)
Izgubićeš sva korisnička podešavanja, pre svega mislim na fav listu ako si je pravio, izbor jezika, rezoluciju...
Sve osim fav liste može lako da se ponovo podesi za nekoliko sekundi.

Na raskid ugovora mislim da nemaš prava, prema onome kako si opisao 'kvar' problem je do tebe, a ne do njih.
Ja sa konekcijom od 6MB gledam čak i ona 3 HD kanala u start paketu (RTS, Nova, Kitchen) bez ikakvih problema,
a na SD kanale nema potrebe ni da trošim reči, sve radi savršeno. SD kanali traže samo do 2MB protoka.

Ma odnecu sutra kod komsije da probam, nz sta vise. Moj ruter, od Oriona ima jedan ulaz samo, od kompa>do rutera, pa nemam opciju da prikljucim dodatne uredjaje bez tp link switchera :{
 
Ma odnecu sutra kod komsije da probam, nz sta vise. Moj ruter, od Oriona ima jedan ulaz samo, od kompa>do rutera, pa nemam opciju da prikljucim dodatne uredjaje bez tp link switchera :{

Ne znam sta je "switcher" ali ako je to switch onda ne znam kako ti opste i radi tako kako ti radi... Tebi treba router pošto ti od Oriona dobijas samo jednu javnu IP adresu i treba ti neki uredjaj koji ce je podeliti a to nije switch nego router.

Zaboravi komsiju, nego na taj modem od oriona direktno nakaci D3i ( znaci komp odkaci taj switcher odkaci) i ako ti konekcija radi stabilno radice ti i D3i.
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta je "switcher" ali ako je to switch onda ne znam kako ti opste i radi tako kako ti radi... Tebi treba router pošto ti od Oriona dobijas samo jednu javnu IP adresu i treba ti neki uredjaj koji ce je podeliti a to nije switch nego router.

Zaboravi komsiju, nego na taj modem od oriona direktno nakaci D3i ( znaci komp odkaci taj switcher odkaci) i ako ti konekcija radi stabilno radice ti i D3i.

Ma pogresno sam rekao, TP Link Lan Splittter sam mislio, posto moj orion ruter ima jedan lan ulaz samo, mora ici od kompa do njega, inace nemam interneta. Pa sam ovako povezao, od kompa do lan splitera, lan spliter do rutera, i jedan kabal od d3i do splitera. Da napomenem da internet radi normalno bez ikakvih problema. Ako mora ruter sa vise lan ulaza onda moram kupiti novi.
 
Ma pogresno sam rekao, TP Link Lan Splittter sam mislio, posto moj orion ruter ima jedan lan ulaz samo, mora ici od kompa do njega, inace nemam interneta. Pa sam ovako povezao, od kompa do lan splitera, lan spliter do rutera, i jedan kabal od d3i do splitera. Da napomenem da internet radi normalno bez ikakvih problema. Ako mora ruter sa vise lan ulaza onda moram kupiti novi.

Ne znam sta je to "Lan splitter"... Daj sliku, link, model, nešto...

Spoji D3i direktno na taj Orion router i vidi kako onda radi D3i.
 
Sad sam upravo direktno povezao, znaci ruter>d3i uredjaj i nista vise, nikakve razlike nije bilo, oko 20-25 sekundi traje prebacivanje , i kad odem u meni, provera internet konekcije il brzine, kaze internet nije u funkciji, a jednom kad se kanal ucita radi bez problema.
 
@Markesh: ne postoji uredjaj zvan "LAN splitter" a koji moze da "deli" LAN konekciju. Postoje hub, switch, repeater, router...

Da bi ti D3i radio zajedno sa racunarom, moras da ih oba povezes na router koji je WAN portom povezan na Orionov modem.

Pozdrav
 
Isključi D3i iz struje, ostavi ga tako minut-dva, pa uključi ponovo.

