Šta je novo?

SBB D3 + TV kartica

Gidra85

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
1,847
Poena
650
Pozdrav,

Nadao sam se da ce uvodjenjem D3 digitalizovane televizije poboljsati slika na PC-ju.
Medjutim i dalje je mutnjikava...
Imam Leadtek Winfast TV2000XP Expert TV tuner, on spada u analogne TV tuner-e.

Sledece me zanima, da li bi kupovinom digitalne verzije nekog tuner-a postigao daleko bolju sliku? Ili je TV slika na PC-ju u svakom slucaju osudjena da bude tako dosta losa, do uvedjenja HD televizije, naravno... :)

Hvala unapred
 
Moguce je da ce biti nesto bolja, ali daleko bolja sigurno ne. Do sada ni na jednom tuneru na PC-ju nisam video SD sliku a da nije mutna, tako da je bolje da ne bacas pare.
 
Digitalne verzije PC tjunera su koiko ja znam nekompatibilne sa D3 sistemom, koji nije po očekivanom dvb-c standardu. Ovo je pretpostavljam namerno urađeno od strane SBB-a, kako bi se zaštitili od korišćenja D3 usluge bez njihovog dekodera/tjunera...
 
Kako si uopste sproveo sliku iz d3 dekodera u tvtuner?
Koliko znam ovo nije moguce, tako da ti tuner i dalje dobija analognu sliku.
 
Pa mogao je jedino sa SCART-a na ulaz S-video ili RCA ulaz tv tjunera. U svakom slucaju D3 dekoder koji SBB isporucuje nema digitalni izlaz tako da kupovinom digitalnog TV tjunera ne bi nista dobio.
 
S obzirom na kvalitet i rezoluciju kanala na D3 usluzi, mislim da je svaka priča o digitalnom prenosu sasvim suvišna. Nema tu nikakve razlike u odnosu na običnu kablovsku televiziju, sem što je slika sterilnija i fino opeglana. Sve ostalo je isto, rezolucija krš, štaviše wide kanali na D3 nisu wide, nego su upropašteni u konverziji još tamo kod njih. Njih ćeš svakako morati da gledaš na analognoj (Eurosport, HRT2, MotorsTV i drugi koji povremeno puste wide).
 
Hvala, na svim savetima i odgovorima. Necu nista da diram i ostajem na ovoj TV kartici... :)

Pozdrav
 
Uzmes externu TV karticu i videces koliko je bolja slika.
Pod externom mislim na standalone tunere, ne na USB TV Tunere, da ne bude zabune ;)
 
Hm, ne znam. Ja imam Kworld 1440ex, dobra slika ali recimo daljinski je krsh.. Cak mi je i crkao na volume dugmetu.. Sva sreca, imam D3 pa koristim daljinski od njega.
Inace bih bacio ovaj tuner.

Sad da uzimam gledao bih neki Leadtek model..
 
S obzirom na kvalitet i rezoluciju kanala na D3 usluzi, mislim da je svaka priča o digitalnom prenosu sasvim suvišna. Nema tu nikakve razlike u odnosu na običnu kablovsku televiziju, sem što je slika sterilnija i fino opeglana. Sve ostalo je isto, rezolucija krš, štaviše wide kanali na D3 nisu wide, nego su upropašteni u konverziji još tamo kod njih. Njih ćeš svakako morati da gledaš na analognoj (Eurosport, HRT2, MotorsTV i drugi koji povremeno puste wide).


Možeš li malo da obrazložiš ovaj tvoj post? Ispade da je bolja slika na analognoj nego na D3.

Slika na D3 je sasvim OK. Možda malo zakidaju i malo više kompresuju neke kanale ali daleko od toga da je loše. Slika na stranim kanalima je manje više ista kao preko satelita.

Što se tiče wide kanala kako misliš to da su upropašćeni? Većina kanala se emituje u 4:3 a par kanala (Eurosport 2, Motors TV, BBC News i ESPN) su u 16:9 i sasvim lepo izgledaju na plazmi.
 
Slika na većini stranih kanala na D3 je u bolja nego na analognoj, jer njih sa satelita preuzimaju dgitalno i uglavnom ne rekompresuju već je daju u originalu.

Slika kod domaćih kanala može biti lošija na D3 nego na dobroj analognoj, jer njih ionako preuzimaju analogne i zatim kompresuju (pa ako je bit rate niži, dobijate artifakte). Dakle, na D3 domaći kanali mogu biti bolji samo i jedino ako imate relativno loš analogni signal sa šumom i duhovima.
 
