Šta je novo?

Hardver Savet za upgrade grafike

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

coda032

Zapažen
Učlanjen(a)
19.02.2024
Poruke
46
Poena
15
Nakon dosta vaganja, odlučio sam da probam ako je moguće nadogradim komp umesto kupovine ps5, iz glavnog razloga što prezirem igranje na džojstiku i ne mogu da se naviknem, a vrlo malo igara podržava keyboard/mouse.

Ne treba mi da bude neka aždaja, ali recimo da može dogodine da se pokrene GTA 6.

Trenutno je sledeća konfiguracija:

Procesor: i3 10105F
RAM: 16gb
Grafika: MSI RX 480 8GB Gaming X
M.2 disk

Sad trenutno gledam šta je dobro rešenje za grafiku u nekom budžetu do 250-300e polovno / 450-500e novo.
Sem grafike, dodaću još 16GB RAM-a.
 
možda GeForce RTX 4060 Ti 8GB
 
Šta god budeš uzimao, bilo bi dobro da promeniš i procesor, jer će on da ti "guši" grafičku.
Malo je problem što je 10. i 11. serija procesora skupa za ono što nudi, a za novije generacije mora da se menja ploča, što je opet popriličan trošak.
6800 XT (koja malo prelazi budžet za polovno) recimo kod mene sa i5-10600 radi lošije nego kod drugara sa i5-13400. U 4K se ne oseti mnogo razlika, ali u nižim rezolucijama je prisutnije.
Za slabije kartice će stari procesor da radi posao, ali ne računaj da će GTA 6 da radi ok na tim karticama.

GTA 6 za PC neće pre sredine 2026. tako da imaš poprilično vremena za upgrade. 🫠
 
Da dodam da je ploča Gigabyte H410M H V3.

Šta god budeš uzimao, bilo bi dobro da promeniš i procesor, jer će on da ti "guši" grafičku.
Malo je problem što je 10. i 11. serija procesora skupa za ono što nudi, a za novije generacije mora da se menja ploča, što je opet popriličan trošak.
6800 XT (koja malo prelazi budžet za polovno) recimo kod mene sa i5-10600 radi lošije nego kod drugara sa i5-13400. U 4K se ne oseti mnogo razlika, ali u nižim rezolucijama je prisutnije.
Za slabije kartice će stari procesor da radi posao, ali ne računaj da će GTA 6 da radi ok na tim karticama.

GTA 6 za PC neće pre sredine 2026. tako da imaš poprilično vremena za upgrade. 🫠
Naravno, procesor sam svakako i planirao, ali trenutno "radi posao", a grafika je baš kritična. Onda kontam da bi neko realno rešenje bilo krenuti od nule?
Ionako je ram ddr4.
 
Neces puno da se naigras sa tim kompom, koju god graficku da stavis...
 
Ниси написао које напајање имаш, ако је неки кинез од пре 4-5 година, прво напајање па све остало.
 
Stavi ti tu kanticu na oglas, ustedi jos neku kintu i kreni lepo u sastavljanje kompletno nove konfiguracije. Ili kupi PS5/XSX jer ce na njima GTA VI prvo da se pojavi iduce godine, a za PC verovatno tek '26-e.
 
Nazad
Vrh Dno