Ako se ne popravi, restartuj uređaj kao što sam opisao:
"Tehnička podešavanja --> Sistem info --> Početna podešavanja (Reset Settings)"

edit:
takođe, ne bi bilo zgoreg da restartuješ i taj Orion ruter, ne može da šteti, a možda pomogne.
 
Poslednja izmena:
Ajd' napisi oznake uredjaja koje imas (ruter od Oriona, taj tvoj "razdelnik", koji operativni sistem imas na racunaru...) pa da probamo da ti pomognemo ovako napamet.
za pocetak, procitaj IP adresu D3i uredjaja (pritisni menu, idi sa SISTEM INFO pa TEHNICKA PODESAVANJA). Adresa je nesto tipa 192.168.x.y

Na racunaru startuj dos prozor i kucaj

ping -t 192.168.x.y (naravno umesto x i y stavi vrednosti koje si procitao)

pa javi kolika su vremena odziva (da vidimo da nije neki problem sa mrezom).
 
Poslednja izmena:
Ajd' napisi oznake uredjaja koje imas (ruter od Oriona, taj tvoj "razdelnik", koji operativni sistem imas na racunaru...) pa da probamo da ti pomognemo ovako napamet.
za pocetak, procitaj IP adresu D3i uredjaja (pritisni menu, idi sa SISTEM INFO pa TEHNICKA PODESAVANJA). Adresa je nesto tipa 192.168.x.y

Na racunaru startuj dos prozor i kucaj

ping -t 192.168.x.y (naravno umesto x i y stavi vrednosti koje si procitao)

pa javi kolika su vremena odziva (da vidimo da nije neki problem sa mrezom).

Ma resetovo sam sve 100 puta vec, sbb mi je i zamenio d3i uredjaj jer nisu imali ovakav slucaj pre kako kazu, pa ne mogu da pomognu. Jos jednom da kazem kanal radi savrseno kad se pokrene jednom, al problem je presporo prebacivanje i kad pustim opciju *gledaj ispocetka* slika se zamrzne, stoji satima tako, ili pokrene nakon 30 minuta jedva. Al evo sad cu ispisati sta imam:

Ruter: Tp Link TD-8816 ADSL 2+ Modem Router (jedan lan ulaz ima samo)
Switcher: Tp Link S-port 10/100 mbs desktop switch (model TL-SF1005D)
Widonws 7

Pinging 192.168.1.100 with 32 bytes of data:
Reply from 192.168.1.100: bytes=32 time=7ms TTL=64
Reply from 192.168.1.100: bytes=32 time=1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.100: bytes=32 time=1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.100: bytes=32 time=3ms TTL=64

Ping statistics for 192.168.1.100:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 1ms, Maximum = 7ms, Average = 3ms
 
Ovo sve deluje ok.

Probaj sada da pingujes adrese
cds-sr1.vmo7.sbb.rs
89.216.1.2
ali pusti malo duze (ping -t ....) da vidis da li je komunikacija ka SBB-u ok.



Da li si merio brzinu preko www.speedtest.net , kakvi su rezultati (izaberi za server SBB).
 
Poslednja izmena:
Ovo sve deluje ok.

Probaj sada da pingujes adrese
cds-sr1.vmo7.sbb.rs
89.216.1.2
ali pusti malo duze (ping -t ....) da vidis da li je komunikacija ka SBB-u ok.



Da li si merio brzinu preko www.speedtest.net , kakvi su rezultati (izaberi za server SBB).