Poslednja izmena:
Ne, većinu domaćih kanala preuzimaju u digitalnom obliku. Kako misliš da ih preuzimaju analogno? Preko antene?
 
Poslednja izmena:
Shvatam da je stara tema. Nedavno sam prešao na SBB zbog interneta i dobio sam D3 u paketu. Takođe, imam pomenutu TV karticu. Povezao sam na kompozitni ulaz i moram da priznam da uopšte nisam zadovoljan kako to izgleda. Nisam očekivao ništa bolje od analogne TV, ali definitvno ne i gore. Imam utisak da slika i boje nisu dobro sinhronizovane, a slika ima crne okvire. Probao sam preko S-Video i to izgleda još gore (pojave se "bubice" po slici, okviri su i dalje tu). Pošto kapiram da dosta ljudi ima TV2000XP (a poneko i D3) zanima me kakvi su vaši utisci pri povezivanju na karticu. Jesu li vam poznati simptomi? Od kablova tu je: SCART in/out adapter i kvalitetni 75 ohm audio/video kabl koji sam uzeo specificno za ovu namenu.
 
Poslednja izmena:
Nemam SBB i D3...ali koristim Sat Tv+CS..i IPTV..sa ovim zadnjim tunerom sa HDMI i Scartom.....hdmi je na TV..a scart sam spojio na Komp....posto sam na Mac-u,nemam veliki izbror Tv kartica,pa sam to resio sa uredjajem EasyCap USB 2.0 DC60(1000 din+na Limundu)koji Mac vidi uz pomoc jednog modifikovanog Linux programa Easy Cap Viewer(za windows se dobija na disku)i zavrsava mi posao mkad je Tv zauzet....mogu i da snimam....mada mi vise treba da odgledam nekad nesto...
ne znam sad da li vam je slika Bolja,ili Gora od ove moje,ako uopste moze da se vidi realno....a iskreno mislim da od ovoga i ne moze bolje,preko ovih scart i compositnih kablova.....jedino neki dobar DVB tuner,pa direktno na njega....uglavom moze da zavrsi posao....
jedino kada radim streaming sa Risivera na Komp....tada je odlicna.....:)
28a813p.png
 
Poslednja izmena:
U svojoj potrazi sam pronašao puna tema koje zaključuju da je sopstveni tjuner nemoguće iskoristiti (sa tim sam se pomirio). Slika mi je tu negde, samo meni "cure" boje. Recimo kad napravim snimak i pustim kroz filter izgleda bolje. Moram da pomerim chroma U/V jedan piksel u stranu. Zapravo 1,5 piksel bi bilo savršeno ali ne može na pola. Da li je to "normalno"?

Evo i primer kako to izgleda. Crni okviri i boja koja izlazi iz okvira kape, ruku, uspravnih linija generalno.
 

Prilozi

  • Video_0606-1307(CVBS).mpg_20120606_144858.799.jpg
    Video_0606-1307(CVBS).mpg_20120606_144858.799.jpg
    48.8 KB · Pregleda: 85
Poslednja izmena:
Meni definitivno treba pomoć da shvatim šta me je*e. U prilogu su fotke kako to izgleda. Prva je composite, druga je S-Video. Označeni delovi su artifakti koji se kreću velikom brzinom u realnom vremenu. Namerno sam izmestio osvetljenje i boju da bi bolje videli razlicite artifakte koji su prisutni na jednom i na drugom (provalio sam kako se to radi i curenje boja mi više nije problem).
Pozajmio sam i promenio:
- sve kablove (baš sve)
- SCART adapter
- TV karticu sam zamenio za USB TV BOX (dodšue i dalje Winfast, PalmTop TV)
- program za gledanje (PotPlayer umesto PVR2)
Nisam promenio:
- onaj kratki kabl/ adapter koji ulazi u tv karticu/ box
- D3 risiver
Da li je ovo normalno? Da li je risiver neispravan? Da li mi je "prljavo" napajanje na kompu? Da li se ja tripujem? Šta se događa?! Po meni ovo nije prihvatljivo. Manje više crni okviri (mada i to me dovodi do ludila). Bolja je slika preko tunera...

Hvala unapred za bilo kakav info!
 

Prilozi

  • cvbs.jpg
    cvbs.jpg
    49.5 KB · Pregleda: 91
  • s-video.jpg
    s-video.jpg
    63.5 KB · Pregleda: 77
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno