Šta je novo?

Savet od iskusnijih??? Elipse na dasku pozadi + SubWoofer

divlja89

Cenjen
Učlanjen(a)
10.03.2013
Poruke
2
Poena
151
Pozdrav svima.
Hteo bih da malo sredim muziku u autu ali nisam siguran kako najbolje postupiti.
U pitanju je Golf 4, mislio sam da ubacim na dasku pozadi 2 elipse 6" x 9" i eventualno da dodam jos SW?
Sta vi mislite o tome, da li samo da ostanem sa elipsama ili da dodam i SW, u ovom slucaju bi trebalo i neko pojacalo za SW?
Ako ostanem samo sa elipsama da li bi i za njih bilo bolje ubaciti neko pojacalo?
Imam Pioneer DEH-2000MP radio (moj koji sam ja ubacio) i neke zvucnike koji su bili u vratima.

Koje elipse bi mi preporucili i SW i pojacalo...??? Sve sto mislite rado cu procitati i svaki savet je dobro dosao! :)

I da napomenem da mi je budzet oko 250e. :)
 
Licno bih zaobisao SW i pojacalo... Razloga je puno, a reč "preterano" bi bila ključni faktor. Zvocanje plastike na starom autu, nemogućnost da se koristi ni 30% snage u 1m3, bespotrebno zauzimanje prostora u gepeku itd... Sve to možeš dobiti i sa nekim dobrim Pioneer elipsama na dovoljno krutoj podlozi... Ako je original daska obavezno je ojačaj jer će se u suprotnom izvitoperiti od težine i vibracija a to je jako ružno u autu... Uzgred rečeno, najbolje elipse Pioneer su ti oko 200-250 eu. recimo- TS-E2002i (okrugli) ili TS-E6902i (elipse)... Ako ides na pojačalo + subw + elipse moraćeš da praviš debele kompromise po pitanju kvaliteta, modela i brenda ili da probiješ budžet za 100-150 eu...
 
Dree je rekao sve. Samo cu se sloziti sa njegovim postom.
 
To je i bio moj prvobitni izbor, ali posle citanja svega sto sam nasao palo mi je na pamet i ovo. Kontam da mogu da krenem sa elipasma a kasnije mozda da dodam SW bas ako mi dune. ,)
A da li mi je potrebno neko pojacalo za ovakve elipse ili to moze moj Pioneer da istera, output power 4x50 Watts? Ne bih da menjam radio, radije bih da ulozim novac u bolje zvucnike.
I da li da zadrzim vec postojece zvucnike, da ih vezem zajedno sa elipsama na radio ili da ih jednostavno otkacim samo?
Hvala
 
Dobar bas, i generalno zvuk, zaboravi bez pojacala sa tim pleyerom. Ne zbog jacine muzile, nego "dubine". Jako bitna stvar pri izboru basa je vrsta muzike koju bi slusao. Nije isti bas zvucnik i kutija za Rock i Hip Hop.
Listaj malo po netu. Imas par foruma koji se samo sa tim bave. Ja bi ti pomogao, ali nisam vise u toku sa aktuelnim modelima.
 
Nazad
Vrh Dno