Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

HBO sam imao 2 meseca promo, koja je ono tuga od kanala, te main filmove sam gledao bukvalno pre pola godine, ostali su trash teški, stalno vrte jedna te ista sranja.
Ne da ne vredi 500 din mesečno nego ne vredi 100 din.
Sve to ima na netu, čas posla skineš, gledaš kad i kako ti odgovara.
Moj burazer npr plaća to već godinama, neće mentol da uzme komp, ja mu kažem preko flasha ti prebacim šta god hoćeš, kvalitet slike totalni full, ali ne on je pametniji.
Fox ima daleko kvalitetniji program od HBO po meni, ima stavrno odličnih serija, malo dave reklame, ali ipak to je TV.
 
HBO je filmski kanal - znaci filmovi/serije bez prekidanja sa reklamama. Cinemax takodje. Filmovi koji se pustaju su dosta noviji od svih ostalih kanala. A pitate kako moze za tu cenu kada piratski mozes dzaba skinuti? Izvinite, ali ne mozete se orjentisati preko piraterije.
To je isto kao da dodjete u prodavnicu i kazete:
E koliko taj Snickers?
65.
Au, mnogo je to, pa ja ako ga ukradem ja ga nista ne platim...
To je otprilike ta logika. Sa piraterijom ne mozes biti konkurentan, niti su im ljudi koji ce piratski skidati filmove ciljna grupa.
@shamanNS: Sto se tice cene naspram drugih paketa to stoji - skup jeste, ali opet ja retko gledam TV, a kad gledam 90% vremena gledam HBO jer je naletelo nesto sto mi deluje zanimljivo, tako da opet u mom slucaju racunica stoji - pre bih imao HBO + nase preko dvb-t2 nego samo ostale pakete bez HBO.
 
Poslednja izmena:
Ja kada sam imao HBO, apsolutno nisam imao šta gledati. Izbor filmova očajan.
 
I meni je hbo ocajan. Koristio sam ga na telekomu prvih godinu dana i kasnije otkazao. Nije samo u pitanju piraterija. Izbor filmova jr ocajan. Onaj comedy te tek bio tuga.

Jedino sto sam gledao na hbo je bio got.
 
Comedy central po meni mnogo bolji od HBO-a.

Zamenio sam stari albis za novi.Konačno da me dopadne nova elektronska prinova.

Deluje mi da je nešto malo brži od predhodnika.
 
HBO je filmski kanal - znaci filmovi/serije bez prekidanja sa reklamama. Cinemax takodje. Filmovi koji se pustaju su dosta noviji od svih ostalih kanala. A pitate kako moze za tu cenu kada piratski mozes dzaba skinuti? Izvinite, ali ne mozete se orjentisati preko piraterije.
To je isto kao da dodjete u prodavnicu i kazete:
E koliko taj Snickers?
65.
Au, mnogo je to, pa ja ako ga ukradem ja ga nista ne platim...
To je otprilike ta logika. Sa piraterijom ne mozes biti konkurentan, niti su im ljudi koji ce piratski skidati filmove ciljna grupa.
@shamanNS: Sto se tice cene naspram drugih paketa to stoji - skup jeste, ali opet ja retko gledam TV, a kad gledam 90% vremena gledam HBO jer je naletelo nesto sto mi deluje zanimljivo, tako da opet u mom slucaju racunica stoji - pre bih imao HBO + nase preko dvb-t2 nego samo ostale pakete bez HBO.

Najveći deo prošle godine sam bio pretplaćen na HBO (na jednoj drugoj platformi ne na ovoj D3i koja to ima poslednjih 5 meseci),
istina je da imaju nešto novije filmove, i istina je da im konzumenti piraterije nisu ciljna grupa,
ali za moje pare to je previše besumučnog ponavljanja filmova (samo Manitu zna koliko su puta prošle godine pustili Argo, one Štrumpfove),
to već vređa intelekt prosečnog konzumenta.
Takav repetitivni heavy rotation istog sadržaja je bezobrazluk za premium kanal.
Fox ako vrti na sličan način serije ili filmove, pa 'ajde i da im oprostiš, ti kanali su u okviru osnovnog paketa.
Benefit mi je bio,obzirom da pratim Game of Thrones, što sam tu seriju mogao da gledam desetak sati pre premijere putem HBO OD ili HBO GO.
 
