Šta je novo?

Savet za overkloking

stavrik

Čuven
Učlanjen(a)
01.11.2003
Poruke
155
Poena
620
Kupim ja AMD2200 Tbred(otkljucan),na procesoru lepo pise drugi red JIUHB.
Da li je AXDA2200DK3VC il AXDA2200DUV3C to sam zaboravio.
Svaki program (Aida32,Sandra,Cpu-z,WCPUID) mi kaze da je Tbred A ,sad kome verovati.

Drugi problem jedva se overklokuje.ja mislim da je zbog slabog napajanja 300w JNC.
Mada i ploca je manje vise Nforce2 Mercury.Memorija PQI DRR400.
Window mi se digao na 11,5x166fsb, Ali je puklo tokom testiranja u Sandri 2004.
Posle toga ne mogu da ga kloknem na vise 140fsb.
Ne pomaze ni dizanje voltaze mada nisam dizao iznad 1.7v.

Dajte neki savet sta da radim.
 
U svakom slucaju to sto pise na samom procesoru ,
ispada da je B revizija .....
Medjutim CPU-Z i WCPU-ID ipak su pouzdaniji jer tacno
kazu koliko slojeva ima doticni procesor , koji je stepping ...
Dakle ako je Stepping ID 0 T-bred A
Stepping ID 1 T-bred B.

Pozdrav
 
Viktore sine mani se clockovanja, s***aces nesto (sala) , sta ima u subotici !
Kad ces u NB.
 
Stavrik dizi procesor na 1.8v spusti mnozioc na 10x i dizi magistralu na 200(ram stavi na max. voltazu to je valjda 2.9v na toj ploci)...
e ako to nece da radi onda je krs procesor...
 
Hvala na savetu Hobit!!!!!!!!!
Digao sam samo voltazu procesora(1.8v).
Windows nije hteo da se digne na 10x200,
ali zato na 9,5x200 radi odlicno,Jedno pola sata i vise sam ga testirao sa
Sandrom2004 i PCmarkom04, igrao malo igrice sve radilo.
temperatura mu je bila 55C posle svega.
sa dobrim napajenjem valjda ce moci i vise.
Ja sam se nadao da ce bar da radi 10x200,al iovako nije lose.

Hvala ponovo!
 
Nije do napajanja, sinko - temperatura je otisla u nebesa! Cime ga hladish? Lepezom? :d

Pazari TT12 ili slicno... Ako ti je skupo, otvori kuciste, stavi jedan ruski gumeni ventilator pored kucista i teraj na 10x200 ili vise!

Pozdrav!
 
Probaj 10,5 x 200, ili 9,5 x 210.

BACI to napajanje dok mozes samo njega da bacas :smash:
 
stavrik je napisao(la):
Hvala na savetu Hobit!!!!!!!!!
Digao sam samo voltazu procesora(1.8v).
Windows nije hteo da se digne na 10x200,
ali zato na 9,5x200 radi odlicno,Jedno pola sata i vise sam ga testirao sa
Sandrom2004 i PCmarkom04, igrao malo igrice sve radilo.
temperatura mu je bila 55C posle svega.
sa dobrim napajenjem valjda ce moci i vise.
Ja sam se nadao da ce bar da radi 10x200,al iovako nije lose.

Hvala ponovo!


cheers :beer:
 
Darko je napisao(la):
Nije do napajanja, sinko - temperatura je otisla u nebesa! Cime ga hladish? Lepezom? :d

Pazari TT12 ili slicno... Ako ti je skupo, otvori kuciste, stavi jedan ruski gumeni ventilator pored kucista i teraj na 10x200 ili vise!

Pozdrav!

Imam TR2-M4 X-blower i drzim ga 3000 obrtaja,Ventilator na kucistu slabo radi.Malo paste.Kupio sam termalnu pastu nakon sto sam
montirao,pa me mrzi da rastavljam.Mnogo se greje kuciste.

Znali neko kakva je pasta Fanner group?
to sam kupio.Da ne stavljam djabe?
 
Fanner je najobicnija pasta koja savrseno radi posao. Za taj konkretno kuler nisam cuo, mozda ga neko drugi poznaje - ali izgleda da slapo radi posao. Meni se Tbred B 1700+@ 10x200, 1.75V sa TT7+ na medium (cca 4500) greje na 45 stepeni maximum.
U slucaju da spustim obrtaje kulera procesor postaje nestabilan. To je verovarno i kod tebe problem.

Inace, i treba da se nanese MALO paste, a ne "onako - domacinski" kako nazalost neki stavljaju.
Ako se kuciste mnogo greje - otvori ga!
 
i koliko bruji na 4500rpm i chemu 1,75v za 2GHz? Ja 10x200 isto xp1700+ teram na default naponu odnosno 1.5v a 2,2Ghz ide 1,65v ali moze manje, i cooler od 2500rpm radi svoj posao max 55*C shto i nije nikakav problem, chak shta vishe to mu je radna tempratura.
 
Poslednja izmena:
_/Neo\_ je napisao(la):
i koliko bruji na 4500rpm i chemu 1,75v za 2GHz? Ja 10x200 isto xp1700+ teram na default naponu odnosno 1.5v a 2,2Ghz ide 1,65v ali moze manje, i cooler od 2500rpm radi svoj posao max 55*C shto i nije nikakav problem, chak shta vishe to mu je radna tempratura.

Jel znas cemu? Jednostavno imam losiji primerak procesora nego ti; i mrzi me da se cimam da trazim bolji koji ce da radi mozda 100 ili 200 MHz brze - ne igra mi apsolutno NIKAKVU ulogu. Kad se nasi budu nakanili da nabave mobilni Barton, onda ce se upgrejd isplatiti. Valjda. Do tada - fala lepo :smoke:
Inace, imas primeraka Tbredova koji nisu ni na 1900 isli a kamoli na 2G; a tvoj je ocigledno Tbred A koji ima default napon 1.5V. Moj je "B" i default mu je 1.6V. TT7+ bruji tek na max; na mediumu je sasvim OK.

BTW, procesor mi je u pocetku (prvih 6 meseci) radio na 2G na default naponu, strpan u zatvoreno kuciste sa jednom izduvnom 12-icom i TT7+ na "low". Vise ne radi stabilno u tim uslovima.

Pozdrav!
 
I na defaultu ti pucaju igre, a ti hoces da se igras sa overklokovanjem ???
 
Darko je napisao(la):
Inace, imas primeraka Tbredova koji nisu ni na 1900 isli a kamoli na 2G; a tvoj je ocigledno Tbred A koji ima default napon 1.5V. Moj je "B" i default mu je 1.6V. TT7+ bruji tek na max; na mediumu je sasvim OK.

Imam Tberd B na default naponu od 1.5v a evo i sa one naleopnice koji je AXDA1700DLT3C 9880607271527 JIUHB0308MPMW, pa ako neverujesh pogledaj u OPN-u koji je.
 
_/Neo\_ je napisao(la):
Imam Tberd B na default naponu od 1.5v a evo i sa one naleopnice koji je AXDA1700DLT3C 9880607271527 JIUHB0308MPMW, pa ako neverujesh pogledaj u OPN-u koji je.

Svaka cast :laugh:
Znaci, ili si toliki freak da si odmah zabelizio i snimio nalepnicu od CPUa jos pre instalacije, ili si otvarao kuciste, skidao ventilator, cistio i stavljao ponovo pastu, pa kuler, i sve to da bi napisao "JIUHB" :smoke:
Eeeee... A ja mislio da sam freak ;)

Opusteno! :smoke:
 
Poslednja izmena:
Zabelezio sam broj josh prilokom kupovine (u septembu proshel godine), a kupio sam procesor tako shto smo ja i drug, od kog sam kupio, otvorili 20 rachunara u kojima su bili ti procesori da bi prochitali koji je broj i svaki smo ubacivali u OPN i koji je bio najbolji njega sam uzeo.
 
Pa i nije bas neki ekstra primerak , mislim 1527 po redu u njegovoj seriji ... :)
Moje bartonce je 0011 :p i ide samo :p na 2.4 Giga na 1.7v
(1.65v je default)
One extreme 2v i vise nisam probao

Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno