Šta je novo?

savet oko cpu

benchaman

Slavan
Učlanjen(a)
02.02.2005
Poruke
899
Poena
319
daklem e4400 ili e6320? i da li ce raditi za pocetak na ovoj mojoj ploci???
 
Kod mene je na istoj ploci 6400 radio bez problema, skoro sam je dao drugaru i njemu sada radi 4300(DEF 200) na 266 tj. valjda 2.4 bez problema , da je uzeo 6300 ne bi mogao mnogo da oc . ovako sa 4xxx je dobio extra takt za "male pare".
 
Poslednja izmena:
ja bih uzeo e4400 ili e6320, s' tim sto cu plocu kasnije menjati pa ni full potencijal oc-a na ovoj ploci mi nije bitan, bitno mi je da radi i opet,... da li bolje 4400 ili 6320? 6320 je nesto malo skuplji sto mi nije problem e sada ona 2mb kesa vise da li bi znacilo i koliko ili uzimam 4400 sa mnoziocem 10?
 
Ja razmisljam o E4400.
Mislim da je to najbolja kupovina za ove novce !

core_09.jpg
 
Koja ti je tacna oznaka ploce????? TJ. koji chipset je u pitanju????? Kolko sam ja gledao po netu 99,9% da moze.....
 
Poslednja izmena:
Delimir je imao odlicnu cenu za E4400. Ali izgleda da ih i on nema vishe na lageru !
 
Poslednja izmena:
Recite mi jel i c2d ima otkljucane multiplikatore (na dole)? Cini mi se dekara negde pomenuo da ima!? Kupio bih verovatno e4300, ali ako ima otkljucane onda e4400. Sta mislite?

hvala.
 
*P*A*B*L*O* i ja bih tako rekao... mada ajde da cujemo kolegu shut_down-a

PA predpostavimo da čovek ima i pravo. Naime čisto uzmi za primer recimo da će i jedan i drugi da idu do 3,5ghz recimo (ili 3,2 nije ni bitno).

Sistem je naravno nešto brži u slučaju 389fsb (9x) negoli sa 350fsb (10x). Pa nije to 6300 pa da se patite kao ja sa 7x (jbt ovo mi je prvi slučaj da mi je oc potencijal ograničen pločom a ne procesorom) :wall:
 
mislim da je E4300 bolji manje se greje koliko sam citao. malo ustedis i eto kokice i piva ili bolji cooler
 
*P*A*B*L*O* i ja bih tako rekao... mada ajde da cujemo kolegu shut_down-a

Hm... Pa dzaba sto ima veci mnozilac, koliko mogu da se poteraju a da pri tom rade stabilno? Sta mu znaci razlika izmedju 9x i 10x ako nece raditi stabilno. + za razliku uzme hyper tx...

P.S. Ja ovo ne govorim iz iskustva, vec po logici... Ako ima neko da kaze da E4400 moze da se bolje klokuje od E4300 a da je pri tom stabilan i ne greje se previse - povlacim rec :banana: :type:
 
Nazad
Vrh Dno