A zašto su sad RTS 1 i 2 na D3i u 4:3 odnosu a na DVB-T2 muxu 16:9? :D
 
Čini mi se da si jako nezadovoljan ? :)
 
Da li je još nekome nesinhronizovan ton sa slikom na discovery HD kanalu?
 
@maki22: Šta je sad i to sitnica? Da treba svaki put kad se gleda kanal sa pogrešnim AR na samom TV-u (ili u podešavanjima risivera) ispravlja to.
 
Opet zvao Serbia Borat Brand, kazu 24. februara sam podneo zahtev za aktivaciju HBO Cinemax paketa i HD paketa i bice realizovan danas u toku dana ili sutra. Na to pitam - pa to ste mi rekli i 24., i jos 3 puta od tada kada sam zvao, pa evo posle 2 nedelje nema. Kaze on - pa tako mi pise... Ja rekoh, nista onda, ako za 2 dana ne bude aktivirano ja vracam lepo vama opremu - ne pada mi na pamet da imam podrsku koju cekam 2 nedelje da odradi najprostiju radnju, uzecu lepo Telekom IPTV ili neciji drugi...
 
Opet zvao Serbia Borat Brand, kazu 24. februara sam podneo zahtev za aktivaciju HBO Cinemax paketa i HD paketa i bice realizovan danas u toku dana ili sutra. Na to pitam - pa to ste mi rekli i 24., i jos 3 puta od tada kada sam zvao, pa evo posle 2 nedelje nema. Kaze on - pa tako mi pise... Ja rekoh, nista onda, ako za 2 dana ne bude aktivirano ja vracam lepo vama opremu - ne pada mi na pamet da imam podrsku koju cekam 2 nedelje da odradi najprostiju radnju, uzecu lepo Telekom IPTV ili neciji drugi...

Tako je, samo oštro!
 
Ne znam dal je sarkazam ili ne, ali jednostavno ne dam da me neko zaj* bez potrebe kada alternativa postoji (mada i kada ne postoji). Problem je sto su ljudi spremni takvo nesto da trpe da bi mesecno prosli 100 din jeftinije. Da svi rade ovako brzo bi se firme sa ovakvom uslugom opametile...
 
Ne znam dal je sarkazam ili ne, ali jednostavno ne dam da me neko zaj* bez potrebe kada alternativa postoji (mada i kada ne postoji). Problem je sto su ljudi spremni takvo nesto da trpe da bi mesecno prosli 100 din jeftinije. Da svi rade ovako brzo bi se firme sa ovakvom uslugom opametile...

Podrska tebrex, nista vise..... I mene su cesto zavlacili kada je Total u pitanju, nadam se da ce biti makar malo bolji kada je u pitanju d3i....
 
Opet zvao Serbia Borat Brand, kazu 24. februara sam podneo zahtev za aktivaciju HBO Cinemax paketa i HD paketa i bice realizovan danas u toku dana ili sutra. Na to pitam - pa to ste mi rekli i 24., i jos 3 puta od tada kada sam zvao, pa evo posle 2 nedelje nema. Kaze on - pa tako mi pise... Ja rekoh, nista onda, ako za 2 dana ne bude aktivirano ja vracam lepo vama opremu - ne pada mi na pamet da imam podrsku koju cekam 2 nedelje da odradi najprostiju radnju, uzecu lepo Telekom IPTV ili neciji drugi...
Podrzavam te cepaj brate.
Ovo nije sarkazam vec sam ozbiljan.
 
Ne znam kako vam se zalome takvi tutumaci na podršci ali meni se uvek jave ako imam problem i uvek su mi sva dodavanja i oduzimanja paketa rešili u dan dva.Imam total i d3i.Ako si uzeo uređaj na probu i imaš onih 30 dana probe onda može biti problem oko aktiviranja za HBO.
 
Poslednja izmena:
Kako je dobra slika sk 1 hd... Fenomenalna. Odusevljen sam
 
Ne znam kako vam se zalome takvi tutumaci na podršci ali meni se uvek jave ako imam problem i uvek su mi sva dodavanja i oduzimanja paketa rešili u dan dva.Imam total i d3i.Ako si uzeo uređaj na probu i imaš onih 30 dana probe onda može biti problem oko aktiviranja za HBO.
Ma meni nisu ni HD aktivirali evo vec 2 nedelje a jesam u tome, ali nije problem ni da aktiviraju a naplate, ali jednostavno nikako to da urade. Pre par dana mi rekli zove te napredna tehnicka za par minuta, a oni me kroz par dana nazvali. No comment...
 