Pustio sam par minuta, i jedan i drugi sto si dao, nema prekida nikakvog, ovo sam kopiro sa zadnjeg pinga samo:
Pinging 89.216.1.2 with 32 bytes of data:
Reply from 89.216.1.2: bytes=32 time=15ms TTL=57
Reply from 89.216.1.2: bytes=32 time=14ms TTL=57
Reply from 89.216.1.2: bytes=32 time=13ms TTL=57
Reply from 89.216.1.2: bytes=32 time=9ms TTL=57

Ping statistics for 89.216.1.2:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 9ms, Maximum = 15ms, Average = 12ms
 
Sve je u granicama ocekivanog. Na prvu loptu ne vidim neki ocigledan problem sa tvojom internet konekcijom.
Proveri da li ti je na ruteru aktivan UPnp. U browseru idi na adresu 192.168.1.1 , pa potrazi Access Management pa UPnp i oznaci activated.

Ako imas prilike, probaj tvoj D3i prijemnik na nekoj drugoj internet konekciji mada i dalje mislim da je problem lokalne prirode, tj ili u tvojoj mrezi ili kod tvog provajdera.
 
Sve je u granicama ocekivanog. Na prvu loptu ne vidim neki ocigledan problem sa tvojom internet konekcijom.
Proveri da li ti je na ruteru aktivan UPnp. U browseru idi na adresu 192.168.1.1 , pa potrazi Access Management pa UPnp i oznaci activated.

Ako imas prilike, probaj tvoj D3i prijemnik na nekoj drugoj internet konekciji mada i dalje mislim da je problem lokalne prirode, tj ili u tvojoj mrezi ili kod tvog provajdera.

Znam da je sifra ista za sve TP link uredjaje, a i pise na poledjini rutera -admin admin ,al mi neda da udjem u podesavanja. Pre sam mogao.
 
Uzeh ja ponovo ovo na probu, poštop sam čitao da je dosta problema rešeno, prvenstveno čuveni fps problem ma hd kanalima.

Stigao mi stb pre nekoliko dana, odmah ih zamolio da mi uključe hd paket, (d3i me interesuje isključivo zbog hd paketa, pošto sam na buđavom IKOM-u) i danas sam ih opet cimao da mi uključe pa sam tek sad dobio hd kanale.

I prva stvar koju sam primetio tiče se RTS HD-a, koji je očajnog kvaliteta. IKOM je pustio RTS HD i Dorcel HD (i verovatno neće ništa više ove godine) i RTS HD izgleda sto puta bolje nego na D3i.

Da nije u pitanju stream sa D3 Go platforme? Čitao sam da su prvenstveno koristili te streamove, pa su sad uglavnom prešli na D3 bolje streamove.



Isto tako, sport klubovi, diskaveri i većina ostalih kanala (ali najviše se primećuje na SK-ovima i diskaveriju) otprilike na svaku sekundu uleti frejm drastično nižeg bitrejta, tako da se slika jednom u sekundi užasno zamuti na frejm pa se vrati... i to užasno iritira.

Da li je još neko to primetio i da li zna do čega je to?

Deluje mi kao da je neko baferovanje u pitanju, šta li je već, ali izgleda maltene negledljivo.

Ako neko gleda sada, nek pusti tenis na SK-u i nek gleda u mrežu, tu se najjasnije vidi o čemu pričam, kao da "trepne" nekako slika, a sam treptaj kao da ima mnogo nizak bitrejt, pa se slika tokom treptaja zamuti i iskoči gomila sitnih artefakata.

Baš me zanima šta li je to u pitanju, tj. da li je nešto što oni mogu da srede, jer ako ovako bude bilo po ceo dan, moguće je da ću opet da im vratim opremu.



Ionako moram da plaćam 1500 dindži samo zbog HD kanala (SD kanali izgledaju mnogo bolje na IKOM-u, tako da me samo HD kanali zanimaju na D3i), a ako još većina njih ne radi kako treba, čemu onda sve?


E, da... zaboravih da napomenem da imam 100/3 Mbps net i nijednom mi nije secnula slika, iako su se torenti često maksimalno cedili.

Probao sam i da pauziram torente ali ne vredi, nije do toga. Dakle, STB je po defaultu izgleda prioritetan, tako da ne bi nikako ni smeo da secne šta god ja svlačio, kačio itd...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno