Šta je novo?

Savet oko konfiguracije i kupovine iste

Skylight

Poštovan
Učlanjen(a)
25.05.2016
Poruke
3
Poena
51
CPU: Intel Core i3-6100 3.70 GHz 3MB
MB: Asus H110M-C
GPU: Gigabyte GV-N950WF2OC-2GD (GTX 950)
RAM: HyperX 8GB FURY DDR4 2133MHz CL14
PSU: LC Power LC500H-12 V2.31 80+ Bronze

Pozdrav, planiram da uzmem ovo za nedelju-dve pa me zanima šta mislite, treba li treba menjati išta? Budžet mi je oko 45.000 i tu bih negde i bio ako bih uzeo CPU i GPU nešto jeftinije preko lika na Kupujem-Prodajem koji deluje poprilično pouzdano. Kakva su vaša iskustva sa kupovinom na KP, vredi li se lomatati za par hiljada manje? Takođe, vidim da se na forumu pominje i kupovina preko Mađara, kako to funkcioniše i kakve su cene?

Razmišljao sam i o nekim kombinacijama sa FX-6300 ili polovnim i5 2500, ali čini mi se da je bolje sada preći na Skylake i DDR4 jer je u pitanju novija tehnologija koja mi otvara vrata za kasniji upgrade. Inače bih konfu koristio prvenstveno za gaming. Hvala unapred. :)
 
sve je super... uzmi na KP slobodno, pa pokusaj da se isprsis jos malo,barem za 960....

ili,nemoj grafu ni da kupujes, za vrlo kratko vreme dolaze nove, po istoj ceni, a bolje...


edit: i,da,uzmi lc 600, malcice je skuplji a ima vise ampera na 12v grani.
 
Poslednja izmena:
Bolje uzmi sad i5 6500, a za graficku se strpi malo kao sto rece Ivica.
 
Pa hoce itekako, u nekoj igri manje u nekoj igri vise. Pogotovo sto ce nova serija grafickih doneti performance slicne kao GTX970 za 200e...
 
Nažalost i5 6500 mi je trenutno van domašaja, a što se tiče grafe sačekaću da vidim šta će još AMD ponuditi sa RX 400 serijom. Hvala na odgovorima. cheers
 
Vrh Dno