Evo 2 bug-a koja sam primetio na D3i kod tzv. 72 sata unazad ili kako vec nazvase...
1. ako vratite vreme unazad i pustite neku emisiju/seriju/film i gledate i dodjete do dela gde se zavrsava po programskoj semi, prebaceni ste na ono sto je uzivo na tom kanalu umesto da se prebaci na sledece u programskoj semi i snimak da se nastavi, pa tako opet morate premotavati do toga unazad.
2. ako gledate nesto i pauzirate u toku gledanja i ima tipa 10min do kraja. Vi odete npr. da jedete dok je pauzirano, ali nakon tih 10 min TV se odglavi i posto je dosao opet do kraja toga u programskoj semi (iako je bio pauziran) on se opucava sam i krece ono sto je uzivo na tom kanalu.
 
Sto se tice ovog prvog, ako gledas recimo seriju ili film koju si propustio i ako po programskoj semi prekoraci i vrati te na live program ti ne moras da se vracas ponovo unazad na taj film vec se vratis na ono sto ide posle filma. Videces da ces nastaviti da gledas tacno tamo gde te je isekao. Ja sam par puta tako gledao zadnjih pet minuta necega vise puta.

Meni ovo nije bas toliki problem, ja bih naprimer vise voleo kad bi moglo da se ubaci vracanje unazad po casovniku nego striktno po unosu iz programske seme. Npr. gledao sam Australian Open u januaru i ako propustim neki mec ja moram po epg-u da se vratim na ono sto je islo prethodnu noc od recimo 01:45 a obelezeno je npr sturim naslovom "Australian Open Day 3" koji recimo traje pet sati, i sta da radim onda, da gledam dva meca pre nego sto pocne ono sto hocu da gledam?! Kad bi npr. mogao da unutar tog "Day 3" da saltam u razmacima od po pola sata e to bi bilo jako dobro. Ovako si u nemilosti onoga ko pise programsku semu po meni. Kladim se da je tvorcima ove aplikacije to jako lako da implementiraju ali...

Ali naravno, o gomili stvari koje bi ovaj softver a i hardver trebao da ima drugacije ili bolje reseno naravno da nema nista, po SBB-u i ovo nam je previse dobro.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice ovog prvog, ako gledas recimo seriju ili film koju si propustio i ako po programskoj semi prekoraci i vrati te na live program ti ne moras da se vracas ponovo unazad na taj film vec se vratis na ono sto ide posle filma. Videces da ces nastaviti da gledas tacno tamo gde te je isekao. Ja sam par puta tako gledao zadnjih pet minuta necega vise puta.
To sam i radio, ali je iritantno... To je jako prosto za napraviti sto se tice sw implementacije, a i logicno je...
Ali sto se tice ubrzavanja slazem se jer ima samo po 30 sekundi i to zna da bude jako sporo...
Elem sve mi se cini da cu da vracam uredjaje - jos nema HD kanala...
 
Potrebno je da se vidi premotavanje,da znam gde da se zaustavim i naravno da se ubrza.Ne znam šta čekaju sa snimanjem???

Danas mi je crkao ispravljač od ovog novog albisa gen2.Pogledam ja kad ono ima samo 0,5 ampera.Samo se pitam koji je to SBB biser narucio ispravljač sa 0,5 ampera!!!!!!Odem usput do poslovnice i kažem šefu da mi da neki koji ima bar 1 Amper i takav mi je pronašao.Vrteo je glavom kada je video da ima samo 0,5 ampera.
 
Poslednja izmena:
Vidi se dole u sekundama ako pogledas, ali slika se naravno ne menja sto je lose...

Danas sam ih opet zvao i smaracu ih tako svaki dan mozda i vise puta dok mi bude ovaj promo period, a pre isteka cu im vratiti uredjaje. Zvao sam 19900, pa onda sluzbu za reklamacije kod koje, zanimljivo, ne moze da se reklamira rad korisnickog servisa (ne znam koja je poenta te sluzbe onda), pa onda 19900 - bili su mnogo kontradiktorni sa samim sobom, tako da ukoliko me naljute za koji dan totalno, bice im lepa internet kampanja. Eh, da, rekoh im da ih snimam kao sto oni mene snimaju tako da... :)
 
Imaš i ubrzanje od 15 min. Ako klikneš desni navigacioni taster. :p
 
Premotavanje sa gledanjem nema sanse da bude implementirano, jer bi nevidjeno opteretilo servere. Najpre neka uvedu jos jednu brzinu za premotavanje, npr 2 minuta po sekundi.
 
Nek uvedu oni lepo "jump to time" uz ta neka brža premotavanja tipa 60x i 100x. Bre kad treba da premotam 2+ sata zbog 5 minuta početka sledeće stavke koja se ustvari nalazi na kraju prethodne stavke muka mi bude. Kad ne radi lepo premotavanje u nazad između 2 stavke. Kao što ne radi ni premotavanje u nazad za emisiju/film/seriju koja trenutno ide u live mode (ne može da se premotava po 30s u nazad npr 5 minuta samo) nego mora da se vrati skroz na početak te zadnje stavke pa premotava u napred. Sve to smaranje da bi video ponovo jednu akciju na utakmici koja je bila "uživo" pre minut.
 
@maki22: Brate mili ako si ti 300% zadovoljan trenutnim stanjem usluge i software-a na tom STB to ne znači da je objektivno sve savršeno. To samo znači da su ti niski kriterijumi. Premotavanje u nazad x minuta im ne radi kako treba, verovatno ne postoji tehničko opravdanje zašto premotavanje "ne može" da radi između 2 stavke u vodiču (to važi trostruko ako se komletan program kanala snima na servere i čuva tih 72h kao 1 fajl,a Guide sadži samo time-based bookmarks). I s obzirom da sigurno neće oni da plate nekog da bude zadužen da prati i ispravlja tajming kad je stvarno počela ta stavka i da je Guide uvek 100% tačan onda bi morali da nameste da se uz minimalno frustracija gledaš od stvarnog početka filma/serije/utakmice.
I naravno da nemaju ni opravdanja zašto na HD verzijama kanala za koje postoji mogućnost premotavanja kad ista postoji za SD verzije, dakle nije pitanje plaćanja copyrights-a, nego su stipse da plate za skladištenje.

Ne znam kako ekvivalentna usluga na Telekom IPTV-u izgleda pošto je IPTV kod ćaleta na staroj platformi gde toga nema (beše ima samo zakazivanje snimanja sadržaja?), ali čak da je i tamo podjednako nesavršeno i bagovito to opet ne znači da treba da budemo svi 100% zadovoljni.
 
Brate mili šta si koristio pre nego što si uzeo d3i na probu ? Ne , nisu mi niski kriterijumi, ali objektivno ovo je trunutno najbolja ponuda. U stanu imam i iptv ts, (staru platformu, jer novu ne daju, starim korisnicima) i mogu da ti kažem da je sbb mnogo ispred ts, ne kažem da ts ne valja, ali jednostavno je sbb ispred.
 
Pre nisam uopšte gledao TV jer jedino što bih pogledao povremeno nema :-D IPTV ima ćale na malom krš TV-u gde sve izgleda isto "dobro".

Bolji izbor kanala nije jedini kriterijum. Niti to može da im bude pokriće za sve. Ako me ne zadovoljava kvalitet usluge ni na Telekom IPTV ni na D3i ni na Totalu (što su mi jedine opcije jer kablovske nema) nigde ne piše da moram plaćati bilo šta. Ako je situacija takva da ima biram hoću 12-16 kanala kojeg za dž hvatam antenom i ne gledam ni 1 od nije, ili ću 90 kanala od kojih ne gledam ni 1 ili gledam 3 a pri tom sam nezadovoljan kvalitetom slike a plaćam za to nezadovoljstvo.

Nisam zadovoljan ali ću verovatno zadržati :D :D Razloga ima samo 2: SportKlub i ostaje mi više neta ovako od ovih 20 Mbp nego kad bih uzeo Telekom Box paket.
Alternativa je Total uz promenu ADSL provajdera, al tu em i ugradnja em nema ni ovako bagovito premotavanje 72h, i ovo sranjce se lako koristi po potrebi gde god ima flatrate net, kad sise zaključavaju kanale na D3Go inače bi ta jedna prednost u odnosu na Total bila neutralisana (jer i tamo ima D3Go).
 
Nazad
Vrh Dno